|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
3.11.2010 20:37:13   
animagical
pozdrav svima. zelim malo da vam se pozalim prije svega user posted image i da vidim ima li neko slicnih problema? imala sam spontani u 8-oj sedmici trudnoceuser posted image od toga su prosla skoro tri mjeseca. nakon toga radeci nalaze utvrdjena mi je hipotireoza, i sada antifosfolipidni sindrom ( ili sindrom ljepljive krvi ), takodjer mi je prolaktin isao do neba i nazad. od prije sam epilepticar. sada uzimam ogromnu kolicinu lijekova svaki dan, tako da ne smijem ni da mislim na ponovnu trudnocuuser posted image ipak,sve u nadi da ce biti ok pijem macinu travu i vrkutu. za hipotireozu sam citala vase postove, ali nisam na forumu naisla niti na jednu temu o epilepsiji u trudnoci, niti o antifosfolipidnom sindromu ( osim neku samodijagnozu). ima li neko sa savjetom ili jednostavno neko ko razumije... mislim da moje tijelo jednostavno nije baby-friendly

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:20:58 >
Neposredna veza do poruke: 1
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
3.11.2010 20:42:35   
jasmin
Draga dobrodosla!user posted image
Ja ti nemam nikakav savjet,ali ti zelim puno srece.Zao mi je zbog tvog stanja.
Sta kazu doktori za mogucu trudnocu?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:21:09 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 2
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
3.11.2010 20:53:25   
animagical
svako nesto svoje ima za reci...endokrinolog ( dr. zelija) kaze da jos cekamo, doduse nisam isla kod nje od ove posljednje dijagnoze za antifosfolipidni. dr reumatolog kaze da ni ne spominjem jos, imam jos puno posla oko nalaza...neurolozi kazu nije problem, navodno nije problem piti terapiju za epi u trudnoci,doduse ja im bas ne vjerujem, istrazivanja o tim lijekovima kazu drugacije...najvise mrzim kada mi neko kaze mnladi ste vi,bice...ako sam sada u ovakvom stanju kakvo ce tek biti kad ne budem mlada? nadam se samo jednoj maloj bebici, pa nek je najmanja na svijetu,nije mi za mene, ja sam ok, navikla sam na svasta kad je zdravlje u pitanju. 

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:21:12 >

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 3
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
3.11.2010 20:54:49   
klemzi
Animagical, nažalost, ne mogu ti pomoći savjetom, ne znam ništa o ovome, ali ti želim poželjeti dobrodošlicu na forum i poslati ti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image podrške!! 

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:22:00 >


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 4
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
3.11.2010 21:01:46   
animagical
hvala zene moje drageuser posted image divne ste

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:21:50 >

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 5
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
3.11.2010 21:50:47   
Anoniman
jako mi je žao zbog svega sto prolazis,nadam se da ces nac rijesenje za svoje probleme,ja ti želim dobrodoslicu na forum i nadam se da ce se javit netko tko ce ti moci dat neki koristan savjetuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:21:44 >

(odgovor članu animagical)
  Neposredna veza do poruke: 6
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
3.11.2010 21:59:04   
marinčii
draga animagical baš mi je žao da prolaziš kroz sve to ,ni ja nemam neki savjet jer neznam ništa o tome ali ti želim svu sreću ovog svijeta i da ti se ispuni ta tvoja želja i da uskoro dobiješ jednu zdravu slatku malu bebicuuser posted image user posted image  

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:21:34 >


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
4.11.2010 8:47:33   
neda 30
Draga animagical, antifosfolipidni sindrom se ja mislim rješava jednostavnom terapijom aspirinom protect, ali naravno, tvoj dr. endokrinolog će ti sve objasniti. Čuvaj se draga, izvadi sve potrebne nalaze i naprijed u nove pobjede.user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:21:25 >

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 8
   Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljive krvi
4.11.2010 8:49:25   
neda 30
I zaboravi, lijekovi koji se piju za hipotireozu ne predstavljaju problem u trudnoći.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:21:20 >

(odgovor članu neda 30)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
4.11.2010 11:26:07   
malena27 RR
animagical, problem sindroma ljepljive krvi se rjesava kardio-aspirinom ili aspirinom 100...sretno! iako moja antitijela nisu bila povisena, ipak sam u postupku vantjelesne oplodnje pila aspirin 100...
sto se tice lijekova koje koristis za epilepsiju, procitaj uputstva i vidjeces da li prolaze placentarnu barijeru pa mozes se konsultovati da ti dr. da zamjenu, tj. lijek koji ne prolazi kroz placentu.... user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 4.11.2010 11:33:04 >


_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu neda 30)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
4.11.2010 11:26:20   
malena27 RR
Tema je preimenovana u Antifosfolipidni sindrom/Sindorm ljepljive krvi.
LP, RR Tim







_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu neda 30)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
4.11.2010 21:04:00   
animagical
da znam,uzimam aspirin protect. mozda dr doda i jos heparin dok dodju ponovljeni nalazi. na lamictalu i tegretolu pise naravno da su teratogeni:( ma prilagodila bi ja dozu za to,smanjila, kao i u prosloj trudnoci, ali me strah af. sindrom uzrokuje osim tromboze i rane spontane...muz i ja samo cekamo da dr kazu da konacno smijemo raditi na bebi,ali dok se svi oni usaglase....uh. ugl mi jedva cekamo, nadamo se da ce brzo. bas bas bas bas zelimo bebacicuuser posted image

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
9.11.2010 20:27:19   
Leva
Antimagical ja imam nesto sto zovu losa mikrocirkulacija i imala sam povisena antifosfolipidna antitjela. Bila sam kod specijaliste imunologa, radili su mi frakcije imunih stanica i jedina terapija koju sam dobila je Aspirin/ Andol protektiv ili Aspirin 100. Doktorka mi je rekla da je Aspirin protektiv jedina stvar koja ce mi pomoci kada je u pitanju mikrocirkulacija, zatrudnjivanje i trudnoca. Zelim ti puno srece da to sto prije saniras i da uskoro aBd drzis svoju bebicu u narucju.
P.s. Znam zenu koja pola svog zivota pije lijekove za epi i rodila je zivo i zdravo djetesce. Mozda ces morati malo promijeniti terapiju, ali bices ti dobro, vidjeces user posted image

< Poruku je uredio Leva -- 9.11.2010 20:30:58 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
11.11.2010 0:34:22   
animagical
hvala na pozitivi:) za epi znam sve.navikla,al ne moze covjek da ne brine hoce li mu dijete biti zdravo...dzaba. za antifosf. uzimam aspirin, ali dr smatra da sam imala spontani jer se zbog njega stvaraju ugrusci ( i tromboza) i da je neki ugrusak uzrokovao infarkt posteljice.... radujem se i nestrplivo cekam sljedecu trudnocu,ali me ujedno  i strah da se ne ponovi opet sve isto.user posted image

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
11.11.2010 0:45:01   
MaminaBeba
Animagical mila! imala sam jednu drugaricu koja je bolovala od epilepsije, samnom je išla na školu za trudnice i uz svu terašiju u trudnoći, rodila je prelijepog dječaka!
a moja prva rodica, također epileptičar, uz terapiju u trudnoći, rodila je jednojajčane blizance! Prelijepe dječake!
Samo što majke sa epilepsijom poslije poroda ne doje svoje bebe, i mislim da je obavezan carski rez u tom slučaju!
sretno mila, samo bez stresa!
Puno zagrljaja podrške!user posted image

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
9.1.2014 22:15:25   
antonia0610
pozdrav,
prvo, zelim ti svu srecu(nadam se da je sad vec sve oke)... al zelim pitat kako se kod tebe manifestirao taj sindrom? Kopala sam malo po netu, al nigdje nema laicki objasnjeno.. user posted image

(odgovor članu MaminaBeba)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Antifosfolipidni sindrom/Sindrom ljepljiv...
9.1.2014 23:37:43   
Jelena86
Draga, samo polako, bez panike, sve se to može terapijom riješiti. Ja ima antifosfolipidni sindrom, i od imunologa sam dobila da pijem doživotno aspirin protect. Nije isključeno da ću dobiti i heparin, ali kada mi ostatak pretraga bude gotov. A ako dođe do trudnoće, rekla je da će najvjerovatnije niskomolekularni heparin uključiti, uz konsultacije sa mojim mpo ginekologom.
Sretno user posted image

(odgovor članu antonia0610)
Neposredna veza do poruke: 17
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *