|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Baksis
2.10.2008 10:02:11   
nesanica
Za li iko zasto dajemo baksis?
Ja recimo iz friz. salona, restorana.... nikad nisam izasla a da nisam ostavila nesto. Uvijek kontam mozda je malo, a pojma nemam zasto "moramo" ostavljati baksis.
Dal vi ostavljate baksis?

I ono sto me jos nervira,a to mi se sad dok smo bili na odmoru dolje desilo x puta, da mi prodavacica umjesto par feninga uvali neko lizalo ili zvakuuser posted image .
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Baksis
2.10.2008 10:08:34   
liebevoll
I mene nervira taj baksis! Nekada imam osjecaj da dajem puno, nekada malo, ali u vecini slucajeva dam. Ali glupo je, mislim, svi su oni i frizeri, i konobari placeni da obavljaju svoj posao, i onda bi se po nekoj logici svima trebao davati baksis. Bezveze.
A to sa zvakama( i to onim najjeftinijim sa 99 % secera-bljak) i lizalom je bajata vijet, posebno u Hrvatskoj, u Bosni ti dadnu cokoladnu bananicu, pa je mozes kao covjek pojesti, a od onih zvaka samo karijes...user posted image

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Baksis
2.10.2008 10:48:25   
jasmina_mm
ja ponekad ostavljam baksis, ali nisam nikada u frizerskom jer nisam znala da treba dok mi nedavno nije svekrva rekla, al nesto mi bezveze ako je sisanje 20KM, a ja npr. imam 50KM da kazem uzmi marku ili svije i vrati mi kusur. E ako imam sitno onda OK. A za ostala mjesta ista stvar, ako imam sitno uvijek ostavim, ako ne nikom nista kao sto rekoste svi smo mi placeni za posao koji radimo.user posted image

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu liebevoll)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Baksis
2.10.2008 12:31:48   
Blue rose RR
Nekako se osjećam lijepo kada čeljadu koji me lijepo ošiša, ne tuši sa lokalnim tračevima, dam bakšiš, ili kada mi prodavačica uputi lijep osmijeh, ili jednostavno ona ljubaznost, koja nažalost je vrlo rijetka, kada se osjeti sa druge strane.

A što se tiče kusura u vidu žvaka....ne dozvoljavam, nego tražim kusur u novčanoj valuti.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Baksis
2.10.2008 12:35:06   
M kao Mama
Od kada ja idem sa svojim novcima da se šišam uvijek ostavim baškiš, a često i kada se feniram, dam onim učenicima marku dvije.

U Kafićima isto tako volim ostaviti bakšiš, ali na pijaci i u granapu ne dam

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Baksis
2.10.2008 12:37:34   
Anoniman
ja bogami ostavim samo kad su bili posebno uslužni i ljubazni, susretljivi!
osmijeh se ne može kupiti, ali mogu bar s tom sićom, koliko sam u mogućnosti, od srca nagraditi!

(odgovor članu M kao Mama)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Baksis
2.10.2008 12:47:35   
Romali
Ja uvijek ostavim bakšiš u frizerskom salonu, nemam pojma zašto mi je kao neugodno otići, a da ne ostavimuser posted image Posebno ako se svidim sama sebi nakon šišanja. U restoranima ostavlja muž i to čini obavezno u jednom nama najdražem,a u drugima, ako su baš uslužni i ako je hrana bila dobra.
U prodavnicama ni pod razno, jer me svakako potkradaju, eto im bakšiša.
Poslije rata kad su stalno vraćali one bolesne žvake za kusur od 10 feninga, jedan čovjek skupio 10 žvaka, odnio u prodavnicu i rekao da mu daju čokoladu koja vrijedi 1 KM. user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Baksis
2.10.2008 12:59:11   
Anoniman
uvijek i bilo gdje... bilo to pola marke, marka, dvije (restorani, saloni, cak i onom momku koji mi stavlja stvari u kesu i reda u kropu kad kupujem nesto u prodavnici.. to je njegova nafaka)... znam kako meni znaci, koja se bavim poslom gdje se moze, al i ne mora ostavljati baksis. stoga prvo podjem od sebe.
medjutim ovdje je u nekim restoranim zakonom propisano da se ostavi baksis: fino na racunu pored svega ostalog stoji i napojnica user posted image , moras dati user posted image
a najsmjesnije mi je kad ovdje u Starbucks-u ostavis bakis, frajer koji radi za kasom kaze naglas koliko si ostavio i onda oni konobari, tj koji prave pica ti pljescu... a ja mislim u sebi: zemljo otvori se hehehehhe, a ne bih trebala, jer da ne povjerujete ovdje arapi su praaavo skrti, imaju toliko novca, a skrtare... Boze sacuvaj. cekaju zadnji rial da im se vrati... (vrijednost jednog rijala je 30 pfeninga)

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Baksis
2.10.2008 16:35:17   
stella
Ja kad sam imala kratku kosu i blansirala je ukupno me frizura kosta 50kmuser posted image .A frizerka extra cura.Uvijek me pocasti kafom iz aparata(od sebe)Pa sam tad i pusila al samo po 1 ili2 cigarete dnevno.pa me castila i cigaretama i nekako mi bezveze ako nemam sitno marku ili dvije da joj ostavim.Ne samo zbog toga sto me casti vec sto je onako super cura,ne gusi me.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Baksis
2.10.2008 16:41:33   
Lulu_
kada ostavim baksis to radim jer me je uljudno i ljubazno usluzila osoba koja ga je dobila a ono sto platim to platim vlasniku...
baksis ostavljam obavezno kod frizerke,kozmeticara,restoran,dostava hrane i ponekim kaficima

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Baksis
2.10.2008 17:35:55   
mamy Sabina
Frizerki uvijek,mada s njom često vodim borbu da uopšte platim
,jer smo dobre prijateljice.
U ugostiteljskim objektima u zavisnosti od usluge.
U mojoj lokalnoj prodavnici,
ostvaim često onih 10,20 feninga,jer su cure drage
,nikada me nisu prevarile,čak mi naišarete da ih
gazda ne vidi ako je nešto staro.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Baksis
2.10.2008 20:02:25   
mamyca

IZVORNA PORUKA: mamy2

Frizerki uvijek,mada s njom često vodim borbu da uopšte platim
,jer smo dobre prijateljice.
U ugostiteljskim objektima u zavisnosti od usluge.
U mojoj lokalnoj prodavnici,
ostvaim često onih 10,20 feninga,jer su cure drage
,nikada me nisu prevarile,čak mi naišarete da ih
gazda ne vidi ako je nešto staro.


Bukvalno ista stvar i kod mene.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Baksis
2.10.2008 20:10:49   
fanamatik
U prodavnicama ni pod razno, jer me svakako potkradaju, eto im bakšiša.
IZVORNA PORUKA: Romali

user posted image  A jesi ovo dobro rekla, Romali.

Ja ostavljam bakšiš kad je usluga na nivou ljubaznosti i profesionalnosti, dakle, jaaaaaaaako rijetko!

< Poruku je uredio fanamatik -- 2.10.2008 20:11:19 >

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Baksis
3.10.2008 1:23:50   
camm
frizeru uvjek dam 5 km to stvarno ne zalim jer mi covjek
oko glave baratauser posted image user posted image
konobari normala markica dvije meni je nekad ne zgodno da uzmem kusur od 2km
pa ih rado ostavljam.
ma samo nek je sa halalom sve.user posted image



_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu fanamatik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Baksis
3.10.2008 2:41:08   
Amela V.
Ovdje u Americi je to nepisano pravilo da se ostavi baksis u restoranima, frizerskim i salonima za uljepsavanje te kad narucis hranu, pa ti donesu kuci. Ovjd konobari nemaju fixnu platu, fakticki zive od baksisa i obicno je to 20% od ukupnog racuna.

_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Baksis
3.10.2008 16:57:23   
Monia
Volim i redovno ostavljam baksis.Meni je to jako lijepo,ulazi mi to u kulturu zivljenja.Svidja mi se to,sto je u nekim zemljama zakonom regulisano.

(odgovor članu Amela V.)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Baksis
3.10.2008 17:34:29   
lamka
Ako je usluga na nivou onda obavezno ostavim u frizerskom takode, a ako me gleda kao da sam mu cijelu porodicu pobila i jedva progovori izvolite onda rijetko. u prodavnicama kako kad isto ovisno od usluge

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Baksis
3.10.2008 23:47:06   
mamsi
Ostavljam bakšiš u frizerskom i u kafićima

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *