|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Bakterija Hemofilus influence
30.3.2012 10:15:04   
blizancimama
cao drage mame,
konačno sam se i ja uspjela prijaviti na ovaj forum. budući da sam neisuksna mama imam jedno pitanje za vas. dijete od tri godine mi se zarazilo bakterijom haemophilia influenze, nađena mu u nosiću. nalaz dobila jutros, ljekar nam zakazao popodne i rekao da pošto mi dijete (zbog preosjetljivosti na vakcine) nije vakcinisano, može biti svašta. uhvatila me panika. znate li išta o ovome.
pozdravljam vas

< Poruku je uredio mama alma RR -- 30.3.2012 22:32:50 >
Neposredna veza do poruke: 1
   Bakterija Hemofilus influence
30.3.2012 10:18:29   
M kao Mama
Dorno nam došla, pokušaj u pretraživać da ubaciš taj naziv pa možda ti izbaci da li je bila tema, do tada možda se javi još neka članica.

Sretno

< Poruku je uredio mama alma RR -- 30.3.2012 22:33:04 >

(odgovor članu blizancimama)
Neposredna veza do poruke: 2
   Bakterija Hemofilus influence
30.3.2012 10:19:35   
blizancimama
prije svega zna li neko šta je to strašno što ova bakterija može izazvati, svakako ću ga odvesti ljekaru ali poludjet ću do popodne

< Poruku je uredio mama alma RR -- 30.3.2012 22:33:19 >

(odgovor članu blizancimama)
Neposredna veza do poruke: 3
   Bakterija Hemofilus influence
30.3.2012 10:20:12   
blizancimama
hvala mama alma,pokušala već


< Poruku je uredio mama alma RR -- 30.3.2012 22:33:32 >

(odgovor članu blizancimama)
Neposredna veza do poruke: 4
   Bakterija Hemofilus influence
30.3.2012 12:11:34   
Lulu_08
Ono sto sam ja uspjela naci jeste da je haemophilia influenzae vrsta bakterije koja ne mora ali moze prouzrokovati niz oboljenja. Inace je bakterija koja se nalazi u odraslih ljudi a kod male djece se naziva haemophilia ingluenzae tip B (mislim da je vakcina koja se daje u svrhu sprijecavanja oboljenja uslijed infekcije HIB). Eh ovako:

Naturally-acquired disease caused by H. influenzae seems to occur in humans only. In infants and young children, H. influenzae type b (Hib) causes bacteremia, pneumonia, and acute bacterial meningitis. On occasion, it causes cellulitis, osteomyelitis, epiglottitis, and infectious arthritis. Due to routine use of the Hib conjugate vaccine in the U.S. since 1990, the incidence of invasive Hib disease has decreased to 1.3/100,000 in children. However, Hib remains a major cause of lower respiratory tract infections in infants and children in developing countries where the vaccine is not widely used. Unencapsulated H. influenzae causes ear infections (otitis media), eye infections (conjunctivitis), and sinusitis in children, and is associated with pneumonia.

Znaci, u sustini u beba i male dijete "Hib" prouzrokuje bakteremiju, upalu pluca i akutni bakterijski meningitis.

Ja mislim da je "dobro" to sto je bakterija nadjena u nosicu djeteta, te da se moze antibioticima lijeciti na taj nacin. Sretno na pregledu!

< Poruku je uredio mama alma RR -- 30.3.2012 22:33:51 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu blizancimama)
Neposredna veza do poruke: 5
   Bakterija Hemofilus influence
30.3.2012 12:22:24   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: blizancimama

prije svega zna li neko šta je to strašno što ova bakterija može izazvati, svakako ću ga odvesti ljekaru ali poludjet ću do popodne


Hemofilus influence je dosta prisutan oko nas, često se nađe na koži, i kao takav ne prouzrokuje nikakve infekcije.

Može postati opasan ako se nađe u plućima. Kod mog sina je uvećan 3. krajnik, nosić je konstantno začepljen i tu smo bakteriju nalazili u brisu nosa dosta puta. Ako nije bilo nekih simptoma koji su otežavali disanje nismo je ničim tretirali.

Otiđite pedijatru, ali nema potrebe za panikom, ne bi trebalo biti opasno.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 30.3.2012 22:34:04 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu blizancimama)
Neposredna veza do poruke: 6
   Bakterija Hemofilus influence
30.3.2012 12:33:59   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: blizancimama

prije svega zna li neko šta je to strašno što ova bakterija može izazvati, svakako ću ga odvesti ljekaru ali poludjet ću do popodne


Ma ne brini.
Za manju djecu može biti dramatično. Za stariju često prodje bezazleno.
Medjutim nama se desilo da je prešlo sa starije na mladju, bila je u dobi od 18 mjeseci i izazvao joj spazam.
Završili smo u bolnici.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 30.3.2012 22:34:18 >

(odgovor članu blizancimama)
Neposredna veza do poruke: 7
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *