|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Beadwork-od perlice do narukvice
6.12.2013 19:37:22   
almondray
Stotinu čudesa je moguće napraviti sa rolnom laksa(ribarskog) u nedostatku konca za beading i malom kesicom perlica.
Često vidim raznorazne nakitilice ali rijetko koja se bavi isključivo perličarenjem.Ja imam svojih par uradaka pa rekoh da podijelim sa vama , možda nekog zainteresujem.
Izbor perlica je itekako važan jer nekvalitetne perlice mogu dovesti do toga da rad uopšte ne ide u pravom smijeru.Bolje dati koju markicu više i dobiti lijepu i urednu narukvicu.
user posted image
Ova narukvica je rađena tehnikom koja se zove :circular-brick-stitch
Tehnika doista nije teška i moguće je dobiti razne oblike mjenjajući veličinu perlica.
Ova je tzv. pejotica
user posted image
Ovu zadnju je najlakše za napraviti a mijenjanjem veličine perlica mogu se dobiti jako lijepi radovi.Tehnika kojom je rađena zove se RAW
user posted image
Nadam se da ima zainteresovanih za samu temu i perličarenje a ja ću svakako biti tu da vam pomognem ako bude potrebno.
Disa
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
6.12.2013 20:17:34   
emina08
kako su divne stvari ,ja sam jednom napravila narukvicu nešto kao ova treća ali macrame tehnikom
i hvala za tutorial, ovako izgleda pravo jednostavno

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
6.12.2013 20:18:58   
emina08
i da ,gdje kupuješ perlice

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
6.12.2013 20:33:15   
R&T@
user posted image
Svidja mi se...

P.S.
Emina, odala si se...
Trk na temu, molim lijepo, Nasa kreativnost da ucestvujes u ideji nase almondray...

IZVORNA PORUKA: emina08

,ja sam jednom napravila narukvicu nešto kao ova treća ali macrame tehnikom




_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
6.12.2013 22:06:59   
canim
Bas ti je divan nakit, ja sam zadnje od perlica napravila ogrlicu ovakvom tehnikom http://0.tqn.com/d/jewelrymaking/1/0/Y/j/1/finished-twisted-bead-necklace.jpg samo je bila crno bijela, nazalost nemam tutorial spasen na ovom laptopu pa nemogu postaviti link.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
6.12.2013 22:37:29   
shej
Prekrasne su user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
7.12.2013 6:42:42   
almondray

IZVORNA PORUKA: emina08

kako su divne stvari ,ja sam jednom napravila narukvicu nešto kao ova treća ali macrame tehnikom
i hvala za tutorial, ovako izgleda pravo jednostavno

Perlice kupujem u Facti , koštaju 2,5 KM nešto malo gramčića ali dovoljno za jednu narukvicu.
A laks poželjno je 0,25 mm debljine a ja sam radila sa 0,30mm jer nisam nasla tanji.
Doista su kod ove tehnike ulaganja najmanja , jer bukvalno ti ništa od alata ne treba.
Ako si zainteresovana pridruži nam se na našem prvom swapu ,detalje možeš pročitati ovdje :
http://www.ringeraja.ba/forum/m_124981/mpage_34/key_/tm.htm

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
7.12.2013 6:49:47   
almondray

IZVORNA PORUKA: canim

Bas ti je divan nakit, ja sam zadnje od perlica napravila ogrlicu ovakvom tehnikom http://0.tqn.com/d/jewelrymaking/1/0/Y/j/1/finished-twisted-bead-necklace.jpg samo je bila crno bijela, nazalost nemam tutorial spasen na ovom laptopu pa nemogu postaviti link.


Hvala puno , nije šala dobit pohvalu od takve majstoriceuser posted image .
Ova tehnika se zove spiral rope stitch isto jedna od lakših tehnika.Ja sam s njom radila samo neku siću , naušnice i jednu narukvicu.
A u jednom Hippie swapu sam dobila ovu ogrlicu koja je rađena sa tom tehnikom:
user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
7.12.2013 19:30:22   
emina08

IZVORNA PORUKA: R&T@

user posted image
Svidja mi se...

P.S.
Emina, odala si se...
Trk na temu, molim lijepo, Nasa kreativnost da ucestvujes u ideji nase almondray...

IZVORNA PORUKA: emina08

,ja sam jednom napravila narukvicu nešto kao ova treća ali macrame tehnikom




ja sam samo malo kreativna ,ne znam da li ćeš se prepoznati u ovoj slici

http://imageshack.us/photo/my-images/853/ktgc.jpg/


(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
7.12.2013 19:33:56   
emina08

IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: emina08

kako su divne stvari ,ja sam jednom napravila narukvicu nešto kao ova treća ali macrame tehnikom
i hvala za tutorial, ovako izgleda pravo jednostavno

Perlice kupujem u Facti , koštaju 2,5 KM nešto malo gramčića ali dovoljno za jednu narukvicu.
A laks poželjno je 0,25 mm debljine a ja sam radila sa 0,30mm jer nisam nasla tanji.
Doista su kod ove tehnike ulaganja najmanja , jer bukvalno ti ništa od alata ne treba.
Ako si zainteresovana pridruži nam se na našem prvom swapu ,detalje možeš pročitati ovdje :
http://www.ringeraja.ba/forum/m_124981/mpage_34/key_/tm.htm

drago mi je da je si pokrenuala ovu temu i hvala na informacijama

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
7.12.2013 19:38:16   
almondray

IZVORNA PORUKA: emina08


IZVORNA PORUKA: almondray


IZVORNA PORUKA: emina08

kako su divne stvari ,ja sam jednom napravila narukvicu nešto kao ova treća ali macrame tehnikom
i hvala za tutorial, ovako izgleda pravo jednostavno

Perlice kupujem u Facti , koštaju 2,5 KM nešto malo gramčića ali dovoljno za jednu narukvicu.
A laks poželjno je 0,25 mm debljine a ja sam radila sa 0,30mm jer nisam nasla tanji.
Doista su kod ove tehnike ulaganja najmanja , jer bukvalno ti ništa od alata ne treba.
Ako si zainteresovana pridruži nam se na našem prvom swapu ,detalje možeš pročitati ovdje :
http://www.ringeraja.ba/forum/m_124981/mpage_34/key_/tm.htm

drago mi je da je si pokrenuala ovu temu i hvala na informacijama

Ja tebi zaboravi reći , perlice se zovu rocailles (možda nije dobro svako slovo al' tu je to)

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
7.12.2013 19:49:42   
emina08
sva su slova tu ,hvala ti

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
8.12.2013 7:17:16   
almondray

IZVORNA PORUKA: emina08


IZVORNA PORUKA: R&T@

user posted image
Svidja mi se...

P.S.
Emina, odala si se...
Trk na temu, molim lijepo, Nasa kreativnost da ucestvujes u ideji nase almondray...

IZVORNA PORUKA: emina08

,ja sam jednom napravila narukvicu nešto kao ova treća ali macrame tehnikom




ja sam samo malo kreativna ,ne znam da li ćeš se prepoznati u ovoj slici

http://imageshack.us/photo/my-images/853/ktgc.jpg/



Lijepa ti je ova tunikica , imaš li neki onlajn album sa radovima?Mi smo nastavili na ovoj temi za swap.Znači rok je do17-tog user posted image nadam se da ćeš uspjeti nešto nanizati user posted image

_____________________________

I am one of those people who constantly needs to have something toDO and DO.MZT

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
8.12.2013 11:28:36   
emina08

IZVORNA PORUKA: almondray





Lijepa ti je ova tunikica , imaš li neki onlajn album sa radovima?Mi smo nastavili na ovoj temi za swap.Znači rok je do17-tog user posted image nadam se da ćeš uspjeti nešto nanizati user posted image


hvala ,tunika je kupljena od Rite ja sam samo dodala cvijeća na nju.
svakako želim sudjelovati ,samo neću praviti nakit pored vas pravih profića bilo bi me stid
ja ću se poigrati sa iglom i koncem

(odgovor članu almondray)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
9.12.2013 8:07:15   
Miracle*3
Ja sam nedavno bila na kursu za izradu nakita i imam par sema tj. Mustre za bobanje..cim budem u prilici postavicu ih. Mada se puno toga moze naci na internetu. Ne mogu sad s mobitela postavljati slicice a ono sto ja inace radim mozete naci na fb page twisted crafts nadam se da ce vam se svidjeti, pa cu nesto od toga za swap pripremiti

(odgovor članu emina08)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
27.12.2013 9:36:51   
Hannica

IZVORNA PORUKA: canim

Bas ti je divan nakit, ja sam zadnje od perlica napravila ogrlicu ovakvom tehnikom http://0.tqn.com/d/jewelrymaking/1/0/Y/j/1/finished-twisted-bead-necklace.jpg samo je bila crno bijela, nazalost nemam tutorial spasen na ovom laptopu pa nemogu postaviti link.


Ima li sta da ti nisi probala?user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
27.12.2013 10:47:06   
canim

IZVORNA PORUKA: Hannica


IZVORNA PORUKA: canim

Bas ti je divan nakit, ja sam zadnje od perlica napravila ogrlicu ovakvom tehnikom http://0.tqn.com/d/jewelrymaking/1/0/Y/j/1/finished-twisted-bead-necklace.jpg samo je bila crno bijela, nazalost nemam tutorial spasen na ovom laptopu pa nemogu postaviti link.


Ima li sta da ti nisi probala?user posted image


Ima svasta user posted image ko bi rekO, jelde user posted image

Npr nisam nikad radila nista na staklu( osim pranja user posted image ) nisam nikad dekorisala staklene povrsine.

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
27.12.2013 11:00:30   
Hannica
Pa kad ces? user posted image
Bas super,svidja mi se to kod tebe,ne gubis vrijeme bezze,k'o ja na pr.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Beadwork-od perlice do narukvice
27.12.2013 11:37:35   
canim

IZVORNA PORUKA: Hannica

Pa kad ces? user posted image
Bas super,svidja mi se to kod tebe,ne gubis vrijeme bezze,k'o ja na pr.user posted image

Ja imam jedno pile a ti imas tri pilica, tako da s njima nikad ne gubis vrijeme bez veze user posted image uzivaj, djeca nam zacas porastu a vrijeme tako brzo leti, ja ovo sto radim to je kad uganjam vremena i inspiracije user posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *