|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Botulizam
25.7.2008 22:22:07   
amdi
Alergija na bakteriju koja se moze naci u medu-botulizam.
Kad ste vi ili kad planirate uvesti ovu namirnicu u ishranu djeteta. Cunjala sam malo po internetu i nadjem oprecne informacije, neki kazu od godine, neki od 1,5 a neki cak od 2 god. Cini mi se sto kasnije to bolje, sta vi mislite?

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 29.5.2012 22:33:44 >


_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: botulizam
25.7.2008 22:32:24   
mamsi
ne može čovjek više pametan biti,jedni kažu ovako jedni onako.sjećam se da je Kenan imao godinu dana kad sam mu pravila lijek protiv bronhitisa u koji je uključen i med i davala sam mu,a eto sve je ok hB.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: botulizam
25.7.2008 22:43:43   
camm
ja sam svojoj tek u ovoj godini pocela davati iskljucivo radi krvne slike i zeljeza.mjesala sam joj med sa sa koprivom i svako jutro prije obroka po jednu kasicicu je pojela.i mashalah  slika se popravila a tako i zeljezo
prije sam joj davala ali samo ono kada je prehladjena sa cajem nekim,
ne mislim nista o medu ni o toj bakteriji to sam vec slusala ma to su
samo price eh da meni bjese pravog domaceg meda sto sam ja nekad jela kao dijete.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: botulizam
25.7.2008 23:26:53   
dinaa
Bas kao sto rekoste vise covjek nemoze biti pametan,ja sam svom starijem sinu davala med u caj ili mlijeko a nije bio napunio godinu dana bio je sklon prehladama pa sam davala i med i stvarno nikakvih problema sve ok,ali sad ovoj malojuser posted image  iako ima godinu dana jos nisam ni probala da joj dam med iako nije sklona alergiji eto nesto me postrah,samo se jednom osula od kasice vocne.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: botulizam
25.7.2008 23:55:17   
nesanica
svi dr i pedijat. preporucuju med tek nakon navrsenih godinu dana. ranije bas nije preporucljivo. svome starijem sinu sam med pocela davati sa skoro 1.5 godinu.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: botulizam
26.7.2008 8:30:12   
ElmaB
Ja sam Tei probala davati med kada je imala dvije godine, ali ga nije htjela. Tek sada hoce da joj stavim u caj i ponekad pojede po kasikicu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: botulizam
7.8.2008 12:49:34   
Aminad
Moja djeca su med "probali" s godinu ne prije a imamo pravi domaći med jer je djed, rahmetli, bio pčelar a tetke su sad nastavile s tim pa je to baš onaj pravi čisti domaći med.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: botulizam
7.8.2008 22:50:24   
kana
ja sam svojoj svekrvi rekla da med ne ide do godine dana i ona mi rece da je svom sinu (mom muzu) davala nektarmil a on je na bazi medauser posted image sad odem da nadjem njihovu starnicu i nemaju jeuser posted image a bas me zanima to sa medomuser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: botulizam
7.8.2008 23:10:08   
mamina cura
A neki ljubitelji djece preporucuju kad beba nece cuclu da joj je umocis u meduser posted image  Zamislite vi sad bebicu od mjesec ili manje kojoj umacu u med..user posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: botulizam
15.8.2008 1:41:23   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: mamina cura

A neki ljubitelji djece preporucuju kad beba nece cuclu da joj je umocis u meduser posted image  Zamislite vi sad bebicu od mjesec ili manje kojoj umacu u med..user posted image


to sam i ja vec za cuclu cula user posted image ta bakteria Clostridium botulinum je opasna za bebane. uzrocnaci ekplozivno mnoze u crijevima i njhov otrov Botulinustoxin ide onda u krv i onda odlazi do nepokrtvnosti misica, a cak na kraju da beba nemogne vise disat, znaci moze i do smrti doci.za bebe je vec malo meda previse.

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: botulizam
15.8.2008 7:45:56   
ebru
Ja uopste ne razmisljam o medu,zar ga moram davatuser posted image
Jos posebno kad sam ovo procitala da i do smrti moze doc hmmm...

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: botulizam
20.8.2008 19:38:39   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: mamina cura

A neki ljubitelji djece preporucuju kad beba nece cuclu da joj je umocis u meduser posted image  Zamislite vi sad bebicu od mjesec ili manje kojoj umacu u med..user posted image

Ovo se masovno prije radilo. Moja mama je davala i meni i mom bratu i sestri med! Kaze: "pa prirodno je!!! :-o Ja se cak sjecam da sam ja ko djete umakala cucu bratu i sestri u med kad su plakali user posted image user posted image Zato mene sad u cudu gleda kad se grozim i strogo zabranjujem ikome da mom malom daje med!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: botulizam
20.8.2008 22:54:19   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: mamina cura

A neki ljubitelji djece preporucuju kad beba nece cuclu da joj je umocis u meduser posted image  Zamislite vi sad bebicu od mjesec ili manje kojoj umacu u med..user posted image

Ovo se masovno prije radilo. Moja mama je davala i meni i mom bratu i sestri med! Kaze: "pa prirodno je!!! :-o Ja se cak sjecam da sam ja ko djete umakala cucu bratu i sestri u med kad su plakali user posted image user posted image Zato mene sad u cudu gleda kad se grozim i strogo zabranjujem ikome da mom malom daje med!



Znaci ima i prezivjelihuser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: botulizam
5.10.2008 22:39:47   
boogy woogy
Sala na stranu, evo sta je mene sokiralo:

Botox, sve popularniji kozmeticki pripravak, je neurotiksicni protein koji proizvodi bakterija Clostridium botulinum.

Eh eto veze izmedju ne davanja meda bebama i hollywood-skih glumicauser posted image user posted image

Ako se pitate kako mozete znati da li vase dijete pokazuje znakove 'infant botulism', evo gdje mozete naci odgovor:

http://www.drgreene.com/21_1037.html

Ono sto je mene iznenadilo je to da nekad jedini sindrom moze biti "zatvor" i odbijanje hrane od strane bebe. Nisam sigurna da bi vecina nasih pedijatara povezala ovo sa potencijalnim botulizmomuser posted image


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: botulizam
7.10.2008 16:52:25   
lepara
mislim da se med ne smije davati do godine dana. sto kasnije to bolje

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: botulizam
7.10.2008 17:48:36   
Visnja RR
citala sam da se ne smije dati u prvoj godini zivota ali bi bilo najbolje i do 3 g zivota...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu lepara)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: botulizam
8.10.2008 13:42:39   
amdi
Ja sam ga pocela davati, jer sam dobila domaci med, pa stavim pola kafene kasicice u flasicu pred spavanje. A sad sam uzela i sirup za imunitet na bazi propolisa, pa cemo vidjeti

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: botulizam
8.10.2008 13:53:26   
suncan_dan
IZVORNA PORUKA: Visnja

citala sam da se ne smije dati u prvoj godini zivota


user posted image



_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: botulizam
8.10.2008 22:26:42   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: amdi

Ja sam ga pocela davati, jer sam dobila domaci med, pa stavim pola kafene kasicice u flasicu pred spavanje. A sad sam uzela i sirup za imunitet na bazi propolisa, pa cemo vidjeti


Izvini, mozda grijesim, ali koliko sam ja shvatila spore botulena nemaju veze sa domacim ili ne domacim medomuser posted image

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: botulizam
21.10.2009 21:52:59   
ena23
Ja bebu dojim i fino sam bila protiv toga da se daje djetetu bilo sta drugo. Ove sedmice sam kod roditelja i oni su ga uzeli jedan dan kad sam ja spavala i dali mu malo meda, ma ni kap. Bilo im slatko kako se djete oblizuje... Ja sam znala da se ne smje davat med ali sam mislila da je to zbog probave a ne radi te bajuge u njemu. Elem, presutila sam to i opet smo mu dali alkice meda sutradan jer sam vidjela da mu godi (tj nije ga nista mucilo poslje)

Eh sad cu fino da pobudalim od brige sljedecih mjesec dana, jer u ovom tekstu pise da se simptomi pojavljuju tri do 30 dana nakon konzumacije...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da Bog da se ja pameti naucila i da Bog da moje djete ne stradalo radi moje gluposti. Joj ne do Bog da mu sta bude, majke mi ubit cu se


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: botulizam
21.10.2009 22:17:47   
bebano
IZVORNA PORUKA: ena23

Ja bebu dojim i fino sam bila protiv toga da se daje djetetu bilo sta drugo. Ove sedmice sam kod roditelja i oni su ga uzeli jedan dan kad sam ja spavala i dali mu malo meda, ma ni kap. Bilo im slatko kako se djete oblizuje... Ja sam znala da se ne smje davat med ali sam mislila da je to zbog probave a ne radi te bajuge u njemu. Elem, presutila sam to i opet smo mu dali alkice meda sutradan jer sam vidjela da mu godi (tj nije ga nista mucilo poslje)

Eh sad cu fino da pobudalim od brige sljedecih mjesec dana, jer u ovom tekstu pise da se simptomi pojavljuju tri do 30 dana nakon konzumacije...


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da Bog da se ja pameti naucila i da Bog da moje djete ne stradalo radi moje gluposti. Joj ne do Bog da mu sta bude, majke mi ubit cu se



Ena23, tvoje djete jeste mala bebica i stvarno mu je prerano za davati med, ali mislim da se ne smijes ovoliko sekirati i misliti da se djetetu moze nesto desiti. Hajde molim te pa citala si gore Boogy Woogy "odrasla" na medu i eno ja mama zdravog i divnog djecaka. Znaci naucila si lekciju da malenom neces zadugo davati med, a sada nemoj misliti toliko negativno.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: botulizam
21.10.2009 22:25:51   
juni
Ma to su rijetki slucajevi, vidis i po nama, i nama je mama davala med i to kaze da sam ja jedino htjela jesti jabuku i med user posted image
Ali naravno da treba sacekati, zasto riskirati, moze i bez meda.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: botulizam
22.10.2009 8:10:59   
sabinas
Kada bi se u danasnje vrijeme gledalo ,sta se ne mije davati-sta smije,sta je lose-a sto dobro,vjeruje te da niti mi a kamoli djelca na kraju ne bi jela...Upravo iz tih razloga danas imamo raznorazne nazalost ne izljecive bolesti...Staiji svijet (mislim na nene,djedove) danas u prosjeku dozivi 80-90 godina...dakle ljudi koji nisu znali za botulizam i masu nekih drugih gluposti o kojima se danas prica...A pogledajte nase generacije...
Sada ne valja hodalica,ne valja med,ne valja ovo-ono,ne valja kravlje mlijeko....Zato i imamo leukemije,bronhitise i masu drugih bolesti,o kojma vec pricamo kao pandemijama....
Ja ima bebu od 8 mjeseci...i nisam bas zato da beba sada jede ne znam npr.grah....ali brate drage neke stavri se preuvelicavaju stvarno...Ako je neko alergican ne znam na med ili jagode,odnosno sastojke u njima,ono ce se izraziti,dao ti med ili jagoda sa 1 ili sa 10...rezultat ce biti isti...To je moje razmisljanje.....
a  koliko je samo nas jelo medu jos kao bebe..i sta nam sve nisu davali...Pa pogledaj te nas...Hvala Bogu zivi smo,zdravi i docekali smo svoju user posted image .

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: botulizam
22.10.2009 8:59:34   
Anushka
sabinas, zasto ne grah bebi od 8 mjeseci? OK, ne zaprska i suho meso u grahu, ali zasto ne grah? moj je u toj dobi jeo i grah i mahune i skoro svo povrce i voce, ali med i visoko alergene namirnice (bobicasto voce i agrumi, kikiriki isl) jos ne. Upravo razmisljam o uvodjenju meda jer sam mu uzela kozje mlijeko i evo jutros prvi put dala 30 ml ali nece pa nece, iako je gladan (ni ja ne volim kozje mlijeko ali eto probala da mu i tako jacam imunitet pred zimu) pa sam razmisljala da mu razmutim kasikicu meda u toplo mlijeko (nama je prekosutra 1 rodjendan) ali se doosta premisljam oko toga. sto se tice domaci-industrijski med - veca je sansa da u domacem medu bude bakterija nego u industrijski preradjenom - cini mi se, mozda grijesim, ali to je moje misljenje. Vidjet cu ovih dana u apotekama ima li nekih preparata na bazi propolisa za bebe od godine dana, posto znam da je mm dobio neki med maksuz za pusace, pa cu vam javiti ako nadjem.  

(odgovor članu sabinas)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: botulizam
22.10.2009 14:20:51   
sabinas
i ja sam mislila na grah sa zaprskom....:)Ovako joj dajem sve...Sto se tice propolis i ja sam se raspitivala,ali kod mene beba nema jos 1 god...
naravno svako ima svoje razmisljanje...Kod mene beba nije nikada imala upalu grla ili bilo kakvu virozu..Ali 80 % njenje ishrane se bazira na vocu i povrcu i koju ja pripremim,a ostatak na hipp-kasama...Tako isto kada su u pitanju sokici...Nisam zagovornik prica da djete treba drzati pod staklenim zvonom...Mi cak sta visseimamo i psa i zivimo u 34 m2.Kada bi mi neko usao u kucu rekao bi da nisam normalna...Ali sad vam reko nikada u zivotu Bogu hvala nije bila bolesna niti je imala temp....a sto se tice meda (svako jutro dobije kasikicu na taste)...user posted image Nalazi su joj super,i nije ni debela a niti mrsava,normalna bebauser posted image

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *