|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Brak - Veza
31.1.2012 13:49:33   
Galicia

Ja i mm zivimo zajedno vec dugo a nismo vjencani. Roditelji i moji i njegovi se nadaju da cemo jednog dana potpisati taj ludi papir i ozakoniti nasu ljubav/vezu.

Citam na dosta tema, kako velika vecina tvrdi da brak sve mjenja. Sta mjenja? Kako su odnosi drugaciji u braku nego u vezi? Razumijem da beba mjenja zivot i to mi je nekako logicnije, ali da brak mjenja, to jeste list papira, to mi ne ide u glavu.
Eh, ja trazim od vas udatih dama, da mi date par cinjenica, sta je to za vas drugacije sad kad ste udate, a prije nije bilo tako. Naravno ovo se odnosi na parove koji su zivjeli skupa prije braka, ali i ostali mogu pomoci.




_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 13:55:06   
Rabi
Pa ako vas dvoje vec zivite skupa, mislim da je to u sustini brakuser posted image
Papir ne znaci nista, ali znaci ako biste se nekad nedaj Boze razdvajali(da ne kazem rastavljali) sve sto je steceno u braku dijeli se na polauser posted image  Znaci nema ovo meni ovo tebi....ide sve zakonom! I svako ima svoja prava!
A u sustini, to je obicni list papira, za meneuser posted image  Isto se volimo, cijenimo, postujemo, slusamo, ljubimo, grlimo.....i sa njim i bez njega...Doduse, kad dodju djeca sve postaje drugacijeuser posted image  LJEPSE ali dosta teze!!!

_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:06:23   
mo girl
pa ljudi pod tim misle da kao dok ste se zabavljali nisi se morala bakcat sa njegovim starcima i rodbinom nit si ono imalate neke familijarne obaveze.moj brak mi je i bolji nego nas period zabavljanja iskreno promjenilo mi je se samo mjesto spavanja a sad smo jos bliskiji i vise se volimo,tako nemora znacit da je brak bauk.naravno da ti djeca promjene sve al moras se potruditi da brak bude dobar mislim da je najgora neka distanca i ucahurenost.
eh sad sto se tice tog papira mogu ti navesti primjer iz moje familije.moja tetka vec 20 god zivi nevjencano sa tim covjekom.pa ta njihova zajednica nikad nije bila bas idealna al sad kad su u godinama (njoj je 60 a njemu 70)tek sad ona skonta da nije nista ostvarila npr.on ima kcerku iz 1 braka i sve je na nju prepisao znaci da sad umre tetka ostaje na cesti jer zivi ilegalno u stranoj drzavi tako da nema nikakva prava.sad je nju trta uhvatila kad su svadje ucestale da ce ostat na cesti a ovamo ako se vrati nema gdje .znam da ovo zvuci kao interes al stvarno kad nju pogledam kako je bez krova nad glavom sama bez djece pogrijesila i trebala se udati za njega jer bi joj taj papir sad donjeo makar krov nad glavom kad bi se podjelili jer imaju dosta nekretnina ustvari on ima ona nema nista bogami.mozda sam glupa i starinska al papir ti nije garancija ljubavi da ce sve biti savrseno al bogami u daljnjoj buducnosti ti moze valjati.ovo samo navodim stanje u mojoj familiji i situaciju u kojoj se nasla ona jer se nije udala

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:20:04   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Galicia

Citam na dosta tema, kako velika vecina tvrdi da brak sve mjenja. Sta mjenja?


Ja ću prvo napomenuti da nisam živjela sa mm prije braka.

Hmm... ne znam šta je brak promijenio u mojoj "bračnoj vezi", ali mislim da je
vrijeme promijenilo mene i mm. Pozitivno -  sa naše tačke gledališta.

IZVORNA PORUKA: Galicia
Kako su odnosi drugaciji u braku nego u vezi?


Nema leptirića u stomaku kad mi zazvoni telefon, nema ih ni kada ga pogledam, ali ga je zamijenio pogled pun ljubavi.
Ili ljutnje, kad mi stane na "žulj".
Međutim ta ljutnja ne traje dugo jer se mora razgovarati.

IZVORNA PORUKA: Galicia
Razumijem da beba mjenja zivot i to mi je nekako logicnije, ali da brak mjenja, to jeste list papira, to mi ne ide u glavu.


Meni lično, jer sam stari kov "cura", je dao zakonsku sigurnost, meni i mom djetetu, samo i izuzetno kada je riječ o materijalnoj zaostavštini. I bit ću prosta (ne zamjerite) legalno se "zavlačimo u krevet :)

IZVORNA PORUKA: Galicia
Eh, ja trazim od vas udatih dama, da mi date par cinjenica, sta je to za vas drugacije sad kad ste udate, a prije nije bilo tako. Naravno ovo se odnosi na parove koji su zivjeli skupa prije braka, ali i ostali mogu pomoci.



Helem - ako su dvoje bili insani prije braka, papir tu neće ništa promijeniti.
Mišljenja sam: ako mi je veza bila stabilna, brak će biti još stabilniji, a ukoliko je veza bila povuci-potegni, i na klimavim nogama, u braku će samo prije raspasti.

U svakom slučaju ti uživaj u ljubavi i sreći.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:24:31   
koka i po
kratko i jasno tj malo poduze ali nema veze.
potpisujem Ruzu.
Ruzo svaka cast na pojasnjenju.user posted image


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:31:19   
Neca xxx
MM i ja smo se vjencali nakon 9 godina veze i meni brak nije uopste promijenio zivot u negativnom smislu. Pozitivna strana je bila sto smo sada uvijek bili zajedno, zajedno provodili noci. Kupili smo svoj stan, tako da nisam usla u zajednicu koja bi eventualno zahtijevala neke zrtve, tolerisanja ili drugacija ponasanja. Nije bilo nekih velikih promjena u nasoj svakodnevnici. U tom smislu, zakljucenje braka jeste samo potpis na papiru, ali obzirom da sam ja pravnik i da volim da je sve po pravilima, ja bih izmedju braka i vanbracne zajednice sa nekim s kim zelim da provedem zivot opet odlucila za brak. Tako su mi nekako cisti i svi ostali odnosi i prava. Nas zakon, a vjerujem i zakon USA izjednacava brak i vanbracnu zajednicu kao i bracnu i vanbracnu djecu. Ali ja bih ipak potpisala taj papir, jer, ako nista drugo, postojanje braka se lakse dokazuje. user posted image  Obzirom da vi vec zivite zajedno, zakljucenje braka nece nista bitno promijeniti u vasim zivotima, ali vjerujem da ce puno znaciti vasim roditeljima. Jer bez obzira koliko oni bili liberalni i open minded, ipak je u njima ostalo nekoliko zrnca tradicionalnog, pa ce im laknuti kada konacno i formalno postanete muz i zena. user posted image

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:39:31   
*Boo*
Moja jedna prijateljica zivi sa svojim dragim i ima dvoje djece...nisu se nikad vjencali, vjerovatno jer im taj papir nista ne predstavlja..Uglavnom to je velika ljubav jos iz skolskih dana i super se slazu..user posted image
Papir ne mijenja odnose partnera, ako se vole, vole se...ali velika je razlika izmedju zabavljanja (veze) i zajednickog zivota dvoje ljudi...Mislim da kada se partneri vec odluce na zajednicki zivot..da ih vrijeme jednostavno odvede..i da oni uglavnom ostanu nevjencani..Ali ako im vec taj papir ne predstavlja nista, sta im onda fali potpisati ga?user posted image


_____________________________

Moje srecice ♥ ♥
15.6.2008.
16.10.2011.

(odgovor članu mo girl)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:45:24   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Blue rose RR


Nema leptirića u stomaku kad mi zazvoni telefon, nema ih ni kada ga pogledam, ali ga je zamijenio pogled pun ljubavi.
Ili ljutnje, kad mi stane na "žulj".
Međutim ta ljutnja ne traje dugo jer se mora razgovarati.

IZVORNA PORUKA: Galicia
Razumijem da beba mjenja zivot i to mi je nekako logicnije, ali da brak mjenja, to jeste list papira, to mi ne ide u glavu.


Meni lično, jer sam stari kov "cura", je dao zakonsku sigurnost, meni i mom djetetu, samo i izuzetno kada je riječ o materijalnoj zaostavštini. I bit ću prosta (ne zamjerite) legalno se "zavlačimo u krevet :)

IZVORNA PORUKA: Galicia
Eh, ja trazim od vas udatih dama, da mi date par cinjenica, sta je to za vas drugacije sad kad ste udate, a prije nije bilo tako. Naravno ovo se odnosi na parove koji su zivjeli skupa prije braka, ali i ostali mogu pomoci.



Helem - ako su dvoje bili insani prije braka, papir tu neće ništa promijeniti.
Mišljenja sam: ako mi je veza bila stabilna, brak će biti još stabilniji, a ukoliko je veza bila povuci-potegni, i na klimavim nogama, u braku će samo prije raspasti.

U svakom slučaju ti uživaj u ljubavi i sreći.



meni ovo sa leptirićima i dalje stoje, majke mi user posted image
sigurnost mi brak u smislu koje BR govori ne daje nikakavu jer sam sama sebe osigurala

meni lično brak nije ništa promijenio al dolazak djeteta jeste

Gali to ti je u biti kakva si osoba


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:50:46   
Galicia
Znaci u biti nista se ne mjenja, osim sto si zakonski "osiguran" na materijalne stvari.

Koliko vas je zadrzalo samo svoje prezime?

PS. Izvinjavam se na silnim pitanjima ali me uhvatila kriza srednjih godina, ne zamjerite.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:50:55   
veeseelaa
  i nikada nisam bila zagovrnik braka, jedva se odlučih na udaju u 28 godini user posted image
ne zato jer sam mislila da će mi brak donijeti okove il tome slično nego jer je kull kad si libero user posted image
e sad kod nas na Balkanu ako rodiš dijete van braka odmah si čudak, al života mi to mi je naj kul ideja, naravno s mog aspekta i mog načina življenja, ne bi svakom preporučila user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:52:39   
felix
meni lično brak nije ništa promijenio al dolazak djeteta jeste
user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:53:06   
veeseelaa
Koliko vas je zadrzalo samo svoje prezime?

PS. Izvinjavam se na silnim pitanjima ali me uhvatila kriza srednjih godina, ne zamjerite.


samo pitaj user posted image
ja sam uzela prezime od mm i to zbog glupe tardicije, nagovoriše me dušmani user posted image al se bavim mišlju da to promijenim... kao vječiti buntovnik user posted image
raspitala sam se i nije neka procedura, dodala bi njegovo a svoje vratila

pitaj daljeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:54:34   
veeseelaa
Znaci u biti nista se ne mjenja, osim sto si zakonski "osiguran" na materijalne stvari.


pa vidi kako kod koga, neke se žene boje da im dečko ne utekne pa će ga vako svezati za sebe, ima toga, ima user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:56:25   
Galicia
Imam osjecaj da kad bih se udala, da bih postala teta....Toga me strah....
A sve neke zenice oko mene, doduse ne moje prijateljice, ali poznanice, su postale tetice, pametnice, mahaluse...Cim su se udale...


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:58:13   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Galicia

Znaci u biti nista se ne mjenja, osim sto si zakonski "osiguran" na materijalne stvari.

Koliko vas je zadrzalo samo svoje prezime?

PS. Izvinjavam se na silnim pitanjima ali me uhvatila kriza srednjih godina, ne zamjerite.



Ne mijenja se ništa, osim što se stvara neka prividna sigurnost.
Vesela je u pravu kada kaže da se osigurala, i ja sam, ali znamo da mnogo ima
žena koje nemaju ovu privilegiju.

Na temi oko zadažavanja prezimena i uzimanja muževog, odnosno samo uzimanja muževog, imalli smo baš šaren status.
Ja sam ostavila svoje i dodala mm, i mislim da je to ispravno, mada ima i drugih razmišljanja.

Baš me neku večer pita kikica oko toga zašto se ona preziva jednim prezimenom, a ja imam dva, a tata ima jedno ....uffff trebalo mi je vremena da joj objasnim. Ona kaže da će uzeti i moje prezime, zadržati tatino i dodati muževouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Dječija mašta.






_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 14:59:37   
chuci
zavisi sve kakva je veza bila u pitanju prije braka.
mislim da ove izjave tipa sve se promijeni u braku mogu davati samo ljudi koji se nisu dovoljno poznavali prije ulaska u brak.
ja sam mm izvrsno poznavala prije braka, preko 7 godina smo bili zajedno, a sada još malo pa 5 u braku. iako nismo živjeli zajedno prije braka to ne znači da ja nisam upratila kakve su njegove navike životne. Nije se on iznenadio kad je vidio da ja kaladont istiskam iz sredine tube, niti ja što on baca stvari nekad po kući, odjeću mislim. Njegove sam poznavala i ranije kao i on moje pa čak i širu rodbinu (do neke granice naravno, ne znam ni sada tamo neke lijeve rođake).
Kod nas se često dešava da osim što se osobe ne poznaju dovoljno međusobno (ovo mislim na poznavanje u raznim situacijama, npr osim vani u kafiću i u kinu, da znate kakav je on/ona i u kući, na putu, na poslu, kakvi su mu prijatelji, jel brižan prema životinjama itd zavisi šta je kome bitno), ne znaju ni roditelje jedni drugima dok ne dođe do samog braka pa se tu iznenađenja dešavaju.
Mislim kod nas je takva sredina da se često dešava da momak i cura izlaze, idu u kino, šetaju, ponekad izleti i to je to. Onda belaj kad mu upoznaš roditelje i vidiš kakav je on kad je s njima, da im tvoj momak koji je super mačo, ne smije ni progovoriti čak i kad nisu u pravu. Ti očekivala da ćeš mu biti prva u životu, jer kad ste bili zajedno i bila si, a vamo on kod kuće teški papučar koji samo sjedi i zove mamu da mu donese čašu vode. Mišljenja sam da se ovakve stvari trebaju i mogu vidjeti i prije braka, ali često je zaljubljenost = zasljepljenost pa sve što je negativno i ne vidiš, ili opravdavaš, pogotovo ako je upućeno nekome drugom i kontaš ne bi on meni nikad tako. Pa kad ti se desi nešto slično iznenadiš se i kažeš on se promijenio. Ne mijenjaju se ljudi tako lahko. Ako je svaku noć izlazio dok ste bili u vezi, nekad s tobom nekad bez tebe s jaranima zašto misliti da će se sada izlasci s jaranima svesti na nulu ili minimum.
Ma ne znam ni što pišem nešto me ponijelo, jer sam dosada često na forumu čitala da se neko žali na ponašanje muža. Ne znam jel neko stvarno očekuje da će se druga osoba u vezi promijeniti nabolje u braku pa se iznenade kad je ponašanje ostalo isto, ili taj neko jednostavno ne upozna partnera dovoljno pa se iznenadi kad u novoj situaciji otkrije partnerovo lice koje nije dotada upoznao.
Meni se u braku desila jedino promjena na bolje u smislu intimnih odnosa i provođenja noći skupa, dakle samo na bolje. Ako to već imaš ne vidim šta bi se to drugo moglo promijeniti.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu *Boo*)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:00:11   
sarisari
kod mene se ništa nije promjenilo, zivomo kako smo zivjeli i prije vjencanja, sada nam je hvala Bogu samo jos bolje, sve je ostalo isto, dvije god.se zabavljali, dvije zivjeli zajedno i dvije u braku, sve isto s tim sto se ne vidjamo svaki dan radi poslovnih obaveza, ali sve isto funkcionira kao i kada smo se zabavljali i brak - papir ti nista ne mijenja ako su ljudi normalni- a to je diskutabilno sta je za koga normalno, djecu nemamo pa ne bih  o tome mogla da govorim, ali predpostavljam da beba promjeni nacin zivota ali na bolje 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:00:12   
veeseelaa
vjerujem.... ima i toga, al to ti je u biti kakva si osoba
ja se nadam da nisam postala teta user posted image i dalje se ludo zabavljam i ponajmanje pričam s rajom o ozbiljnim stvarima, o mužu, djeci i sl, nekako kontam ma koga to zanima a i skupili smo se da se zezamo a ne da jedno drugo davimo user posted image i ja dosta nemam zajedničkog sa drugarcama koje su se udale, nekako su se s*urcale a ja za njih ostala ista, neozbiljna kako kažuuser posted image
mada na ozbiljnost svi drugačije gledamo, ja više radim nego što pričam al ne mora cijeli svjet da zna i svaka kafa da mi se svede na priču o mužu, djetetu, kuhanju itd


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:01:40   
veeseelaa
Baš me neku večer pita kikica oko toga zašto se ona preziva jednim prezimenom, a ja imam dva, a tata ima jedno ....uffff trebalo mi je vremena da joj objasnim. Ona kaže da će uzeti i moje prezime, zadržati tatino i dodati muževouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


moja Ajša kad se predstvalja kaže moje djevojčko prezime user posted image pokušavam je naučiti da kaže svoje al ona sve u kontru al evo ovih dana sam uspjela user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:02:04   
*pcelica*
Dok si u vezi kupuje ti poklone tipa parfemi sexi ves i sl. a kad se udas onda dobijes sporet i usisivac user posted image salim se (da se ko ne naljuti).
Da li ce doci do promjene stupanjem u brak zavisi od odnosa prije tog istog. Ja imam dva primjera Jedan je od jedne poznanice koja je zivjela sa njenim muzem i kad je ostala trudna onda su odlucili i da ozakone tu vezu. Tada je on poceo da hoda da se prema njoj ophodi kao prema robu i sl, on je nju varao i dok su bili u vanbracnoj zajednici ali kad su se vjencali onda je to poceo da radi javno, jer je smatrao da on nju tim papirom posjeduje. Drugi primjer je moja rodica koja je godinama zivjela sa svojim momkom rodila dijete i tek kasnije su odlucili da se vjencaju. Kod njih taj papir nista nije promijenio. Zive kao sto su i dosad zivjeli, sa puno razumjevanja i ljubavi.

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:03:04   
veeseelaa
mislim da ove izjave tipa sve se promijeni u braku mogu davati samo ljudi koji se nisu dovoljno poznavali prije ulaska u brak.


pa znaš ima i onih koji se "pohase" u braku, misle sad si moj/moja i nema ti vrdat i tada pokažu pravo lice
Ljudi žive s nekim 20 godina pa skontaju da u biti nije ono za šta se predstvalja, pola uspješnih brakova je na srećuuser posted image eto tako im sudbina


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:05:00   
chuci
mene stid koliki mi je post
izvinite na filozofiranju mene inače ova tema bocka


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:06:45   
Skvo RR
nema nikakve razlike.....samo je razlika sto ces udovoljiti dusebriznicima....odnose izmedju dvoje ljudi koji zive skupa bez obzira ima li ili nema the papira mijenja dijete.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:06:58   
veeseelaa
Meni se u braku desila jedino promjena na bolje u smislu intimnih odnosa i provođenja noći skupa, dakle samo na bolje. Ako to već imaš ne vidim šta bi se to drugo moglo promijeniti.


i ja sam mm smatrala da je super momak al sam u braku prosto  oduševljena
Taj je opušten, prepušta haman sve meni (zanemarite hamanuser posted image ), nije cjepidlaka, cvocator itd
A i sex nam je sve bolji, kako ovo ne znam ni sama user posted image valjda se ima više vremena za isti jer ne žurim kući, možemo se zajedno tuširati dugo, zezati se i sl dok je u vezi sve bilo na vrat na nos


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Brak - Veza
31.1.2012 15:08:19   
animagical
a kod nekih vjencani list stvori neku dodatnu, drugaciju bliskost...user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *