|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Cjepljenje protiv rotavirusa
22.10.2008 17:43:58   
juni
Da li neko zna gdje mozemo cjepiti djecu protiv rotavirusa?
Nije vazno u kojem gradu, iako preferiram Sarajevo.

Pozdrav

< Poruku je uredio Hanady RR -- 6.9.2010 20:21:19 >


_____________________________

EMIL,7.9.2008.
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
22.10.2008 18:56:22   
amdi
user posted image
Moze li objasnjenje sta je to

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
22.10.2008 19:19:45   
mamy Sabina
http://www.plivamed.net/?section=home&cat=t&show=1&id=16727

Ova stranica sadrži sva objašnjenja vezana za rotaviruse,imunizaciju td.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
22.10.2008 23:24:10   
hanabanana
Čemu kada postoji toliko mutacija rota virusa da ih se ne može ni nabrojati?

A pročitala sam i ovo što je dala mamy2 , izgleda da cjepivo postoji samo u Americi.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
23.10.2008 12:43:52   
bezelye
Nama je doktorica na prosloj kontroli predlozila ovu vakcinu (oralnu), kao "razmislite do iduce kontrole".

Sad bas ne znam sta da radim user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
23.10.2008 13:23:26   
hanabanana
Ja lično mislim da je nepotrebna, i ne štiti te sa sigurnošću.
Ima dosta dosta mutacija rota virusa.

Pročitaj i ovo što je postirala mamy2.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
23.10.2008 13:30:17   
bezelye
Procitala sam. I ja sam istog misljenja kao i ti. Dosta su mu ove vakcine koje mora. Na prosloj kotroli vakcina protiv pneumokoka, valjda opet na slijedecoj. Kad se u Bosni prima ova vakcina? Malo nam je drugaciji raspored primanja.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
23.10.2008 13:32:24   
mamy Sabina
Hoćeš da ti postavim kalendar obavezne imunizacije kod nas?

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
23.10.2008 13:35:08   
Emina*
Ima na forumu negdje kalendar imunizacije za Kanton Sarajevo... Ja sam ga stavljala negdje...
Evo sad cu ti postati...

http://www.judzks.ba/Default.aspx?tabid=369




_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
23.10.2008 13:55:35   
bezelye
Eminice hvala ti. I tebi mamy2.
Sad sam provjerila kalendar u Erenovoj knjizici. Ovdje je BCG dobio kad je napunio 2 mjeseca. Ostalo je isto, s tim da ima dodatno vakcine koje nisu obavezne. Pneumokoka je na toj listi. U apoteci vakcina 65 eura user posted image  

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
24.10.2008 22:58:34   
juni
Rotavirus je virus koji je uzrocnik teskog proljeva, povracanja i temperature kod djece. Skoro svako djete do pete godine se zarazi ovim virusom, a najcesce do prvih 8 mj zivota, a pola njih zavrsi u bolnici zbog dehidracije. Preporuka evropskih strucnjaka je cjepljenje protiv ovog virusa.
U Hrvatskoj je tek nedavno dostupno, i moze se koristiti vec od 6 sedmice zivota. Cjepivo se primjenjuje na usta bez potrebe primjene injekcije. Cjepivo se primjenjuje u dvije doze. Najkasnije se moze cjepiti do 6 mjeseci zivota.  Koristi se u nacionalnim programima u svijetu i Evropi.

Mislim da postoji dovoljno razloga za cjepljenje protiv ovog virusa, samo sto jos uvijek ne znam da li je moguce cjepiti djecu u BIH, konkretno u Sarajevu.

Pa ukoliko neko zna, molim Vas da mi javite.
Unaprijed hvala!


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 9:34:30   
bebbe RR
Drage mame,
Evo, mi smo sada u Sloveniji i na prosloj kontroli pedijatar mi je rekao da razmislim o vakcinaciji protiv rota virusa, dao mi je i brosuricu u kojoj pise sve to sto ste vi pisale ovdje, i toplo preporucio. Ta vakcina nije u ovdasnjem nacionalnom programu, vec ju treba posebno placati. Mislim, to mi nije problem, iako ni ne znam koliko kosta. Zanima me samo da li bi vi vakcinisale svoje bebe protiv rota virusa?! Da napomenem jos i to da je, bez obzira na varijacije, vakcina 98% zastitna, kao i sve druge.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 9:40:53   
M kao Mama
Uh, ja bi vrlo rado Lajlu odvela na tu vakcinu, baš čim budem u prilici da vidim Lajlinu dr. ću je pitati da li kod nas postiji ova vakcina.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 10:32:25   
HanaBana
Kod nas jos uvjek ne postoji ova vakcina. Kada ce se pojaviti na nasem trzistu upitno je. Mozda bi moglo biti slijedece godine. Vakcina se moze dati samo bebama do 6 mjeseci.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 14:11:47   
juni
Ja sam se toliko raspitivala o ovoj vakcini i niko mi nije znao reci gdje se moze cjepiti protiv rotavirusa user posted image Sad razmisljam da odemo u Hrvatsku ali prvo moram viditi da li je to moguce. Blago se mamama koje zive u drzavama gdje je moguce zastititi dijete kada to zele.
I da, ja bih ga obavezno cijepila bez razmisljanja!


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 14:16:52   
mamyca
Ma da mozemo i ja bih Hamzu odvela da primi tu vakcinu,ali nazalost to kod nas jos nije moguce,ko kad nam je sve naopakouser posted image .A ako se prima samo do 6 mjeseci,mi je i ne bi mogli primiti.user posted image
Juni ja da ti iskreno kazem nisam se ni raspitivala za ovu vakcinu,ali ako mozes ikako da odvedes Emila da je primi,to bi bilo odlicno.


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 14:21:03   
M kao Mama
Ja sad zvala Dom zdravlja Saraj polje, gdje se moja Lala vodi, pitala sestru kaže, kod nas još nema naznaka kada će biti te vakcine, oni rade po nekom kalendaru koji je preporučila, beli Svjetska zdrav. organizacija, kažem da mi je beba osjetljiva na viruse i da bih voljela da primi tu vakcinu, ona mi kaže da bebe primi neku HIB vakcinu dok je mala i na revakcinaciji koja je s 18 mjeseci, koja je kao ova vakcina.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 14:22:23   
mamyca
Ma ko ce im znati?user posted image Bas cu i ja pitati kad budemo isli na pregled.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
21.1.2009 14:55:52   
sanja.sa
IZVORNA PORUKA: bebbe

Drage mame,
Evo, mi smo sada u Sloveniji i na prosloj kontroli pedijatar mi je rekao da razmislim o vakcinaciji protiv rota virusa, dao mi je i brosuricu u kojoj pise sve to sto ste vi pisale ovdje, i toplo preporucio. Ta vakcina nije u ovdasnjem nacionalnom programu, vec ju treba posebno placati. Mislim, to mi nije problem, iako ni ne znam koliko kosta. Zanima me samo da li bi vi vakcinisale svoje bebe protiv rota virusa?! Da napomenem jos i to da je, bez obzira na varijacije, vakcina 98% zastitna, kao i sve druge.




bebbe i ja sam prva cetri Markova mjeseca bila u Slo i cijepila sam ga protiv rota virusa. u sloveniji svi pedijatri preporucuju cijepljenje, cesto mozes naci savjete i u novinama.
od zaove sin je dobio rota virus i mislim da je 7 dana bio u bolnici na infuzijama zbog opasnosti od dehidratacije, tako da ja nisam ni razmisljala da li da se Mark cijepi. znam da nista nije 100% sigurno, ali ja sam ga odlucila cijepiti.

cijepivo se popije i primi se u dvije doze, jedna doza kosta 75 eura.
obadvije doze se moraju primiti do sestog mjeseca.

_____________________________

Mark - mamin zivot
29.08.2008.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
22.1.2009 23:46:07   
malagarava
ovdje (u becu) je moranje protiv rota virusa!
Laila je dobila sa 1,5 mj ali nije vakcina vec je pila to

_____________________________

Bila mama kukuna kunka, bio tata taranta taranta
---> imali su maloga juju....;)

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
29.1.2009 13:20:06   
bebbe RR
Mi smo danas bili kod pedijatra i Ema je popila prvu dozu cjepiva protiv rota virusa. Revakcinacija je 5. marta, takodje popije dozicu. _Ovdje vakcina kosta, obje doze, 180 eura. Puno jeste, ali ako stiti dijete, onda se isplati. Nadam se da nema nekih burnih reakcija, nisu mi nista rekli. Super bi bilo da je svuda obavezna, onda bi sva djeca bila zasticena, ne samo ona ciji roditelji mou toliko platiti.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu malagarava)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: cjepljenje protiv rotavirusa
8.3.2010 16:54:36   
škorpija
Danas sam dobila informaciju da ne postoji vakcina protiv rota  virusa u BiH, ato nama sad puno ne znači jer smo se već zarazili

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *