|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li imate povrtnjak?
8.3.2009 21:34:41   
Ummuisa
Da li vi šta sadite od povrća?  Ja nisam nikad ništa od povrća sadila do sad, ali eto nešto mi želja da ove godine nešto malo posadim... vidjela sam u časopisu tako lijep povrtnjak....  Kako vi stojite s tim, jel sadite šta? 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.3.2009 22:29:09   
Ilhana RR
Buranija/mahune su najbolje iz vlastitog vrta... ako to volis pokusaj par kucica da posadis...

Mrkva svima uspijeva ;) to mozes isto pokusati, paradajiz isto vecinom uspije i krastavac...
Luk isto uvijek uspijeva ;)




_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.3.2009 22:37:20   
Ummuisa
heh...  hvala ti Ilhana... svašta pomalo bih ja to..valjda me ne mine želja do proljeća user posted image

Možeš i ti, ako imaš balkon posaditi paradjaz i paprika, pa da onda možemo razmjenjivati iskustva user posted image ...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.3.2009 22:40:48   
Ilhana RR
hehe prosle godine sam posila mrkvu i salatu zelenu i uspijela mi je bila... ali ove godine prosirivam dvoriste malo da mi Lamija moze da se igra jer nije mi toliko veliko hehe... ali kod babe cu ja to ponovo ;) recu mu de mi jedno parce za stara dobra vremena hahaha =)

pa mozemo razmjenjivati iskustva =) a dala si mi dobru ideju za papriku... ja bez paprike nebi mogla zivljeti =) a to mogu i u saksiju...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.3.2009 22:59:15   
Emina*
Krompir, kupus :)
I to svakom uspijeva user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li imate povrtnjak?
8.3.2009 23:52:35   
jasmina_mm
ja nisam do sad sijala nista ali jest svekrva prosle godine kod prijatelja na Nisicima i mogu vam reci da sam rahta bila ove godine sto se tice krompira, mrkve, cvekle, luka, buranije itd itd stvarno je dosta posijala i jos uvijek zalihe traju. ABd i ove godine planira a ja se nadam da ce mali slusati pa da joj i ja pomognem.

Mislim zasto da ne posijati ako ima gdje jer onda bar znas sta jedes i znas da nije prskano. U svakom slucaju ja sam za.

Meni je spas bilo domace povrce ove godine jer znam sta sam djetetu davala da jede

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li imate povrtnjak?
9.3.2009 9:35:47   
andji
Nit imam gdje,a nit bi to radila...nekako mi balkon nije za toga..ja volim balkon sebi uredit za opuštanje i ispijanje kavice,i da ga ne zatrpam baš,da bude prostran.....lijepo jest proizvesti sebi povrće i imati u svojoj bašti na dohvat ruke,ali kad vidim kad ljeto dodje i paradaiz bude 0,50km a i jeftinije,bude mi smiješno,a toliko treba truda i vremena oko odgajanja povrća,meni je to kao još jedno dijeteuser posted image user posted image user posted image user posted image
P.S Imamo na selu prostora za to sijanje i održavanje,ma kakvi...meni to ne dolazi u obzir,a i svekar je ok,on se bakće time iz dosade pa i nama da da ne kupujemo(krompir,luk i jedan i drugi,grah,i ono sezonsko povrće....opet super)


< Poruku je uredio andji -- 9.3.2009 9:37:29 >


_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li imate povrtnjak?
9.3.2009 17:03:12   
larina
steta nemam povrtnjakuser posted image a jako volim biljke,ja bih posijala svega pomalo i da to lijepo uredim i gledam kako raste.ali eto imam balkon pa sam vec pripremila neke cvjetice da posadim,a najvise bi voljela jagode da mi imaju gdje stati.jednostavno volim  da sijem i cvjece, povrce,ma svasta,nije sto mi to treba pa moram- cijelu zimu sve to kupujem i ima svega a kamoli ljeto-samo sto mi je slade ono sto sama posijem.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li imate povrtnjak?
9.3.2009 17:25:11   
ena23
Ja sam danas prvi put u zivotu zasadila cvjece user posted image   ranije se nikad nisam zanimala za to ali sada uveliko razmisljam kako  da nabavim saksije i kad cu ic u sumu da nakupim zemlje za ono cvijece sto se objesi sa balkonske ograde, pa izdaleka vidis kako je lijepo... Ovo je prva godina da sam ja domacica kuce i da brinem o svemu pa sam se bas zadala u briguuser posted image




_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.3.2009 7:33:34   
mamyca
Prije nego sto sam se udala,ja i moj dedo smo uvijek na tarasi sadili ruzeuser posted image ,i uvijek su nam se primile,a sad su vec zauzeli pola taraseuser posted image .Nedavno sam i kod sebe posadila ruze u avliju,i vec polako pocinju rasti.user posted image
Sto se tice povrca,to moja sveki sadi u basti,malo blitve,kupusa,mrkve,paradajza.
Osim toga,imamo i jagode,sljive,grozdje,japanku,sipak,ma pravi mali raj,a sveki se o svemu tome brine,jer uziva u tome.user posted image


_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li imate povrtnjak?
10.3.2009 7:40:55   
bebbe RR
Imam! Ali malo o vrtu znam. Puno smo putovali i zivjeli po svijetu, pa nisam ni imala vremena da se naucim. Ovoga proljeca cu pokusati. Zna to biti zabavno i zanimljivo. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.3.2009 19:49:13   
stella
Ja ne,a nisam ni vrijednauser posted image i da imam gdje.
Kad preselimo imacemo gdje al cisto sumnjam,ispred su ruze  loza i jorgovan.

A prosle godine je moja mama sijala bastu,pa smo imali za Hanu svega.Do godinu dana je jela samo domace ne prskanopovrce i voce,i meso,jaja,sve osim ribe.
Mislim da ce mama i ove godine malo posaditi,kaze da joj je super,kada ode u bastu kao na pijacuuser posted image

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.3.2009 19:49:35   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: larina

steta nemam povrtnjakuser posted image a jako volim biljke,ja bih posijala svega pomalo i da to lijepo uredim i gledam kako raste.ali eto imam balkon pa sam vec pripremila neke cvjetice da posadim,a najvise bi voljela jagode da mi imaju gdje stati.jednostavno volim  da sijem i cvjece, povrce,ma svasta,nije sto mi to treba pa moram- cijelu zimu sve to kupujem i ima svega a kamoli ljeto-samo sto mi je slade ono sto sama posijem.


user posted image Upravo tako je i kod mene..  Imam želju da vidim kako sam uspjela sama nešto proizvesti.... nije to da sadim radi neke koristi, možda ću više da uložim nego što se okoristim user posted image , ali volim biljke i uživam da uzgajam to kao što neko voli da vodi brigu o npr. cukama i macama user posted image


(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.3.2009 20:01:29   
Amrino
Ja kupila sjeme za persun pa ga planiram posaditi u saksije user posted image . Zivim u stanu ali planiram zato do maksimuma iskoristiti blagodati balkona! user posted image
Pored cvijeca pokusat cu i sa zacinskim biljem...a sto se povrtnjaka tice samo bih ti preporucila da pokusas negdje naci dobro i pravo "domace" sjeme (narocito za paradajiz i mrkvu)...Jer ovo sada sto se kupi i posadi ima apsolutno plastican okus iako je iz baste...


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.3.2009 20:15:19   
ElmaB
Prije nekoliko godina na balkonu zasadila persun i paradjz. Paradjz mi je bio skroz mali, ali je prsun bio dobar. Sada kako sam ustaklila balkon, na zalost, nemam gdje!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li imate povrtnjak?
12.3.2009 7:13:38   
bebbe RR
I ja zivim u stanu, ali imamo 4 stana u zgradi, a svaki stan svoj mali vrt s jede strane zgrade, jer je s druge strane parkic. Nabavila sam knjigu, ponukana ovom temom, pa da probam. Nije lose imati svoje produkte. A, inace, imam zacinsko bilje zasadjeno u jednoj duguljastoj saksiji na prozoru u kuhinji - persun, bosiljak, timjan, drobnjak... Super raste i super mirisi, a i cool ga je samo onako "osisati" makazama i ubaciti svjeze u razne umake i jela. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li imate povrtnjak?
12.3.2009 8:00:11   
mukica
Ja sve domace proizvode donesem od mame iz hercegovine  tako da nema potrebe da ja sta sadimuser posted image

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li imate povrtnjak?
12.3.2009 11:55:44   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: bebbe

I ja zivim u stanu, ali imamo 4 stana u zgradi, a svaki stan svoj mali vrt s jede strane zgrade, jer je s druge strane parkic. Nabavila sam knjigu, ponukana ovom temom, pa da probam. Nije lose imati svoje produkte. A, inace, imam zacinsko bilje zasadjeno u jednoj duguljastoj saksiji na prozoru u kuhinji - persun, bosiljak, timjan, drobnjak... Super raste i super mirisi, a i cool ga je samo onako "osisati" makazama i ubaciti svjeze u razne umake i jela. 


Ej bebbe, baš super ovo za začinsko bilje, i ja ću to probati... Ja sam dosad kupovala sušeno ali vjerujem da bolji efekat ima friško... baš super !

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li imate povrtnjak?
18.5.2009 8:01:23   
bebbe RR
Eh, evo, da "ozivim" ovu temu: ja sam, sto se vrta tice, bila bas "good girl" prethodnih sedmica. MM ga je lijepo prekopao, te stavio dosta bio gnojiva, a svekar mi je napravio nove betonske rubnike, tako da je sada lijepo ogradjen, i na sve to tako lijepo pripremljeno, ja sam zasadila i posijala:
- jednu gredu cvijeca, uglavnom nevena i suncokreta, koji ce narasti ha ove gladiole koje sam imala odu.
- jednu gredu zacinskog bilja: persun, koriander, vlasac, timjan, origano, bosiljak, celer.
Povrce: zelenu salatu, spinat, blitvu, mrkvu, pastrnak, rotkvice, prasu, tikvice, buraniju, grasak, luk, krastavce, paprike, paradajz, ukrasni paradajz, patlidzan, prokule, brokule, karfiol, crveni kupus, te i jagode! Sve fino raste, ali raste i trava, koju treba cupati:)
Ima tu dosta posla, ponekad mi vremena fali, ali, bas uzivam u tom mom vrtnarenju, pa cemo vidjeti kako ce mi dalje ici. A, inace, i na oba balkona i na prozore sam stavila cvijece, i bas mi je lijepo!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li imate povrtnjak?
19.5.2009 14:10:01   
bebbe RR
Shee, ja sam tako prije nego sto sam se odvazila da se upustim u avanturu "vrt" na kuhinjskom prozoru imala ono jedno duguljasto korito i raznog zacinskog bilja u njemu. Pa, probaj. Meni su govorili da bosiljak ne valja, jer dobije nekakve vaske, ali meni se to nije nikada desilo! I bas ga volim, jer super mirisi! Pusa za Emel i tebe!

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li imate povrtnjak?
19.5.2009 15:19:26   
flox
Ja živim u kući i s ozbirom da je nova, tek sam ovo proljeće počela uređivati cvijetnjak i malo povrtnjaka. Voćnjak smo zasadili ranije. Iako imam puno obaveza oko djece i u kući ja uživam raditi vani, pa eto i stignem nekako. Voljela bih da je moje zanimanje vezano za prirodu, jer zaista uživam u svim poslovima od voćnjaka pa dalje, ali eto radim u kancelariji pa što se mora nije ni teško.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li imate povrtnjak?
19.5.2009 20:18:53   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: bebbe
ja sam zasadila i posijala:
- jednu gredu cvijeca, uglavnom nevena i suncokreta, koji ce narasti ha ove gladiole koje sam imala odu.
- jednu gredu zacinskog bilja: persun, koriander, vlasac, timjan, origano, bosiljak, celer.
Povrce: zelenu salatu, spinat, blitvu, mrkvu, pastrnak, rotkvice, prasu, tikvice, buraniju, grasak, luk, krastavce, paprike, paradajz, ukrasni paradajz, patlidzan, prokule, brokule, karfiol, crveni kupus, te i jagode! Sve fino raste, ali raste i trava, koju treba cupati:)
Ima tu dosta posla, ponekad mi vremena fali, ali, bas uzivam u tom mom vrtnarenju, pa cemo vidjeti kako ce mi dalje ici. A, inace, i na oba balkona i na prozore sam stavila cvijece, i bas mi je lijepo!




user posted image svaka čast bebbe!!  Eto, mogla bih se i ja pohvaliti... nešto sam posadila u vrtiću, nisam tako puno kao ti ali eto ono osnovno, malo paradajzića, papričica, krompira i tako.. tek toliko da isprobam kako to meni ide... pa eto sad sve pomalo niče, nije loše... s obzirom da nisam nikad do sad...

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li imate povrtnjak?
20.5.2009 7:20:28   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Ummuisa

IZVORNA PORUKA: bebbe
ja sam zasadila i posijala:
- jednu gredu cvijeca, uglavnom nevena i suncokreta, koji ce narasti ha ove gladiole koje sam imala odu.
- jednu gredu zacinskog bilja: persun, koriander, vlasac, timjan, origano, bosiljak, celer.
Povrce: zelenu salatu, spinat, blitvu, mrkvu, pastrnak, rotkvice, prasu, tikvice, buraniju, grasak, luk, krastavce, paprike, paradajz, ukrasni paradajz, patlidzan, prokule, brokule, karfiol, crveni kupus, te i jagode! Sve fino raste, ali raste i trava, koju treba cupati:)
Ima tu dosta posla, ponekad mi vremena fali, ali, bas uzivam u tom mom vrtnarenju, pa cemo vidjeti kako ce mi dalje ici. A, inace, i na oba balkona i na prozore sam stavila cvijece, i bas mi je lijepo!




user posted image svaka čast bebbe!!  Eto, mogla bih se i ja pohvaliti... nešto sam posadila u vrtiću, nisam tako puno kao ti ali eto ono osnovno, malo paradajzića, papričica, krompira i tako.. tek toliko da isprobam kako to meni ide... pa eto sad sve pomalo niče, nije loše... s obzirom da nisam nikad do sad...



Nadam se da ce ti sve lijepo rasti! I meni je ovo prvi put da se bavim vrtom. Inace, odrasla sam na betonu i pojma o prirodi nisam imala, ali trudim se i bas mi je zabavno! Juce sam "dosadila" kruskasti paradajz, i onaj majusni, ukrasni te i neku posebnu vrstu spinata koji se zove stogodisnji spinat. Pa vidjecemo.... A, i narucila sam jagode puzavice koje narastu do metar i po. Moraju biti u saksiji, na balkonu jedan mjesec, a onda cu ih prebaciti u zemlju. Da li se tebi svidja da radis u vrtu?!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li imate povrtnjak?
20.5.2009 9:23:42   
Ummuisa
pa dobro je zasad.. ma moram priznati da sam imala pomagača koji mi je pripremio zemljište i čak iskopao rupe, a ja sam eto imala čast da postavljam biljke i zagrnem user posted image ..

Ali eto veseli me što pomalo sve niče.. A koliko ti imaš zemljišta pa si toliko uspjela da zasadiš?



(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li imate povrtnjak?
20.5.2009 10:29:19   
bebbe RR
Ne znam ti reci u kvadratima, ali ima ga poprilicno. Imam jos jedan dio koji nisam zasadila. I, takodje, krompir nisam sadila, a on zauzme dosta prostora, te zato i nisam. I meni je MM pripremio zemljiste. Mora malo i pomoci biti. 

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *