|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 13:36:48   
Okarica
Drage moje, želim da podijelim s vama jedno iskustvo. Naime, nastavnica u jednoj osnovnoj školi ovdje u Sarajevu ima problematična dva učenika. Radi se o učenicima 6. razreda. Jedan je pravi problem, potpuno nezainteresovan za učenje, a drugi ima potencijala, a neće. Žena se potrudila da tog malog podstakne na učenje i on je počeo da je vrijeđa jer je popustljiva prema ovom drugom dječaku, a od njega traži više. Taj dječak živi s ocem koji ne radi i razrednica je vrlo zaštitnički raspoložena prema njemu, bukvalno mu garderobu nabavlja itd. Ona je rekla ocu od tog dječaka da pravi probleme nastavnici, da ne radi, a mogao bi imati dobre rezultate. Šta se dešava? Dolazi otac kod nastavnice da s njom popriča. Nastavnica ga je pitala zašto mali neće da radi. Pitala ga je da li mu je dječak nešto rekao o tome. Otac odgovara: "Vi ste ga uvrijedili kad ste bili na izletu na Igmanu! Nastavnica je u čudu pitala da joj objasni, a on joj je rekao da je dala njenom sinu kesu sa smećem da baci u kontejner. Praksa je inače da se poslije svakog izleta pokupi smeće i u tome učestvuju svi, dakle i nastavnici i djeca, ali njegovom sinu je to ispod časti. Nastavnica je ostala zatečena. Interesuje me vaše mišljenje o ovome? Iskreno da vam kažem, ja sam šokiranja. Je li to rezultat demokratizacije u odgojno-obrazovnom sistemu?

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 13:46:36   
mynxlee
ne znam sta da kazem, osim da ova demokratija za nas kakvi smo i nije bas tako dobra.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 13:48:57   
sabas
Prije svega slazem se da je svako dijete individua i da ga kao takvog trebamo posmatrati, ja jos nemam djece ali moje kolegice sa posla non stop idu kod nastavnika da ispravljaju krive drine Naravno i nastavnici npr muzickog ocekuju da svako dijete ima talenta :(
Ja sam 73 godiste i sjecam se da me bilo stid ako me za nesto prozovu nastavnici, cak i najlosiji djaci nisu odgovarali nastavnicima Primjer da moje kolegice pomazu dijeci da rijese matmatiku preko tel ili preslusavaju pjesmicu preko tel A da ne kazem da ova jedna ide po svim trznim centrima da bi njeno dijete imalo najbolji pano Ja sam prvi put zatrazila pomoc od sestre mislim u petom osnovne pred kontrolni iz matematike i po obicaju 5 do 12 dobro se sjecam da sam dobro popila price i da sam placeci ucila jer nisam na vrijeme pocela da ucim

Izvinite roditelji ko zna kakva cu ja sutra biti ali pretjerujete budite svjesni da pomozuci im na takav nacin samo im odmazete u buducem zivotu

Udaljila sam se od pitanja ali ipak mislim da je vezano za roditelja oca koji nije naucio svoje dijete da nije sramota nositi smece( da on nije takak kakav jeste imao posao kakav takav ali ako je njegovom djetteu -derletu- ponizenje ocistiti iza sebe kakav je on

Lijepo pozz

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 13:51:07   
Okarica
IZVORNA PORUKA: sabas


Udaljila sam se od pitanja ali ipak mislim da je vezano za roditelja oca koji nije naucio svoje dijete da nije sramota nositi smece( da on nije takak kakav jeste imao posao kakav takav ali ako je njegovom djetteu -derletu- ponizenje ocistiti iza sebe kakav je on

Lijepo pozz


I ja sam odmah to pomislila. Slažem se s tobom u potpunosti.

< Poruku je uredio Okarica -- 27.3.2009 13:58:34 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 13:51:30   
sabas
Nije problem u demokraciji, problem je u nasem odgoju 14 joj god ulazi u disko nije polugola nego poluobucena i ostaje do jutra

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 14:53:23   
Nana_Ze
Mene kao roditelja ne bi uvrijedilo da učiteljica ili nastavnica zamoli mog sina ili kcerku da odnese smeće do kontejnera poslije izleta. Ona sigurno nije njega odabrala namjerno, nego slučajno. Danas su roditelji sto puta gori od djece. Taj roditelj je trebao  drugacije reagovati, a ne podrzavati ga i jos jadnoj nastavnici govoriti da ga je uvrijedila. Nek se zena ne sekira i ja bih isto postupila, nije ona kriva sto roditelji imaju pogresnu percepciju. Osim sto uce djecu matematiku, fiziku, bioliogiju i sl. nastavnici izgrađuju kod učenika i neke druge pozitivne osobine, npr. ostaviti uredan prostor poslije izleta i to je super, treba joj se zahvaliti, a ne napadati je!

_____________________________

http://www.pampers.ba/profile/4746

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:01:05   
Emina85
IZVORNA PORUKA: sabas

Nije problem u demokraciji, problem je u nasem odgoju 14 joj god ulazi u disko nije polugola nego poluobucena i ostaje do jutra


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Slažem se u potpunosti sa svim što su prethodne dame rekle!
Ovaj primjer je samo kap u moru i ako se pogleda i poskuša malo bolje, tu su i učenici koji napadaju nastavnike i profesore noževima, palicama i sl. a roditelji kažu: NIJE MOJE DIJETE KRIVO.
Eto, samo pogledajte u šta se ta demokracija pretvorila... A odgoj je najbitniji....


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:16:43   
Okarica
Mala korekcija, nije joj roditelj rekao da je uvrijedila sina, već da ga je provocirala, što je još gore. Užas!

Emina85, 100% se slažem s tobom!

< Poruku je uredio Okarica -- 27.3.2009 15:28:01 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Emina85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:18:37   
Okarica
IZVORNA PORUKA: Okarica

Mala korekcija, nije joj roditelj rekao da je uvrijedila sina, već da ga je provocirala, što je još gore. Užas!

Emina85, 100% se slažem s tobom!


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:19:42   
Okarica
Joj ljudi, izvinite! Nešto me zeza komp. Pokušala sam  korigovati prvi post, ali nešto mi nije uspjelo. Pozdrav!

< Poruku je uredio Okarica -- 27.3.2009 15:20:47 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:24:01   
Lanaa
IZVORNA PORUKA: sabas

Nije problem u demokraciji, problem je u nasem odgoju 14 joj god ulazi u disko nije polugola nego poluobucena i ostaje do jutra


Potpisujem

Danasnja djeca nemaju odgoja ni truna

Dijete 6 razred materi pokazuje srednji prst,i govori mars,ja sam svjedok tome

Pa gdje to ima?

Ona suti i kaze razbicu ga,naravno ni r od rijeci kamoli razbiti.

_____________________________

12.11.09. rodio se naš sin Tarik...

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:27:50   
kula
I otac i dijete trebaju susret sa realnošću!!!



(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:41:19   
D_K
jeste nezahvalno biti učiteljica u ovakvo naopako vrijeme.. ovo je samo jedan primjer - imam primjera kada uciteljice poklanjaju dvice (ili više ocjene) jer je djete problematično i neće da ima problema - samo da ga skloni sa očiju..
pa mi na fakultetu imamo primjera djece koji nam dodju i neko od nas ocekuje da ga mi tjeramo da uci ili da ga mi oblikujemo u smislu da ga naucimo da na predavanjima treba da bude pazljiv, da ne koristi mobitel, da prati materiju.
eh da ne pocinjem..

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:42:54   
D_K
znas sta je problem - sve je vise ovakvih primjera i ovo postaje nacin ponasanja za vecinu roditelja i ucenika.. izgleda da smo mi ovdje zasarjeli i neprilagodjeni user posted image

(odgovor članu kula)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:45:14   
Okarica
IZVORNA PORUKA: D_K

znas sta je problem - sve je vise ovakvih primjera i ovo postaje nacin ponasanja za vecinu roditelja i ucenika.. izgleda da smo mi ovdje zasarjeli i neprilagodjeni user posted image


Draga Dzana, iskreno da ti kažem, zabrinuta sam zbog toga. Često se preispitujem jesam li ja normalna, zato sam i postavila ovu temu. Drago mi je pa ovdje ipak ima žena koje razmišljaju isto kao i ja. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:49:19   
D_K
pa kud da ti pricam vise kada sam ja imala diskusija sa studentima kada on meni kaze: evo ovaj sam prepisao a sta je sa ovim drugim!!!(zasto mu nisam bodovala taj drugi zadatak nakon sto sam skontala da je ovaj jedan prepisao).. pa ja tad kad nisam dozivjela srcani - cuj tako da rezonuje - pa prije samo par godina bi letio sa fakulteta ko paket a sad je u poziciji da se svadja sa asistentom.. ufff ne mogu vise pisati - odmah se iznerviram!!

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:49:47   
hanabanana
Ja bih stvari sagledala i iz drugog ugla.
Biti uvrijedjen je subjektivan, jako subjektivan osjećaj.
Zato nikako ne možemo reći za drugoga: Ma nije ga to moglo uvrijediti?!
Nema šanse.
Postoje ljudi koji su više, i oni koji su manje uvrijedljivi.
Meni se svidja što maleni ipak ima iskren odnos sa roditeljom te mu je rekao o svojim osjećajima.

Ja ne kažem u ovom primjeru da je nastavnk učinio nešto loše. Svi smo mi sklonjali za sobom smeće na izletima, ali dijete od 12 godina može nečiji postupak protumačiti potpuno drugačije od onog što je taj postupak bio.
Za to ga ne treba kriviti, nego sada popričati.

(odgovor članu Lanaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:53:51   
Okarica
Ne, nije uvrijeđen, nego isprovociran! Pogrešno sam napisala u prvom postu. U svakom slučaju, kontekst je isti. Razumijem ja tvoj stav hanabanana, to je ok, on ima pravo biti isprovociran, ali roditelj bi bar trebao biti razuman. Ja ne kontam tog roditelja nikako.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 15:56:49   
Emina85


IZVORNA PORUKA: Okarica

Ne, nije uvrijeđen, nego isprovociran! Pogrešno sam napisala u prvom postu. U svakom slučaju, kontekst je isti. Razumijem ja tvoj stav hanabanana, to je ok, on ima pravo biti isprovociran, ali roditelj bi bar trebao biti razuman. Ja ne kontam tog roditelja nikako.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Muhammed, sunce moje, ugledao svjetlo dana 11.07. 2009.i došao majci u zagrljaj !!!
Najljepši osjećaj na svijetu!!!!


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 16:20:54   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Okarica

Razumijem ja tvoj stav hanabanana, to je ok, on ima pravo biti isprovociran, ali roditelj bi bar trebao biti razuman. Ja ne kontam tog roditelja nikako.


Ne razumijem...da li je roditelj napao nastavnicu?
Taj roditelj je po onom što ja mogu pročitati ovdje, saslušao svog sina, i samo prenio razrednici zbog čega se sin osjetio isprovociranim. ( dijete od 12 godina često izjednačava pojam uvrijedjenog, isprovociranog ).
Roditelj je, po prirodi stvari, stao na stranu dijeteta, i vjerovao svom dijetetu.

Ovo opet sve govorim jer ne znamo drugu stranu priče.

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 16:26:52   
Emina*
Mislim da si je pogresno shvatila hanabanana..  Mislim da ona ovdje kritikuje roditelja zato sto nije "odgojio" dijete i pokazao mu, da nije nikakva sramota pokupiti ili u ovom slucaju baciti smece u kantu..

Btw: Posto te nema na onoj temi, da te pitam ovdje.. Da li bi ucestvovala u emisiji zabranjeni forum, ako te clanice izaberu da gostujes, i da budes medju prve 4...
Ja bih bas voljela user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 22:08:44   
Blue rose RR
Teško je na današnjici "shvatiti" današnje ljude i njihovo rezonovanje "odgojno-obrazovnih metoda".
Roditelji sve više (naravno čast izuzecima) smatraju da se pojam "odgojno-obrazovni" treba i mora primjenjivati kao nastavni plan. Laički rečeno.
U moje vrijeme odgoj se nosio iz kuće, primjenjivao i  k o r i g o v a o  u obrazovnim institucijama.


Roditelji očekuju da im učitelj, ili nastavnik ili profesor, njihovom djetetu bude i otac i majka, i prijatelj, i kolega ... meni se čini samo iz razloga da za "greške svog odgoja" mogu naći pravog krivca.

Neko spomenu demokratiju današnjice - lično se ježim na nju.
Otac drži oružje u kući, sin uzme, rani druga u školskom dvorištu, mediji naprave senzaciju (punu krvi i mesi), majčinih suza, napadnu policiju kako je bila "gruba" prema maloljetniku KOJI JE UBIO / RANIO DIJETE NEČIJE, pa onda im krivo sudstvo što Bože moj su male kazne za maloljetnog prestupnika, koje su propisane na osnovu (pod)zakonskih akata koje su radili "neuki, dobro plaćeni političari ", a koje je izabrao upravo onaj otac sa početka mog primjera. user posted image

Začarani krug user posted image

Sada me linčujte - magareća klupa, ćošak, izbacivanje iz škole, autoritet u školi, i na kraju po džepu roditeljima.
Pa da vidite demokratije.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 22:25:54   
Golubica
Nema vise onog odgoja i postovanja koje je bilo u nase vrijeme. Danas roditelji slobodno mogu reci, ne vode puno racuna o djeci. Djeca slabo kakavog odgoja imaju, a opet oni jadnici nisu krivi. Kriv je sistem jer roditelji u borbi za opstanak ne vode racuna o djeci, vjerovatno nemaju vremena. Drugi su opet nezainteresovani, pustaju da prosvjetni radnici odgajaju djecu pored sto ih obrazuju. Medjutim, ukoliko se pojedinim roditeljima ne svidi uciteljev rad onda naravno imaju primjedbe. Znam iz iskustva. Radim sa najmladjom populacijom u mozda najizazovnijem podrucju BiH u kojem zive dvije suprotnosti, necu da imenujem. Imam slucajeva kada ponedjeljkom znam naci djetetu sendvic u torbi od petka. Pitam se kakvi su to roditelji koji iz znatizelje makar ne pogledaju u torbu da vide sta je njihovo dijete taj dan radilo u skoli. Higijena je nula, tako da ja kupim djeci koju cetkicu za zube i kaladont. Naravno mama ih ima najmanje petoro pa ne moze stici sve. Ponasanje ravno nuli, trpiti moras sve, autoritet nema sanse graditi, dijete ti moze reci sve, a roditelj koji od tebe ocekuje i da mu dijete odgajas, naci ce primjedbu da si ga ti, ucitelj, losim naucio ako se zbog necega pozali. Nego suti i trpi.


P.S. Ovo gore navedeno se ne odnosi naravno na sve, nego na pojedine izuzetke sa kojima sam ja svakodnevno u kontaktu.


< Poruku je uredio Golubica -- 27.3.2009 22:27:15 >


_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 22:53:59   
leli§
iskreno, danas su svi naopaki: i ucenici, i roditelji i nastavnici, jos kad se troje sastavi...gluho bilo. problematicnih ucenika je uvijek bilo. ali su prije roditelji i nastavnici zajedno pokusavali rijesiti taj problem. danas je sve nekako podijeljeno---roditelj odgaja, nastavnik uci. ne opravdavam nikoga, djece ima svakakve, i roditelja svakakvih (cak sta vise ima ih Boze sacuvaj), ali ruku na srce danasnji obrazovni kadar je u skoli samo da odradi svojih 45min casa i preko vrata. skolska literatura je na nivou nule...moja sestra (koja je 6 razred) je sama pronasla greske u udzbeniku matematike za 6. razred i zalila se tati. jedno vece su sjeli i bukvalno morali ispravljati knjigu. ma da ne pocinjem na duze staze o nasem obrazovanju i obrazovnom sistemuuser posted image

a taj roditelj je svom "uvrijedjenom-isporovociranom" djetetu trebao reci da je to normalno da ce sljedeci put neko drugi to raditi i na tome zavrsiti pricu. a da se zali nastavnici je imao pravo samo ako je mali zdravstveno bio ugrozen tim bacanjem smeca(ipak je to izlet, a inace je bit izleta da se djeca izvedu u prirodu i nauce brinuti o svojoj okolini). pedagoski gledano nastavnica je najmanje trebala ostati bez teksta. roditelju (koji ocigledno nije shvatao sta se dogadja sa njegovim sinom)je trebala na neki nacin objasniti i sa njim poraditi na cjelokupnom problemu.

(iz licnog iskustva o nasim nastavnicima (cast izuzetcima): u 6 razredu smo drug i ja kasnili na cas, ustvari nismo ni kasnili, nego smo stajali ispred ucionice, i kad smo vidjeli nastavnicu da ide usli... za kaznu sto je nismo cekali na svojim mjestima kada se pojavi iza coska nas je izvela ispred skole da pokupimo pseci izmetuser posted image nas dvoje se nesto kontali -kontali i na kraju se skontamo da odemo kuci (naravno nismo nista cistili). moja mama je pobudalila. pola skole je poslije pricalo da je neka zena na roditeljskom rekla da njeno dijete u ovoj skoli moze biti kaznjeno, smanjenim vladanjem ili neopravdanim casom, a bude li uvodjen bilo kakav drugi disciplinski odgoj tipa da se ciste "govna" da ce tuziti skolu i navaliti im medije na ledjauser posted image user posted image user posted image user posted image ) bravo mamauser posted image user posted image

p.s. jos da napomenem da je mama vec tad bila u 7. mjesecu trudnoce...e samo zamislite 40-godisnju trudnicu u 7 mjesecu da spominje "govna" na roditeljskomuser posted image user posted image user posted image user posted image danas kada ide sestri na roditeljske dolazi kuci ljuta na nastavnika i na pojedine "mlade roitelje"... i samo govori "jadna djeca. nije ni cudo sto nam se desava ovo sto se desava." ali joj je glavna kad kaze "danas nisu djeca samo maloljetni delikventi nego i roditelji---hem se ponasaju maloljetnicki, hem su delikventi"

< Poruku je uredio leli§ -- 27.3.2009 23:04:55 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li opravdavete ovakav pristup?
27.3.2009 22:55:13   
sarayka
Ukratko: nije dijete nista krivo iako će radi ovakvog odgoja snositi najveće posljedice nažalost... Roditelji prave snobove od djece sto se i vidi iz ovakvog slučaja user posted image user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *