|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 1:28:13   
lady70
Da li ste čuli za ime Dayan. ja sam ga našla na internetu piše se Dayyan i sviđa nam se ali ipak bi dali sa jednim y samo ne znamo da li u tom slučaju izgubi značenje odnosno da li je to stvarno muslimansko ime.
jeste li čuli za to ime i kako vam se sviđa

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:37:09 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 8:59:44   
leli§
ime Dayyan je nase ime Dejan (samo je Dejan fonoloski prilagodjen nasem jeziku a izvorno Dayyan se izgovara Dajan (drugo a je malo duze)), dva Y znaci da ima "teshdid" na slovu Y (odnosno arapsko slovo ja)u pravilu ne izgovaraju se dva J nego se "pritisne" odnosno naglasi samo jedno J (znaci Dayyan ---naglasis Y i malo otegnes drugo A) ديّان

... bitno je da se ime izgovara pravilno... ako mislis da ces postici taj pravilni izgovor sa dva Y odnosno dva J... onda se odluci za tu varijantu...ali kod na su bosni inace ta imena sa duplim slovima polove...pa bi Dayyan mogao ispasti Day-yan u izgovoru

ja sam nasla da je ovo ime arapskog proijekla, ali nisam nasla da je bas muslimansko ime (posto vidim da ti je bitno da ime tvoje bebice ima lijepo znacenje i da je povezano sa vjerom, budi jako pazljiva u odabiru, jer sva arapska imena ne znaci da su muslimanska imena)iskreno, nisam puno bas ni trazilauser posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:37:59 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu lady70)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 9:04:25   
leli§
ipak je muslimansko ime

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:38:24 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 9:25:10   
lady70
Ja sam to ime našla pod "Islamic name" i dobila zanimljivu stranicu.Jako nam se svidjelo jer je neobično.
Puno hvala za vaš trud i iscrpan odgovor. Možete li mi samo odgovoriti da li bi u tom slučaju (radi izgovora) morali dati me sa dva y ili možemo i sa jednim što bi nam više odgovaralo. Ime Dejan ne bi dali jer u državi gdje živimo ta imena imaju djeca pravoslavne vjere a ime Dayyan (Dayan) bi se drugačije izgovaralo.
Hvala

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:39:01 >

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 9:41:38   
lady70
Molila bih vas još za tačno značenje imena. (da li znači jak, vladar) hvala

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:42:32 >

(odgovor članu lady70)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 10:48:02   
leli§
Licno, zbog sredine u kojoj zivim ja bih dala sa dva Y...iz razloga sto iz iskustva znam d aje jakoooo ruzno kada ti ime ne izgovaraju kako treba... moje ime je cisto arapsko-muslimansko ime ali zato sto je napisano sa J umijesto Y izgovaraju ga pogresno... eh sad ne znam tacno gdje ste vi al ako ste van BiH i namjeravate ostati vani onda dva Yuser posted image

dodala bih jos da sam se upravo konsultovala sa jednom prijateljicom koja je arapkinja i pitala je za tacan izgovor Dayyan... ja sam bila ubjedjena da je dajjan...ali ona ipak rece da je Dejjan...nije kao dejan jer ima YY i dugo a... pa je Dejjaaaan (iskreno ne znam kako drugacije da to stvaim u pisanje nadam se da je dovoljno razumljivo)user posted image meni je to jako mala razlika po nacinu na koji je ona izgovorila A i E skoro da se i ne razlikuju...ali eto

Dayyan--- na engleski jezik znacenje je prevedeno kao mighty ruler...ali ne znaci kao mocan vladar nego kao mocan sudac... (ruler--onaj koji uspostavlja rulesuser posted image user posted image user posted image ) ako se potrazi znacenje imena Dayyan na arapskom jeziku dobije se da znaci mocan Qadhi (kadi---kod nas prihvaceno kao kadija) odnosno sudac


< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:41:43 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu lady70)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 23:23:09   
lady70
Hvala puno za pomoć. Ipak smo se odlučili da bi to ime bilo komplikovano zbog izgovora.
Sada razmišljamo o imenu Danin. Da li možda znate čijeg j porijekla to ime i šta znači. Hvala

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:41:20 >

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Da li ste čuli za ime...
4.2.2009 23:43:55   
adissa_
ja bas trazila Danin,nisam mogla naci da je muslimanskog porijekla..navodno je verzija od engleskog DANE,a znacenje nisam nasla

< Poruku je uredio Dina RR -- 5.2.2009 0:39:24 >

(odgovor članu lady70)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Da li ste čuli za ime...
5.2.2009 20:25:28   
leli§
Danin je zensko ime.

znacenje potrazite na google-u ali upisite daneen a ne danin

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.2.2009 22:41:03   
lady70
Ja stvrano je Dannin žensko ime našla sam, a ime Danis ili Daris da li su muslimanska i šta znače. Negdje sam našla da Danis ima ružno značenje ne znam da li je tačno? A Daris da znači učenik samo ne znam čijeg je porijekla.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Da li ste čuli za ime...
18.3.2009 13:43:23   
delly
zanimam me misljenje : kakvo vam se cini ime -delilah ??
(nije moje ime) hvallauser posted image

(odgovor članu lady70)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Da li ste čuli za ime...
19.3.2009 17:16:55   
adissa_
ako mislis na Dalila-lijepo ime :)


Delilah je pomalo nepotrebno,jer ce svi i onako izgovarati Dalila,a i zvuci "ispravnije" za nas jezik ,,to je samo moje misljenje naravno

< Poruku je uredio adissa_ -- 19.3.2009 17:20:35 >

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Da li ste čuli za ime...
19.3.2009 17:19:18   
adissa_
Daris jeste muslimansko,perzijskog porijekla

(odgovor članu adissa_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Da li ste čuli za ime...
27.4.2009 22:47:34   
leli§
delilah (kao u pjesmi hey there delilah?) je drugacije od imena delila... prvenstveno jer se izgovara delajla ili dilajla... ime je hebrejskog porijekla a znaci delikatna, zavodnica, ona za kojom ceznu... a u Bibliji delilah je bila zena koja je "navela" solomona da otkrije svoje supermociuser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Da li ste čuli za ime...
13.6.2009 22:13:58   
Junior
ja sam nasla ime Dayan pod arabic boy names...znacenje sam zaboravila...nasla sam jos jedno jako neobicno ime, pa me zanima sta vi mislite o njemu, jer meni se svidja, ali je bas neobicno, pa sam u dilemi. Dyah, a znaci vojskovodja...Danin mi je predivno ime, ali cini mi se da je bas cesto, moj muz je definitivno za Danina, ali ja bas nisam sigurna!!!!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Da li ste čuli za ime...
13.6.2009 22:53:55   
tweety
junior navijam za tvog muža i Danina user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Junior)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Da li ste čuli za ime...
13.6.2009 22:58:38   
daca/maca
Lady,
Daris je ime arapskog porijekla. U UAE je svaki drugi DARIS ili FARIS...
p.s
ja imam jednog, eno ga pajki...sunce moje...

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 6:34:11   
jednaa
pomozite pls user posted image , treba mi znacenje imena DANIN

hvala mama malog "princa" user posted image (jos danas bez imena)


_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu daca/maca)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 7:31:55   
jednaa
ja sam nasla za ima DANIN slijedece:

ime Danin ne postoji niti u jednoj knjizi do koje sam ja dosla sa imenima za djecu, meni licno je to ime No.1, ali me bivsa radna kolegica malo pokolebala..

na stranici islamic names... sam nasla DANEEN u zenskim imenima, ime je arapskog porijekla i znaci Princeza (ovo je moje laicko tumacenje), obzirom da se svako ime tradicijom prilagodjava podrucju gdje se daje, pa tako ime Jasmin ( ja zivim u BiH i zbog toga pisem slovima koja se koriste kod nas zato sam napisala Jasmin a ne sa Y) koje je izvorno zensko ime, kod nas je musko, a Jasmina, Jasminka, Jasna... su izvedenice

juce me nazvala i kaze nemoj dati djetetu ime Danin jer ne valja.
meni to nije bilo dovoljno, trazila sam objesnjenje i ono sto mi je rekla nije mi dovoljno da bih definitivno odustala od njega.. naime, njeno objasnjenje je slijedece: jedna mama je htjela dati ime Danin svom sinu, da bi svekrva razgovarala sa "bulom" i ona joj je rekla to nije muslimansko ime... toj mami nije bilo dovoljno da ono sto "bula" kaze, tako da je sveki se potrudila i tek porodjenoj mami dovela "hodzu" da joj on kaze svoje misljenje.. on je rekao da ime ima ruzno znacenje i da ga je "tesko nositi"...

bula i hodza su pod znacima navoda, jer danas kod nas svako sebi daje za pravo da sebi da titulu, pogotovo u ovom periodu poslije rata...

ja sam dobila kasnije tu mamu (o.t, mali djecak sada ima oko 3 godine i zove se Faris) i pitala je da mi kaze znacenje imena, nije mi ga rekla jer ni ona sam aga ne zna, niko joj nije rekao znacenje imena...

zato sam rekla malo me pokolebala, ono sto sam ja radila od tog poziva je ponovno pretrazivanje internet stranica na nasem i engl. jeziku, jer to razumijem, i ponovo sam nasla isto sto i prije poroda...
ime DANIN nema nigdje, ali ima DANEEN ( cita se Daniiin user posted image ) u zenskim imenima, i znaci Princeza

_____________________________

baby boy se rodio 02.01.2010.
ex jedna2u1

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 8:37:00   
amela2208
jedna 2u1: ako se tebi i babi djeteta svidja ime Danin sto ces koga slusati??? Pa sta i da je zensko ime??? Mozda je zensko u stranim drzavama...Ja sam imala jednu drugaricu sa rukometa koja se zvala Mirza. A Danin bas ne lici na zensko ime... kod nas se imena zavrsavaju sa A koja su zenska (u veceini slucajeva). Recimo ovdje je Jasmin (Yasmin) zensko ime, Amel ili Emel isto zensko ime. Moj savjet ti je ako ti se bas svidja to ime daj ga sincicu pusti se naseg naroda.

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu jednaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 8:41:25   
w.pooh
Ako se vama sviđa ime Danin što da ne, to je vaše dijete i samo vi treba da odlučujete u vezi imena, barem sam ja takvog mišljenja user posted image
A Amela je u pravu za Jasmin, moj mm se tako zove i kada je bio u Londonu gospođa Engleskinja ima curicu koja se zove Yasmin i čudom se čudila otkud i njemu takvo ime user posted image


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 8:47:10   
lilix
moj rođak se zove Jasmin, živi u Njemačkoj, jedne prilike trebao je na manju operaciju i kod prijema u bolnicu bio je smješten na žensko odjeljenje, poslije su ga naravno premjestili, ali svi ga i dan danas zezaju zbog toga-eto nama je Jasmin pravo muško ime, ali vani je žensko

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 14:46:23   
milomoje
Moj brat i snaha su dali sinu ime Denin, nisu imali problema da li je muslimansko ili ne i maleni je masalah lijepo napredno dijete sad mu je godina dana... vecinom ga zovu svi Deni... slatko ali ja iskreno ne vjerujem da je bas arapskog porijekla...mozda izvedenica iz tog prije sto si navela..


_____________________________

-Sada nas troje slavi rodjendan u januaru !!! :)

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 15:00:29   
Anoniman
joj, znam da moje misljenje nikog ne interesuje (sem meneuser posted image ) al' je meni pravo bezze kada neko kod nas da ime djetetu s slovima koja u nasem pismu ne postoje

(odgovor članu milomoje)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Da li ste čuli za ime...
9.1.2010 15:41:07   
amela2208
IZVORNA PORUKA: dadada

joj, znam da moje misljenje nikog ne interesuje (sem meneuser posted image ) al' je meni pravo bezze kada neko kod nas da ime djetetu s slovima koja u nasem pismu ne postoje

Şto koje to slovo nema u "naşem pismu" kod nas na ime Danin??? Daneen ili Daniin???Meni su sva ova slova poznatauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sara&Mohammad

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *