|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijete - molim vas hitno za savjet
7.7.2009 21:53:46   
dinaa
Molim vas pomagajte dala sam djetetu greskom duplu dozu sirupa za kasalj nije biljni ali nije ni antibiotik,evo sva se tresem i neznam sta da radim.Dijete ima 7 i po godina.

Moderatori izvinjavam se zbog naslova ali savjet mi hitno treba.

< Poruku je uredio maja78 RR -- 25.2.2011 7:14:57 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 21:55:20   
TonkicaPalonkica
Daj smiri se, pa ne radi se o opasnom lijeku.
Vjerovatno je u pitanju dvije kašike umjesto jedne?
Bit ce sve okej.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 21:55:51   
tea lana
ma mislim da nece biti nista,ja sAM  Lani dala sa godinu i pol duplu dozu sirupa za alergije i doktorica privatna mi je rekla da je samo malo posmatram ali da se ne brinem.Dino smiri se veliki je on momak,nece mu biti nista

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 21:56:36   
Lulu_
procitaj upustvo...
ne vjerujem i skoro sam sigurna da dupla doza takvog sirupa za kasalj ne moze biti stetna...hajd vidi na uputstvu pod doziranje i predoziranje , pa se javi
vidi obavezno sta pise kolika je doza predoziranje...i prestani se tresti nece joj nista biti

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 21:57:14   
malena_t
Ja bih na tvom mjestu nazvala hitnu i pitala ih. 

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 21:59:09   
dinaa
Jao grozna sam dan mi je inace bio haos danas je za dlaku izbjegao da ga udari auto,a sad ovo joj neznam kako cu se smiriti.Odmah sam ga nagovorila da povrati i jadnicak je uspio malo povratiti.Sirup je Pholcodin.
Htjela sam mu dati paracetamol jer ima malo temp,a kako su bili jedan do drugog a ja sva rastresena eto sta uradi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:00:11   
Lulu_
jesi li procitala upustvo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:00:20   
tea lana
ma ne sikiraj se toliko,shvatam te.Covjeku svasta na um padne ali nece mu biti nista jos je i povratio.Dusa draga.Ljubni ih oboje 

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:00:21   
zvecka
Dinaa prvo se smiri,,,ako dijete nakon nekog vremena pocne da ima neke reakcije tipa alergija,,ili temperatura,,povracanje onda odma idi doktoru a ako se ponasa normalno onda nemas razloga za brigu,,,to je moje misljenje a i imala sam mojom curicom problem sa sirupom,,,bila je alergicna i sva se osula od njega,,odvedemo je u hitnu i daju joj injekciju i jos gore,,pa jos nesto joj dali i ceklala sam tri sata u hitnoj da joj se povuce.


mislim da nemas razloga za sekiraciju jer bi pocelo reakcija odma nakon malo vremena,,,a i nisi joj puno dala preko dozvoljenog doziranja...
nadam se da ce sve biti okuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:02:39   
stella
Dino smiri se nece mu nista biti,a ako se jos brines kao sto neko predlozi nazovi hitnu i pitaj ako hoces imam broj od hitne-pedijatrija.Uvijek saslusaju i dadnu savjet

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:02:58   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: zvecka

Dinaa prvo se smiri,,,ako dijete nakon nekog vremena pocne da ima neke reakcije tipa alergija,,ili temperatura,,povracanje onda odma idi doktoru a ako se ponasa normalno onda nemas razloga za brigu,,,to je moje misljenje a i imala sam mojom curicom problem sa sirupom,,,bila je alergicna i sva se osula od njega,,odvedemo je u hitnu i daju joj injekciju i jos gore,,pa jos nesto joj dali i ceklala sam tri sata u hitnoj da joj se povuce.


mislim da nemas razloga za sekiraciju jer bi pocelo reakcija odma nakon malo vremena,,,a i nisi joj puno dala preko dozvoljenog doziranja...
nadam se da ce sve biti okuser posted image


ma sta prepadate zenu
znate li koliko je potrebno jednog sirupa da se izazove alergija ili nus pojava
UPUSTVO!!!

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:05:17   
Anoniman
ma nista mu nece biti....ako te toliko panika hvata nazovi dezurnu apoteku da ti i oni isto kazu

(odgovor članu zvecka)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:08:16   
teta berta
ma ženo nije to ništa strašno, ako ću te utješiti mali od moje rodice je našao bocu os sirupa za kašalj i nageo dobro pa mu ništa nije bilo... nije to toliko da se trebaš uzrujati, samo polakouser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:10:55   
dinaa
Evo sta pise u uputstvu
simptomi predoziranja:konfuzije,agitacija,respiratorna depresija,hipotenzija.
Toksicna doza folkodina u djece iznosi 200mg.-ovo me malo utjesilo jer je danas popio prvu dozu 5mg a veceras nakon osam sati drugu i onda ja glupaca poslije 15 min.mu dam ponovo.
On je sad zaspao ali praticu ga svakako.


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:10:57   
MELLI
http://www.tegobe.com/vademecumi/alkaloid/pholcodin.html#DOZIRANJE%20I%20NA%C4%8CIN%20PRIMJENE

Evo uputstvo,i ništa ne piše za predoziranje,pretpostavljam da to znači,da ne može biti toliko opasno,jer bi u suprotnom to naveli kao upozorenje.
Prati dijete,i opusti se.Mislim da paničiš bez razlogauser posted image

< Poruku je uredio MELLI -- 7.7.2009 22:12:06 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:11:29   
juni
Mislim da nemas razloga za brigu definitivno! Ako ce ti biti lakse zovni i rastereti se. Svakom se moze desiti.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Molim vas hitno za savjet..
7.7.2009 22:13:34   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: dinaa

Evo sta pise u uputstvu
simptomi predoziranja:konfuzije,agitacija,respiratorna depresija,hipotenzija.
Toksicna doza folkodina u djece iznosi 200mg.-ovo me malo utjesilo jer je danas popio prvu dozu 5mg a veceras nakon osam sati drugu i onda ja glupaca poslije 15 min.mu dam ponovo.
On je sad zaspao ali praticu ga svakako.



znaci da mu treba jos 175 mg da mu bude nesto
opusti se i uzivajuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   Dala sam djetetu pogrešan sirup, šta da radim
8.7.2009 0:32:24   
dinaa
Hvala vam puno na odgovorima da vas nije bilo ovdje ja bi veceras pukla...
Moj djecak eno spava valjda ce biti dobro,ima malo temp.ali probacu sa oblozima nesmijem dati paracetamol.
Hvala jos jednom divne ste.

< Poruku je uredio mama alma RR -- 5.3.2010 15:25:49 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Molim vas hitno za savjet..
5.11.2009 15:23:53   
milenium
ne sjećam se da si ranije pisala,o čemu se radi,gdje to piše.?meni se samo jedna dedavno pojavila na ruci a ja to nikad prije nisam imala,pa mi baš bilo krivo,kupila kremu i odmah mi je spala.

(odgovor članu šair)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Molim vas hitno za savjet..
6.11.2009 10:10:55   
šair
Koju kremu i gdjeuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Molim vas hitno za savjet..
2.3.2010 21:07:59   
milenium
ja isto mislim da će sve to bit ok.
e sad ono čuveno pitanje:koliko markica dati doktoruuser posted image (ovaj je teški parešauser posted image )

(odgovor članu selina)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Molim vas hitno za savjet..
11.3.2010 18:30:29   
sara.at
ja mislim milenium da si ti ovdje fulala temu user posted image user posted image user posted image
a zavisi za sta je doktor po tome se daju parice user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Molim vas hitno za savjet..
13.3.2010 14:44:00   
milenium
jesam saro fulala sam temu i to 2 puta .!a znaš zašto?zato jer sam tila pisat na temi molim savjet hitno i postovi se stvorili na ovojuser posted image
isto tako,evo sad sam došla na forum jer mi nešto treba i otvaram temuu koja ima naslov ''molim savjet hitno''a tamo mi se otvori tema''koju prašak i omekšivač koristite''user posted image ili kliknem na drugi naslov koji mi je izbacio a isto se zove ''molim savjet hitno''i izbaci mi koji sirup koristite''user posted image evo i sad meni u ovoj poruci stoji da ja pišem na temi ''molim vas hitno za savjet'' a na početku posta stranice piše zgode i nezgode ''dala sam djetetu pogrešan sirup''user posted image ?
moderatori,eto ima vas sad ko kineza -radite nešto!!!

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Molim vas hitno za savjet..
13.3.2010 14:47:55   
milenium
aha!evo šta sam primjetila kad mi je poruka otišla:kad sam napisala ovaj post iznad,tamo desno među 5 rasprava piše ''molim savjet hitno''a ovamo među promjenjenim raspravama ta tema ima naziv''dala sam djetetu pogrešan sirup''user posted image user posted image user posted image
uglavnom došla sam samo da vas pitam :šta bi to moglo bit-torta mi izvana izgorila,crna da nemože bit crnja nego ugalj a unutra sirova tj vodnauser posted image user posted image help

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Molim vas hitno za savjet..
13.3.2010 15:02:01   
milenium
IZVORNA PORUKA: milenium

šta bi to moglo bit-torta mi izvana izgorila,crna da nemože bit crnja nego ugalj a unutra sirova tj vodnauser posted image user posted image help


nikad mi se ovo još nije desilo

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *