|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dijete se krevelji
25.5.2011 21:28:36   
Vinetu
U posljednje vrijeme, moja divna, mirna i poslušna djevojčica (2g i 4m), često se krevelji u prisustvu drugih osoba.  Nekada su to osobe koje svakodnevno sreće, a nekada i potpuni stranci.  Napravi tako ružnu facu i dopola isplazi jezik...ma, grozno... i još se krije iza mene.  Ne znam zašto to radi niti kako je došlo do toga.  Nekada mislim da se radi o ljubomori, ukoliko je u blizini drugo dijete... ali, tako se ponaša i prema odraslima.
Nikad nisam voljela djecu koja ti iz čista mira isplaze jezik... i eto, moja malena baš to radi.
Svaki put kad to uradi, MM i ja joj kažemo da to nije lijepo i da treba da se fino pozdravi sa tom osobom.  Već nakon minute-dvije (nekada i malo duže), smije se veselo i ljubazno se pozdravi.
Da li je to samo faza? 
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 21:31:53   
bebacha
auuuuuuuuu.jezim se od toga al to tako mora.usli ste u fazu koja ce dugo trajatuser posted image user posted image user posted image user posted image i mi smo i istoj fazi i uvjek ludim iznova

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 21:39:33   
esmina i bebina mam
Proci ce naoruzaj se strpljenjem i zivcima trebat ce ti a faze koje dolaze nose sa sobom nova pitanja user posted image
Ne brini ali razgovaraj sa njom user posted image  

_____________________________

Esma 12.06.2007
Salko 24.11. 2010

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 21:44:27   
Anoniman
Mi, nasrecu, nismo imali tu fazu, ali iz iskustva svih tih faza znam da  te stvari treba dooooobro ignorisati, jer ako ih pri tom ruzis-radice to da te izerviraju, a ako se smijes na sve te male ludorije-radice to da te nasmiju.
Tako da...
ako si vec par puta rekla da to ne valja, a ona to i dalje radi(dijete od 2 godine i 4 mjeseca to dobro konta, ne brini), samo IGNORISI, proci ce je tako najbrze, vjeruj, jer nema popratne reakcije, a djeca itekako vole reakciju na njihovu akciju.
Sretno!

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 25.5.2011 21:50:35 >

(odgovor članu esmina i bebina mam)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 21:47:27   
Hanady RR
Moje nisu imale fazu klasičnog kreveljenja niti plaženja jezika ali zato sad mlađa ima a imala je is tarija sakrivanje iza mene i šuti ko zalivena što bi se reklo. Možeš je pitati što god hoćeš ta ne progovara ...a kada smo same nemožeš je ušutiti...
ja sa mlađom sad na kafe idem rahat...ta sjede i šuti i ne miče...ko mumija...al to mi je rahat smao dok faza ne prođe...tako je i starija radilauser posted image

al je pahuljica u pravu svaku fazu koja ne ugrožava njihovo zdravelj tipa bacanje po podu hladno ignorisati jer čim počinješ reagirati počnu je stalno ponavljati očekujući da je neko primjeti.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 21:55:14   
Vinetu
Ignorišemo mi dosta njenih nestašluka.  Veoma je tvrdoglava i voli raditi u inat... teško je ostati saburli, ali uspijeva nam.  Ipak, više mi smeta ono moje u glavi "šta će ljudi reći" i zbog toga joj uvijek mirno skrenemo pažnju da to ponašanje nije lijepo.  Baš me bude stid.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 21:58:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Vinetu

Ignorišemo mi dosta njenih nestašluka.  Veoma je tvrdoglava i voli raditi u inat... teško je ostati saburli, ali uspijeva nam.  Ipak, više mi smeta ono moje u glavi "šta će ljudi reći" i zbog toga joj uvijek mirno skrenemo pažnju da to ponašanje nije lijepo.  Baš me bude stid.

Ma daj, sta te ima stid.?!
Ja kad vidim da dijete histerise u Trznom Centru suosjecam se sa mamom, koja jadna samo sto u zemlju ne propadne.
Ako neko imalo konta, shvatice da i to tvoje ignorisanje spada u odojnu metodu, a oni koji ne kontaju...sta te briga za njih. Pa ja.
Sad svakako ide lijepo vrijeme...nabaci user posted image i cooliraj.
Ja takouser posted image

(odgovor članu Vinetu)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 22:01:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: Vinetu

Ignorišemo mi dosta njenih nestašluka.  Veoma je tvrdoglava i voli raditi u inat... teško je ostati saburli, ali uspijeva nam.  Ipak, više mi smeta ono moje u glavi "šta će ljudi reći" i zbog toga joj uvijek mirno skrenemo pažnju da to ponašanje nije lijepo.  Baš me bude stid.

Ma daj, sta te ima stid.?!
Ja kad vidim da dijete histerise u Trznom Centru suosjecam se sa mamom, koja jadna samo sto u zemlju ne propadne.
Ako neko imalo konta, shvatice da i to tvoje ignorisanje spada u odojnu metodu, a oni koji ne kontaju...sta te briga za njih. Pa ja.
Sad svakako ide lijepo vrijeme...nabaci user posted image i cooliraj.
Ja takouser posted image


ma pahuljica je u pravu...
šta te briga za druge...mene žena juče pita jel vaše dijete išta priča...reko ne gasi se...kaže ona pa nije ništa rekla sat i po pa rkeo jer ste vi tu nisma ja kriva vi steuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 22:20:26   
Vinetu
Legende ste... bile i ostale : )) user posted image user posted image user posted image
Ljubim vas!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 22:56:15   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Vinetu

U posljednje vrijeme, moja divna, mirna i poslušna djevojčica (2g i 4m), često se krevelji u prisustvu drugih osoba.  Nekada su to osobe koje svakodnevno sreće, a nekada i potpuni stranci.  Napravi tako ružnu facu i dopola isplazi jezik...ma, grozno... i još se krije iza mene.  Ne znam zašto to radi niti kako je došlo do toga.  Nekada mislim da se radi o ljubomori, ukoliko je u blizini drugo dijete... ali, tako se ponaša i prema odraslima.
Nikad nisam voljela djecu koja ti iz čista mira isplaze jezik... i eto, moja malena baš to radi.
Svaki put kad to uradi, MM i ja joj kažemo da to nije lijepo i da treba da se fino pozdravi sa tom osobom.  Već nakon minute-dvije (nekada i malo duže), smije se veselo i ljubazno se pozdravi.
Da li je to samo faza? 


Faza, nadam se user posted image Moj djecak ima 3g i 4mj i ta faza jos traje s tim da je na pocetku bilo strasno i ucestalo (i nisu pomagala nikakva objasnjenja niti razgovori-ignorisala sam) dok je sada u riiiijetkim slucajevima i u dosta blazem obliku. Primijetila sam da to radi kada osjeti ljubomoru (ako sam ja nesto oko malenog) i kada neko dodje (nacin privlacenja paznje). Sada se svelo na prilike kada idemo vani. Moj Boze! Stvarno gledam da ih izvedemo svaki dan...ali i pored toga, kada mu kazemo da idemo negdje - on poludi! user posted image Pocne se glupirati, kreveljiti, inatiti, gnjaviti brata...mah, sta sve ne. Mi izludimo dok se ne spremimo..user posted image   A vec je dovoljno veliki da, i bez da mu kazemo, skonta da se negdje ide..
Tu mi jedino pomaze prijetnja "neizlaska", nazalost. Nijedna dr metoda nije urodila plodom. Jedino kada mu kazem da necemo izlaziti nigdje ako ce se tako ponasati, malo se primiri.
I mislim, mada su nijanse u pitanju, da je situacija malo bolja u zadnje vrijeme, hvala Bogu. user posted image Tako da, Vinetu, naoruzaj se strpljenjem..user posted image

A vezano za ove scene vani...srecom, nismo ih puno imali, ali mene nije ni truna stid. Kontam, ja znam koje odgojne metode se primjenjuju i najbolje su i to je bitno. A sto se tice drugih, onaj ko ima djecu - shvatice (ako i ne shvati to mi samo znaci da mu fali znanja o pravilnom odgoju djece a onda mi bas nema sta reci) a onaj ko ih nema ili ce razumjeti ili nece ali me to opet ne brine jer nije bio u takvoj situaciji pa ni ne moze realno prosuditi..

Nekad sam stvarno flegman user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 23:12:40   
hatepsut
Proci ce,samo joj pricajte kako nije lijepo da se tako ponasa jer je ona lijepa djevojcica...ja sam podavno imala situaciju gdje me od komsince maleni(oko3,5g) doslovno pljunuo.fkt sam se zgrozila.i on se tako skrivao iza mame i kazem mu ja "sladak si ko med",a on proviri iza mame kaze ono kreveljuci se "marš" i pljunu prema meni.a moja komsinica kaze "ma ko djeca nezna on nista"ja ostala u cudu,kontam djeca to rade,i moje je imalo ispada ali je morao da se izvine za slicne ispade.mislim pusti pricu mali su,jesu mali,al ako malo ne ucis neces kad poraste.bitno je da joj provlacis kako to nije lijepo,kako ne prilici lijepoj djevojcic kakva je ona i sigurno ce prestati.

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 23:32:30   
Dalil@
Pih kaka..u ovom slucaju je i do (ne)odgoja. Jedna stvar je kada se to "naduravanje" i ruzni postupci odvijaju na relaciji majka-dijete. To mi je logicno i prirodno jer je majka "shef" a dijete to koje nastoji pomaknuti svoje granice. Pa je to igra "ko ce bolje". A sve izvan toga (tipa-udaranje tudje djece, pljuvanje, psovanje, itd.) su stvari koje se uredjuju odgojem...ili se ne uredjujuuser posted image

Nekad ces svome djetetu neke stvari koje su upucene tebi popustiti jer ces koristiti metodu ignorisanja kao mozda najucinkovitiju za datu situaciju ali neces koristiti tu metodu ako tvoje dijete na ulici pljuje ili udara tudje dijete user posted image (ma koliko metoda bila kontruktivna)

Ima tu dooosta neodgoja (ili loseg odgoja) koji se plasira pod "djecije", nazalost.


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dijete se krevelji
25.5.2011 23:48:13   
hatepsut
E bas tako Dalil@,ali ako se popusta s tim kreveljenjem (istina ne kod sve djece) sve onda ide u tom smjeru da postanu "bezobrazna".ja nisam pristalica batina,ali moj sin se boji pruta.djeca ko djeca,cuju svasta od druge djece tako je i moj K. cuo "marš" i kazao jednoj starijoj komsinici ja kad nisam propala u zemlju i jos ja tu bila prisutna.a inace je jako tvrdoglav,ja uzmem prut i kazem idi se izvini,naravno izvinuo se.mozda sam i ja tu pogresila ali da sam ignorisala ko zna koliko bi mu puta jos izletjelo "marš".odosmo mi od teme user posted image

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 0:19:12   
Dalil@
Usvajanje pravilnih navika je veci dio odgoja. I obrnuto. Dijete se rodi "prazno" i treba ga "nauciti". S nekim to ide malo lakse a s nekim teze, no..
Bitan je taj "ciljani rad" koji ce vremenom dati rezultate. Neko koristi kilometarske razgovore i objasnjavanja, neko zaprijeti sibom..No, bitno je da se dijete na neki nacin udaljava od ruznih postupaka a priblizava lijepim user posted image


< Poruku je uredio Dalil@ -- 26.5.2011 0:21:58 >


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 8:22:35   
Vinetu
Slažem se sa objema... MM i ja ne tolerišemo bezobrazluk prema sebi, pa ni prema drugima.  Kad smo u kući, ignorišemo i tražimo da se izvini.  Već je naučila sama da se izvini kad vidi da je pretjerala.  Ipak, kad se krevelji prema nekome drugom, teško je praviti se da je sve ok... da je sve to dječije.  Kada stvarno pretjera tražim da se izvini toj osobi ili (ako je bliska osoba) i da je poljubi... i posluša me!
Treba biti strpljiv i smiren, ali sve ima svoje granice.
Mislim da je moj najveći problem (bio) ovo "šta će drugi reći".  Ipak, shvatila sam da je bitniji dogojni metod koji primjenjujemo MM i ja, svidjelo se to drugima ili ne.
Također, smeta mi, kad već tražim od malene da se izvini nekoj osobi, to što poneko kaže "nema veze, evo ja sam već zaboravio/la šta je ona uradila"... ali ja sprovedem svoje do kraja i ona mora znati kad je njeno ponašanje prešlo granicu tolerancije i "dječijeg".

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 8:23:16   
babi
kod nas nema te vrste kreveljenja ali je počeo u zadnje vrijeme da se "peči" u smislu kad nešto traži rasteže dajdajdajdaj, sto puta će tako reći nešto tiho , kosa nam se diže na glavi od toga, al mislim da je to dosta od djece pokupio iz igraone ili nešto počne ko fol da plaće nigdje suze a on joj joj ko da ga ne znam šta mu se radi, nekad mu se objašnjava nekad samo ignorišem napustim sobu skroz

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 9:02:58   
Anoniman
Moja F. je taman u toj dobi pocela da govori: "p...a mater". Ne pitajte me, nemam pojma odakle joj to.
I to je uvijek govorila kad ima "publiku".
Naravno, objasnila sam joj da su to ruzne rijeci, da ljepe djevojcice to ne govore, da je mama tuzna kada ona to govori...
medjutim,ona je opet hvatala priliku da to ponovi nekad negdje...gdje opet bas ne treba.
I sta sam ja tu mogla...da ponavljam kao papagaj djetetu koje je shvatilo i prvi put kad sam joj pricala?!
E onda smo lijepo poceli da je ignorisemo. I vjerujte, ne znam je li jos 5x to rekla nakon naseg ignorisanja.

Naravno neces dijete "na prvu"  ignorisati, ali poslije savjetovanja, objasnjavanja...da, jer nisam pobornik prutica.

Mada ima stvari koje se ne mogu ni ignorisati to su one teze stvari...e tad je isla u "cosu"(minuta koliko ima godina) ili oduzimanjem onoga sto najvise vo li ili "ne idenjem" negdje gdje zeli.



(odgovor članu babi)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 9:23:59   
Anoniman
I najveci se kreveljeuser posted image
user posted image

proci ce i to...nekad mozda i previse trazimo od njih...mislim pritom... previse odjednom...sta oni dnevno informacija prime...zamislite...naravno da im nije jano kada su neke stvari ok, a kad opet nisu...glumci se konstantno krevelje...pa nam je to smijesno...a zasto nam nije smijesno kada oni to rade...nije njima lako...majkemiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 10:23:05   
emma.L
IZVORNA PORUKA: Vinetu

Slažem se sa objema... MM i ja ne tolerišemo bezobrazluk prema sebi, pa ni prema drugima.  Kad smo u kući, ignorišemo i tražimo da se izvini.  Već je naučila sama da se izvini kad vidi da je pretjerala.  Ipak, kad se krevelji prema nekome drugom, teško je praviti se da je sve ok... da je sve to dječije.  Kada stvarno pretjera tražim da se izvini toj osobi ili (ako je bliska osoba) i da je poljubi... i posluša me!
Treba biti strpljiv i smiren, ali sve ima svoje granice.
Mislim da je moj najveći problem (bio) ovo "šta će drugi reći".  Ipak, shvatila sam da je bitniji dogojni metod koji primjenjujemo MM i ja, svidjelo se to drugima ili ne.
Također, smeta mi, kad već tražim od malene da se izvini nekoj osobi, to što poneko kaže "nema veze, evo ja sam već zaboravio/la šta je ona uradila"... ali ja sprovedem svoje do kraja i ona mora znati kad je njeno ponašanje prešlo granicu tolerancije i "dječijeg".


Sve isto, ali se MM i ja baš ne slažemo u odgojnim metodama. Nedavno se Ema dere ulicom i plače hoće u DM (a unutra je divljala i izvedem je i krenemo kući). Ja joj objašnjavala, pričala, ubjeđivala, pa zaprijetila da prestane, ali ona nastavlja na sav glas. I ja idem i vodim je za ruku. Ona govori 'neću kući' ja samo govorim 'moraš jer nisi se lijepo ponašala'. I onda na ignore. MM došao po nas autom i kaže ' ti je vodiš kao da je tuđe dijete, pa smiri je'. A njegova metoda je puc po guzi da prestane, što ja izbjegavam kad god mogu. Radije je na ignore i nema nečega što je  željela. Samo što kod moje Eme to ne pali. Sljedeći put će u tom istom DM-u biti ista stvar iako je upozorim kako je završilo prethodni put. Tvrdoglava je kao mala mazga i mislim da će narede dvije godine i dalje pokušavati tu scenu napraviti iako zna posljedice.
Iskreno, nije me briga šta ljudi misle, ali mi smeta što je moje dijete zločasto. Npr. neki dan kupujem materijale, dvije prodavačice i ona se prvo na jednu izbeči 'nemoj me gledati', a onda drugoj ' ni ti me ne gledaj više' user posted image . Zaboli me što se one zgledavaju, ali mrzim što se moje dijete tako naopako ponaša i to pokušavam korigirati zasad pričom u nadi da je to samo faza. Jer odmah poslije odemo kod krojačice, njoj prigusti da mora piškiti i žena nas pusti u njen wc. I mala fino na izlasku zahvali na korištenju wc-a i iznenadi ugodno svoju ponosnu mamu user posted image .


_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 11:29:44   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: Vinetu

Također, smeta mi, kad već tražim od malene da se izvini nekoj osobi, to što poneko kaže "nema veze, evo ja sam već zaboravio/la šta je ona uradila"... ali ja sprovedem svoje do kraja i ona mora znati kad je njeno ponašanje prešlo granicu tolerancije i "dječijeg".


Veliki potpis na ovo i mislim da je ta dosljednost najbitnija. Odnosno, da dijete shvati da se interna pravila ne mijenjaju ukoliko je tu neko treci.


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Vinetu)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 11:33:06   
Dalil@
Emma.L, skroz sam se nasla u tvom postu user posted image Moj I. je zaista pun finih manira i zaista je s njim prelijepo kada "slusa" i odusevi me koliko je zreo za svoje godine...ali i obrnuto. Dok smo sami, sve je ok...jel' neko dodje ili izadjemo - prepoznati ga ne mogu (ne uvijek i ne istim intenzitetom ali pocesto). user posted image Ne znam zasto tolika promjena i koliko dugo ce trajati ali sam dosadila samoj sebi ponavljajuci si da je to "faza"..


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dijete se krevelji
26.5.2011 17:40:55   
hatepsut
Istina sve su to djeca,ali ne nikad nisam mogla sebi dopustit taj "luksuz" da se bahato ponasa prema okolini.mada je bilo i takvih situacija,pa ne postoji savrsenstvo.manje vise zbog "publike" ,ja licno sam samo zeljela da imam pristojno djete,ko i svaki roditeljuser posted image jer kad podje u skolu zna samo ono sto nosi iz kuce ili eventualno iz vrtica (moj K. je isao samo u malu skolu).i prutic se isplatio kaze "opeko me" mislim nisam idot da pretjerujem prutem al jednostavno se boji i danas user posted image djeca su jako povodljiva moj K. je u prvom razredu udario djevojcicu i kaze drugar mu kao rekao "udari Medinu" dosao kuci i ispricao mi sta se desilo.i naravno onda smo pricali kako to nije lijepo,kako je ona njegova drugarica,uz to djevojcica...natjerala sam ga da sutra kupi cokoladu i kad dodje uciteljica da ustane i izvine se Medini to mu je gore od ne znam ti cega ! ali je upalilo,cak je bilo roditelja koji su prepisali moje "vaspitne" metode user posted image

(odgovor članu Dalil@)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dijete se krevelji
29.7.2011 15:32:02   
Fantasia
I kod mojih dodje ta faza kreveljenja, ili ruganja. Ja se trudim ne primjetiti to, i oni prestanu. Najbolje je ne obracati paznju na te njihove face, osim ako vise puta to radi. E onda treba ukazati kako to ne valja. Najgore mi je kada ovaj stariji pocne imitirati moj govor. E onda se naljutim. Cim vidi moju facu zna da je pogrijesio. user posted image

_____________________________

Moj princ 2004.
Moja princeza 2008.

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dijete se krevelji
29.7.2011 15:37:53   
virgulina
uh , i moja cer je pocela da se plezi , naucio je moj brat user posted image
i jos kad isplazi jezicinu pusti onaj zvuk , dodje mi da je naklepam a onda se sjetim da je mala . DObro nije bas toliko mala , u oktobru ce imati 3 godine ali mi je to bas novo . Kada je pocela da psuje , ignorisala sam je pa je prestala pa kontam da ce prestati i da se kravelji ako je ignorisem user posted image
jako me to nervira a jos me vise nervira moj brat sto je takve stvari uci

(odgovor članu Fantasia)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dijete se krevelji
14.3.2012 19:12:11   
Vinetu
UPDATE:
Curica se već odavno ne krevelji... ali zato mnjauče i njače ako se stidi ili joj se neko ne sviđa... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu virgulina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *