|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Djevojčice su "brže" na jeziku, ist...
6.9.2009 0:11:23   
teta berta
Drage moje a jeste li cule za onu da djevojcice progovore brze i bolje nego djecati... To mi je reklo par osoba, a i sama sam primjetila kod neke djece... Recimo moja Nika zna jako puno rijeci, svaki dan me iznenadi sa necim novim, jucer je uzela novine i rekla KIKA CITA ja ostala puf!!! Isto zna reci daj meni, ej vidi ono, gdje je, kiki kan( kiki klown), kad je oblacim i pitam hoces li obuc pelenu ,kaze mi jasno nece... Pa sad je li to prerano ili ne znam, ali mali od rodice ima dvije godine i jos ne sastavlja recenice...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 0:15:07   
anitaMO
bona curice su naprednije od dječaka u svemu.user posted image

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 0:17:33   
neki
Jeste draga,imam ja primjera oko sebe,bas curice brze progovore i svasta nesto josuser posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 0:19:20   
milenium
Ja sam isto to čula!Moj je malo mlađi od tvoje,puno toga isto zna,za razliku od njegovih vršnjaka smatram da je napredan.Tako da mislim da djevojčice istina prije progovore ali i dječaci koje mama to naučiuser posted image

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 0:24:37   
Anoniman
Moja rodica ima malca koji je stariji od moje Farah 4,5mjeseca. Ali Farah je za njega uciteljica jezika. Farah odavno zan nekoliko sura iz Kur'ana, pricati neke bajkice(na svoj nacin), pjevati pjesmice, jasno i razgovjetno pricati, dok on ne.Mada je on krupniji, ima jako razvijenu motoriku...i dusa daga volimo ga najvise na svijetu.

Mislim, ne da on zaostaje za njom u smislu da nesto manje zna od nje, vec jednostavno sve sto radi, radi suteci. Sam je u svom svijetu...A strasno je brz i sposoban.
Djevojcice su male diplomate.user posted image


< Poruku je uredio pahuljica farah -- 6.9.2009 0:26:53 >

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 10:25:54   
almai
itekako su djevojcice brze i sposobnije na jeziku od djecaka.Moja Hana je sa 1,8god.znala recenice komplet sastaviti i nekoliko pjesmica,dok sin koji trenutno ima 22mj.zna samo nekoliko rijeci mada sve razumije ali slabo prica(a ista ih mater odgajauser posted image user posted image ).
Velikouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za djevojciceuser posted image


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 13:42:48   
mamsi
I ja sam za to čula,ali kod mene nije takav slučaj.Moj Kenan je već s godinu počeo kojekakve riječi izgovarati i nije tepao nikad,s dvije godine smo već mogli pričati kao veliki,eto sad će mu aBd 4 godine i priča nikad ne šutiuser posted image ,dok imam kolegicu koja ima curicu,mjesec je starija od Kenana i još uvijek je ne razumijem kad priča,slabo priča a što i izgovori tepa.Ali doduše svako pravilo,pa i nepisano, ima izuzetak.Bravo i za djevojčice i za dječakeuser posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 14:32:20   
Tidzi
Kod nas je drugacije, ali u potpunosti.
Npr. moj sin je sa 6 mjeseci znao dosta rijeci, sa 8 je propuzao, a sa 11 prhodao. Kada je imao malo vise od godinu dana znao je dosta recenica lijepo da sastavi. Prilicno dosta brblja i dan danas. Dok npr. moja kcerka je sa 8 mjeseci pocela ponesto pricati i kad sve zbrojim zna oko 10 rijeci dok je moj sin u toj dobi puno vise znao. Ona je je propuzala sa 10 mjeseci, sad 22.9. ce napuniti godinu, a nije prohodala, tek se pocela dizati uza sto ili nesto drugo.
Kad uporedimo njih dvoje, on je za razliku od nje puno brze ucio i napredovao u tome. Dok je ona vise lijenija ako se tako moze reci. Mislim da to ipak nema veze. Sve zavisi od dijeta do dijeta.


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 15:47:30   
dina_89
moja Sarah je jos uvjek mala ali stalno guce, vristi kad ima neko na kafi i ono pricamo a ona hoce da je najglasnija pa pocne da galami, i skoro su dolazili neki gosti sa malim djecakom koji ima 9 mjeseci i on je premiran ma ni glasa nije pustio a  moja Sara toliko galami da mi ne mozemo pricati od nje na kraju svi samo gledaju u nju i smiju se

tim gostima je bas bilo cudno sto ona nema ni 3 mjeseca a toliko guci, ma ljubi je mama 

ipak mislim da je svako djete prica za sebe, a izgleda da vecina djevojcica brza na jeziku

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
6.9.2009 23:22:30   
teta berta
Meni se čini da će ova moja biti šefica i po...user posted image user posted image user posted image  Od kad ustane ne gasi se, a kad smo neki dan bili u turbo limacu tako je slatko pricala sa igrackama nekim svojim jezikom u koji uleti i koja nasa riječ... Ali ona se pravo uzivi u uloguuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:17:26   
mama_debeljuca
Kod nas nije takva situacija, moj Ahmo je prije godine počeo govorit, rečenice je sklapao davno i davno, sad ima tri godine, sa njim se razgovra kao sa odraslim user posted image . Sa 1,5 god smo čak pjevali, pored 5-6 dječijih pjesmica, pjesmu "jedne noći u decembru"....Dok djevojčica od mog djevera, 10 dana mlađa od Ahme, i sada samo po malo priča, i to što priča ništa ne razumijem.

_____________________________

:-)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:18:42   
Lulu_
sa godinu i pol 5-6 pjesmica i jedne noci u decembru...cisto sumnjam.nemoj se uvrjedit ali to u zivotu nisam vidjela

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:23:40   
mama_debeljuca
Žao mi je što te ne mogu razuvjeriti argumentima, ali vjeruj da je tako, što bih lagala? Naravno, nisu to čiste riječi, pravilno izgovorene...

< Poruku je uredio mama_debeljuca -- 7.9.2009 0:25:19 >


_____________________________

:-)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:24:23   
teta berta
http://www.sbiportal.hr/video.php?id=231

E ovo sve dokazuje he he...



_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:26:35   
Lulu_
dobro ovo jest simpaticno...ali ovo sam vidjela dosta puta...nabrajanje na bejbi jeziku user posted image preslatko

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:32:29   
teta berta
Ma mala je skroz simpa! I Nika ovako nabraja samo ona nesto kao: oje jojo ej vidi ono, joj , joje vidi, ej vidi, ojojo, uuuu, ejo ej ejo, ojo i tako po cijeli dan...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:33:43   
Lulu_
kod nas to nabrajanje ovako zvuci
ene kame name no ...pa onda milion puta tpo(a uporedu mlati rukom)kemene kaaaapa vriska)hahaha valjanje od smjeha
hajd snjimi niku pa nam je stavi

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 0:46:08   
teta berta
snimila bi da imam čime, mogu na fotic, al nema zvuka, samo se vidi slika... Sad cu kupovati novi mob.pa cu preko njega, čekam polovinu devetog da mi izade pretplata na ovaj koji je Nika uspjesno pokvarilauser posted image  Stavi ti Naomih da je vidimo.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 1:06:29   
milenium
ej teta berta,pa ni kod nas na fotiću nema zvuka,zvuk ti se tek pojavi kad to gledaš preko tv-a kad prebaciš na dvd.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 1:22:24   
adannn
user posted image user posted image user posted image user posted image Trebam li se zabrinuti??!!Moja Nejra ima 18 punih mjeseci,a zna samo mama,baba,dede,nana,ne ne,av-av(kao psić)i to je to!!Ali ona nas doslovno sve razumijekada joj kažemo,zna sebi i sandale,cipelice obući,sve samo što ne želi izgleda da priča.....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 1:29:23   
milenium
Bitno je da razumi,kad nauči neš moć zaustavit!!!Ponekad bebe ''kornjače'' prestignu bebe''zečeve''user posted image

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 1:37:47   
adannn
Nadam se da si upravu,ja jedva čekam da ona samnom priča,ali ona nešto mudrujeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 9:04:28   
mamina princeza
moja cura je isto velika pricalica odavno govori dosta rjeci sad je pocela po dvije spajati u smislu nema je , eno ga, nema para:)))

al da zna tolike pjesmice sa godinu i po to ni ja ne mogu da vejrujem !!!! mada sve je moguce.
od moje mame prijateljica ima kcerku koja je moja vrsnjakinja i sa godinu dana vec je pricala ....moja mama se sjeca da je rekla : teta sviraju sirene, prvi je !!!! a ja nisam rjeci progovarala:)
sad to zvuci nevjerovatno al svi su tvrdili da je tako ...i kasnije je ostala vrlo inteligentna!!!





_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 10:35:40   
meli
ja ipak mislim da to sve zavisi od djeteta do djeta. neka djeca jednostavno ranije progovore, druga nesto kasnije. eman je relativno rano poceo da ¨govori¨. sad mu je godina i po i vec odvano zna sklopiti citavu recenicu. sve zna prepricati sta je radio, gdje je bio, sta je jeo, s kim je bio, skoro sve zan reci.
i nekako u zadnje vrijeme mu mogu sve objasniti i dokazati. skoro pa mogu s njim sjesti i fino popricati.
ali najsmijesniji je kad prepricava kako ga je dedo vodio da vozi viljuskar. on se vrati pun utisaka i samo govori : Eman vozio vitucaj!



_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Djevojčice su "brže" na jeziku,...
7.9.2009 10:41:28   
bebbe RR
Kako koja beba, mislim. Mada, i po mom iskustvu, curice su se pokazale kao brbljivije. Ma, važno je da napreduju kako treba, i psihički, i fizički i mentalno, i ne treba se sekirati ako neko dijete u granicama normale odstupa.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu meli)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *