|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Dorucak?
14.10.2009 20:40:37   
amela.srce
Zelim da vas pitam sta vi vasoj deci dajete za dorucak?
 
Mogli bi jedna drugoj da podelimo koje ideje, posto ja mojoj Ameli sam daval jedno vreme vocne kasice ; pa keks i melko e sad posto zna da bira malo vise neznam sta bi mogla da joj spremim za dorucak. Suvu hranu ne voli bas pa zato nemam nekih posebnih ideja.
 
Da cujem vas,
 
Pozdravljam vas  ;;;;;;;;;;;
 

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Dorucak?
14.10.2009 20:43:25   
Ilhana RR
Moja mala jede skoro sve sto i ja za dorucak...
I dalje joj dajem keks i mlijeko. Onda sutlijas zna nekad, sendvic obavezno, znamo nekad i virsle sa jajima isto.. ili topli sendvici sa salamom sirom i kecapom (to bas voli) krastavac je obavezan =)



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Dorucak?
14.10.2009 20:49:45   
Tidzi
Moje oboje jede sto i mi! Od virsli, jaja, raznih namaza, toplih sendvica, tost sa sirom i salamom obozavaju. Valjda im pase sto se sir malo rastopi, a salama i tost ugriju. A naravno, cim ustaju popiju mlijeko, pa posle dorucak i dok se to malo slegne zaslade se sa Mich schnitom.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Dorucak?
14.10.2009 23:25:50   
stella
Isprziti jaje,ugrijati mlijeko  i staviti malo hljeba,sve staviti u jednu posudu.
Tako moja bubica voli...

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Dorucak?
15.10.2009 15:01:06   
moni
Moj Tarik za doručak jede obično pahuljice, jaje, ribu, mlijeko sa pavlakomi hljebom , griz, pura i to je uglavnom to. Salame, viršle, a ne ja to ne dajem. Doduše ni ja ih ne jedem , a mislim da je on još mali da bi to jeo. Ima 17 mjeseci

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Dorucak?
15.10.2009 15:08:52   
Skvo RR
Ja sam pobornik mlijecnog obroka ujutro, tako da obicno papamo, neki od lina, nestle zitarice i sl.
Nekako vecina mama takav obrok daje kao veceru, ali sam misljenja da ipak dorucak treba da bude jaci.  Mi za veceru papamo,  kajganu, dzemice, kroasane, tjesteninu, mladi sir, pavlakicu! Ovo ti moze ujedno biti i savjet za dorucak.
Sretno!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Dorucak?
15.10.2009 15:11:42   
manuela RR
Mišljenja sam kao Skvo,pa je i naš doručak identičan,s tim da mu čim ustane dam flašicu mlijeka pa sat vremena poslije mliječni obrokuser posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Dorucak?
15.10.2009 15:24:43   
Anushka
skvo, jaja su cesto "teska" za zeludac, pa se ne preporucuju za veceru, ja sam slicnog misljenja, pa mlijecnozitni obrok imam i za dorucak i veceru, a voce, povrce i meso u medjuvremenu.
a opcije za dorucak su:

-lino, griz, puding, sutlija (puding napravim uvece i stavim keksa u zdjele pa je ujutro taman, a i sutliju radije uvece napravim za dorucak, fino se ujednaci)
-hljeb sa pavlakom i sirom, a lagano uvodimo i puter i dijetalne marmelade i zalijevamo mlijekom
-pura na mlijeku sa jogurtom, nesto ne voli cicvaru ali moze i to
-nesquik kuglice koje najvise voli pa ga mm nahrani svojim doruckom
-tjestenina sa pavlakom i sirom
-razljevak (krompir ili tikva u tijestu ispeceno i zaliveno mlijekom)
imas opciju popare ili kako je vec zovu - da u mlijeko ubacis sireva raznih i "hljeb od juce" izrezan na kockice, pretvori se u ljepljivu kasu ali je jako ukusno,a moze i samo hljeb udrobljen u toplo mlijeko sa malo kakaa!
-ako jede jaja mogu i przenice i palacinke slane i slatke
-pite - ako sam bas nagodna ili ostane od vecere ali samo zeljanicu i tikvenjacu

i ja sam protiv salama i virsli ali mi smo jos mali svakako:)


(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Dorucak?
15.10.2009 19:43:17   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: skvo

Ja sam pobornik mlijecnog obroka ujutro, tako da obicno papamo, neki od lina, nestle zitarice i sl.
Nekako vecina mama takav obrok daje kao veceru, ali sam misljenja da ipak dorucak treba da bude jaci.  Mi za veceru papamo,  kajganu, dzemice, kroasane, tjesteninu, mladi sir, pavlakicu! Ovo ti moze ujedno biti i savjet za dorucak.
Sretno!


isto razmisljamo, ja mojoj odprilike kao i ti dajem za veceru pred spavanje... a zitarice nevoli inace voljela bih da to daje...

u svedskoj je tipicno za dorucak da dijete jede kasu od zoba ili od griza, uz to sendvic i casu mlijeka...


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Dorucak?
15.10.2009 21:31:55   
amela.srce
Ja bi najsretija bila kada bi i moja Amela jela sve sto i mi. Ali eto ona niti neptoba nesto kad joj se nesvidja ona se pocne gaditi samo od pogleda hehee.
 
Proju sam joj probala davtai nece, a griz niti da spomenem. Virsle i salame to obozava ali nece sa hlebom jede ih samo suho. Dajem joj tako izmedju obroka posto mi se cini da je ne nasiti onako suho. Jaja nece hehe voli samo dase igra sa kuhanim jajetomuser posted image .
 
Hvala vam na ideje ipak cu probati jos jednom sa nekim od vasih ideja!
 
pozdravljam vas.......;;;

_____________________________

NASA PRINCEZA JE RODJENA 28.10.2007
AMELA:LJUBAV MOJA NAJVECA!!!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Dorucak?
16.10.2009 10:53:28   
D_K
IZVORNA PORUKA: amela.srce

Ja bi najsretija bila kada bi i moja Amela jela sve sto i mi. Ali eto ona niti neptoba nesto kad joj se nesvidja ona se pocne gaditi samo od pogleda hehee.
 
Proju sam joj probala davtai nece, a griz niti da spomenem. Virsle i salame to obozava ali nece sa hlebom jede ih samo suho. Dajem joj tako izmedju obroka posto mi se cini da je ne nasiti onako suho. Jaja nece hehe voli samo dase igra sa kuhanim jajetomuser posted image .
 
Hvala vam na ideje ipak cu probati jos jednom sa nekim od vasih ideja!
 
pozdravljam vas.......;;;


ma zavisi i od djeteta. ako ono inace ima dobar apetit onda i ti imas vise izbora. moja mladja kcerkica jede sve i onda moze za dorucak, tuna, jaje, griz, pahuljice i ja znam da ce se najesti. starija mi sad uz ovu mladju hoce pojesti neke stvari koje prije nije htjela ni primirisati. a bilo je bilo dana kada sam bila sretna i kada pojede samo dvije visle za dorucak (nekad sa malo hljeba a nekad bez imalo), jer je i to bolje nego nista.
a sada spisak za dorucak ide otprilike ovako: tuna, griz, jaje (vise mladja pojede ali starija se malo uz nju navikla), virsle, pahuljice, pasteta, meggle kajmak (to je za mladju jer starija nece ni pod razno), onda im nekad napravim ustipke ili lepine pa tople pojedu, palacinke (to me na sabahu nadignu da im pravim)..
to mi sada pada na pamet a bas cu uzeti toster da im pravim te sendvice - starija mi ne voli sir a mozda bi joj mogla podvaliti ovako malo da pojede.
super tema - samo pisite ideje :))

(odgovor članu amela.srce)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Dorucak?
9.11.2009 20:13:08   
harun03
Najviše voli viršle za doručak, mogu proći i jaja, i čokolino pahuljice.
Griz , puding ili sutlija su za večera najčešće.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Dorucak?
21.11.2009 14:31:16   
mišur
Mi imao par varijanti za doručak i samo to jedemo...
Sreća je što još uvijek to hoće, mada će skoro godina dana kako to jedeuser posted image
To su:
- pura sa svim kombinacijama mliječnih proizvoda
- griz, sam ili sa jajetom, opet u kombinaciji sa mliječnim proizvodima
- cicvara
- kajgana ili kuvano jaje sa mliječnim proizvodima
- kriška hljeba sa pavlakom, ili nekim sirnim namazom
- zobene pahuljice
- proja

Sve se jede sa nezaobilaznim jogurtom, bez njega nema doručkauser posted image
Paštetu, salamu, viršlu i slično još nije ni okusio i neće dokle god bude jeo ovo gore nabrojano ili dokle ne bude znao sam tražiti...Jednostavno ovo super jede, i nemam potrebu da mu nešto mijenjam...

(odgovor članu harun03)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Dorucak?
19.1.2010 14:02:22   
emma.L
Kod nas je doručak čokolino, karamelino - ponekad sa komadićima banane, ili plazma keks u mlijeku sa malo meda i nesquickom, onda griz sa medom i kakaom (to joj je najdraži doručak), ako imamo neki kolač uz mlijeko, vikendom palaćinke, a prošli vikend je prvi put doručkovala puter i pekmez. Uglavnom, uz dvije flašice Aptamila dnevno, pokušavamo dodati još malo mlijeka u doručku.
A za večeru su ili ostaci ručka, ili prženice sa sirom/kajmakom, pura, ponekad voće iz kompota podebljano kojim keksićem...

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Dorucak?
1.2.2010 18:51:44   
Inayat
Jako super korisna tema user posted image
Kako pravite puding sa keksom? Moja malena nece da zvace pa palacinci i kriske hljeba sa dzemom ne dolaze u obzir. Jako je probirljiva sa hranom i nece sve ni da jede ni da zvace...


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Dorucak?
1.2.2010 18:58:38   
misica
Za dorucak obicno pravim proju koju moj sin naprosto voli, palacinke sa sirom zapecene u rerni i posute jajima, lokumi slani(mogu biti i slatki) i jos mnogo toga ali, ovo je njegovo najomiljenije. Naravno bez kakao mlijeka i tople cokolade neprolazi dorucak.

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Dorucak?
1.2.2010 19:07:20   
Anoniman
joooooj popara...sto sam ja to volila kao malauser posted image ...molim recept, molim...

(odgovor članu Inayat)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Dorucak?
1.2.2010 19:14:15   
ivanak
Ona je već velika i trebalo bi joj objasniti da treba jesti raznovrsno i te priče...
A osim toga, zašto ne probati, recimo sa conflakes sa mlijekom i recimo iscjeđena naranča ili limun, naravno sa šećerom...


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Dorucak?
1.2.2010 19:29:27   
Hanady RR
Kod nas je doručak vrlo bitan, nakon mlijeka sa nesquikom moja curica doručkuje. mi smo u poečtku imali problem uvođenja doručka jer ga odbijala njoj je mlijeko bilo kao dovoljno ali ja sam radila razne ludorije i na tanjiru stvarala rapsodiju boja i oblika koje je ona vrlo rado jela. Evo npr. uzmeš krišku hljeba i izvadiš dio sredine iz nje a onda je malo propržiš na puteru pa na tom zahrijanom puteru u dio gdje si izvadila sredinu staviš jaje na oko da se isprži, staviš na tanjir i onda uzmeš špricu onu za šaranje ukrasa po kolačima i okolo po tanjiru napraviš male cvjetiće od pavlake i kečapa. Ili npr. skuhaš jaja i narežeš na kolutove a uzmeš sir trapist pa ga režeš u obliku zvjezdica ( ja imam modlu za kolače) i poredaš to po tanjiru sa komadićima hljeba. Špinat- donosno ćušpaiz napraviš staviš na tanjir pa odozgo staviš jaje na oko a okolo oblike loptica od hljeba...
mislim ovo su savjeti za takozvane odbijače hrane koji moraju jesti kvalitetno. Ja svako jutro prakticiram jaje, trapist jako puno jede jer je on inače poznat kao lijek za krvna oboljenja, dobar je u slučajevima anemije itd. E pored ovoga pravim palačinke koje jede sa mladim sirom i narendanim trapistom unutra, uštipke, peksimete, namaze slane i slatke, domaći sir, kajmak, zarica, ABC namaz, namazi od ribe i piletine koje ja pravim itd. Kod nas se pašteta ne jede...ni ja ni mm nismo ljubitelji pa ni ona, salama samo pureća prsa i to vrlo rijetko, viršle da ali dosta rijeđe i to samo u varijanti ispržene na loptice pa prelivene jajima i donedavno uštipke sa viršlom unutra. Pura u 2 varijante ili mliječni proizvodi ili gljive i trapist.

Ja za večeru dajem laganije namze sa obavezno 1 kriškom hljeba i obavezno mlijeko ili čaj. Pahuljice i žitarice. Jaje nikada ne dajem navečer jer to nije zdravo ni za odraslog ono jako teško može pasti na stomačić djeci.


Jesam opširna bila al nadam se da sam ti pomogla sugerirajući načine na koje možeš uvesti novu hranu u repertor obroka za svoje dijete. SRETNO.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Dorucak?
1.2.2010 23:19:44   
Inayat
Hanady hvala na idejama :) Ja obicno dajem jaje pravljeno sa sirom, pavlakom, mlijekom i udrobljenim hljebom na sto ona protestvuje jer ne zeli da zvace user posted image isto joj dajem keks sa mlijekom, frutolino, medolino, keksolino, puru i sl.
Jednostavno ne zeli da zvace i jako je izbirljiva. Ima 16 mj i ja njoj ne mogu objasniti da treba zdravo i kako jesti kao sto to neki misle....


_____________________________

Mamine ljubavi
M 25.09.08
Z 10. 06. 10

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Dorucak?
1.2.2010 23:21:52   
veeseelaa
možel ko da da ideju šta jedete na poslu, mislim dozlogrdilo mi jesti hranu iz restorana, htjela bi nešto ponijeti od kuće, ajde dajte ideje
Nemojte nešto kabasto predlagati, da može u džep statuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Dorucak?
1.2.2010 23:24:01   
nikita
vesela pitala je zena sta djeci dajete za dorucak a ne sta mame jedu user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Dorucak?
1.2.2010 23:24:51   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Inayat

Hanady hvala na idejama :) Ja obicno dajem jaje pravljeno sa sirom, pavlakom, mlijekom i udrobljenim hljebom na sto ona protestvuje jer ne zeli da zvace user posted image isto joj dajem keks sa mlijekom, frutolino, medolino, keksolino, puru i sl.
Jednostavno ne zeli da zvace i jako je izbirljiva. Ima 16 mj i ja njoj ne mogu objasniti da treba zdravo i kako jesti kao sto to neki misle....



e još jedna sugestija nije na odmet, ako neće da žvaće i sporo guta obrati pažnju na krajnike kod djeteta. pedijatar to neće uočiti tako lako čak ni nakon čestih upala grla...specijalista za Uho, grlo, nos neka pregleda ako se dobijanje nastavi čak i kada doručak pretvoriš u igru.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Inayat)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Dorucak?
1.2.2010 23:25:54   
milenium
vesela sendvić!ili neku musli pločicu energetsku(za liniju)user posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Dorucak?
1.2.2010 23:26:07   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: nikita

vesela pitala je zena sta djeci dajete za dorucak a ne sta mame jedu user posted image


ma skontala sam al ne mogu samo o djeci da mislimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *