|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:37:46   
snijeg
Drage moje, zanima me čime se rukovodite u životu (braku, vezama), vodi li vas razum ili srce, može li postojati kombinacija ili se ova dva faktora međusobno isključuju user posted image .
Šta radite u situacijama kad mozak kaže DA, srce kaže NE?
Emocije su moja zvijezda vodilja, često se pokajem što ne poslušam glas razuma, ali.....opet iznova poslušam srce i tako u krug...
Nekad imam osjećaj da je kombinacija ovo dvoje nemoguća misija. Ako osjećam, ja nemam dovoljnu snagu razuma da zaustavim te osjećaje i vrlo često reagujem burno na najmanju glupost (ako su u pitanju negativni osjećaji). Mišljenja sam da je ljudima koji žive "razumno" nekako lakše, osjećajne ljude okolina zna bezobzirno koristiti, a nerjetko i povređivati. Često se pitam, kako nisam u stanju sjesti, razmisliti, prespavati - što bi rekao naš narod, a ne reagovati na "prvu" - genetika, horoskop, sredina, psiha, šta li je u pitanju user posted image
Eh jeste li vi razumne, osjećajne ili 2 in 1 varijanta user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:42:05   
hanabanana
Vrlo rado bih odgovorila, jer mi se svidja tema, ali bojim se da ne profulam misao  - nisam sigurna na što se konkretno odnosi.

Na naše odnose unutar porodice? Prema prijateljima, okolini....


(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:45:59   
snijeg
Prvenstveno sam mislila na odnose u braku i porodici, ali nije na odmet proširiti temu.... ja sam endemska vrsta, pa i u posao unosim emocija više nego što je potrebno i nerjetko imam problem zbog toga user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:48:26   
veeseelaa
često mi se zna desiti da preovladaju emocije pa se onda iznerviram zbog togauser posted image
npr kad su u pitanju nepravde, kad me neko pokušava degradirati ja djelujem impulsivno pa sam sama sebi kasnije smiješna
Za neke stvari znam baš uključiti razum da se sebi ibretim, bitno je ne pasti na prvu i pustiti da prenoći e onda sam zaheban igračuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:49:32   
ivana st
Kad sam bila mlađa češće sam se povodila isključivo emocijama, ali onda sam shvatila da to nije uvijek pametan izbor.Nastojim ne donositi bitne odluke u životu impulzivno, volim odvagnuti i sa starne emocija i razuma. Što se braka tiče, da se nismo voljeli koliko jesmo i da nisam bila sigurna da je to čovjek sa kojim se vidim i za 50 godina, sigurno se ne bih udala.Dakle emocije su bile prve, ali isto tako znam da nije dovoljno samo voljeti, treba puno toga sagledati prije velikih odluka, npr, meni je bilo bitno da imamo iste svjetonazore, i da je pošten i vrijedan čovjek.Dakle, nisam se povodila samo emocijama,imala sam neke kriterije koje nisam htjele zaobići. Svakao sam za kombinaciju emocija i razuma!

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:50:55   
nikita
emocije definitivno.....uvijek mi je bilo krivo sto sve k srcu primam i sve srcem radim, mislim da bi mnogo bolje bilo da sam taj 2 u 1....
kad me netko naljuti umjesto da mu ocitam bukvicu ja sam tuzna i rasplacem seuser posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:53:43   
noaa
emocije definitivno i to me puno kosta u zivotu al sta cuuser posted image voljela bih da nije tako...

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:55:56   
fatimica09
ja sam po prilicno prakticna osoba, i zaista, zaista rijetko mi se desi da su mi srce i razum u sukobu.....mada, nekada....jezik ipak bude brzi od pameti kao i vecini zenauser posted image
mislim ipak da srce rijetko grijesi, samo sto mi taj glas ISTINE gusimo onim sto smo vremenom naucili i na sta nas okolina tjera......

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 11:56:04   
Mamica24
Šta da ti kažem zavisi od situacije..

što bi se reklo mi žene imamo šesto čulo... mada nekad znamo i pretjerati..

Najbolje možda lapo/lapo... procjeni kad trebaš slušati glavu kad srce!!

Ja na poslu 99%  slušam razum jer da je suprotno vjerovatno bih djelovala

jako osjetljiva i krhka.. U kući sa mužem je suprotno, vodim se emocijama u većini slučajeva!!

Al kad su kućni problmi u pitanju meni uvijek prvo radi srce pa glava!! Al uvijek....




_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 12:00:29   
Atarka
Dosta sam emotivna, a njihovo ispoljavanje ovisi od situacije. Meni se desi da u trenucima kad treba biti hladan i odmjeren, ja reagujem burno. Kao sto rece Fatimica, treba biti praktican.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu fatimica09)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 12:32:30   
ziki
Vodim se emocijama u svemu i svugdje. U porodici, normalno i u dobru i u zlu, rijetko se kačim sa mužem al i tad ne razmišljam nego što na umu to na drumu i do sad funkcioniše(ukupno skoro 13 godina staža bez i jednog prekida). Na poslu se takođe vodim emocijama pa kad mi se ne sviđa to što radim vučem se i kilavim i kad rok prikuca kuku i nema spavanja a kad mi se sviđa to što radim onda to cvrckam, lickam... i baš se primjeti da mi je stalo. Isto je i sa odnosom sa kolegama unesem se i bez predumišljaja sarađujem pa ponekad na kraju mogu da pomazim svoje ogromne magareće uši i nikad da se opametim.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 12:36:31   
aida.
Obicno preovladaju emocije... I kad hocu razumom da donesem odluku (ako se tice muza, porodice) ipak na kraju emocije su te koje odlucuju... Sta cu, takva sam... I nikad nisam sigurna u odluku... Tipicna Vaga...

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 13:09:14   
Anoniman
Kad su u pitanju roditelji, dijete, muz, brat...neko nemocan, slab...kome treba pomoc, tada sam prepustena emocijama 100%. I nikad se ne kajem zbog toga.
U svemu ostalom sam prilicno razumna...s godinama sve razumnija.
Sta tu igra ulogu?
-Ne znam. Mozda iskustvo koje se talozi s godinama, mozda pogled na reagovanje moga oca(koji je meni ono bas uzor u svemu sto radi), mozda  to sto sam rodjena u znaku jarca...ne znam.



(odgovor članu aida.)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 13:24:33   
luna77
uh tesko pitanje:(
nazalost vise emocijama iako bi trebala kontra

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 13:51:33   
Lejla Ka
Ja imam sreću da su mi emocije dosta razumne user posted image . Do duše i razum mi je dosta emocionalan, što nije uvijek idealno, ali onda ne bi bilo interesantno user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 14:07:28   
milenium
moje su sve emocije razumno emocionalneuser posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 14:09:16   
teacher75
ja sam se uvijek vodila srcem a ne glavom, par puta sam pala pa se ubila radi toga, al se ne kajem...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 15:04:52   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Kad su u pitanju roditelji, dijete, muz, brat...neko nemocan, slab...kome treba pomoc, tada sam prepustena emocijama 100%. I nikad se ne kajem zbog toga.



Ista sam ti sestro mada kazu najvise boli od onih koji su ti najblizi, ali sta da se radi...
A sto se tice nekih drugih daljnjih ljudi tad ukljucim razum jer osjetila sam na svojoj kozi, bezobrazluk da ga tako nazovem ljudi koji misle samo na sebe

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 15:07:19   
sweet BaBy
teski emotivacuser posted image

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 20:01:40   
SdZ
IZVORNA PORUKA: nikita


kad me netko naljuti umjesto da mu ocitam bukvicu ja sam tuzna i rasplacem seuser posted image


Ista samuser posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 20:05:18   
SdZ
IZVORNA PORUKA: noaa

emocije definitivno i to me puno kosta u zivotu al sta cuuser posted image voljela bih da nije tako...


Istaaauser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 20:05:25   
teacher75

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

IZVORNA PORUKA: nikita


kad me netko naljuti umjesto da mu ocitam bukvicu ja sam tuzna i rasplacem seuser posted image


Ista samuser posted image


i ja uglavnom ovako reagujem, ne volim sukobe nikako

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 20:15:14   
adannn
IZVORNA PORUKA: aida.

Obicno preovladaju emocije... I kad hocu razumom da donesem odluku (ako se tice muza, porodice) ipak na kraju emocije su te koje odlucuju... Sta cu, takva sam... I nikad nisam sigurna u odluku... Tipicna Vaga...

Ja sam Vaga u pravom smislu te riječi.Sve u životu radim sa emocijama,rijetko se desi da nešto ja ''promislim''prije nego odreagujem.A odluke mrzim,one su mi slaba tačka,pa ja pola sata biram između dvije namirniceuser posted image ne znam koju bih,a mala je razlika...Šta ću?!user posted image


_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 23:15:11   
acudesa
Emocije su pokretači mog razuma, nastojim poštovati svoje emocije da me sutra ne grize savjest ni zbog čega....teško pitanje postavljačiceuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Emocije i/ili razum
2.2.2010 23:18:42   
Anoniman
Uglavnom razum, trudim se, ali ima situacija kad emocije vladaju kad ne treba.
Jednom sam na poslu imala situaciju, kad je treća osoba pokušala izvršiti pritisak na mene a preko direktora . Bila  sam toliko ljuta i na dir. i na tu osobu, naravno odbila sam izvršiti to što se tražilo i bila sam spremna istrajati po cijenu otkaza. Onda su oni skontali da se nije šaliti sa mnom.
A kad je nepravda u pitanju, onda tu nema razuma.
Tu ću uvijek reagovati sa emocijama.

(odgovor članu adannn)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *