|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   FET_frozen embryo transfer
16.12.2009 11:27:48   
regi
e,cure,cao!
mi smo bili u pragu,radili icsi,beta negativna. sad planiramo ici po smrzlice,tj. na FET. dakle,imamo 7 embrija zamrznutih,pa bi nekad u februaru ,martu isli u postupak,ali me zanima ima li iko iskustava sa FET-om?

pozdrav

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: FET_frozen embryo transfer
18.12.2009 12:18:35   
europa
Ja sam vec bila u pragu na fet-u. Ovaklo je izgledala terapija: od prvog dana M sam uzimala 3x1 tabletu Estrofema dnevno, par dana prije ET i Prometrium 3x1. U prag nazoves npr. mjesec dana prije nego sto planiras et i dogovoris termin sa gđom. Vignjevic.

FET sam izgleda potpuno isto kao i et svijezih embriona. Kosta 450 EUR.

Nazalost mi sa svjezom embrionima nismo bili uspjesni, ni prvi put sa zamrznutima, sad imamo još jedan par pingvina i sve nade ulazemo u njih.user posted image

Ja idem po moje eskime u januaru. user posted image

Zelim ti svu srecu  a ako te jos sta zanima slobodno pitaj.

< Poruku je uredio europa -- 18.12.2009 12:20:49 >

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: FET_frozen embryo transfer
18.12.2009 13:11:03   
ena0002
Regi i Europa sretno user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: FET_frozen embryo transfer
18.12.2009 13:26:22   
europa
hvala draga user posted image


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: FET_frozen embryo transfer
18.12.2009 14:05:00   
regi
nisam znala da ima prazanki ovdje!user posted image
tako nekako sam i kontala da je procedura za FET.
mm i ja smo bili sad u decembru u postupku u pragu,nije nam uspjelo. u ponedjeljak je beta bila negativna. sad bi isli po smrzlice, raspitujem se za proceduru,ali ,rekose mi,da bi trebala da sacekam koji mjesec da se organizam sredi od silnih hormona. koliko si ti,europa,cekala od postupka sa svjezim do FET-a? Mardesic veli da februar-mart nije losa solucija.

koliko si dana tamo provela kad ste isli na FET?
koliko dana su embriji bili stari kad su zaledeni?
jesu svi prezivjeli odmrzavanja( mislim, te koje su odmrzavali, jesu li prezivjeli ili neki nisu)?

mi imamo 7 embrija ,starih cetiri dana, u stadiju morule.
kako sam saznala,kad se odlede,ako prezive odledavanje,ne tretiraju se vise da su tog stadija razvoja,nego slabijiuser posted image

uglavnom, sad sam se bacila na vrkutu, pila sam ju nekih 15 dana prije ovog neuspjelog postupka,i rekli su mi da je endometrij bio odlican,to pripisujem njoj, tako da sam sad ponovo ju nabavila. dietpharmov prenatal sam pila,sad cu samo kupiti koji preparat sa folnom kiselinom...eto,pokusavam da dam sve od sebe,mada to nije nikakva garancija ni za sta.

ajde,nadajmo se najboljem!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: FET_frozen embryo transfer
18.12.2009 15:44:31   
nadam se73
sretnooooooooo i da uspijete

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: FET_frozen embryo transfer
21.12.2009 13:24:20   
europa
izvini što si tolko čekala na moj odgovor...pokusat cu ti objasnit sto bolje kako je bilo kod mene

- znaci kad smo bili na FET u Prag smo došli jedan dan prije-navecer, ujutro sam imala fet, a dan nakon toga smo otisli na put..slijedeci put idem pravac sa feta kuci, ne vjerujem da odmaranje nakon feta pomaze

- moji embriji su bili zaledjeni 3 dan

- zasad su svi prezivjeli odmrzavanje, nadam se da ce biti tako i ovaj putuser posted image

- ja cu ovaj put uz terapiju (estrofem i Prometrium) uzimat i lijek Prednisolone koji pomaze ako tvoj organizam nece da primi embrio

nadam se, da sam ti bar malo pomogla i da ce uspijeti slijedeci put...ja idem za cca mjesec dana 

(odgovor članu nadam se73)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: FET_frozen embryo transfer
22.12.2009 13:21:12   
regi
da...meni su prednison i dali uz utrogestan. pila sam od punkcije ,pa do bete.
znam da fet nije neka posebna procedura,ne ponovilo s enasih 11 dana sad kad smo bili u postupku.
uh!

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: FET_frozen embryo transfer
23.12.2009 11:59:58   
europa
uh, vi ste stvarno dugo bili gore, mi smo ostali 5-6 dan kad je bio postupak...a vec nem je dosadilouser posted image

sad idemo 4 put u Prag, ne treba nam GPS, znam vise citav put napametuser posted image  

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: FET_frozen embryo transfer
23.12.2009 12:16:18   
regi
hm....nazalost,vecina nas je naucila taj put. i mi idemo vec 3 put( konsultacije i postupak,sad abd FET) .

taj prednison,sto si pominjala,meni su dali sad kad sam bila u postupku,ali sam cula da ga treba uzimati ranije,da nije dovoljno od et do bete.treba ga mnogo ranije piti da bi imao efekta,jer on,kao dexametazon, utice na implantaciju( misljenja su doduse i oprecna).
et,sretno

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: FET_frozen embryo transfer
23.12.2009 13:00:45   
europa
ja planiram poceti uzimati predn. pocetkom slijedece M .. pa sve do 12 sedmice trudnoce aBd i to u prilicno velikim dozama ...idem na sve ili nista

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: FET_frozen embryo transfer
23.12.2009 15:09:41   
regi
koliko velikim?
ja zbog PCOS-a imam povisen testosteron,pa mi rekose da je bolji meni dexametazon( lijek gotovo iste namjene kao i prednison) i ja ga mislim poceti odmah uzimati,cim saznam kolika doza dnevno je preporucljiva.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: FET_frozen embryo transfer
24.12.2009 13:13:42   
europa
počinjem sa 5 mg dnevno, a na dan ET 25-30 mg i tako do 9-10 sedmice a onda polako smanjujem ...

< Poruku je uredio europa -- 24.12.2009 13:14:11 >

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: FET_frozen embryo transfer
24.12.2009 15:16:04   
regi
uh,bas velike doze...meni rekli 2,5 mg,i to sad sam saznala kasno,od punkcije,trebalo ga je raniej poceti uzimati. i ja cu dex d akupim,jos nisam saznala koliko dnevno smijem piti.

je li tebi neko preporucio tako velike doze prednisona? nije valjda da to radis na svoju ruku?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: FET_frozen embryo transfer
1.2.2010 13:21:08   
europa
REGI, kako si, nisam se dugo javila ....

Ja sutra očekujem M i počinjem sa terapijom (Estrofem + Prednisolone) ... a poslje 15.2. planiramo u Prag ... naravno ako bude sve ok ...

Kako si ti, da nisi već išla po svoje eskime?? user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: FET_frozen embryo transfer
1.2.2010 15:35:20   
regi
europa,ja sam sad u fazonu ispitivanja stitne...malo mi j e tsh porastao,vjerojatno od stimulacije....nadam se da ce se to sniziti za nekih mjesec dana kad ocekujem FET. oko 15.ocekujem menstruaciju. kontam da se za koji dan trebam javiti danici da mi da terapiju. ja cu umjesto prednisona uzimati dexamethazon 0,5 mg svaki dan od 1 dc.

molim te,jesu li te pitali kad ti je ovulacija? meni je O tek 18 - 19 dc( sto je danas-18dc i imam mnogo plodne sluzi) ,danas radim test ovulacxije lh trakicama da potvrdim da je,kao i priosli mjesec ,bila o danas ili sutra(mada sumnjam da pucaju folikuli ,jer imam PCOS).
kad si ti javila da zelis na FET? zvala danicu ili slala mail? i obavezno:jesu pitali kad je ovulacija?
koliko je proslo tebi od stimulacije sad do fet-a?
sretno, mila!


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: FET_frozen embryo transfer
1.2.2010 15:36:46   
regi
z afet ne traze nikakve nalaze?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: FET_frozen embryo transfer
1.2.2010 17:19:15   
mina minka
regi i europa sretno vam bilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: FET_frozen embryo transfer
1.2.2010 20:30:46   
regi
hvalauser posted image

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu mina minka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: FET_frozen embryo transfer
1.2.2010 23:39:52   
milenium
poznam jednu ženu,rodila prije mjesec dana,45 joj godina,isto su išli u prag,dugo nisu imali djece.da su Bog da prije otišli.

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: FET_frozen embryo transfer
3.2.2010 12:55:18   
europa
regi:

Ne, nikad nisu ni spomenuli to kad imam ovulaciju...zašto misliš, da je to bitno ...pa pripremaš se hormonalnom terapijom i kad tvoj doktor na UZ vidi da je endometrij spreman javiš taj rezultat u Prag.

Ja Danicu uvijek kontaktiram putem maila...nekako mi se čini da je strašno zauzeta pa da se nemože koncentrisat kad pričamo preko telefona...a i ako pišeš lakše ti je sa datumima jer ona ne treba zapamtit i sa druge strane i tebi je npr. lakše da ti ona napiše terapiju nego da ti to govori preko telefona..pa da zaboraviš šta ili... U roku dan dva uvijek odgovori na mail

Ne, za FET nisu potrebne nikakve dodatne pretrage odnosno nalazi. Naruče te tamo oko 8 ujutro, javiš se na recepciji, obaviš razgovor sa emriologom koji ti objasni kako su se embrioni odmrzli i kakvom su stanju i pičiš u operacijsku ...

na kakvoj si stimulaciji? Ja, evo jučer počela sa Estrofemom 3x1 a danas sa Prednisolonom 5mg ... U utorak mi je UZ - kontola debljine endometrija, ako to bude ok, očekujem transfer tamo negdje oko 15og.

hvala puno mina minka user posted image  i millenium user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: FET_frozen embryo transfer
3.2.2010 14:13:45   
regi
vidi,mila,ja poslala mail dr.Mardesicu u Prag juce.napisala da sam bila na pregledu i da imam 18 dc folikul od 14mm i endometrij 8,5mm. pitala ga sta se radi ako planiramo fet,a nema ovulacije,tj,ja imam PCOS,pa nisam sigurna da imam ikada vodecui folikul(do sad ga nisam ni imala) ,ali nisam napomenula da fet planiram iduci mjesec. on skontao(valjda sto sam pominjala pregled,folikul,endometrij...) da danas ili sutra obavim uzv jer taj folikul treba da raste svaki dan po 2mm i da odmah javim tamo rezultate,da se na velicini folikula od 18-20 mm ,prima stop injekcija i u roku od 36 h si u pragu. sad nista ne kontam...jos jedna cura mi je rekla da ne prate folikul,druga opet da prate i sad mi dr potvrdio....zbunjuje me sve to.
valjda danica zna st atreba da radi.
kazem j anjemu da nisam ni na kakvoj terapiji....cekaj,je li oni po defaultu svima istu terapiju daju pred fet?tebi je ista bila i prosli put?
na drugom forumu sam saznala da dr-i u HR isto prate ovulaciju,tj.pucanje folikula z afet.da pitas mailom danicu sta je sa tim u tvom slucaju?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: FET_frozen embryo transfer
4.2.2010 8:56:23   
europa
draga moja, ja tek sad shvatila, da smo nas dvije u sasvim drugačijim postupcima...u prag naime više manje idu žene koje nemaju svojih vlastitih jajnih ćelija (iz raznih razloga)...e takva sam i ja... dobila sam donorske jajne ćelije ...

Ti imaš svoje i sasvim je normalno, da je tvoj postupak drugačiji ... jedino jednu stvar ne kontam...šta ima veze tvoj folikl kad već imaš embrione (zamrznute) u Pragu?? Šta će sa tvojom jajnom ćelijom?? To ne razumem? Ili moraš primiti stop inekciju samo zbog toga jer je tad pravo vrijeme za FET? Sad ovo neznam točno kako ide... Dok sam ja još išla na postupke sa vlastitim jajnim ćelijama to je izgledalo tako, da smo na uz pratili jaje, i kad je dobilo neku primjernu veličinu, dobila bih stop inekciju i npr. 36 sati nakon toga slijedilo bi punktiranje te jajne ćelije...moje su ćelije uvijek bile slabe i nikad se nisu oplodile, zato smo išli u Prag ...

E sad mi ti točno objasni u kavom ste vi postupku i u čemu točno je kot tebe i muža problem pa ču ti probati pomoći...imam puno poznanica ovdje u Slo koje su išle na razna liječenja, ivf-je, icsi-je... pa da se raspitam malo ...


(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: FET_frozen embryo transfer
4.2.2010 11:52:04   
europa
ja sam plavuša user posted image  ... tek sad vidim u tvom potpisu, da je problem u mužu, jeste li obili doniranu mušku sp.ćeliju u pragu?? ahhh izvini

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: FET_frozen embryo transfer
4.2.2010 22:54:38   
regi
ne,mila.odradili icsi i nasli spermije za oplodnju.
eh,dr mardesic je odgovorio na mail i rekao da ima terapija estrofem fazooni koja se prim aod 1dc bas zbog toga da se ne prati vlastita js,tj.folikul.ja sma citala da se zna raditi fet tako da prate sazrijevanje folikula,tj.O jer je to ,kad je prirodno zacece,idealno vrijeme za vracanje embrija,jer s eamternica prirono priprema u vrijeme O za implantaciju.medutim,oni ne prate samo pucanje folikula valjda,tom terapijom od 1 dc se poboljsava debljina endometrija samo,a sta ce bit sa folikulom,to nemam pojma,ja sam se bojala da ga nece biti,jer imamaPCOS,p anisam sigurna da imam svaki mjesec O.
eto,ipak valjda ne prate folikul,odnosno samo pucanje.

mi idemo na fet,po svoje smrznute morule.nemam pojma u kom stadiju ce biti kad ih odlede.
kako ono terapija koju su ti dali?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu europa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *