|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Fimo masa
26.12.2013 16:28:13   
D_K
Drage nase. Tema za sve one koje vole raditi sa fimo masom i one koje bi voljele pokusati da naprave neki ukras, bros, nakit i tako dalje. Nije tesko vjerujte mi na rijec :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:30:02   
Miracle*3
Bravo za temu, nadam se da cu jednom probat , ali da znam gdje ima mjesto na kojem mogu dobiti info i odgovore

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:32:01   
Hannica
Pa hajd sad fino objasnite sta je to fimo masa,ono detaljno sa neupucene. Jel se to kupi,pravi?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:32:13   
Skvo RR
e hajmo..
sta nam treba za pocetak..ja cu sutra da odem u Fedi i da sebi kupim za novogisnje praznike zanimaciju...dakle sta pocetnica treba da ima...
idu li kakvi nozici, valjcici, kalupcici i slicno.....
izvolite.....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Miracle*3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:34:10   
D_K
za pocetak postavljam upute za pravljenje medaljona :)

potrebni materijal: medaljoni, fimo masa, salveta sa koje uzimamo motiv, ljepilo, kist, trakice/lanci, zakačke..

user posted image

punjenje medaljona sa fimo masom je jednostavno. fimo se lako oblikuje kao na primjer plastelin. mozete poravnati povrsinu sa ivicom medaljona a ja volim malo punije medaljoncice ;)

user posted image

fimo se pece 30 min. na 110 C i nakon toga smirgla povrsina da se dobije glatka povrsina
user posted image

sa salvete se izrezu zeljeni motivi. uzme se samo jedan od tri sloja i postavi na medaljon u zeljeni polozaj
user posted image

za ljepljenje se koristi ljepak za dekupaz i mekana cetkica. ljepilo se nanosi u tankom sloju i razmazuje preko salvetice
user posted image
user posted image

kada se osusi lak moze se nanijeti konacni sloj laka. ja licno kupim veliko pakovanje laka za camce i bude mi veoma dugo.
user posted image

kada se osusi lak, obicno preko noci, pokloni su spremni za isporuku ;)
user posted image




_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:35:42   
D_K

IZVORNA PORUKA: Hannica

Pa hajd sad fino objasnite sta je to fimo masa,ono detaljno sa neupucene. Jel se to kupi,pravi?



fimo masa se kupuje. Merkator na Socijalnom, Fedi na Socijalnom, Tugra, knjizare Svjetlost. to su mjesta na kojim mozete kupiti fimo
oblikuje se kao plastelin a pecenjem se stvrdne

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:45:36   
ananas_ze
eh jel se od fimo mase prave one divne kasike i viljuske sto vidjeh na fb? vjerovatno cete znati na sta mislim...

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:45:49   
D_K
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

e hajmo..
sta nam treba za pocetak..ja cu sutra da odem u Fedi i da sebi kupim za novogisnje praznike zanimaciju...dakle sta pocetnica treba da ima...
idu li kakvi nozici, valjcici, kalupcici i slicno.....
izvolite.....user posted image



ja sam na pocetku radila samo sa fimo masom. od opreme sam imala skalpel, oklagijicu i drvenu podlogu.
od fimo mase pravis kuglice. evo trazim neki tutorijal koji je prikladan za pocetak pa cu ti staviti
potrebna ti je jos traka da nanizes kuglice koje si dobila i eto ogrlice
ako zelis mozes kupiti i obicne perlice koje stavis izmedju a ako ne nije nikakav problem

user posted image




< Poruku je uredio D_K -- 26.12.2013 16:46:40 >


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:49:16   
Super Beba
Ja sam malome kontala napraviti ovo :)

user posted image

Kontam da ne bi trebalo biti preteško...

< Poruku je uredio Super Beba -- 26.12.2013 16:50:34 >


_____________________________

Bolje živjeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bijedi.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:50:06   
D_K
evo dva tutorijala za pravljenje cool kuglica i koristenje istih :)

http://www.youtube.com/watch?v=Qj9Snv3OXRE
http://www.youtube.com/watch?v=4AZlWI4EwOE

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:56:11   
bebacha
ja sam vec radila s fimom i super je,sad je malo na cekanju al mislim od ponedjeljka opet startamuser posted image
meni je zanimljivo pravo
cekam neki materijal pa da radim nakit

Dk gdje si nabavila osnovu za medaljon,ljepilo za decupage

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Fimo masa
26.12.2013 16:59:21   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

eh jel se od fimo mase prave one divne kasike i viljuske sto vidjeh na fb? vjerovatno cete znati na sta mislim...


Jeste to se radi od fimo mase ,ja kupila razne boje al nikako od pletenja da probam nesto da napravim user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Fimo masa
26.12.2013 17:05:02   
vila_7

IZVORNA PORUKA: ananas_ze

eh jel se od fimo mase prave one divne kasike i viljuske sto vidjeh na fb? vjerovatno cete znati na sta mislim...


Jeste jeste i ja sam ih pocela raditi i nije tesko, jest da prvi radovi i nisu nesto, al praksom bude ok

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Fimo masa
26.12.2013 18:48:17   
D_K
Metalne osnove se mogu kupiti u Fediju i Tugri
Može se i preko neta naruciti

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:01:18   
Hanady RR
ja se odvano igram sa fimo masom...
broševi, privjesci i detalji za prstenove za salveteuser posted image
dodouše igramo se ja i djecauser posted image
u startu sma malo sa pečenjem deverala..to je bio cirkus...
a sad sma u fazonu sređivanja svega...da nabacim sjaj i lak...
e vidiš ova info o laku za brodove super mi dođe saduser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:11:27   
Skvo RR
Super...hvala na informacijama....sutra odoh kupiti pocetnicke alate...;)

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:13:17   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Super Beba

Ja sam malome kontala napraviti ovo :)

user posted image

Kontam da ne bi trebalo biti preteško...

http://www.youtube.com/watch?v=6YrIx0NTua0user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Super Beba)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:17:01   
canim
D_k super tema user posted image

Fimo je ovo http://www.clayprincess.com.au/products/fimo_multi3.jpg dakle kao sto su rekli kad se radi s njim isto kao da se radi s plastelinom, mogu se dobivati razno razni oblici.

Za pocetak nema potrebe da kupujete dodatne alate, kao oklagiju za razvlacenje fima mozete koristi npr onu kutijicu od sumecih tableta, ja imam plasticni podmetac na kojem radim s fimom, ali mozete raditi na bilo kojoj povrsini.

Na youtube ima jako puno tutoriala, mozete praviti male igracke, privjeske, nakit, dekoracije za kasike kao sto je ananas pomenula...ma sve sto vam naum padne.

Vjezbom cete se uhodati i vidjeti svoje nedostatke, a za one koji bi neke kalupe i slicne stvari za fimo ima u OBI-ju raznih dodataka a ja sam vidjala i u merkatoru set za rezanje i oblikovanje.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:18:19   
Hanady RR
e meni je ovo prekrasno
http://www.youtube.com/watch?v=bgK5VqTVav0

al do ovoga ću doć da uspijem za jedno 10 godinauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:19:59   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: canim

D_k super tema user posted image

Fimo je ovo http://www.clayprincess.com.au/products/fimo_multi3.jpg dakle kao sto su rekli kad se radi s njim isto kao da se radi s plastelinom, mogu se dobivati razno razni oblici.

Za pocetak nema potrebe da kupujete dodatne alate, kao oklagiju za razvlacenje fima mozete koristi npr onu kutijicu od sumecih tableta, ja imam plasticni podmetac na kojem radim s fimom, ali mozete raditi na bilo kojoj povrsini.

Na youtube ima jako puno tutoriala, mozete praviti male igracke, privjeske, nakit, dekoracije za kasike kao sto je ananas pomenula...ma sve sto vam naum padne.

Vjezbom cete se uhodati i vidjeti svoje nedostatke, a za one koji bi neke kalupe i slicne stvari za fimo ima u OBI-ju raznih dodataka a ja sam vidjala i u merkatoru set za rezanje i oblikovanje.

ovaj set može se kupiti kod teta što prodaju za fondant...ja ga imamuser posted image platični...
i jeftinji je nego u OBI-juuser posted image

a fimo sma najprije dole i kupila...dok nisma otkrila da ima i jeftinije i bližeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:24:05   
canim
Ma fimo ne treba kupovati u OBI-ju oni su najskuplji ali nisam vidjala one kalupcice na drugim mjestima zato sam i pomenula obi user posted image ja nisam kupovala kalupe za fondant pa ne znam da ima, ali eto info user posted image s tim da bih ja koristila odvojene kalupe za fimo a odvojene za kolace, jer ko zna od cega oni prave fimo i sta sve u sebi sadrzi.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:27:36   
canim

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e meni je ovo prekrasno
http://www.youtube.com/watch?v=bgK5VqTVav0

al do ovoga ću doć da uspijem za jedno 10 godinauser posted image

Ja sam isla na kurs za fimo i radili smo na ovaj nacin cvjetice i razne oblike, zanimljivo je, ali ti uzme jako puno vremena i opet na kraju se moze desiti da nije to to, bolje ko D_K dekupazirati cvijetic user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:30:39   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: canim

Ma fimo ne treba kupovati u OBI-ju oni su najskuplji ali nisam vidjala one kalupcice na drugim mjestima zato sam i pomenula obi user posted image ja nisam kupovala kalupe za fondant pa ne znam da ima, ali eto info user posted image s tim da bih ja koristila odvojene kalupe za fimo a odvojene za kolace, jer ko zna od cega oni prave fimo i sta sve u sebi sadrzi.


ne ne set za rezanje i modeliranje od više komada...ovo
http://www4.slikomat.com/13/1226/d8l-set-fo.jpg...za 7 KM...
a jači malo kvalitetnije plastike , čvršći i malo veći nožići i detalji su mi za fondant potrebni...te sma uzela nedavno do naše bebache...za fondant jer su mi te figure uglavnom i veće u potrebiuser posted image
kalupe ne...iskreno i najmanji kalup za fondant mi je prevelik za nešto do fima...ono što ja imam bar...a i nemama ih punouser posted image
kalupe iz dječijega plastelina koristimo za fimo...i to sma negdje naletila za nekih 3 KM unutra 5-6 super kalupa...drvo, medo, zeko, patka i tako


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:32:43   
ananas_ze
joj jeste me 'navukle',aBd sutra u potragu idem!

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Fimo masa
26.12.2013 19:33:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: canim


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

e meni je ovo prekrasno
http://www.youtube.com/watch?v=bgK5VqTVav0

al do ovoga ću doć da uspijem za jedno 10 godinauser posted image

Ja sam isla na kurs za fimo i radili smo na ovaj nacin cvjetice i razne oblike, zanimljivo je, ali ti uzme jako puno vremena i opet na kraju se moze desiti da nije to to, bolje ko D_K dekupazirati cvijetic user posted image

ovo znam...porbala sma i ono narandža fol...e to je bilo sve al narandža ni pod raznouser posted image

moram a kurs i ja jedna...al ne mogu nikako stići sa vrmenom :(( to me zeza...
a ima divnih radionica koje bih baš voljela posjetiti

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *