|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Folikumetrija
17.12.2008 10:50:58   
delfin
Nisam mogla pronaći ovu temu na forumu,a treba mi pomoć od vas "iskusnih" na ovom polju. S obzirom da sam prilikom redovnih pregleda skontala da mi ovulacija prilično kasni i folikuli mali, a gin, kaže da mi nesmije dati klomifen dok pijem bromergon.....
Interesuje me gdje ste radili folikumetriju u Sa, i koliko košta. Ja sam zvala sad 1 ordinaciju u kojoj je 50KM, a koliko znam treba ići par puta u 1 mjesecu, neću valjda morati svaki put plaćati po 50 KMuser posted image  Može li mi neko preporučiti gdje da odem, jer moram znati šta je sa mojim folikulićima da bi znala šta je pravi problem.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 11:59:50   
proljeće
delfin,u koliko si mislila samo na privatne ordinacije ja bih ti preporučila ko dr.divanovića on je zaista divan čovjek a folikulometrija mu je u mjesecu bez obzira koliko puta dođeš 100 km i sve će ti objasniti što te zanima,naravno na gaku ti je svaka 10 km u koliko si osigurana ali do folikulometrije bi morala da prođeš mnogo pregleda i nalaza jer je takva procedura,pa ti skontaj,pita bilo šta da ti je nejasno

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 12:09:13   
Liamchica
Ne znam koji te ginekolog lijeci, ali ja svoju folikumetriju radim kod svoje doktorice na GAK-u, i ne placam joj nista jer imam zdravstveno osiguranje... Folikumetriju pocinjes mjeriti cca 6 dan ciklusa i ides otprilike svaki drugi dan, bolno naravno nije , obicni UV, i svaki put kada ti mjeri , zapisuje velicinu i sacuva sliku, tako da nakon odredjenog vremena mozes uraditi komparaciju svojih folikula tj njihovog sazrijevanja.
To se obicno radi radi pracenja ovulacije, ukoliko su neredovni ciklusi, ovulacija se ne moze odrediti ili nije stalna, tj. nastupa kasnije ili ranije...
Po mom misljenju Folikumetrija je najtacniji nacin utvrdjivanja ovulacije.


(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 12:51:53   
lamama
ja sam kod jednog privatnika folikulometriju plačala 50 KM, a to uključuje 6-7 puta folikulometriju u jednom ciklusu.

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Liamchica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 13:16:55   
delfin
Hvala Vam. Proljeće neznam na koji si nalaze mislila konkretno, Ja sam inače pod terapijom bromergona i letroxa, znaći redovno pratim hormone i nalazi su u redu, MR hipofize u redu, ginekološki je manje više sve OK, papa u redu, malo polijeni jajnici, nalik na mikrocistične, spermiogram "prolazan". Ali džaba mi sve to ako nemam urednu ovulaciju, a pošto su mi ciklusi 28 -36 dana, želim znati da li uopšte imam ovulaciju, i ako je potrebno da se stimulišu. Nemogu više čekati da se samo desi, a oko mene se rađaju user posted image  i po 2x.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 13:21:26   
delfin
Da osigurana sam, ali zbog radnog vremena mi je nezgodno istalno zlaziti sa posla. Jer iovako moram stalno na neke kontrole zbog štitne i prolaktina, pa mi je nezgodno izostajati sa posla. Znate već kako je to kod nas....

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 13:32:27   
Puslica
folikulometriju sam placala 50 km kod privtnika poliklinika bioritam kod dr.Pavlovic Zeljko nema boljek ja se u njega zaklinjem

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 14:16:32   
proljeće
ma da mislila sam na hormone papa,spermiogram mislim da kada dođeš oni to ponovo rade,ali ovo je na sterilitetu barem je meni tako bilo a i ako si osiguran plaćaš 10 km za svaku folikulometriju,čeka se nažalost pravo dugo i apsolutno te razumijem za posao jer mi je i samoj tako , skontaj šta ti je najbolje ,neznam jesam ti rekla da je gore prof.Godinjak(veliki stručnjak)

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 15:07:05   
Lilly
Kada su u pitanju folikumetrije onda se ne ceka puno na Kosevu. Trudnice i one koje trebaju na folikumetriju imaju prednost i medu prvima dodu na red. Posto ja nisam ni jedno, ni drugo i ako dodem medu prvima, posteno se nacekamuser posted image

< Poruku je uredio Lilly -- 17.12.2008 15:08:11 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu proljeće)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 15:21:10   
Lilly
Davno nekada sam isla na folikumetriju, privatno. Cijena 50km s tim da ukljucuje samo jedan UZ, jednu folikumetriju. 7mj. sam bila pod kontrolom tako da sam nekada isla 12, 13, 14dc u toku tih 7mj.pracenja. 12,13,14 dc folikuli su samo rasli a O bi nastupala 15dc. Jednom sam otisla 16dc kada je utvrdeno da je ovulacija vec bila. Ciklus mi traje 31dana. Meni je ta dr. preporucivala da od 12dc imamo svaki dan ciljane, uh kad se samo sjetim. Ovulacija nam nikako nije mogla promaci ali nije uspjelo. Nije ni cudouser posted image Dr. je bila 100% sigurna da ce da uspije.....

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 15:25:35   
emy
Cijena 50km s tim da ukljucuje samo jedan UZ,

nisam mislila da je tako skupo user posted image
ja sam naredni mjesec planirala ali morat cu opet razmisliti

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 16:03:48   
ana08
Puslice, izgleda da imamo istog doktora! Ja sam do sada bila kod Mehmedbašića, Hadžiomerovića.... Pavlović mi se do sada učinio najkonkretniji, samo me brine što je on svaki put potvrdio ovulaciju ali ništa...I svaki put iznova-klomifen, pregnil, bromergon, utrogestan, divni folikuli, svi drugi nalazi uredni aliuser posted image !

Delfin, folikometrija se nigdje ne plaća. Odnosno plati se prvi pregled a svi ostali se smatraju rutinskim. Tako je između ostalog i kod Mehmedbašića!

U mom slučaju se folikometrija pokazala mnogo puzdanijom od LH trakica i svega ostalog pa ti je toplo preporučujem!

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 18:05:32   
Lilly
U privatnoj ordinaciji gdje sam ja bila sve se placa bilo da je savjetovanje, UZ, pregled ili sta vec i ne igra nikakvu ulogu da li dolazis prvi put ili si stalni pacijent. Za sve pacijenete je isto i ima cjenovnik. Folikumetrija i jeste UZ na kojem se kontrolise rast folikula.
Cula sam da je kod dr. Mehmedbasica drugacije i da se moze dogovarati u vezi cijene...

< Poruku je uredio Lilly -- 17.12.2008 18:12:22 >


_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 22:32:01   
budućamama
Izgleda da neki ginekolozi naplaćuju folikulometriju po uzv pregledu, a neki čitav proces naplate jednom po cijeni jednog uzv-a.
Ja sam folikulometriju radila u Skerlićevoj i plaćala sam po 5KM participacije po uzv pregledu.

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 22:50:46   
čarolija
ja isto mislim da se folikumetrija ne bi trebala naplaćivati, ali meni moj gin to uredno naplati, a po pričama drugih kod nas je to tako. ja sam iz hrvatske i svaka folikumetrija mi je 200kn tj. 50KM

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 22:56:31   
napolitanka
ja sam folikulometriju, uključujući i nalaze hormona kod privatnika platila ca. 500 KM-a sve to za  samo jedan ciklus...svako pregledanje ultrazvukom mi je naplaćeno po 50 km....Hvala bogu, pa sam mogla izdvojiti taj novac, ali nije mi bilo pravo..osigurana sam zdravstveno, a sa posla ne mogu izići tako dugo i često da bih otišla u polikliniku...izgleda da nam je zdravlje nažalost postalo stvar luksuzauser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 22:59:14   
čarolija
500KM je stvarno previše, ali kad si želiš dobro, progutaš i platiš. i ja bih se isto osjećala...

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 23:03:57   
napolitanka
user posted image naravno, za bebicu i "kulturnu"user posted image  veličinu folikula,koje i mene zezaju i neće da rastu, dat ćemo sve ako treba...samo cijene su stvarno pretjerane, ali šta ćemo: ili uzeti ili ostaviti, kad već ne mogu s posla....veliki pozdrav

(odgovor članu čarolija)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 23:05:50   
budućamama
IZVORNA PORUKA: napolitanka

ja sam folikulometriju, uključujući i nalaze hormona kod privatnika platila ca. 500 KM-a sve to za  samo jedan ciklus...svako pregledanje ultrazvukom mi je naplaćeno po 50 km....Hvala bogu, pa sam mogla izdvojiti taj novac, ali nije mi bilo pravo..osigurana sam zdravstveno, a sa posla ne mogu izići tako dugo i često da bih otišla u polikliniku...izgleda da nam je zdravlje nažalost postalo stvar luksuzauser posted image


Neko reče (mislim da je Maslačak) da je zatrudnjivanje za nas kojima je to otežano pravo skup "hobi" i totalno je u pravu....

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 23:08:38   
emy
slazem se ja ne bih mogla svako 2-3 dana "bjezati" sa posla
a svakako najveci dio nalaza radim privatno
bas cu sutra provjeriti koliko je na poliklinici u mostaru
jos se cudim da se placa kao i klasican uzv pregled

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 23:10:54   
napolitanka
u pravu si...kad bih samo sabrala koliko sam do sad izdvojila novca na ginekologe, a nažalost sam im bila čest gost....bolje da ne razmišljam...za zdravlje je pa se tješimuser posted image uskoro ćemo ganjati kredite ne za stanove, već za ginekologeuser posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Folikumetrija
17.12.2008 23:56:20   
delfin
Tako bi bilo dobreo da postoji klinika samo za nas, i da radi i prva i druga smjena, tako da svi možemo stići, pa makar i sa participacijom. Žale se na bjelu kugu, a vidite šta nam rade. Društvo nas sažaljeva, a država user posted image
A nemogu više ni onog "jadnog" Godinjaka razapeti.
Može li se u domovima zdravlja raditi folikumetrija, mislim maksuz mino redovnog pregleda. U Kumrovcu znam da imaju UZ.

_____________________________

16.05.2010 Napokon je stigla naša najveća sreća- mamino sunce :)
19.08.2011 stigla je i mamina princeza :)

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Folikumetrija
18.12.2008 11:39:51   
Lilly
Delfin, jesi li pila klomifen+letrox? Kako reagujes? Ja od sutra pocinjem s klomifenom ali ovaj put uz letrox. Uskoro cu na folikumetriju ali cu sve raditi na Kosevu kod dr.God.,dosta mi je vise privatnika. Izgubila sam dosta vremena i novca, mislila sebi skratiti put ali sam se prevarilauser posted image ...Ma, nikad se ne zna!!!

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu delfin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Folikumetrija
19.12.2008 20:34:01   
Puslica
Draga Ana08  tako mi je drago cuti da ides kod dr.Pavlovica on je posto moj idol vjeruj da bi voljela da svaka ova zenica sa foruma koja ima iste probleme kakve sam imala japde kod njega!!!i ja sam isla i Hadziomerovicu i Godinjaku,i u skerlica kod Šlakovicke al samo su me zavlacili jos tad nisam ni htjela trudnocu nego da mi kazu sta m i  je pa ne dobivam,i onda kao da mi je Bog poslo blagoslov cujem za Željku i nakon 3mjeseca folikulometrije i dobrih folikula i klomifena i svega sto si nabrojala 4mjesec ja sam uhvatila dvije zlatne ribice ..
bas sam danas bila na pregledu i Masalla sve je super jedna beba je decko a druga je prekrstila noge pa bas i nije vidljivo al kaze da je vjerovatno curica ,sat vremena mi je na uz 4d mjerio bebu po bebu od glave do trupa ,rukica ,nogica ...i sve je hvala Bogu super...
ŽENE IDITE KOD Dr.Pavlovica

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Folikumetrija
19.12.2008 20:48:34   
Puslica
zsboravila sam ti ana reci nemoze odma treba i do 6 mjeseci da organizam reaguje na terapiju naravno moze i prije ali to je neki okvir,i ja sam ocekivala i prvi mjesec i drugi pa sam mislila treca sreca i kad sam se najmanje nadala uspjelo je !hocu da ti kazem i tebi i drugim zenicama malo se opustite ako stalno mislite na to tijelo je u grcu i nereaguje ni na terapiju ni na vase zelje,cak ih odbija uslovno receno(ja znam da je tesko i govorim iz licnog iskustva ,bila sam pocela razmisljati o sexu samo da bi dobila bebicu a to je greska velika ,radite to da bi uzivale i vidjecete rezultate)..
drzim vam fige i A N E O D U S T A J T E   N I K A D

_____________________________

DJECA SU NAJLJEPŠI POKLON ,VOLIM VAS CURICE MOJE!

(odgovor članu Puslica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *