|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Folna kiselina i prenatal
1.11.2007 17:46:06   
zeljka2306
Cula sam od nekoliko kolegica da je dobro prije planiranja trudnoce piti folnu kiselinu i prenatal koji navodno djeluju plodno.Tj stvaraju dobro plodno tlo za bebu.Evo ovom prilikom Vas pitam da li znate nesto o tome.Ja ne znam da li je pametno to uopce uzimati bez savjetovanja ljekara.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Folna kiselina i prenatal
1.11.2007 18:00:09   
Suncica*
Ja sam pila folnu kiselinu tzv.folan u toku cele trudnoce, jer je dobar za razvoj bebinog mozga..Ipak bez strucnog misljenja nemoj nista da pijes, bolje se posavetuj sa svojim ginekologom..
Pozdravljam te!!!

(odgovor članu zeljka2306)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Folna kiselina i prenatal
2.11.2007 11:33:54   
moja malena
Ja sam počela da pijem prenatal 3 mjeseca prije trudnoće i svaki ljekar mi je rekao da sam učinila pravu stvar za svoju bebu. Tebi ne može ništa biti ako ga piješ to su samo vitamini

(odgovor članu zeljka2306)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Folna kiselina i prenatal
2.11.2007 12:51:56   
Blue rose RR
I ja sam pila folnu kiselinu, prva tri mjeseca, a kasnije sam se trpala prirodnom folnom kiselinom.
Što prirodnije to bolje.

(odgovor članu moja malena)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Folna kiselina i prenatal
2.11.2007 15:28:38   
miracle
I ja sam dobila preporuku da pijem folnu kiselinu  prije nego zatrudnim ponovo.Škoditi ne može user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.11.2007 9:37:41   
budućamama
ja pijem folacin već tri mjeseca. Ne može škoditi, samo ne treba pretjerivati.

(odgovor članu miracle)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.11.2007 11:13:12   
hana
Ja sam pila Folacin vise od pola godine, a sada pijem Pregnacare po preporuci ginekologa, 1 kapsula na dan, a tu je 400 mg folne kiseline + 14 vitamina i menerala koji trebaju trudnici.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Folna kiselina i prenatal
5.11.2007 21:53:50   
snjezolina
Ja sam počela piti  Fersan forte (Fe, Vitamin C i folna kiselina) kako bi popravila krvnu sliku i pripremila se za potpomognutu oplodnju. Doktor je na to reagovao pozitivno.Na tabletama, između ostalog piše, da ih je dobro piti kod planiranja trudnoće, kao i za vrijeme trudnoće.

U svakom slučaju, mislim da ćeš napraviti dobar izbor ukoliko trošiš neki od preparata sa folnom kiselinom, jer ona ukolio se priije prije trudnoće utiče na kvalitet jajnih stanica.

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.11.2007 1:43:27   
Adana
kazu da je folna kiselina potrebna za razvoj mozga i kicmene mozdine i zatvaranje te mozdane cijevi kod bebe. preporucuje se da se uzima folna kiselina bilo sama bilo u sklopu multivitaminskih tableta, npr. prenatal 3 mjeseca prije zatrudnjivanja tj. pokusaja i onada je kljucna u prvih 12 sedmica trudnoce. tako...samo naprijed pij je ako planiras trudnocu...ne skodi...samo ukucaj folna kiselina na googleu i citaj.
pozdrav i sretno.
p.s. ja trenutno pijem folacin, a kako nisam planirala zatrudniti nisam je uzimala prije trudnoce...

(odgovor članu snjezolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Folna kiselina i prenatal
25.11.2007 19:02:14   
Makica29
Zeljka, meni je gin preporucio folnu (folacin) 1 tableta dnevno i vitamin e (evitol) 2 tablete dnevno i to da pijem tri mjeseca prije planirane trudnoce. Btw. E vitamin jos zovu i vitamin plodnosti.
Ja vec ulazim u 5 mjesec pokusaja ali i dalje pijem redovno, mislim da ne moze odmoci nego samo pomoci.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Folna kiselina i prenatal
29.11.2007 12:12:31   
budućamama
ja sam danas kupila i Prenatal od Natural Wealth-a i piše na njemu da je dobar i u toku priprema za trudnoću, pa ću piti njega od sada. Ima u njemu dovoljna količina folne kiseline, pa ne treba duplirati sa folacinom

(odgovor članu Makica29)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.2.2008 10:17:07   
ElaB
Drage moje
ja  sam jucer saznala da sam u 9 sedmici i doktorica mi je propisala Folacin i Prenetal da pijem 1 dnevno do kraja trudnoce.Mislila sam da to tako treba svaka trudnica, ali po vasim komentarima, kod svake je drugacije.I meni je rekla da je folna kiselina vazna za zdrav razvoj bebe.
Pa eto valjda doktorica ne grijesi....


Veliki pozdrav svim mamama i trudnicama!!!!

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.2.2008 10:22:13   
kiša
E super,bas mi je drago cestitam od srca i zelim da ti user posted image  prodje u najboljem redu,
A  i ja sam juce bila kod dok i ja sam user posted image  vec 7 sedmica znaci da smo tu negdje,a sto se tice folacina i prenatala i meni je to dala i rekla da pijem cijelu user posted image .

(odgovor članu ElaB)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.2.2008 10:27:55   
senka27
Od srca cestitam na trudnoci,pa eto tu smo sve tri negdje.. ja sam u 10-oj sedmici
i doktor mi je rekao samo da pijem pregnancare...i to je sve mada folnu kiselinu unosim preko hrane
tj trudim se sto vise...
SRETNO NAMuser posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.2.2008 10:35:45   
kiša
Hvala i tebi isto idu sve cestitke!!

Ma vidis opet kako kod koga sto se tice tih lijekova mada ja nesto kontam da cu da pijem samo prva tri mjeseca,ne znam vidjecu.
nekad se zapitam kako su nase mame nas rodile nisu ni znale sta je to i opet vidi nas sve pametnice heheheehhe
Pusa

(odgovor članu senka27)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.2.2008 11:11:15   
Antigona
Cure važni su nalazi krvi, najviše po njima doktori određuju šta će te piti.
Ja sam na primjer samo u prvom tromjesečju pila pregnacare, folnu uopše nisam ima je i u pregnacere. Ali sam toliko vodila računa o ishrani u toku trudnoće da sam pretjerala. U 8 mjesecu nalaz krvi imala sam višak željeza, pa mi je bilo zabranjeno jesti hranu bogatu tim sastojkom.
Udebljala sam se u trudnoći 13 kg i rodila zdravog dječaka 3.950 , znači bez pretjerivanja tipa jedi za dvoje, samo jedi zdravo.

A doktori će vam ipak po vašem sveukupnom stanju dati najbolji savjet i uputstvo.
ne trpajte u sebe samoincijativno sve što je navodno dobro, ono što nekome odgovara ne znači nužno da odgovara svima.
želim vam zdrave i lijepe trudnoće i naravno super zdrave bebačeuser posted image

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Folna kiselina i prenatal
7.2.2008 11:14:18   
budućamama
ElaB,
Čestitam od srca!!! Mašala, jest nas krenulo s trudnicama! Jupiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Folna kiselina i prenatal
8.2.2008 0:58:31   
Lilly
Ja sam pila folnu kiselinu prije planirane trudnoce pa sam prestala pa opet pocela jer mi se nekako ovo cekanje oduzilo a trudnoca nikako da se desi user posted image
Sve je u Bozijim rukama! Nadam se i cekam user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.4.2008 14:33:47   
mimy
drage moje...da ne otvaram novu temu..
interesuje me..... da li ste vi imale neke loše simptome kada ste počele koristiti ovu folnu kiselinu....
ja sam čitajući ove vaše priloge naletila na ovu preporuku..te smatrajući da vitamina nikada nije dosta.. uzela sam da to koristim..evo nekih 15-20 dana
međutim...počeli su mi se javljati simptomi tipa umora... mučnine.. glavobolje...
je li moguće da je to od folne kiseline... ili ću to na kraju pripisati općem umoru..pošto sam ovih dana crkavala na poslu... evo i vama se jedva javim... opći haos..
čitala sam neželjene efekte.. piše da je moguć osip ili alergijska reakcija ne naki od sastojaka..al ne pominju se moji simptomi....
predozirala se nisam..bar ne bih rekla.. uzimam po pola tablete tj. 2,5mg dnevno..
a uz to uzimam i vitamin b komplex... to sam i onako svaki drugi mjesec uzimala.. pravo mi je godio.. na raznim mjestima sam čula da je dobar za ženu uopće.. pa tako da sam se počastila s vremena na vrijeme...user posted image user posted image
ovo me pak stvarno brine.. morat ću malo prestati da uzimam.. da vidim bar tako..ali eto  jako je čudno..
da li ima neko isto iskustvo s tom folnom kiselinom...
bila bih vam zahvalna...
puno vas pozdravljam drage moje....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj najdraži i ja u braku od 12.06.2006...
A ljoljimo se puno,puno duze...

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Folna kiselina i prenatal
15.4.2008 14:41:49   
vildana26
Draga Željka,
ja sam konsultovala svog ljekara po tom pitanju, jer je i mene bilo strah tako na svoju ruku uzimati, a s druge strana želim učiniti sve što mogu da napravim "plodno" tlo za user posted image
E uglavnom, rekao je da je prenatal (NW) savim dovoljan, da nema potrebe da bilo sta dodajem jer su u njemu sadržani svi vitamini, a i folna koselina tako da bi bilo suvisno oboje.
Priprema maternice za prihvat oplođene stanice je izuzetno vazna, i slobodno mozes piti prenatal, jer samo ti moze pomoći!

_____________________________

Život je nekad crn, nekad siv, život je kad si živ

(odgovor članu zeljka2306)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.4.2008 15:02:10   
nadalina
Ja sam 6 mjeseci pila Feofol (lijek za anemiju koji u sebi sadrzi i folnu kiselinu), a u tom periodu sam promijenila posao pa nisam ni pokusavala zatrudniti ( iako sam  godinu dana prije toga bezuspjesno pokusavala).Ne znam da li je to imalo efekta, ali prvi pokusaj nakon sto sam primljena za stalno na posao , urodio je plodom i sada sam u 27 nedelji. Naravno veoma je vazno da se opustis i ne razmisljas stalno o tome da li si trudna. 

(odgovor članu zeljka2306)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.4.2008 16:36:53   
sanelce
Draga Zeljka
Ja sam vec par mjeseci pacijent CITO klinike u Splitu i od prvog dana mi je doktor preporucio da pijem folacin po jednu tableticu dnevno.
Kada sam prije par dana radila inseminaciju doktor mi je pod obavezno pocrtao da pijem folacin bez prestajanja, pa mislim da je to ipak dobro, jer mi je to naglasio dva puta.


(odgovor članu nadalina)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.4.2008 19:21:47   
Sonja
drage moje i ja pijem folacin i ostala mi je jos samo sutra da popijem..uzela sam na svoju ruku po vasoj preporuci...
eh sad zanima me ako nedaj boze ne ostanem trudna i ovaj mj. dali da opet pocnem piti...???
i jel opet folacin ili nesto drugo...
pusaaa


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu sanelce)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Folna kiselina i prenatal
16.4.2008 19:24:57   
medolino
pijem i ja folacin i mislim (bar bi trebalo) da ne šteti nikome osim što pomaže mnogome i ja sam to počela piti na svoju ruku pa to su po meni samo vitamini
sonja poslala sam ti pp



_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Folna kiselina i prenatal
17.4.2008 7:28:11   
mimy
jutro vrednice moje...
sam sam htjela pitati-vezano za folnu kiselinu... imate li kakve  pojave ..kao npr. mučninu, umor ili glavobolju...
pitam jer se to kod mene pojavilo-a nisam imala ranije..
nešto se čudno događa sa mnom...



_____________________________

Moj najdraži i ja u braku od 12.06.2006...
A ljoljimo se puno,puno duze...

(odgovor članu medolino)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *