|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Gljive
28.3.2011 20:46:16   
bananica
Ovih dana sam razmisljala poceti se baviti uzgojem gljiva(sampinjona,bukovaca) pa me interesuje da li ima neko s tim iskustvom, jer sam ja kao i svaki pocetnik potpuno neinformisana, sve informacije su dobrodosle, hvala!

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Gljive
28.3.2011 20:55:45   
Anoniman
pika li se plijesanuser posted image to znam uzgojiti...ma samo takouser posted image user posted image user posted image

sala...

sretnouser posted image ...dobra idejauser posted image

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Gljive
28.3.2011 21:15:44   
bananica
mislim da bi i meni plijesan najbolje uspiouser posted image

nista posebno ne znam o uzgoju, al eto bar imam idejuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Gljive
28.3.2011 21:17:49   
klemzi
Ideje su najskuplje user posted image user posted image
Sretno!


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Gljive
28.3.2011 22:09:08   
Anoniman
a sta ti treba

vlazno, mracno mijesto i zemlja...barem za sampinjone...za bukovace ne znam...vjerovatno pilota drveta na kojima raste...mozda da se raspitas za jos neke vrste koje je malo teze uzgojiti...da ti ipak konkurencija bude sto manja...pocne s ovima a uporedo pokusavas s nekima koje je teze uzgajati...tako bih barem ja probala

(odgovor članu klemzi)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Gljive
28.3.2011 22:48:59   
bananica
citala sam ja i o uzgoju shiitake, ali bas nisam sigurna da bi mi to uspjelo, vidjet cu jos malo, da razmislim isplati li se ulaziti u taj posao, sampinjoni su mi najlaksi, bar mi se tako cini


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Gljive
28.3.2011 22:56:12   
Hannan
IZVORNA PORUKA: dadada

a sta ti treba

vlazno, mracno mijesto i zemlja...barem za sampinjone...za bukovace ne znam...vjerovatno pilota drveta na kojima raste...mozda da se raspitas za jos neke vrste koje je malo teze uzgojiti...da ti ipak konkurencija bude sto manja...pocne s ovima a uporedo pokusavas s nekima koje je teze uzgajati...tako bih barem ja probala



Najbolje neki podrum, dobra ventilacija, klima uredjaji koji ce ljeti da dodatno hlade, zemlja, sjeme , rasvjeta koja je niska do same zemlje jer zimi malo da sjeme ugrije da potjera...prostorije treba da budu okrecene krecom jer se time ubijaju bakterije...ovo sam nek idan gledala onu poljoprivrednu emisiju pa scontala...govorio je neki covjek kojem je poplava u Gorazdu sve to unistila i kaze da m usamo za zemlju i sjeme treba oko 5 000Km, e sad ne znam kolika mu je prostorija ali onako odokativno preko 60 kvadrata.Vidjela sam da je zemlja kao u gajbama i preko gajbe najlon pa zemlja.
Imas na cika googletu tih tekstova sta kako, sve potanko objasnjeno, cak i na www.baneprevoz. trebal obi da bude knjiga o uzgoju gljiva.

Sretno!

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Gljive
28.3.2011 23:17:11   
bananica
hvala vam na odgovorimauser posted image
vidjet cemo sta ce od toga biti, za sada je jos uvijek samo ideja, mozda se i realizuje

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Gljive
31.3.2011 1:25:29   
Mjeseceva Pratilja
Moji roditelji imaju garazu, kao posl. prostor i predlozila sam im uzgoj gljiva..no brat mi rece da se ta potrebna vlaga moze prosiriti i na ostale dijelove kuce. user posted image  user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *