|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Grčevi (kolike) kod beba
30.1.2008 8:27:59   
ebru
Ja sam mama od bebe koja je stara 1,5 mjesec.Nas problem  kao vjerujem i mnogih mama su grcici.Poceli su nekad nakon druge nedjelje po rodjenju,to je pretezno jak plac koji se obicno javlja u vecernjim satima,mada to nije pravilo,javi se nekada i ujutro,ona grana rukicama i nogicama,pocrveni se sva kad place i znoji se(valjda od muke)Tek se smiri kada je baka uzme u ruke ili tata,ili ja (zavisi kod koga je)...Medjutim nekada nestanu i po 2-3 dana uopste nema te grcice,super,spava po 4 sata u komadu kad ustane presvucem je,nahranim,malo se izigramo i opet spavanje...bas bude vesela...ali nekad ne spavamo otprilike od '' sati navece,pa do 3 sata ujutro...prenosimo je iz ruke u ruku,hranimo je,pricamo joj ali nista ne pomaze...
 
Probali smo sve(mislim sve)stavljanje tople pelene na stomacic,dajemo joj caj od komoraca,i dobili smo neke kapi koje se stavljaju u mlijeko(lefax)jer je hranim na flasicu,pa masiranje stomacica,tusiranje,radili joj vjezbice ali kad boli nista ne pomaze.
 
Pa molim iskusne mame koje su imale slicnog iskustva da mi pisu kako su one rjesile taj problem,cula sam da se bebi moze dati caj od kamilice,(rjedje napravljen) beba se pokaki i onda prestaju grcici...to jos nisam probala(ali cula sam da je caj od kamilice tezak za bebu,da je jos rano)
Napominjem da bebu hranim hipp-om 1(mozda bi promjena formule dobro uticala...
 
POZDRAV SVIMA OD MENE I MOJE BEBACEuser posted image
 

< Poruku je uredio Hanady RR -- 27.4.2010 21:17:19 >


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 8:34:50   
Nadi
MOJOJ KIKI SU GRČEVI POČELI 12 DANA PO ROĐENJU.
Dosta slično kao kod tebe se sve manifestovalo. Ja sam davala ali tek nakon 40 dana ponekad samo Saab simplex kapi- dr u Vrazovoj nam preporučio. Samo sam je dojila i jedanput probala dati čaj od kima na nagovor ali ništa nije pomoglo.
Ja sam primjetila da su joj bili najjači kada sam jela jogurt i zeljanicu, te papriku, pa sam to izbacila i super su se bili smirili poslije toga.
Bitno je da beba kad ima grčeve podrigne ili "trtne" da izađu nakupljeni gasovi i onda joj je bolje.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 8:37:54   
Nadi
Uh sorry, pošto daješ Hipp možda da probaš promjeniti formulu.

Puno sreće.

Za utjehu, grčeve ima većina beba samo ti nju privi uz sebe i nosaj da ona osjeti tvoju toplinu i biće super. Ljubi malu princezu.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 8:43:28   
ebru
Moja bebaca uvijek poslije flasice podrigne,ponekad i po 4/5 puta pa se svi smijemo koliko glasno to radi,ali kad je hranim ona se sva sgrciskupi rukice i jako uvuce dudu i pomalo prducka,tako isto radi jos vise kad joj dajem caj,mozda od toplog mlijeka i od caja dobija taj nagon za ispustanje zraka...
hvala Nadi

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 9:25:34   
ElmaB
Cao Ebru!user posted image
 
Probaj da svojoj bebi polukruznim pokretima u smjeru kazaljke na satu masiras stomacic, a mozes kupiti plantex caj za grceve ili napraviti kamilicu u koju stavis jedno do dva zrna kima. Procijedi, ohladi i daj bebici. U apoteci imas Baby Colic sirup za grceve i pravo je efikasan. Ja imam curicu od 3 godine i sve sam to isprobala. Sada nosim blizance i njima su ako Bog da to isto raditi. Ako razmisljas o promjeni hrane nikada nemoj to naglo raditi, vec postepeno uvodi novi proizvod. Jer ako promijenis naglo, beba ce dobiti jos jace grceve!
 
Pozdrav tebi i bebici!user posted image
 
Elma B.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 9:46:17   
ebru
Masiranje sam probala i mislim da je efikasno(mada ne u potpunosti),a to za kim bi pitala je li to se stavi onaj kim u zrnu(za kolace)ili vec gdje se to moze kupiti.Sobzirom da zivim u Njemackoj ovdje tiog sirupa nevjerujem da se ima gdje kupiti.Pedijatar moje bebace je propisao neki sirup Lefax,stavljam joj u mlijeko svaki put kad je hranim,ali isto tako kad ima grcice ja kazem "Ma ovaj sirup nista ne djeluje"ali mozda bi imala jos vece grcice da ga ne dajem

To sa kamilicom i makom cu probati

Puno pozdrava  i poljubaca tvojoj djevojcici i zelim ti puno srece sa blizancima i  ako Bog da da oni kad se rode nemaju grcice..Bolno je to iskustvo...user posted image user posted image



_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 12:08:06   
makana
pozdrav user posted image
almedini je pomagalo kada joj ugrijem gazu na koju nakapam maslinovog ulja i toplo stavim direktno na stomačić
poslije toga sam je držala na ruci podvučem joj ruku ispod guze prema glavi i njen stomačić dođe meni na ruci pa je lagano masiram i njišem
znala je tek poslije toga da zaspe
sab simplex kapi sam koristila, nismo imali nekih većih efekata, a kada sam joj dala prve kapi sve je ispovraćala
kasnije se to sve samo sredilo
ja sma pila puno čaja od komrača jer sam je dojila
a ti ako budeš pravila čaj od kamilice samo malo ubaci onu vrećicu u toplu vodu samo da malo pusti, odnosno da zažuti voda i nemoj joj dodavati šećer u to
sretno
user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 12:22:40   
ElmaB
Ebru, kim se kupuje u zrnu u kesicama i vjerujem da ima i u Njemackoj. Sto se tice sirupa, neka ti neko nabavi u Hrvatskoj pa ti posalje, a i taj sirup sto ti je prepisao dr, djelovat ce vremenom. Ne moze odmah, jer im zeludac nije dovoljno razvijen, pa treba vremena da apsorbuje sve sto im dajemo. To za mak sto si napisala nisam cula, ali kamilicu sa kimom obavezno probaj. I neka ne bude skroz ohladjena, neko onako mlaka i sa vrlo malo secera. Mozda, cak i bez secera jer ti je beba jos mala.
 
Pusica!user posted image
 
Elma B.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 12:25:01   
ElmaB
Ebru, kim je inace protiv nadimanja. Vidim da si zamijenila mak i kim. Znaci kim u zrnu! Mak je za kolace!
 
Pozdrav!!!user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 12:32:22   
ebru
A ja,pomijesala sam mak i kim...citala sam dosta na net/u i opet  pomijesam...
Hvala ElmaB
user posted image


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 12:39:03   
ElmaB
Probaj i onaj Plantex caj. On je super. Ima ga i u Njemackoj sigurno jer je to strani proizvod, a provjeri i za sirup Colic baby!
 
Pusa!user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 12:39:06   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: ebru

...to je pretezno jak plac koji se obicno javlja u vecernjim satima,mada to nije pravilo,javi se nekada i ujutro,ona grana rukicama i nogicama,pocrveni se sva kad place i znoji se(valjda od muke)Tek se smiri kada je baka uzme u ruke ili tata,ili ja (zavisi kod koga je)...Medjutim nekada nestanu i po 2-3 dana uopste nema te grcice,super,spava po 4 sata u komadu kad ustane presvucem je,nahranim,malo se izigramo i opet spavanje...bas bude vesela...ali nekad ne spavamo otprilike od 6 sati navece,pa do 3 sata ujutro...prenosimo je iz ruke u ruku,hranimo je,pricamo joj ali nista ne pomaze...
 
... 


Draga ebru, i  moja kikica je često plakala u večernjim satima, i onda sam koristeći jednu knjigu o odgoju djeteta, saznala da vrlo često djeca plaču kada pada noć/mrak...i psihološki ispoljavajući strah od tame - počnu plakati...

Tada, (a i danas praktikujemo) da u vrijeme kada pada noć (akšam) ne stavljamo je da spava, već uvijek smo sa njom, i nekako je zabavimo, da bi lakše prekužila taj vremenski period. Mada vjerujem da je djetetu tada potrebno da neko bude uz nju, a moj savjet je da ipak TI budeš uz nju taj period plača. A što se tiče jutarnjeg plača...dobro došla u svijet nenaspavanih mama...

Napominjem da moja Maryam Amina nije imala nikada grčeve, tako da ti ne mogu pomoći oko savjeta za ublažavanje istih,mada smo pile obadvije maximalno čaj od komorače i kamilice (kamilica samo u cvijetu bez šećera)

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 13:27:03   
mirjana
I moja beba ima isti problem, vec mu je 2,5 mjeseca, al je strasno halapljiv i kzu da je od toga jer se naguta puno vazduha. On skoro uvijek place kad hoce da kaki ili kad ima vjetrove, jednostavno nemoze tako lako da izadje iz njega, jadnica tako puno place, a smiruje ga sisanje, cak i kad nije gladan. Dajem mu redovno Plantex, i kamilicu sa kimom i secerom, cak i Sabsimplex kapi kad bas jako i dugo place. Kazu da se tu ne moze puno pomoci, samo ublaziti, grcevi sami od sebe prestanu sa 3-3,5 mjeseca. Mozes probati i sirup NursHarvy-tako nesto se zovu, ja nisam davala, al je moja rodica, svojima (ima ih troje) davala odmah i to preventivno i nijedno nije imalo grceve. Ti sama odluci, al nemoj bas sve davat, odjednom, nego probavaj na par dana, jer nista ne moze odmah djelovati. Ako moj Edi  nastavi ovako plakati svaki put kad je u pitanju kaka ili vjetrovi i ja cu probati colicbaby, rekli su mi u apoteci da je dobar i da je na biljnoj bazi. Sretno

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
30.1.2008 15:35:47   
ebru
I moja princeza jede halapljivo,posebno kad ima te grcice,pije u neogranicenim kolicinama,moram joj dati makar malo da se djete smiri,mada slabo voli ovaj caj od komoraca,ali sam isto tako cula da bebu nevalja tako cesto hranit najmanje 2 sata da prodje pa onda sledeci obrok,jer se u zelucu nagomila hrana koju bebin mali zeludac nemoze da svari i zato ona ima grcice....Eto  bice valjda bolje
Sad cu da joj napravim  kad ustane  mlijeko sa cajem od komoraca (na preporuku moje babice koja mi je dolazila kuci poslije poroda )pa se nadam da ce da bude bolje dok ne nabavim ovaj  colic baby caj...nadam se da ga ima vdje kupit



_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.1.2008 0:32:44   
Adana
ja jos nemam bebicu, ali gledajuci i slusajuci prijateljice znam da je taj PLANTEX caj dobar. I HIPP formula roza je bolja od plave, kao manje nadima i izaziva grceve, valjda je namjenjena bebama sklonim grcevima. Ako sta jos saznam javnem ti. Do tada sretno!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.1.2008 13:27:09   
jupajdi
Ja sam pila Hippov čaj protiv grčeva, jer sam ga dojila, a i njemu sam davala. Hvala Bogu nikada nije imao grčeve.

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.1.2008 13:38:49   
hanabanana
Pošto si u njemačkoj, probaj joj dati Milupin Conformil. Sada se zove Aptamil Comfort.

http://www.biofarm.hr/milupa2.php?id=67&PHPSESSID=b6fb695d7443fba69e4447953e601772

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
31.1.2008 17:25:00   
ebru
hvala za link super je.Ovdje ima gomilu tih proizvoda aptamil,ali posto je hranim hip/om nikad nisam ni zagledala nesto puno.Sutra se bacim u potragu za ovim aptamil cajom od kamilice,mada evo drugi dan nemamo problema sa grcicima,sinoc bilo jedno pola sata i zaspala moja bebaca od 12 jutros do 8.30

Pozdrav od mene i moje bebace
i hvala svima na pomoci/ovaj forum je super stvaruser posted image


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.4.2008 10:16:31   
mirjana
jeli iko od vas imao slucaj da bebi grcevi traju puno duze od onih 3 i po mjeseca. mom je ediju 5 mjeseci i jos uvijek ima problema sa vjetrovima. budi mi se nocu samo zbog toga i toliko vristi, a zaspe kad ga ispusti. vise sam luda od toga. smeta mu dosta hrane, koju ja jedem i sad me je strah uvesti mu bilo sta kao dohranu...kazu da zna trajati dugo, a ja vise ni ne znam jesu li to grceviuser posted image  ili nesto drugo. doktori samo kazu masiraj mu stomak, a kad oplace psujem i doktore i medicinu, zar nema pomoci??? majke mi sam mislila da nesto nije uredu sa njegovim crijevima, jer mi nije normalno da ne moze da prdi normalno bez plakanja. dusa me boli za njim kad nocu pocne vristati...a spasa nema...

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.4.2008 10:42:39   
Suncica*
Drage mame,
nasa patronazna sestra je rekla da beba kada ima grceve najbolje joj je dati hipp-ov caj od komoraca i najbolja terapija je mamina blizina.
Znaci legnes zadignes majicu sa stomaka, raskomotis bebin stomacic i polozis je na sebe..
To je najefikasniji lek protiv grceva, moja Lorena je par puta imala problem s njima i cim bi to uradila ona se smiri i sve bude ok..

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.4.2008 16:51:17   
kana
pozdrav
ja koristim blago zasladjeni caj od kamilice i espumisan kapi.Grcica nema a bili su bas izrazeni.Provjereno:)

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.4.2008 17:12:32   
triplemama
Ja izgleda moram dragom Allahu zahvaliti troje djece, a neznam kako izgledaju grčevi user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
21.4.2008 20:14:24   
seki
Cao,
pokusaj mu u toku dana dati par puta caj od komoraca.Moja mala vec uveliko jede,sada joj je 9. mjesec ali joj jos uvijek dajem komorac.
A za grceve sam koristila Sab Simplex kapi.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.4.2008 12:45:08   
peanut
Kako vrijeme prolazi, poredeci sve ono sto sam procitala, napisano prema "rezultatima najnovijih istrazivanja", pa i prema mom iskustvu, kolike nisu prvenstveno povezane sa prehranom. Novorodjence prvenstveno treba blizinu majke, da osjeti njenu toplotu, njen puls, ritam disanja- znaci sve ono sto mu je bilo blisko u dotadasnjih devet mjeseci "zivota" u pupi. Treba dijete nosati!!! Tako mu se, eventualno, zagrije i stomacic, pa ga manje boli, ako je to uzrok placa i nemira. Jos mi se cini da djeca koja doje manje pate od kolika. Sva ova vjestacka adaptirana mlijeka sigurno su teza za probavu od majcinog mlijeka. I kad su imali problema s vjetrovima, mojima se to desavalo nakon "dohrane". Djeci koja se hrane na flasicu treba povremeno napraviti pauzu prilikom hranjenja, da cesce podrignu, jer se nagutaju zraka, bez obzira na kvalitet flasice i dude. Pozeljno je raditi i vjezbice, kruznu masazu stomacica kao i one vjezbice sto su preporucivali za kukove-odmah pocnu "prduckati". I, naravno, dobra stara kamilica...

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Grcici kod beba...sta uciniti???
22.4.2008 18:25:34   
lenica
moja Lena je 6 dan od rođenja dobila grčeve i 3.5 mjeseca su trajalo mučenje
znalo je biti cijelo posljepodne pa do kasno u noć,nema ništa gore,znalka sam zajedno sa njom plakati
jedino što mi je pomoglo to je engleski sirup Nurse Harveys i masaža stomačića

_____________________________

lenica

(odgovor članu peanut)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *