|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hemangiom-odstraniti ili ne?
26.2.2009 13:53:19   
dinaa
Moja djevojcica ima rodjeni crveni mladez(hemangiom)na laktu i jednom prilikom pedijatrica mi je rekla da to pratim raste li i mijenja li boju ako nedaj Boze dodje do toga hitno specijalisti i hirurgu.Isto tako mi je rekla da se to moze samo od sebe povuci i nestati negdje do seste godine i na kraju mi je jos rekla kako to mozda ipak ne bi bilo lose uklonitiuser posted image .Ja se nesto ne bih usudila izazivati vraga pa to dirati ako nema promjena a sad za sad ih hB nema ,ustvari taj mladez je vec poceo blijediti sad vise nije crven vise je roze boje,a po rodjenju je bio ljubicast i manji je nego prije.Imate li iskustva sa ovim i voljela bih cuti vase misljenje sta bi vi uradili?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
26.2.2009 23:04:39   
dinaa
Zar niko bas nema iskustvo sa ovim ili da je bar cuo da je neko imao i kako se zavrsilo?

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
26.2.2009 23:11:30   
Okarica
Nisam pametna, zaista. Najbolje je da konsultuješ hirurga specijalistu.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.2.2009 21:02:48   
mamy Sabina
dinaa ne vidjeh ranije ovu temu.
Blizanke od moje prijateljce kojima je sada 13 godina rođene su sa više hemangioma po tijelu.
Jedna od djevojčica je imala 3 ,jedan na licu i dva na leđima,druga 2,jedan na ruci i jedan na leđima.
U početku su bili isti takvi kao kod tvoje djevojčice,veliki ,ispupčeni,tamno crvene boje.
Od strane doktora je savjetovana isto kao i ti,da prati,ako uoči bilo kakvu promjenu da se odmah javi.Također joj je rečeno da postoji šansa da sami iščeznu.Tako je i bilo,Kod djevojčice koja je imala 3 ,ovaj na licu je potpuno iščezao,
dok su ova 2 na leđima izblijedila,smanjila se,ma skoro se ni ne primjete.
Kod druge djevojčice oba hemangioma su nestala popuno
Mislim,nisam baš 100% sigurna,da su nestali negdje oko 4-5 godine.


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.2.2009 21:09:23   
dinaa
Hvala ti puno ovo mi je zaista trebalo da cujem.Kao sto sam vec rekla i kod moje djevojcice se to smanjilo i izblijedilo u odnosu kako je bilo i sve se nekako nadam da ce to samo od sebe se i povuci i nestati jer ne bih stvarno iz cista mira dala da joj to cackaju i diraju jer ipak se s tim nije saliti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.2.2009 21:20:23   
ElmaB
Draga moja!

Nisam vidjela ovu temu ranije, pa cu ti sada odgovoriti. Ja sam se rodila sa dva hemangioma. Jedan mi je bio na oku, a drugi na dlanu. Taj na oku su mi morali odstraniti jos kao bebi sa nepuna tri mjeseca jer nisu ga smjeli pustiti da raste, jer je ipak bilo oko u pitanju. Nisu mi ga operisali vec mi dali neku injekciju kojom se on osusio ili nesto tako, bar mi je tako pricala mama. Drugi, koji je bio na dlanu, sada se uopste ne vidi. U stvari ima jedna mala tackica. Sam se povukao. Iskreno, ja to ne bi dirala, bar ne jos!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.2.2009 21:57:49   
jabucica
Draga mama, imam isti nazovimo problem??! Moja djevojcica je rodjena 6.6.2008. i u prvom mjesecu su se poceli pojavljivati hemangiom na spolnoj desnoj velikoj usnici s vanjske strane, te na trupu. Velicinu su dosegnuli oko treceg mjeseca i od tada ne rastu. U pitanju su vise povrsinski nego ispupceni hemangiomi velicine zrna graska. Idemo na redovne kontrole i pratimo rast. Doktor je rekao da bi ih odstranio sklerozacijom (injekcijom conc.NaCl). Najvise me muci ovaj na desnoj usnici jer za tri mjeseca prestaje porodiljsko, a bojim se da je neko pri presvlacenju ne povrijedi. Inace da nije na tom mjestu ja ne bih dirala, sto mi je rekao i drugi doktor. Meni je istim postupkom kao 2,5-o godisnjoj djevojcici odstranjen puno veci ispupceni hemangiom ispod pazuha, i rekli su mi da je rana zarastala mjesec i po, a to kaze i sam ljekar..Veoma sam zabrinuta!! Za mjese dana je kontrola...

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
22.6.2009 16:50:10   
Chuchi
Moze li mi neko postaviti sliku da znam kako ovo izgleda? Naime, moj bebac ima iza uha jednu crvenu tackicu,
koja je kao plikcic, napunjen krvlju... kao kada kapilar pukne pa se stvori plikcic krvi.. Sad sam maloprije bila
na temi Rodini ugrizi i komentarisala o tome, ali me sad zaintrigiralo jer sam shvatila da ono o cemu se tamo
prica nije isto sto i kod mog bebaca... Molim da mi neko objasni ili postavi sliku kako izgledaju ovi hemangiomi?

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu jabucica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
22.6.2009 18:05:16   
pinki
DRAGE MAME POZZ SVIMA PRIJE SVEGA;NOVA SAM NA RR I PRVI PUT PISEM.MOJA KCERKA IMA TAKODJE HEMANGIOM NA OBRAZU;NIJE SE RODILA S TIM;POSLIJE SE POJAVILO,OKO DVADESETAK DANA PO RODJENJU.VODILI SMO JE DOKTORIMA I SVI SU REKLI DA SE TO NE DIRA AKO NE RASTE;DA CE SAMO DA ISCEZNE DO 4-5 GOD ZIVOTA;VREMENOM CE MJENJATI BOJU I SMANJIVATI SE.U PROTIVNOM AKO BUDE RASLO ONDA TREBA REAGOVATI;TJ:TREBA SE OTKLONITI;CULA SMA DA SE TO MOZE I LASEROM ILI HIRURSKIM PUTEM.UGLAVNOM TREBA PRATITI KAKO SE PONASA I PO MOM MISLJENJU NE DIRATI AKO NE RASTE.NADAM SE DA CE TO VREMENOM SAMO OD SEBE NESTATI.INACE;ZAUSTAVLJALI SU ME LJUDI NA ULICI CIJA SU DJECA IMALA ISTO HEMANGIOM I SVI SU MI SAVJETOVALI DA NE DIRAM;I KOD NJIHOVE DJECE JE SAMO PROSLO KROZ PAR GODINA. KOD MOJE KCERKE JE VEC POSLIJE GODINE DANA(INACE IMA 17-MJESECI)POCELO DA BLIJEDI. POSTAVICU NJENU SLIKU U ALBUM PA DA MOZETE VIDJETI KAKO TO IZGLEDA.

(odgovor članu Chuchi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
24.6.2009 19:05:21   
dinaa
Pinki vidjela sam slike tvoje curice i preslatka je.
E bas tako to je izgledalo i kod moje djevojcice a sad se jedva vidi toliko je izblijedilo.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu pinki)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
25.6.2009 18:15:53   
pinki
Hvala ti dinaa,i nadam se da ce i kod moje curice tako biti.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
29.6.2009 21:53:24   
mamma mumi
E tek vidjeh temu. Moj sin koji sada ima 10 mj ima hemangiom ispod desnog oka, ispupcen u obliku jagode. Poceo se javljati nakon 2 mj.po rodjenju i rastao tamo do 4 mj i stao. Sad mi se cini kao manji i u sredini lagano blijedi. Puno sam citala o tome i svi savjetuju da se saceka do 5-6 god, a neki cak  kazu da nestane do 4 god sam, jedino se hirurski op. kad smeta, prokrvari ili raste. Ja se iskreno nadam da ce nestati, nesmeta mu mada me je strah kada trlja okice,al...Jedino mi smetaju ljudi, jer gdje god izadjem moram svakome objasnjavati da se nije udario.....

(odgovor članu pinki)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
12.11.2009 22:40:49   
mama zaki
drage moje mame..imam pitanje..moja curica ima 7mj i hemangiom na desnoj strani leđa..veličine je bobice grožđa..te jedan mali na vratu kao mali madež..
već sam bila na nekim pregledima i savjetuju mi da ga ih uklonimo..mene je strah i ne znam što da radimuser posted image ..hemangiom boju nije mijenjao od rođenja,nego malo natekne,okolo poplavi pa se to plavo povuče..ima li netko sličnih iskustava da mi da savjet...

zabrinuta mama

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
12.11.2009 22:48:52   
mamma mumi
mama zaki i kod moga sina je slicno , samo sto je jedan i to ispod oka, ali cesto zna poplaviti, sada mu je 14 mj i imam osjecaj da je manji, ne raste, ja bih sacekala koju godinu, pa ako se ne povuce mozes ga odstraniti,za sada nemoj nista dirati, to je moj savjet, ali ti ipak najbolje znas

(odgovor članu mama zaki)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
13.11.2009 12:31:59   
lilix
draga mama zaki moj sin je imao taj hemangiom na lijevoj potkoljenici, prvo mu se javilo kao mala tačkica crvena u razini kože, a onda je to polako raslo i "puhalo se" i ne znam kako bih rekla, našla pedijatrica nam je rekla da je to često kod djece i da se obično povuče samo od sebe; međutim on kad je imao oko godinu dana je to zgulio slikovnicom i krv nikako nije prestajala ići, pa su ga nakon jedno 5 dana operisali sve je super prošlo hB, jedino što su mu operaciju morali raditi u opštoj anesteziji jer je bio mali, ležali smo 2 dana u bolnici pa su nas pustili kući samo smo još 5 dana dolazili ujutro i naveče na vizite

_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu mama zaki)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
13.11.2009 12:50:27   
dinaa
Mama zaki i mojoj djevojcici je to znalo nekad poplaviti ali samo kad dobije temperaturu hB to je stvarno do sada bilo rijetko.Eh kao sto sam vec pisala kod nje je to dosta izblijedilo i sad se jedva primjeti,a i nama je pedijatrica rekla kad je bila mala da vidimo ako se ne bude povlacilo da ga mozda ipak uklonimo.Mene je bilo strah da bilo sta cackamo oko toga i sad mislim da ce to ipak samo od sebe nestati.Jedino ti preostaje da pratis i cekas,a na kraju sama odluci sta bi i kako bi.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
13.11.2009 12:51:10   
mama zaki
evo sada smo došli sa utz i hemangiom je protočan..nije kapilarni..oni me šalju u zg u klaičevu kako bi se vidjelo može li se to riješiti laserski..ako ne kirurški..potkožan je zato govore da se to makne možda upravo da se to ne raskrvari..sada sam na 100 muka..tražim savjete jer sam po prirodi prava vaga i ne znam što bi napravila..pozdrav mame i hvala na podršci


mama na 100 muka

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
28.11.2009 19:07:19   
Hakunamatata
Pozdrav mamama,
Mi smo bili u Klaicevoj na pregledu zbog hemangioma na desnom djelu pise (velicine novcica) te nam je savjetovano odmah odstraniti laserom. Ja sam sigurna da su u RH u Klaicevoj dj.kirurzi najbolje specijalizirani i sa dugogodisnjim iskustvom.

To se kod tako malih beba obavlja pod opcom anestezijom (zvuci strasno, ali je navodno vrlo blaga te prilagodena bebi za kratkotrajnu 10min laser operaciju). S obzirom da je hemangiom na pisi moje curice (stare tek 2.5mj, te je rodena sa njime) ja bih ga voljela odstraniti jer je na nezgodnom mjestu (jer sto ukoliko sam ne nestane do 7god.kako je uobicajeno i koliko sam se do sada informirala bolje ranije dok je tkivo jos u ranom razvoju).
Medutim me zabrinjava cinjenica da je beba na dan operacije 8h bez mame (i cike,a na dojenoj je prehrani), te je na infuziji (sto vjerujem znaci vezati da se infuzija ne iscupa). To mi je prestrasno za tako malu bebu koja prazninu u zelucu osjeca kao bol,a da ne spominjem odvojenost od mame i cike.
Jos nisam saznala da li postoji pouzdana privatna klinika sa iskustvom koja bi to uklonila pod manje zahtjevnim uvjetima koji prethode operaciji. Navodno u Rijeci postoji privatna poliklinika Zambelli no ne znam koliko su pouzdani. Da li netko imaiskustva od tamo ili preporuca neku polikliniku u RH ili okolnim zemljama?
Unaprijed HVALA user posted image

(odgovor članu mama zaki)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
28.11.2009 19:18:04   
Apotekarka
Ja imam na licu hemangiom koji je prije veci kao mal primalča sam terapiju,htjeli mi to odstraniti ali kako se zaratilo nista od toga...onda sam isla doktorima iz Sarajeva i Zagreba i jedni su rekli da bi otklonili drugi ne tako to ostalo...u pubertetu sam imala kompleks od tog<a jer je bas vidljivo a sad mi je svejedno niti me boli niti smeta,mnogi me pitaju zasto to ne odstranim iskreno strah me da to ne poremeti sta usna ili oko jer su neki doktori govorili da ne diram a mozda nekad i odlucim tko zna...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Hakunamatata)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
11.1.2010 22:39:37   
aloa
Cao,
evo da i ja napisem svoje iskustvo sa hemangiomomima. Moja beba je imala 2 mjeseca kada su joj pocele rasti 2 kvrgice na licu, jedna u korijenu nosa a druga pored oka. I to se postepeno povecavalo, do velicine malog oraha. Ovi idioti od nasih doktora nisu znali sta je u pitanju, imali smo 5 dijagnoza, ma katastrofa kroz sta smo prosli zbog lutanja u dijagnozi. I na kraju smo iz Sartajeva otisli u Zagreb, u Klaicevu, i za pola sata imali dijagnozu i rjesenje. Kavernozni hemangiom koji je zbog nezgodne lokacije bilo potrebno laserom otklanjati. Da je bilo jednostavno nije, svako malo u Zagreb, spavanje po hotelima, ostavljanje bebe u bolnici, zakazivanje svega iz druge drzave, placanje troskova lijecenja. Ali sve je proslo super. Malena je imala tri tretmana laserom, i kvrgice su nestale. Dr Cigit u Klaicevoj je djeciji hirurg prve klase, primio nas je maltene sa ulice i izasao nam u susret maksimalno za sve.

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
3.6.2010 13:11:17   
anovi
ovako, ja sam rođena sa hemangiomom koji je po cijeloj nozi, išla sam na više laserskih operacija do 18. godine (sada imam 24) da bih to uklonila, a rezultat je takav da to još uvijek je na nozi ali u blažem obliku jer je meni to izgledalo kao krastice a sada je glatko.  moj slučaj je poseban jer se radi o velikoj površini kože i o kombinaciji više vrsta hemangioma (barem su mi tako rekli doktori), i dosta je duboko pa se nikada neće moći ukloniti u potpunosti. na operacije sam išla u klaićevu bolnicu i stvarno mogu reći da su vrlo dobri, moj savjet vam je ako se već odlučite djecu podvrgnuti tom postupku učinite to dok su mali i dok ne razumiju previše tako da se toga riješe što prije, a i kako budu rasli tako se i koža širi i to na kraju izgleda kao puno veće nego kaj bi trebalo biti. kao što sam rekla ja sam posebno i svatko ima drugačije, nekome se to ukloni samo mazajući nekom kremom, moj oporavak je trajao po tri mjeseca i to sam išla na više operacija (jer je površina prevelika da sve odjednom). no to sve sa doktorom morate vidjeti a u klaićevoj su po mome mišljenju najbolji. barem tako kažem iz iskustva.
može ih peći u moru ili na suncu pa malo pripazite na to jer mene još uvijek ako se kupam u slanoj vodi peče za poludit, tako da preko ljeta više pažnje posvetite tom djelu kože. to nije nikakva bolest niti nešto prijelazno, s tim se rodiš i naučiš živjeti i ako se odlučite to ne dirati tako učite svoju djecu. nadam se da će vam ovo moje bar malo pomoći.

(odgovor članu aloa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:02:05   
remzy
HITNO mi treba savjet ,vezano za hemangiom....
naime radi se o tome da se djevojcica kod moje seke rodila bez ijednog hemangioma...i kako dani idu njoj se oni pojavljivaju ...evo seka je jutros primjetila jos dva ....s pameti hoce da se skine neprekida plakati ,jer je citavu trudnocu prelezala i jedva sve prosla,pa je sad van sebe...
molim vas ako ista znate javite mi ili ovdje ili pp....PLIZZZZZ

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu anovi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:15:10   
emma.L
remzy, ja znam samo kako to izgleda, a kako i od čega nastaje zaista ne znam. Nadam se da će ti netko odgovoriti uskoro. A ja bih svejedno radi svoga mira prije vikenda dijete odvela pedijatru ili dermatologu danas. Kako vidiš, može se i samo povući i vjerojatno može biti skroz bezazleno, a žena će se sekirati bez veze.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:18:54   
remzy
emma.L hvala ti na javljanju....joj evo hocu i ja s pameti da se skinem ...ja sam joj bas sve ovo procitala sta ovdje pise ,ali ...hm ona neprekida da place...a svaki dan se oni ,hemangiomi,pojavljuju...dr joj rekli samo da ih prati da ne rastu kao sto i ovdje pise...a ostalo nista...

hvala ti jos jednom user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Hemangiom-odstraniti ili ne?
27.5.2011 16:23:23   
emma.L
A bože moj, pa kako su takvi? Nikakvih informacija od čega novi nastaju, kako spriječiti eventualno, malo umiriti ženu da ne siđe s pameti (ja bih sišla sigurno user posted image ) user posted image user posted image user posted image , ...bem ti takve doktore. Možda privatno da ode?

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *