|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!" ?
11.8.2009 15:05:45   
Casabella
Drage moje,

u nasem narodu se uvrijezio jedan, po meni, jako ruzan nadimak za zenu koja je trudna, a to je debela!
I te zenturace NIKAKO da odustanu od toga da nas takvim imenom nazivaju svih devet mjeseci, narocito kad trebamo roditi i kad smo i napuhane, prilicno nervozne, razdrazljive i kad same sebe tesko mozemo vise podnijeti, a kamoli trpiti da nas neko zove debelom! Tada nam, drage moje, isravite me ako grijesim, ipak treba najvise podrske, komplimenata, pa makar oni bili i lazljivi! Svjesne smo mi itekako da smo se promijenile, i radit cemo na liniji kad rodimo, sve je to jasno kao dan, ali...

Prosto ne mogu da shvatim taj nadimak, koja mu je svrha: da te mozda malo ubije u pojam?!

Nemojte mi, molim vas, samo reci da je to OD MILJA! Kakvo crno milje, ko to jos nekoga od milja provocira, govoreci mu da je debeo!?

Najgore od svega, ako zivite u mahali kao ja, sto se one nadvikuju - "debelaaa, jos se valjas? Kad je termin?", uzas, uzas, uzas!

Nekad mi dodje da ima kazem: ma ko ti je debeo, pogledaj sebe! Ali, zasutim, progutam, nasmijem se cinicno i odmahnem glavom.

Jeste li imale iskustva s tom beštijom od nadimka?





Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 15:46:16   
veeseelaa
da, i mene su tako zvali, meni je to simpa.... mislim nisu me baš svi tako zvali al šef na poslu i kolegice, baš mi je to slatkouser posted image
usput, u trudnoći sam se osjećala tako lijepom i poželjnom, to mi je bio najljepši period u životu u svakom segmentuuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.8.2009 15:47:24 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 15:47:01   
Lulu_
obicno sam se okrenula na to i rekla hajd barem sam ljepa a ti nisiuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Casabella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 15:49:16   
dinciii
Ma ne jezim se svako ima svoje,meni je to nekad simpa.Ne obazirem se na te nadimke!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 15:52:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Lulu_

obicno sam se okrenula na to i rekla hajd barem sam ljepa a ti nisiuser posted image


ili im reci: ja imam opravdanje a šta je s tobomuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 15:53:58   
idana_85
Ja sam tako pod utjecajem svojih hormona i vidno isfrustrirana svojim ukucanima jednoj komsinici rekla Draga moja ti si debela,a ja sam trudna, u tome je razlika....Nikad vise samnom nije progovorila...a vala ni ja sa njomuser posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 15:55:27   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: idana_85

Ja sam tako pod utjecajem svojih hormona i vidno isfrustrirana svojim ukucanima jednoj komsinici rekla Draga moja ti si debela,a ja sam trudna, u tome je razlika....Nikad vise samnom nije progovorila...a vala ni ja sa njomuser posted image

eto vidis
neadj boze njima reci istinu...
ja sam u jednoj svadji sa nekom curom koja mi je rekla debela rekla ja sam trudna a ti si ruzna...ja cu smrsati a sta je sa tobom...mrzi meuser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:01:01   
ali84
nisam se toliko obazirala na taj nadimak dok sam bila trudna, jer mi je bilo simpa,i sama sam sebi bila pravi oblutko :) ali mi sad uzasno smeta kad me neko tako zovne ili u zezanciji nesto kaze,Boga mi ko da se mora odma nakon poroda smrsati 20 kg,tako da ja sebi pocinjem nabijati kolpleks da sam debelauser posted image user posted image ( sto smatram da nisam ,osim sto mi je ostao stomak kojeg sam uvijek imalauser posted image )....  joj cudan je ovaj nas narod skroz.user posted image user posted image

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:01:45   
Suzana
Joj dobre ste žene sa ovim odgovorima. user posted image

Hm, šta znam, valjda kako sam se školski udebljala u trudnoći (blizanačkoj naravno) nije mi smetalo ako bi me zovnuli "debela" (mada sad ne mogu da se sjetim da je to bilo baš učestalo...), ali mogu razumjeti da jako boli i smeta žene koje se mnogo udebljaju. Pa na samu pomisao da će im ostati 20 kila viška nije ni čudo da im smeta... user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:02:12   
idana_85
Nas narod je cudo, ja kad sam bila trudna svi su jedva cekali da kazu udebljala si se,debela, masala kolika si i sl...A sad kad sam smrsala i izgledam kao prije poroda sve me zavidno gledaju,posebno ove sto nisu i rijetko ko kaze super ti je sto si smrsala, svi samo kazu zajedljivo ti si bas smrsala,kako si to, ma vala nije moguce da nisi na dijeti i slicno. Jedino mi je jedna dobra prijateljica rekla svaka ti cast kako si smrsala...a da nabacim kg vise...svi bi reagovali i obradovali se...boze sacuvaj

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:07:03   
Lady26
Sve zavisi ko mi kaze....od svekrve i jedne kolegice na poslu, mojih prijateljica i mm naravno znam da je od milja i ne ljutim se....ali ostaliiiiii user posted image user posted image user posted image user posted image pa ne mozemo sve biti manekenke i to pogotovo u trudnoci....ja bih voljela ali nemoguce....Kad mi kazu bas si krupna, koliko si to dobila kg pritisak mi skoci....Ma fuj, nema gorih od zenturaca...a sve i jedna su (kad one pricaju) bile ogromne user posted image user posted image user posted image , pa sta onda meni sole pamet???? Eh moja mama je najgora....i njeno me najvise pogadja...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:07:16   
zvecka
Meni vala ne smeta kad me zovu DEBELA ali smeta sto misle da nisam zgodna a ja vidim da jesam!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:07:17   
Anoniman
Lulu i veseeelauser posted image

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:07:18   
ali84
svi bi ti odma rekli "sta si se to toliko udebljela" i to ono cinicno,fol im krivo a u stvari umiru od srece ..... nego kako si smrsala, de mi help user posted image  hocu i ja da skinem koju kilicu...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:08:15   
adannn
DA,DA I DA!!!Ježim se,ali ne samo ako se to odnosi na trudnice,nego generalno na ljude...Ako je neko debeo,pa šta??Imali potrebe da mu se daju takvi epiteti?U pitanju je samo izgled,bitno je ono što je u duši.user posted image

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:11:15   
Kivac
sad kad razmislim, fakat je bilo tih komentara ali nisam se obazirala. mada tacno je to da je ova mahala cudo jedno i odmah potrce reci ono sto ne valja. ne znam da li mi je gluplje kad komentarisu zene koje su prosle trudnocu ili muskarci koji pojma nemaju kroz sta prolazimo. al, sto rekose 'kod amidze idriza' valjda je takva gradnja ovdje :)



_____________________________

Nora - Jan 13, 2009
Jan - Apr 14, 2011

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:11:28   
zvecka
Trudnicama prozdrljivi zavide sto imaju pravo da jedu sta zele pa su ljubomorni i onda nas nazivaju debelima,,,a ima ljudi koji su buce zbog poremecaja hormona i nemocni su da sta promijene zato nevolim ljude koji takvima nabijaju komplex,,,to mi je jako ruzno,,,svako ima nesto ljepo u sebi ili na sebi bio debeo ili mrsav!
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:11:34   
TonkicaPalonkica
neki dan smo imali neku familijarnu veceru i izmedju ostalog je bilo slikanja itd. i kaze moja ujna tati: hajd mene uslikaj s ovom debelom
dakle kad joj šamar nisam opalila.user posted image

Oni mozda misle da je simpaticno, ali nije i ne znam odakle im pravo.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:15:59   
emma.L
Hajde debela i nekako, ali ovdje dosta čujem izraz 'trudnjača'user posted image . Od toga mi nema ništa gore i fino sam svima dala do znanja da je baš grub i 'nezgrapan' i da ga preda mnom ne upotrebljavaju. Moja zaova je to znala reći, ali nakon što sam joj skrenula pažnju, nije više. A debela mi nije toliko smetalo jer sam znala da nisam debela i da nisam dobila puno kila, inače bih valjda poludjela. A imala sam predispoziciju da budem tenk, sudeći po jednoj strani moje obitelji, i provela sam djetinjstvo kao debela (ne bucka, nego pretilo dijete). To sam znala reći samo najboljoj prijateljici u šali. Inače, zaista nije smiješno ni simpatično. Pogotovo ako ima maliciozan prizvuk user posted image .

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:16:59   
škorpija
Ježim se i ježila sam se, u trudnoći su me pravo nervirali s tim,ali samo se kiselo nasmijem, jer vjerujem da kad bi znali koliko mi smeta namjerno bi me tako zvali. A sad me posebno nerviraju komenatri cure koja je pretila oduvijek a meni neki dan kaže što ne skidaš te kile (ostalo mi nekih 8 kila viška, a rodila prije 3,5 mjeseca). al nisam joj ništa rekla, ja nemam kompleks ali ga ona ima i nisam htjela da je uvrijedim

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:20:31   
emma.L
user posted image  Škorpija, svaka ti čast. Eto, upravo sam to mislila- kad znaš koliko može pogoditi to nekoga tko se bori s kilogramima, naravno da normalna osoba neće praviti komentare. I zaista ne razumijem tu djevojku. Eh, sad, ipak ne znam bih li bila tako normalna da je meni, koja sam kuburila s dijetama, to rekla user posted image . Mada mislim da si ti super postupila.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:21:43   
zvecka
A jos da kazem na koju recenicu se odazivam:Ako neko pita imal tko gladan,,ma odma se odazovem!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:24:27   
Lady26
IZVORNA PORUKA: zvecka

A jos da kazem na koju recenicu se odazivam:Ako neko pita imal tko gladan,,ma odma se odazovem!user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:36:11   
Romali
Svaka čast za temuuser posted image

Nisu me živcirale žabe  koje su me tako zvale, jer niti imam komplekse, niti sam debela. Dobila sve skupa 8 kg u trudnoći.
Ali je golemo i pregolemo da su te koje ti kažu 'Đe si debela?!' skoro uvijek one kojima taj epitet pristaje ili jednostavno pate od nekog drugog kompleksa na svom tijelu.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Jezite li se na dozivanje: "DEBELA!&...
11.8.2009 16:38:53   
dinciii
Ma nas mentalitet je haman takav da samo gleda kako ce kome sta reci da ga da izvinete prcne....
Zato ja volim zapad jer niko ne gleda ni sta si obukao ni koliko si debeo il mrsav!!!

A kod nas ce uvijek biti neki primjedbi za nesto!Bilo to oooo jest debela il aaa vidi sta je obukla bla bla bla!!!!


_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *