|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad i kako krenuti s pretragama
11.5.2015 6:16:26   
nanaca
Jutro, drage moje!

Zelim pitati odakle da krenem sa pretragama, buduci da nisam nakon pola godine odnosa jos zatrudnila, a blizu sam 40-te i nisam radjala?
Radim redovno papa test i zadnji je bio ok, osim upale:(, a tim upalama sam, izgleda, sklona. Ako neko ima neki isproban recept da ih se rijesim u medjuvremenu.
Procitala sam nedavno o 4 obavezna cervikalna brisa koja svaka zena mora obaviti. Gdje da ih obavim? Pripadam Zavodu u Skerlicevoj. Gdje uzimam uputnicu, a gdje vadim nalaze? Koliko dugo se cekaju? Koliko kosta kod privatnika i koji privatnici to rade?
U djetinjstvu sam imala eserihiju koli, a nisam je imala zadnjih godina. Trebam li je raditi u test krvi i urina?
Nedavno sam u grlu imala stafilokoku. Je li to sad ima veze sa mojim problemom nezatrudnjivanja:).

Trebam li raditi i hormone stitne, posebno jer zadnjih godina malo patim, prema licnoj procjeni, od napada panike sto uzrokuje probleme u disanju?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
11.5.2015 6:48:27   
AAvalon
nanaca, s obzirom da tvoje godine, mislim da ne bi trebala cekati puno duze od pola godine prije nego krenes raditi ekstenzivne nalaze. mozda je sve u redu, mozda zatrudnis kroz dva mjeseca, super, ali ako zelis da ostanes u drugom stanju, ja bih se na tvom mjestu zaputila ljekaru koji lijeci sterilitet (ne obicnom ginekologu) koji ce ti dati da vadis odgovarajuce nalaze (sve od hormona, briseva, antitijela, spermogram partnera i sl, pa i vise, da ne nabrajam sad sve). u svakom slucaju sretno!



_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
11.5.2015 6:50:17   
nanaca
Hvala ti.
Moze li preporuka za dobrog ljekara?

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
11.5.2015 18:14:33   
nanaca
Pa zar niko ne zna?

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
12.5.2015 13:43:11   
Key99
pozzz draga
moja je preporuka klinika New life, za par dana dobijes kompletnu sliku stanja i preporuku za dalje korake
user posted image sretno

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
12.5.2015 19:11:31   
nanaca
Hvala ti, draga.

Posjetila sam im site, za divno cudo imaju cak i cjenovnik. Pregled infertiliteta je 100 KM. Sta to tacno ukljucuje?

(odgovor članu Key99)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
12.5.2015 19:26:31   
Galicia
Sta to tacno ukljucuje?


Nazovi i pitaj, samo tako ces dobiti 100% tacnu informaciju.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
12.5.2015 21:34:20   
Anoniman
U Sarajevu imas i Bahcedzi ..najbolje ti je otici u jednu od ovih klinika...koliko znam u bahcedju su konsultacije besplate a Uz je 100 km , doktori ce ti odmah dati spisak pretraga koje trebas uraditi, a sa tim ides kod svog dr.porodicne medicne i ginekologa u domu zdravlja ili zavoda kojem pripadas koji ti daje uputnice za kliniku. Sad ima puno i provatnih laboratorija kod kojih se mogu uraditi neke analize...u slucaju da na klinici nema reagensa ( sto je cest slucaj )
Sretno!

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
13.5.2015 8:31:06   
kokouli
Pozdrav ,s obzirom na godine zatrudnjivanje ce samim tim ,na zalost ici malo teze ,zato trebas odraditi jos neke pretrage kao sto su polni hormoni 3 dan ciklusa ,8 dan ,i 21 dan .Ultrazvuk da se vidi da li ovuliras ...hormoni stitne i antitijela ,OGTT sa insulinemijama ,D vitamin ...ponavljati brisove i papa uredno ,a sto se tice klinike New Life za 100 km neces dobiti nista ,uradice ti se UZ 3 dana ciklusa i zadati da napravis hormonski status ,neces saznati ni velicinu jajnika ni materice i odmah ce te nabosti na ICSI .Ako imas knizicu sve sto sam ti rekla mozes uraditi lagano s uputnicama dr.porodicne medicine .Sretno .I posjetiti endokrinologa obavezno .U nas je njslavnija i najbolja Dr.Velija Zelija Asimi .Takode odraditi i AMH hormon da ase vidi stanje rezerve jajnika .

< Poruku je uredio kokouli -- 13.5.2015 8:32:24 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
13.5.2015 15:47:06   
nanaca
Divna si, zaista! Hvala ti puno na ovim iscrpnim informacijama.
Da, imam zdravstveno osiguranje, iz Sarajeva sam i odmah cu se zadati sada.
I kad sve to prikupim, trebam odnijeti odredjenom dr. Je li tako? Ili da ipak uzmem nekog dr unaprijed da me vodi i savjetuje?

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
13.5.2015 16:45:23   
esma1
Draga nanaca nije tacno da u navedenoj klinici za 100 KM ne dobijes nista ...to su konsultacije i pregled dr.ti sve objasni sta te zanima ...bilo bi dobro da pones nalaze koje imas...i pitas sta te zanima...ja sam njihov pacijent bila i sad sam trudna hB...i tvoja je odluka hoces li ici na neki od postupaka niko ti nece reci da moras...to ti govorim da sebi skratis put i ne gubis vrijeme kod obicnih ginekologa kojima neplodnost nije uza specijalnost...ako neke nalaze nemasas oni ce te uputitida ih uradis a vecinu mozes na knjizicu...sretno

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
13.5.2015 16:49:09   
kokouli
Divno da si trudbna ,cestitam .Ali ja sam takode bila njihov pacijent i znam sta govorim .Imam pregleda od prvog do zadnjeg dana ni na jednom ne pise velicina ni jednog jajnika a kamoli nesto drugo .Pozdrav .Takode sam i ICSI radila kod tih u New Lifu ,i to mi je bio najveci zajeb u svih ovih godina borebe .

< Poruku je uredio kokouli -- 13.5.2015 16:51:04 >

(odgovor članu esma1)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kad i kako krenuti s pretragama
13.5.2015 16:49:59   
kokouli

IZVORNA PORUKA: nanaca

Divna si, zaista! Hvala ti puno na ovim iscrpnim informacijama.
Da, imam zdravstveno osiguranje, iz Sarajeva sam i odmah cu se zadati sada.
I kad sve to prikupim, trebam odnijeti odredjenom dr. Je li tako? Ili da ipak uzmem nekog dr unaprijed da me vodi i savjetuje?

Bilo bi dobro da se odlucis nakon sto sve ovo prikupis za nekog dobrog reproduktivca .Zelim ti uskoro 2 crtice i skolsku trudnocu .

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 13
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *