|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad je vaša beba počela da stoji ?
8.1.2008 12:56:56   
Nadi
Ja imam djevojčicu koja ima 9 mj. Jako je aktivna i vesela ali ne želi da stoji samo pleše nogicama u  zraku kao balerina. Ja je i ne forsiram i pustila sam da se sve odvija svojim tokom. I sjediti je pošela tek sa 8.5 mj. Još ne puže (osim ponekad unazad) ali se stalno okreće, rotira u smijeru kazaljke na satu.

Kakva su vaša iskustva drage mame?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 13.5.2010 22:21:06 >
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:07:46   
hanabanana
Slična tvojim, samo polako, dijete će početi samo da stoji onda kada bude spremna.
Hana nije dugo htjela puzati, ali kada je počela - negdje oko devetog mjeseca, onda je bila brzi Gonzales.





(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:08:13   
Blue rose RR
Nemoj je ni tjerati, ona će sama krenuti da se oslanja, kada bude spreman na to.
Moja kikica je u 1,5 mjesec i propuzala i prohodala, ali je doduše tek prohodala nakon 1 godinu i 1 mjesec..nije loše.
Ne brini se, imat ćeš je kasnije kad sputavati, povremeno.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:08:58   
makana
almdina je jako rano počela da se odupire na noge, ali nisam dala da sjedi prije šestog mjeseca osim u onom poluležećem položaju
čim je osjetila da može nogama nešto da dotakne i gura to počela je sa odupiranjem, čim je počela da sjedi počelo je i guranje da puže, unazad pa polako na koljena i ruke pa je bilo vaganje naprijed nazad u tom položaju dok nije uspostavila koordinaciju pokreta, kada je propuzala zvali smo je "brzi brz"
ubrzo se počela hvatati za namještaj i stajati uz njega
sada će punih 14 mjeseci, a "na nogama" je evo već pet 


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:12:42   
Suncica*
Moja Lorena je pocela da stoji sa nekih 8-9meseci. Inace nam je mnogo pomogla setalica, a posle nije ocima htela da je vidi. Nije puzala do negde 10 meseca, a prohodala je 5 dana pre prvog rodjendana. I sada niko ne moze da je stigne..

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:16:06   
Nadi
Hvala puno na odgovorima. Valjda nam je suđeno da uvijek upoređujemo svoje sa drugom djecom.
Ja sam saburli kad je dijete u pitanju i njegov razvoj ali je zaista lijepo čuti i vaša iskustva.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:18:50   
Suncica*
Pa moja Lorena ima 18 meseci i tek progovori po koju rec. I ja sam bila zabrinuta dok nisam cula da ima dece koje progovore sa 26 meseci. Deca sve pocinju da rade onda kada su spremna i nista ne treba forsirati..

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:26:16   
laracroft
Moj Adian se poceo dizati na nogice uz krevetic sa sedam mjeseci,prevtao se sa cetiri,a prohodao sa jedanaest.Bitno je da se dijete ne forsira i da samo odluci kada je spremno za npr.ustajanje.Suncice kada tvoja Lorena pocne bas da prica molit ces je da malo suti heheh.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:33:43   
Blue rose RR
Ona moja je sa 14 mjeseci počela da menje ko velika, mi se svi samo zgledavali...a već sada, ajoooooooooooooooooooooooj, ne začeplja usta.
ali sam sreća moja strpljiva, pa je prvo saslušam, onda u glavi upalim sebi riječnik - mama kikica- i sebi prevedem i onda joj laganini odgovorim (inače brzo pričam), i tako ciiiiiiiiiiiiiiiijjjjjjjjjjjjjjjjjjeeeeeeeeeeeeliiiiiiiiiiiiiiiiiiii dan.

Umori me jadnu, ali šta ću.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 13:50:21   
travnicanka
Djeca se razlikuju....tako da nista ne treba biti cudno.Moj Adi je susta suprotnost Ajli.Ajla je bila lijeno dijete,jedino je jako rano progovorila,vec sa 9 mjeseci je znala dosta rijeci...i danas je pravi advokat...svedski je vec naucila i govori oba jezika perfektno. Adi je na nogama rano poceo stajati,vec sa tri mjececa se pravo oslanjao na noge dugo mogao stajati.Pitala sam njegovu babicu jel smijem da ga pustim tako rano da stoji i rekla je neka on stoji koliko god zeli...nema nista pogresno.Poceo je sjediti sa 5 mjeseci a propuzao sa 7 mj.Sad ima 11 i jos nije prohodao ali tehniku puzanja je  usavrsio za desetku.Zove tata vec odavno,a sestru zove dada,dopuze do vrata i govori meni "hajde" da ga vodim vani.A muz kad dodje s posla puze mu do nogu i govori "taje"...to je ono kao staje...muz mu cesto zna reci...ono u stilu..."sta je sad"
Kad nam dodju prijatelji svi Adiju prvo dosadjivaju da im kaze svojih par rijeci.

Pozdrav svima!!!

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 21:52:33   
enisa27
Da ,djeca se zaista razlikuju,i ne treba se brinuti zbog toga.
Moja kcerkica od 10 mjeseci,veoma voli hodalicu,stoji sama,pusti se ,stoji,nije jos prohodala sama,mada trudi se
a puzati,e to ne voli bas.....

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
8.1.2008 22:54:19   
imran
ja sam svog imrana pocela stavljati h hodaljku sa 6mj. sa 8 je propuzao, a sa 10 prohodao. sad ima 21 mjesec melje ko mlin i hiperaktivan tako da sad pozelim da malo sjedne ili odmori, al nema sanse. evo danas je ustao u 9.30 i jos nikad nije zaspao, a sad je 10.30. nista ne treba forsirati neka sve ide svojim tokom

(odgovor članu enisa27)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
9.1.2008 0:32:38   
Alex
Ne kaže se džabe "GDJE IMA MIRNO DIJETE I LIJEPA BABA?",a moji su oboje prohodali sa 14 mjeseci,prije toga su puzali ali vrlo kratko,a moja draga cuca user posted image je znala da stoji kad je uspravim na nožice po minut - dva i kad se umori počinje da plače ali da krene ni koraka,sve dok se nije na dan pomračenja sunca 2000.godine sama uspravila i napravila par koraka.Ljubičica mamina

(odgovor članu imran)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
25.6.2008 10:52:12   
mirjana
meni su rekli da edija ni slucajno ne stavljam na noge ni u hodalicu do 10 mj. a on se sad sam dize na noge (ima 7,5mj) pa ne znam sta da radim, kako da mu ne dam ako se sam digne uz krevet ili naslon kauca??? hajd hodalicu i da ne dam, al kad ga drzim u rukama i koraca on je presretan i fino se oslanja na cijelo stopalo ne na prste???zasto i kako da mu to uskratim??? a vidim da ste pisale da su i vasa djeca bila i u hodalicama, a svi ih izricito zabranjuju???

(odgovor članu Alex)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
25.6.2008 12:27:39   
laracroft
Moje dijete nikada nije bilo u hodalici i ja bih istu zakonom zabranila.Beba sama najbolje zna kada je spremna ustati,sjediti,hodati...Nije svako dijete isto!Moj Adian se prvi put uspravio i stao na svoje nogice sa tacno sedam mjeseci tako da ti je moj savjet da pustis malenog da stoji,ali da ga nikada ne forsiras.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu mirjana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:04:15   
ElmaB
Drage moje!

Moji blizanci imaju 9,5 mjeseci. Lana vec dugo sjedi samostalno, stoji, dize se uz namjestaj i samo sto nije prohodala. A, Deni ne! Nece da sjedi samostalno!!! Uspije nekih 5-10 minuta i onda padne na ledja, pa se ne zna sam ustati nego se valjuta sa ledja na stomak i obrnuto! U posljednje vrijeme sam primijetila da kada lezi na ledjima izvrne glavu skroz u nazad kao da nesto gleda i opet je vrati. Predmete hvata sa obje ruke, ali ponekad imam osjecaj da je sav ukocen.
Razgovarala sam sa neuropedijatrom na telefon i on kaze da ga dovedem na pregled, mada moja pedijatrica misli da nema potrebe, nego da je on lijen, jer je svakako malo krupniji (ima skoro 11 kg). Ja sam u pravoj paniciuser posted image . Sada ga stalno posmatram i gledam ima li jos neki neobican pokret!

Je li neka od vas imala slicno iskustvo?


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:13:23   
Visnja RR
Asja nekad sama stoji u hodalici naravno oslanjajuci se... stavljam je u hodalicu od 8 mjeseca... bas je voli... fura po stanu kao da je na baterije... pa se malkice odmori pa opet akcija... Stavljam je 3-4 puta dnevno po 15-ak minuta...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:22:23   
ElmaB
A, je li Asja sjedi samostalno? To me najvise zanima. Ja svoje ne stavljam u hodalicu, ali me brinu ove druge stvari koje sam napisala u prethodnom postu!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:29:49   
Romali
Elma, moj Omar je mlađi od tvojih beba 23 dana. Sjedi samostalno, ali mu dođe pa se uz smijeh baci na leđauser posted image Ne smijem ga zato ostavljati samog.

A zbog ovog izvijanja ipak ga odvedi kod dr., jer će te to smiriti. Mada mislim da nemaš razloga za brigu. I ja sam čula od svih isto, kod krupnih beba sve ide sporije.
Jednostavno im se teže pokrenuti.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:35:59   
M kao Mama
Elma, ja da sam na tvom mjestu pustila bih dijete da uživa u svom djetinstvu, to je sasvim normalno, on je samo mali gotovan koji voli puno da papa, i da se pretjerano ne umara.

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:37:26   
ElmaB
Hvala vam na savjetima! Sacekat cu jos malo, pa cemo vidjeti. Valjda je sve ok!!!!!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:38:09   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: ElmaB

A, je li Asja sjedi samostalno? To me najvise zanima. Ja svoje ne stavljam u hodalicu, ali me brinu ove druge stvari koje sam napisala u prethodnom postu!


sjedi samostalno , ali kad joj nije nesto po volji  ili kad hoce da se igra zna se baciti unatrag tako da joj obicno stavljam nesto mekano iza ledja.. kad lezi i igra se na podu samostalno se neispravlja u sjedeci polozaj... nece , vec pocne da kmeza... a zna se, ja je onda dizem...user posted image
pa ako ima skoro 11 kg to uopste nije krupna beba...user posted image  po meni je to taman... jer npr. znam bebu koja je toliko imala sa 4 m ...
ja sam sigurna da je tvoja beba skroz ok al jednostavno ima neki svoj nacin "zivotarenja"

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:39:52   
Romali
Eto vidiš da ti Deni ne odstupa od prosjekauser posted image
I meni je sad lakše, baš sam se našla. A ovih dana sam razmišljala kaskamo li mi za vama.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:42:07   
žana o8
Ja ti ništa ne mogu reći iz iskustva jer je Žani tek 4 mjeseca, ali maloj od prijateljice je konstatovan sindrom Dystoni ( to sam negdje i pisala na forumu) i jedan joj fizijatar rekao kada je ona paničila " gospođo ne brinite, jeste li ikada vidjeli  čovjeka da nezna da sjedi ili stoji ili hoda". Ona je svojoj radila vježbice radi jako stisnutih šakica, al i to je sada ok.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kad je vaša beba počela da stoji
13.1.2009 15:47:16   
anitaMO
ne prepadaj ženu.laura je sa 8 pocela da sjedi samostalno,sa 9 je stajala a sa 11 je prohodala.ja sam mislila da nece jos za 2 mjeseca prohodati.nije htjela koraka napraviti kad je drzim.jednostavno je sve sama htjela.tako i sada nece da da ruku kad hodannego ona sama hoće.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *