|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 16:42:41   
sporty mamaa
Drage mame boje li se vasa djeca ici na pregled kod lijecnika i sto cinite da biste im pokazali kao nesto sto je za njhovo dobro? Kako zapravo djetetu objasniti da to nije nista strasno i uciniti mu pregled manje stresan... Ovo se odnosi i na stomatologa... Evo moja curica od neki dan prima injekcije i kad god vidi tetu ili ciku u bijelom pocne bjezati i plakati... Prije injekcija smo (nakon sto bi povracala i vristala svaki put kad bi je dr. pregledala) nekako uspjeli ublaziti taj strah, ja bi joj pricala kako je Zvonko isao kod doktora i dobio lijek i bilo mu je bolje i kad bi je dr.pregledala ja bi joj spominjala to i ona bi prestala plakati....
Sad me zaista strah kako prima ove injekcije, kad vidi Dom Zdravlja odmah pocne plakati, a ima ih primiti jos 7h... Vec u kuci kad je pocnem spremati kaze necu u doktora... Ne moram ni govoriti da je potrebna citava vojska da je drzimo dok prima injekciju... Bas mi je bude zaouser posted image user posted image Nadam se da cete podjeliti svoje savjete i da cemo bar malo olaksati taj posjet doktoru...

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 13.1.2011 16:44:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 16:45:43   
Skvo RR
Ja nemam savjeta. Imam isti problem, stres, plac, bacanje. Ne mogu cak ni sama sa njom kod doktora, mora ici sa nama MM.user posted image  I Umce se istraumirala u aprilu i maju kada smo hodali malo cesce po doktorima radi "osipa". Strah je ostao. Sve sam probala. Cak sam u ocaju kada je trebala vaditi krv, privatno zvala kuci da to odrade. Ja jos nisam nasla rjesenje.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 16:47:49   
Anoniman
eh sporty sta da ti kazem,kao mala sam cesto bila bolesna imala jake upale m.kanala pa su inekcije bile sastavni dio te price..isto kao i Nika plakala sam cim bi se priblizavali DZ i obavezno s vrata govorila necu inekciju..ne znam kako da te utjesim al kod mene je to pravo dugo trajalo..

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 16:51:24   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Ja nemam savjeta. Imam isti problem, stres, plac, bacanje. Ne mogu cak ni sama sa njom kod doktora, mora ici sa nama MM.user posted image  I Umce se istraumirala u aprilu i maju kada smo hodali malo cesce po doktorima radi "osipa". Strah je ostao. Sve sam probala. Cak sam u ocaju kada je trebala vaditi krv, privatno zvala kuci da to odrade. Ja jos nisam nasla rjesenje.


Ama potpuno sti slucaj i kod nas, Fatih se takodjer istraumirao kada se porezao na zdjelu pa mu morali siti, od tada smo jos jedino na vakcinu isli, ma to je strasno bilo, ja sam cekala vani na klupi i plakala muz bio sa njim. Oboje smo pod traumom ali i muz stim da je jaci spol pa nekako izdrzi user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 16:52:25   
sporty mamaa
Kad smo je vodili da vadi krv, povratila je po meni tri putauser posted image user posted image I sad se boji i kutijice za urin, cim joj nesto primaknem guzi pocne plakati i grciti se... Kaze meni danas "volim mamu i tatu i baku i sve, al ne volim tetu, stuc cu je(tako govori istuc)user posted image Ja je pitam pa sto ne volis tetu, kaze dirala mi i sminkala guzuuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 17:48:03   
Anoniman
Mi kako smo non stop po doktorima zbog Aninih problema sa usima ona cim vidi nekoga u bijelom, ne mora biti doktor pocne da vristi i ruka prekriva usi, to joj toliku traumu stvorilo da bukvalno ljude u bijelom izbjegavamo, a da ne pricam da nas troje ne moze da je drzi da bi je pregledali, kad je sam dr rekao da ne moze da vjeruje odakle joj tolika snaga. pokusavali smo sa dr da skine mantil kad mi dolazimo i radio je to, ali sad ga tacno prepozna i ne pali ni to, kako svako 10 dana idemi na kontrolu, u ponedjeljak moramo, mene ce vec panika od subote uhvatiti kako cemo, a isto tako svaki put posle pregleda posto ej ja drzim place od mene i nece meni ni na sekundu, ma nece ni da me pogleda koliko je ljuta.

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 17:49:25   
mišur
Isti problem i kod nas...
Imamo našu dr kod koje ga vodimo od kako se rodio, i mada, hB, nikad nije bio teže bolestan, ipak je često išao.
Svaki put kad uđe u ordinaciju, koja je prepuna igračaka, odmah se razigra, ali čim nju vidi počne plakati i histerisati. I Što je stariji, sve je gori i gori...
Prije par dana je išao zbog laringitisa i bacao se po podu, kad mu je htjela pregledati pluća...Jedva sam ga smirila!
Ali, smiješno je da na doktore kod kojeg smo ga vodili prvo u hitnu, a onda i na Dječiju hirurgiju, kad je imao potres mozga, uopšte nije tako reagovao. Bio je miran kao bubica...
Izgleda da ipak ne voli samo ovu doktoricu jer kod nje uvijek i ide, i čak joj je zadnji put i rekao "Ja vas ne volim" user posted image

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 17:53:23   
Anoniman
Mene dusa bolim kad gledam ovo moje malenouser posted image  , skoro odemo kod pedijatra da joj preslusa pluća jer je kasljucala, i sad ja joj zavracam bodic, a ona rukama prekrila usi i vristi, ona je skontala da njoj cackaju usi i ona to neda, a i ne konta da je vec pregledana, tako kad pedijatar je takvu vidi, obicno slijedi komentar" da joj ja ne gledam usi, idete redovno kod ORL"

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 18:30:30   
Ilhana RR
Mozda je do doktora...

Moja mala ima jednu doktoricu kojoj ona pripada... al dijete cim je vidi vristi i jednom smo otisli kod doktora kod kojeg sam i ja upisana i dijete bez placa sa njim...

On sa njom kroz igru sve uradi sto treba, ona nit zaplace nit ista...

vjerovatno igra ulogu kakav je doktor/doktorica...

cak i sama zna nekad reci da je vodim doktoru kad je nesto boli hehehe... kaze da joj dadne bocu da prestane =)

< Poruku je uredio Ilhana* -- 13.1.2011 18:31:15 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 19:36:15   
Ben 10
Ja i nisam imala nekih problema sa djecom i odlaskom kod dr.
Anes je jednom primao injekcije,ali bio je vec veliki (6god)pa i nije bilo problema,Harun je samo jednom jednu primio tj.urbazon kada je imao otežano disanje ,ali nije znao šta se desava pa je dobio ,malo plakao i proslo.REdovno idemo kod dr jer ima problema sa alergijskim bronhitisom pa idemo mjesecno na kontrolu,nema straha ck smo ga prosli put jedva izvukli iz ordinacije hoce da sjedi na krevetu i ostane tu sa drUpravo je bolestan ima upalu krajnika i isli smo u utorak kod dr ,bez problema ga je pregledao,cim ga nesto zaboli on kaže idemo kod dr.Sam kaže dr sta ga boli,da je povratioitd.Nemamo problema ni sa inhalacijama kojih smo imali dosta prosle godine,ali vec 7 mj nema problema pa sada kada dodjemo u cekaonicu ide prema inhalacijama i govori hocu tamo.Nadam se da ce tako i ostati...ali radili smo bris grla i plakao je ,jedva ga ubjedili...
Tako da ti nemam neki savjet dati jer se nisam sustretala sa placom i problemima sa dr...moji idu ko u igraonu ,pogotovo Harun...doduše opet vecinu dr ilisestrica poznajemo iz grada ili iz komsiluka pa možda je i do toga.


_____________________________

A 08.02.2000
H 18.02.2008

Nada je tihi glas koji ti šapuće "možda" onda kada ti se čini da ceo svet viče "ne".

Deca su srećna jer u svojim glavama nemaju onaj glas koji im šapuće šta sve može da krene naopako.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 19:50:22   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Ilhana*

Mozda je do doktora...

Moja mala ima jednu doktoricu kojoj ona pripada... al dijete cim je vidi vristi i jednom smo otisli kod doktora kod kojeg sam i ja upisana i dijete bez placa sa njim...

On sa njom kroz igru sve uradi sto treba, ona nit zaplace nit ista...

vjerovatno igra ulogu kakav je doktor/doktorica...

cak i sama zna nekad reci da je vodim doktoru kad je nesto boli hehehe... kaze da joj dadne bocu da prestane =)


Nasa je doktorica stvarno super... Lijepo se ophodi i prema roditeljima i djeci, smiruje je, prica kad je pregleda, i kad je bila beba samo njoj nije plakala, ostalima kad odemo je... Ali sad posebno poslije vadenja krvi place i njoj, evo danas isli na injekciju i sestre govore "Evo nam je, cekamo je cijelo popodne, hocemo se svadat malo"user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 22:27:48   
Crvena
Probajte se igrati "doktora"user posted image  Tako sam djecaka iz mog komsiluka oslobodila straha od ljekara. Jedan dan sam obukla bijeli mantil user posted image , stavila stetoskop i pozvonila na vratauser posted image . U pocetku je bio rezervisan, ali smo se kasnije igrali zajedno, cak je i medo dobio bocuuser posted image . I da ne zaboravim nije se oslobodio nakon samo jedne igre, trajalo je to nekoliko dana.
Mozda da probas, ko zna user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 22:46:30   
new mama
Sporty mama u potpunosti te razumijem i kod nas je isti problemuser posted image ,do sad dva puta inekcije i ovaj zadnji put joj je bas ostavio ruznu sliku,ja ne znam ni kako ih je isprimala,sa prvim je kao malo i lakse bilo,valjda manja bila,a sad pa to je bio uzas,kocenje,plakanje,meni kad srce nije puklo i sad kad kod neko ide dr ona ne voli,a ne ona,kad smo isli prije par dana ona samo sto je usla u cekaonicu pocela je plakati,dzaba price i izmisljanje nekih stvari,ne pomaze,valjda joj je sve to ostalo u sjecanju i jednostavno se boji,ja se nadam da cemo nekako uspjeti prevladati ovaj strahuser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 23:28:50   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Crvena

Probajte se igrati "doktora"user posted image  Tako sam djecaka iz mog komsiluka oslobodila straha od ljekara. Jedan dan sam obukla bijeli mantil user posted image , stavila stetoskop i pozvonila na vratauser posted image . U pocetku je bio rezervisan, ali smo se kasnije igrali zajedno, cak je i medo dobio bocuuser posted image . I da ne zaboravim nije se oslobodio nakon samo jedne igre, trajalo je to nekoliko dana.
Mozda da probas, ko zna user posted image


Igramo seuser posted image user posted image Ima ona i svoj stetoskop, od pokvarenog tlakomjerauser posted image user posted image Ali daba kad vidi onaj kod doktorice place... I maca je jutros dobila injekciju, imamo sprice koje dobiva pa dajemo maci. Maloprije mi kaze da voli tetu(a govori cijeli dan da je ne voli i da ce je tuciuser posted image ), ja se zacudila i pitam ja boli li boca, ona kaze ne boli i ic ce opet sutra, ja se zacudila... Evo je sad uzela mikrofon i pjeva s nekom pjevacicom na telki, dobro je, vise ne trazi da joj pusem guzuuser posted image user posted image

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 13.1.2011 23:29:07 >

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
13.1.2011 23:31:28   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: new mama

Sporty mama u potpunosti te razumijem i kod nas je isti problemuser posted image ,do sad dva puta inekcije i ovaj zadnji put joj je bas ostavio ruznu sliku,ja ne znam ni kako ih je isprimala,sa prvim je kao malo i lakse bilo,valjda manja bila,a sad pa to je bio uzas,kocenje,plakanje,meni kad srce nije puklo i sad kad kod neko ide dr ona ne voli,a ne ona,kad smo isli prije par dana ona samo sto je usla u cekaonicu pocela je plakati,dzaba price i izmisljanje nekih stvari,ne pomaze,valjda joj je sve to ostalo u sjecanju i jednostavno se boji,ja se nadam da cemo nekako uspjeti prevladati ovaj strahuser posted image


New mama i nama je ovo drugi put, prvi je bilo kad je bila beba i to isto urinarna infekcija.... Tvoja je samo mjesec i par dana mlada od moje, a valjda ce se prestat bojat bar malkiceuser posted image user posted image

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
14.1.2011 8:47:35   
Majčica
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Drage mame boje li se vasa djeca ici na pregled kod lijecnika i sto cinite da biste im pokazali kao nesto sto je za njhovo dobro? Kako zapravo djetetu objasniti da to nije nista strasno i uciniti mu pregled manje stresan... Ovo se odnosi i na stomatologa... Evo moja curica od neki dan prima injekcije i kad god vidi tetu ili ciku u bijelom pocne bjezati i plakati... Prije injekcija smo (nakon sto bi povracala i vristala svaki put kad bi je dr. pregledala) nekako uspjeli ublaziti taj strah, ja bi joj pricala kako je Zvonko isao kod doktora i dobio lijek i bilo mu je bolje i kad bi je dr.pregledala ja bi joj spominjala to i ona bi prestala plakati....
Sad me zaista strah kako prima ove injekcije, kad vidi Dom Zdravlja odmah pocne plakati, a ima ih primiti jos 7h... Vec u kuci kad je pocnem spremati kaze necu u doktora... Ne moram ni govoriti da je potrebna citava vojska da je drzimo dok prima injekciju... Bas mi je bude zaouser posted image user posted image Nadam se da cete podjeliti svoje savjete i da cemo bar malo olaksati taj posjet doktoru...


I kod nas je isto. Bude mi pravo neugodno u cekaonici, jer je obicno jedini koji se dere. Prosli put nas je doktor malo kritikovao da trebamo s njim raditi na nacin da mu taj strah smanjimo - da se igramo s njim doktora i sl. Kaze da ima djece koja su isto tako vristala i vremenom kao kroz igru i razgovor je to prestalo. Mi se sad malo igramo doktora nekad, al iiskreno ne znam hoce li biti ikakve koristi od toga.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
14.1.2011 9:35:39   
mamina princeza
Ja mislim da je i nma apomogla igra doktora .. mozda cak i da ponesete onaj dokrtroski pribor pa da probate u cekaonici da se malo igrate.

Mi smo imali tih problema s nekih godinu ili godinu i pol. Uzasno je vristala i plakal. Isli smo uglavnom kod jedne doktorice koja nas je i poznavala i stvarno se trduila al se ona bas bojala i kad je vidi na ulici pocne da vristi. Jednom smo otisli kod druge doktorice i tad je za divno cudo prestala da place. I kasnije smo isli opet kod one prijasnje i nije bilo problam. Sad bas saradjuje i sta god joj doktorica kaze poslusa hB.
Mi se kuci cesto igramo s doktorica pa vjerovatno i to pomaze.


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
14.1.2011 10:16:38   
Crvena
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

IZVORNA PORUKA: Crvena

Probajte se igrati "doktora"user posted image  Tako sam djecaka iz mog komsiluka oslobodila straha od ljekara. Jedan dan sam obukla bijeli mantil user posted image , stavila stetoskop i pozvonila na vratauser posted image . U pocetku je bio rezervisan, ali smo se kasnije igrali zajedno, cak je i medo dobio bocuuser posted image . I da ne zaboravim nije se oslobodio nakon samo jedne igre, trajalo je to nekoliko dana.
Mozda da probas, ko zna user posted image


Igramo seuser posted image user posted image Ima ona i svoj stetoskop, od pokvarenog tlakomjerauser posted image user posted image Ali daba kad vidi onaj kod doktorice place... I maca je jutros dobila injekciju, imamo sprice koje dobiva pa dajemo maci. Maloprije mi kaze da voli tetu(a govori cijeli dan da je ne voli i da ce je tuciuser posted image ), ja se zacudila i pitam ja boli li boca, ona kaze ne boli i ic ce opet sutra, ja se zacudila... Evo je sad uzela mikrofon i pjeva s nekom pjevacicom na telki, dobro je, vise ne trazi da joj pusem guzuuser posted image user posted image


user posted image  bas mi je drago da ima napretkauser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
14.1.2011 12:26:26   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Drage mame boje li se vasa djeca ici na pregled kod lijecnika i sto cinite da biste im pokazali kao nesto sto je za njhovo dobro? Kako zapravo djetetu objasniti da to nije nista strasno i uciniti mu pregled manje stresan... Ovo se odnosi i na stomatologa... Evo moja curica od neki dan prima injekcije i kad god vidi tetu ili ciku u bijelom pocne bjezati i plakati... Prije injekcija smo (nakon sto bi povracala i vristala svaki put kad bi je dr. pregledala) nekako uspjeli ublaziti taj strah, ja bi joj pricala kako je Zvonko isao kod doktora i dobio lijek i bilo mu je bolje i kad bi je dr.pregledala ja bi joj spominjala to i ona bi prestala plakati....
Sad me zaista strah kako prima ove injekcije, kad vidi Dom Zdravlja odmah pocne plakati, a ima ih primiti jos 7h... Vec u kuci kad je pocnem spremati kaze necu u doktora... Ne moram ni govoriti da je potrebna citava vojska da je drzimo dok prima injekciju... Bas mi je bude zaouser posted image user posted image Nadam se da cete podjeliti svoje savjete i da cemo bar malo olaksati taj posjet doktoru...


ja imam isti problem sa starijim on kad vidi vrata od ambulante pocne plakati, kad idemo na pedijatriju isto.on se sreco ne baca, ali place, a kad mu dr pridje panika.ali ja sam njega skontala to je njegov protest iako je on toliko bio kod dr kao malo koji odrasli covjek, ali ja se nadam bice bolje.ja njemu pjevam, zabavljam ga malo i objasnjavam mu.ima dosta ljudi plase djecu ako ne slusas dobices bocu i onda panika kad djete dodje dr, ja sam to svima zabranila i ja njima objasnjavam da se boca prima da bude bolje a ne radi kazne.
nisam ni sama pametna sta raditi, jedino tjesiti, pjevati i pokusati objasniti.
evo moj madji primao 7 dana boce, nije tona pustio, ali ni jednom to je sve od djeteta do djeteta.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
14.1.2011 12:35:04   
HanaBana
To je bas nezgodna situacija. Mi nemamo problema sa Hanom jer cesto se kuci igramo doktora, pa je ustinem kao da prima bocu i pregledam i otvorim joj jako usta da vidimo grlo pa se valjda navikla. Kod dr idemo bez problema, da se pregladati, otvori usta za grlo a kada prima bocu uopste ne place, niti kada vadi krv. Svjesna je da ce malo boliti jer tako smo joj pokazali, nismo je lagali a ako se bude vrtila bolice je puno vise. Cesto i pricamo o tome. Evo bas ovih dana trebamo opet vaditi krv i objasnjavam joj da ce je malo boliti ali da se ne smije bojati jer ce bol biti veca, da ce mama biti pored nje i da ce joj teta staviti odmah flaster da je rukica vise ne boli. Kuci glumimo tu bol, oblaimo bijeli mantil, glumimo doktore tako da zasad HB nemamo problema.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
14.1.2011 14:07:21   
emma.L
Mi nismo imali problema dok nismo prenoćili na infuziji zbog proljeva prošlog proljeća user posted image . Tada je moje dijete bilo tupo, ne znam kako da opišem - tupo, nije reagiralo na MM-a, gledala je negdje u daljinu, puno plakala, a ja nisam piškila 24 sata.
Od tada je sve katastrofa, ali nedavno smo morali u jednom tjednu ići na 5 inhalacija i tri pregleda kod Dr. Vuković i na zadnjem je tek bila za poželjeti. Preplašena, ali ok je podnijela. Nedavno smo išli opet vaditi krv i tada je jako plakala i otimala se, ali čim su završili opet je bila ok. Mislim da je mala doza straha i zdrava, ali kad počnu baš tako sa bacanjem, otimanjem i vrištanjem, svi bismo trebali tražiti dodatne savjete. Mada ovo s igrom "doktora" nije blesavo - poslije vađenja krvi, Ema uzme mali pipak sa bebine flašice i cjevčicu od Arriane aspiratora i listić papira i vadi nam svima krv  user posted image . I tu mi pričamo kao "uh, malo me boli, ali nije strašno, samo požuri, mi smo hrabri , bla bla". Vidjet ćemo sljedeći put ima li efekta.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
19.1.2011 0:34:22   
Mjeseceva Pratilja
Svaki roditelj najbolje poznaje svoje dijete i u skladu sa tom spoznajom ce dozirati uputstva, informacije koja nadasve moraju
biti prozeta istinom. Roditelj mora biti iskren. Roditelj kao baza treba biti smiren, laganini se ponijeti prema djetetu te ce ono
posmatrajuci svoje roditelje preinaciti oblike ponasanja u svoje neke obrasce i norme. Makar se tako ocekuje..
Sama priprema djeteta koje osjeca strah sto je sasvim normalno bi bilo najbolje raditi oko dvije sedmice prije samog pregleda,
boce..Na taste..Pomalo ali svakodnevno.
Ako je posrijedi dijete mlade od godinu dana, kako mu objasniti? Strah od odvajanja, tudi miris, nova sredina. Dijete ne razumije
ali ce razumjeti majcinu bliskost i zato je jako vazno da pri pregledima u ovoj dobi majka ili cuva dijete, ili bude pokraj
djeteta, primiti ga za ruku, pricati mu, pjevusiti, ponijeti igracku u bolnicu, zvecku, dekicu..Nesto sto dijete voli i sto
mu je drago.
Ukoliko je dijete starije, npr: od godinu, dvije, tri pa i cetiri, nadite lutku i igrajte se. Lutka neka bude pacijent, a mama
ce biti doktorica. I polahko pokazujte djetetu kako to izgleda kada primi bocu, kada doktor pregleda rad srca, uho, nos, usta.
Slikovnice bi mogle biti izbor. Pokazujte slicice djetetu i pricajte mu. Predstavite mu doktora u ove dvije sedmice kao osobu
koja ga voli, koja mu zeli samo zdravlje, koja nije babaroga.
Mislim da je greska misliti da mala djeca ne razumiju ama bas nista. Naprotiv. Ona su kao spuzvice, upijaju, upijaju..I zato je
vrlo vazno biti najbolji prijatelj djetetu, iskren i sto je veliki uspjeh: dijete to treba osjetiti. Kada se prevazide ova
prva stepenica, tj. stepenica povjerenja stvari idu laganije.
Dijete ima pravo zaplakati i vrisnuti, izraziti svoje emocije, docarajte mu sobu, miris lijecnicke ordinacije, pitajte ga kada
bockate lutku je li je to  boli, hoce li ona plakati, spomenite mu nagradu nakon pregleda, boce..
Svoju djevojcicu obavezno primim za rucicu, ponesem zvecku i Vinija, pjevusim joj Zeku i potocica i zaista uspijevamo biti na
boci bez placa. Dakako, ona krene kao plakati ali kada cuje moj glas, osjeti da smo tu, suze prestaju, a boca je samo boc i gotovo.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
5.7.2016 18:38:28   
Lavić
Drage mame, uskoro moj petogodisnjak treba primiti vakcinu.
U teoriji je sve super, sve smo se dogovorili, malo bocne, bice hrabar, poklon i to sve... Medjutim, kad je trebao dati krv, sestre su odustale od vadjenja iz vene jer se toliko otimao... Sad se bojim kako ce primiti vakcinu. Obecao je da ce biti miran, ali me strah da se ne trzne prilikom uboda.
Molim vas za neko slicno iskustvo, sta uraditi?

_____________________________

Lavić nam je stigao 1. augusta 2011. godine

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kad se dijete boji lijecnika/doktora...
8.7.2016 17:24:35   
koka i po
neka okrene glavu i gleda u tebe...nece se vrcnuti....ako ga ohrabris svojim pogledom.

tako mi radimo...sretnouser posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lavić)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *