|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 8:47:34   
Hurma
Pozz
Primjetila sam da u zadnje vrijeme mali (2 god i 2 mj) ne zapazi, da ne kazem ne vidi (jeza me hvata) predmete koji su relativno blizu njega... moze biti da on gleda u daljinu ili preblizu... ali ne bude mi svejedno ako mu pokazujem prstom, recimo jedno 30 cm od malog predmeta i da ga on ne moze uociti, doduše na šarenom tepihu, ali bez obzira nekako mi nevjerovatno da nije vidio... ili recimo velike predmete na nekih 5 metara...

Moj muz nosi naocale, moja sestra... moj tata... znaci u genetici ima toga itekako, on ima svijetlo plave oci, pa po citanju to su najosjetljivije oci i vrlo podlozne slabovidnosti... dok ovo kucam, ježim se sva... on sestre mali nosi od 3 god naocale i velika je to patnja... ima li neko neki dobar savjet, kome otici na pregled... da li je prerano, da li je normalno da ne zapaza tako dobro u ovoj dobi?
hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 8:56:54   
Malenaoduvijek
po meni je najbolje otici na kosevo.oni rade sa maom djecom i samo ti je potrbna uputnica od pedijatra cak se ne moras ni narucivati (ali ovo provjeri) i sve ce ti gore objasniti

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 9:03:19   
Hurma
ma ja bih najradije negdje privatno... ti pregledi nisu skupi a ta papirologija, plus cekanje bi me dotukli... ovo bih da mogu uradila za 5 min, samo da ne mislim vise... kakav god ishod bio... dok sam ziva on je moja briga... ne bjezim ni od cega... ali eto...
pa ako neko zna privatno, hvala mu puno...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 9:25:58   
Malenaoduvijek
ja sam ti rekla gdje po meni najbolje odvesti dijete. ne znam o kakvoj papirologiji pricas treba ti jedna mala uputnica koju bez djeteta mozes da uzmes kod pedijatra samo objasnis sta i kako.

imas raznih privatnika i misjenja su razlicita, neko ce ti reci nemoj seficu neko ce ti reci vodi ali sto se iskustva tice ljudi gore rade samo sa djecom i najbolje ti mogu reci sta i kako a ti naravno radi kako mislis da treba.

pregled kod privanika ti je 30KM.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 9:35:48   
tajcika
ja sam svoju curicu vodila privatno kod dr. Serdarevic po preporuci prijateljica,zena jeste malo "pogruba" ali kazu da je najbolji strucnjak za djecije okice na podruciju citave bivse Juge,kontak tel  061/150-404 i nalazi se kod muzicke skole

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 9:49:09   
Visnja RR
prije godinu dana sam vdila Asju kod dr. Sefica jer je bila zagrebala oko noktom pa da provjerim jel sve ok... dr. sefic je bio divan s njom... ona iako neposlusna je pristala je da joj pregleda oko ...on bas zna s djecom...ukucaj u google njegovo ime i izbacide ti njegovu stranicu ...on je preko puta igraonice Tvornica radosti

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 9:58:47   
Hurma

IZVORNA PORUKA: tajcika

ja sam svoju curicu vodila privatno kod dr. Serdarevic po preporuci prijateljica,zena jeste malo "pogruba" ali kazu da je najbolji strucnjak za djecije okice na podruciju citave bivse Juge,kontak tel  061/150-404 i nalazi se kod muzicke skole



ma ovaj broj je vazda nedosupan... javlja se govorna posta... ima li neki fiksni ili ...?

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 10:01:26   
Hurma

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

prije godinu dana sam vdila Asju kod dr. Sefica jer je bila zagrebala oko noktom pa da provjerim jel sve ok... dr. sefic je bio divan s njom... ona iako neposlusna je pristala je da joj pregleda oko ...on bas zna s djecom...ukucaj u google njegovo ime i izbacide ti njegovu stranicu ...on je preko puta igraonice Tvornica radosti


muz mi je isao jedno vrijeme kdo njega... i kaze da je bas dobar... sad sam ga zvala i jedva mi je ustupio sutra prijepodnevni termin... hvala ti puno... nadam se da ce reci da je sve ok, da umisljam.. nisam primjetila da mu oci "lete" ili bilo sta drugo, ali eto... genetika je najviše presudila da ipak odvedem ga na kontrolu...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 10:44:43   
gvendolina
I ja stalno pratim A jer imamo genetske predispozicije za kratkovidost,ja nosim naocale,moja mama ,bratuser posted image ponekad cak i umislim da mozda ne vidi dobro,samo se nadam da ce ga zaobiciuser posted image
slazem se sa visnjom mislim da ti je nabolje kod dr sefica otici,nadam se da ce sve biti OKuser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 11:22:53   
Hurma
hvala... utiske cu prenijeti... dao Bog da nije nista... user posted image

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada i kojem oftamologu?
11.11.2011 11:26:05   
Visnja RR
da bude sve ok user posted image i obavezno javljaj user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hurma)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada i kojem oftamologu?
12.11.2011 10:16:14   
Niina
Na klinici rade sa malom djecom...medjutim ovo bih ti ja savjetovala da na nekom kartonu napravis rupicu samo za jedno oko i onda mu na razlicitim udaljenostima 1m, 2m 3m pokazujes neku igracku kao koz igru. gledaj da bude dan i dobro osvjetljena prostorija.
inace da znas djete sa 2 godine vidi od 40-70% vida odraslog.


_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada i kojem oftamologu?
12.11.2011 22:42:22   
Hurma
išli smo danas...
teta cim ga je vidjela kaze rozrookost nema sigurno... jako lijepo okicama gleda... fino zjenice reaguju na svjetlost... sto samim tim kazuje da nije slabovidan... e sad posto je mali nije mogla detaljno ga pregledati, nije htio bas da pokazje ribicu, brodic itd... ali nam je objasnila da su u ovoj uzrasti sva djeca dalekovidna, da na blizu bas ne kuze najbolje stvari, te kad joj rekoh za nar i njegove sjemenke, odmah me pitala je li na sarenom tepihu, ja rekoh da... kaze ona ma nema sanse... prospite na jednobojnom, sve ce ih naci sigurno... redovne kontrole su sasvim ok i kako ona rece, trebale bi svi dovesti ako sumnjaju ili ako imaju genetske predispozicije... mi cemo ga voditi opet kad napuni aBd 3 god... tada moze i kompjutersko...

inace dr je jako ljubazna, veliak im je guzva, rade jako dobro, profesionalno... svima bih preporucila...

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada i kojem oftamologu?
12.11.2011 22:50:00   
Hurma

IZVORNA PORUKA: Niina

Na klinici rade sa malom djecom...medjutim ovo bih ti ja savjetovala da na nekom kartonu napravis rupicu samo za jedno oko i onda mu na razlicitim udaljenostima 1m, 2m 3m pokazujes neku igracku kao koz igru. gledaj da bude dan i dobro osvjetljena prostorija.
inace da znas djete sa 2 godine vidi od 40-70% vida odraslog.



Hvala, pa rekla nam je da mozemo i mi tako testirati ponekada... pa ako bi sta primjetili... javiti se... pa cu ponekada kad mi padne na pamet isprobati... ako Bog a nece biti nista, ali ipak kad je malo dijete, tesko je sa naocalama... posebno djecacima, nemam ja komplekse ni averziju od naocala... jednostavno, sto kasnije dođu lakše je objasniti djetetu... user posted image duša moja mala :)

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Ogrlica od cilibara
Miimy

interesuje me dali se ogrlica moze prenositi sa djeteta na dijete.... ako je jedno djete koristilo dali moze drugo i dali ima tok trajanja...

Da (80%)

Ne (20%)


Broj svih glasova: 93

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *