|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 0:38:54   
teta berta
Drage mame a i sve trudilice kao prvo sve vas pozdravljam i molim moderatore da ovu temu ukoliko joj ovdje nije mjesto premjeste na neko drugo a ukoliko je već bila sorry. Željela bih upitati sve one mame koje imaju dijete kada planiraju drugu trudnoću, kada misle da je prerano i kada je pravo vrijeme. Vjerujete li u ono da ne treba praviti veliku razliku između djece ili pak mislite da sa drugim djetetom treba pričekati dok se neke stvari ne poklope, posao, stanbeno pitanje, novac.......... Moja bebi ima 5 mj. i ja bih već željela drugu, ali ipak mislim da je još prerano, a i namjeravam se zaposliti jer sam skoro diplomirala pa onda za godinu dvije. Što vi mislite??????????
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 13:18:16   
Anoniman
Mojoj Asji je 16 mjeseci i ne planiram drugu trudnoću još je Asja mala,tako da smo skontali da bi najbolje bilo kad Asji bude 3-4 godine. 

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 13:18:32   
bezelye
Kada smo bili na kontroli 40 dana nakon poroda, doktor mi je rekao da je za organizam najbolje da se napravi pauza 2-3 godine. Isto tako je rekao "necu te ruziti i ako mi sutra dodjes trudna" user posted image Ali bolje je za tijelo zene da se odmori i pripremi za novu trudnocu. Slijedeca kontrola 6 mjeseci nakon poroda.
Za koji dan (01.01.) ce aBd Eren napuniti 6 mjeseci. Znaci tada bih ja trebala ponovo na kontrolu. Vidjecemo sta ce nam cika doktor kazati ovaj put.
Iskereno, ne pravi mi se neka velika razlika, mozda 2 godine. Nemam bas vremena za cekanje s obzirom da planiramo aBd i trece dijete user posted image
"Covjek snuje, Bog odredjuje" user posted image

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 13:27:11   
tweety
Moj sin ima skoro 3 ipo godine a kcerka ima mjesec i 19 dana.Meni je to nekako najnormalnija razlika,ona od 3-4 godine.Mi smo mislili cekati jos jedno pola godine prije nego sam zatrudnila tako da bi razlika bila oko 4 godine ali se desilo prije i drago mi je.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 13:38:07   
mamyca
Slazem se sa ostalim forumasicama,najbolja mi je razlika negdje 3,4 godine.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 16:24:32   
andji
ja sada ne planiram drugo dijete uopšte,ne znam dal će se taj stav promijeniti za par god. ali sada mi je nezamislivo da svu svoju ljubav,pažnju pa i finansije dijelim sa još jednom bebom koja bi svakako bila moja beba kao i Sergej,ali ja jednostavno se osjećam tako a i razmišljam....a i imam druge planove,da nadjem posao,i da uživamo nas troje,želim da Sergeja ispratim u svakom smislu njegovog odrastanja...možda za koju god promijenim mišljenje kad Sergej odraste i ne bude me trebao u ovolikoj 'količini' kao sada

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 16:27:44   
beni29
Razlika izmedju moje djece je skoro sest godina. Nismo tako planirali ali nazalost silom prilika tako je ispalo. Slazem se sa forumasincama koje misle da je tri godine idealna razlika.



_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 16:33:26   
ewica
Ja sam odmah nakon sto su meni moju Jovanu pokazali rekla mmda cim budemo mogli-imacemo drugo.S obzirom da bi to meni bio 3 carski rez a 4 trudnoca-moramo pricekati neke 2 godine. A ja bih voljela sto pre.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 16:35:28   
Anoniman
ja sam trenutno misljenja da je bolje napraviti malu razliku :) do 2 god max.. 1,5 god savrseno :)
smatram da sam svjeza sa radom i obavezama oko male bebe :) pa mi druga ne bi predstavljala "opterecenje"
naravno, ne podcjenjujem nicije misljenje, svakom svoje :)... al ja bih sad jos jednu :)) da se druze i odrastaju skupa
naravno onako ce biti kako Bog odredi...sve u svoje vrijeme i sa razlogom zasto tad

(odgovor članu beni29)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 16:41:46   
teta berta
ja isto mislim da je idealna razlika 3.god. Ono da se dječica mogu zajedno i igrati kad malo porastu. Ali isto smatram da je i teško izaći na kraj sa tek rođenom bebom i djetetom od tri godine posebno ako ste sami i nema vam tko pomoći. Ewice i ja sam imala carski,  pa iz tvog posta vidima da ti razlika između trudnoća nije velika te me zanima jesi li imala ikakvih problema u trudnoći i kasnije sa rezom je li te bolio i kako je izgledao?Meni svi govore kako na carski mogu roditi još jednom ili max dvaput a ja bi da imam tri bebice.

(odgovor članu ewica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 16:55:20   
ewica
IZVORNA PORUKA: teta berta

ja isto mislim da je idealna razlika 3.god. Ono da se dječica mogu zajedno i igrati kad malo porastu. Ali isto smatram da je i teško izaći na kraj sa tek rođenom bebom i djetetom od tri godine posebno ako ste sami i nema vam tko pomoći. Ewice i ja sam imala carski,  pa iz tvog posta vidima da ti razlika između trudnoća nije velika te me zanima jesi li imala ikakvih problema u trudnoći i kasnije sa rezom je li te bolio i kako je izgledao?Meni svi govore kako na carski mogu roditi još jednom ili max dvaput a ja bi da imam tri bebice.

Razlika izmedu carskih r. je kod mene 3,5 godine, dakle nije malo.Izmedju tih porodjaja imala sma spontani zavrsen kiretazom.Moj ljekar mi rekao da je sada, nakon 2cr,vazno sacekati da zatrudnim 14 mjeseci najmanje.Ako oziljak od cr na materici je OK, moze se imati do 4 reza, 3 svakako se moze.

_____________________________

Ewa,mama Jovane (24. septembar 2008.godine, 13,25h)
i dva Anđela-Jovana /24.06.2005-24.06.2005/ i Mrvice /12.04.2006-12.04.2006/.

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 17:07:10   
MELLI
IZVORNA PORUKA: Dina RR

ja sam trenutno misljenja da je bolje napraviti malu razliku :) do 2 god max.. 1,5 god savrseno :)
smatram da sam svjeza sa radom i obavezama oko male bebe :) pa mi druga ne bi predstavljala "opterecenje".



Draga moja, kod mene je po tvom mišljenju savršenstvo bez mane i nemaš pojma šta pričašuser posted image user posted image user posted image
Jedno mi je vazda na lijevom kuku, a drugo mi se drži za desno koljeno. Po cijeli dan mijenjam pelene i računam kad je kojem vrijeme da jede.
Šest mjeseci nisam rahat ručala ni kafu popila. Uuuuuuužasno mi ja teško, ali se nadam da ću odjednom odgojiti dvoje pa da će mi biti super za dvije do tri godine, ako onaj moj hairlija ne doda još jedno, a onda mu kastracija ne gineuser posted image user posted image user posted image .
Meni je takođe super ideja da će njih dvoje biti vršnjaci i da će istovremeno prolaziti kroz sve životne faze, mada o pubertetu ne smijem ni da razmišljam. Moj muž se već sad hvata za glavu kad pomisli da će za petnaest godina imati ženu u klimaksu i dvoje djece u pubertetuuser posted image user posted image
Ja nekako mislim da nema idealne razlike i da je najbolje kada ti se desi neplanirano.Što više o tome razmišljam sve mi se čini da nikada nije pravo vrijemeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 17:11:46   
bucko
ugl samo čitam vaše poruke, al nekad i ja kažem par riječi...ja još nemam baby, biće aBd...ali razlika između moje seke i mene je 11 mjeseci i 16 dana (bravo mama!) i to je prekrasno!!!Kako je mojoj mami i ostalima bilo oni znaju, al ja sam srećnica (i moja seka)...Od osnovne do faxa zajedno...najljepše djetinjstvo i odrastanje podijeljeno sa najboljom sekom...ko može, super je mala razlika...user posted image

_____________________________

04.11.12. u sami sumrak meni je svanulo

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 17:12:52   
Anoniman
ja ti zavidim user posted image iskreno :)
ti si bogata zena :)

(odgovor članu MELLI)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 17:16:52   
Anoniman
bucko.. i ja imam takav primjer u porodici, dvije sestra razlika 11 mjeseci :) kako ih je super vidjeti skupa uvijek, izlasci, druzenje, mjenjanje odjece, tracanje...uvijek sam im zavidjela (pozitivno).. jer je moja seka od mene starija 13 godina... kad mi je najpotrebnija bila, ona je otisla - prvo fax, pa udaja user posted image
naravno treba pretrpiti taj period dok su mali, al Boze moj, cijeli zivot je zrtva za njih, samo da njima bude bolje :)

(odgovor članu bucko)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 17:30:48   
aammina
Super tema,mm.je jedinac i kaze da je to pravo bez veze a ja sam odrasla u šestočlanoj porodici,mašala.rodila sam na carski prije 8 mj.eh sad,on bi najradije da odmah radimo na drugoj bebi ali ja ne mogu odmah,zbog reza,pa treba ipak malo sacekati.a to malo planiramo aBda da bude vec sljedece godine.pa kako zene sa blizancima ili trojkama.sve ce to biti juce.voljela bih zaista veliku porodicu ali je situacija loša pa sad za sad planiramo samo jos jedno,sto prije to boljeuser posted image user posted image user posted image naše bebare slatke neka su nam žive i zdrave

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 20:02:59   
sabas
ja nemam jos bebulina ali bice akb razlika izmejdu mene is sestre je 5 god veliak razlika tek smo pocele sa druzenjem kada smo se udale i sada mi je prvi i najbolji prijatelj, ona je drugacije odgajana od mene kada samo pomislim da sam mogla da imam prijateicu u kuci a ne da idem van ili da visim na tel Ona ima 40 i ima dvije dva djecaka 4 god i god i pol Tetkine duse oni su vanredno zivahni narocito u kombinaciji ali njena je sreca da ja i mm puuuuno ih volimo pa jos pomazemo a nasi nasi roditelji su tu i sama kaze da bi skrenula nismo tu Tu nema pravila zavisi sta zelis i kada se desi Obzirom na nasu situaciju trudilica sam ne zelim da planiram kada se desi nek se deci a blizanci hmm
Da ih vidite kako je mali sladak kada krade igracke od starijeg i bjeci sa malo guzicicm bez obzira i smije se do suza prava radost za pogledati
Puse

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kada ponovno zatrudniti
28.12.2008 22:57:49   
lejlašh
I ja bih malu razliku, recimo 2-3 godine, prije ne mogu ni ja zbog CR, a voljela bih bar troje djece, aBd. Moj je problem što moj organizam izuzeto teško podnosi stres, pa i trudnoću, pa se moram stvarno dobro pripremiti za to.
Ne bih voljela da moja mrvica odrasta sama, da se nema s kim potući i popričati da mama ne čuje, jer roditelji nisu vječni, a braća i sestre su tu jedni za druge

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kada ponovno zatrudniti
29.12.2008 21:47:10   
Crvena
IZVORNA PORUKA: mamyca

Slazem se sa ostalim forumasicama,najbolja mi je razlika negdje 3,4 godine.user posted image

Sto se vidi iz mog potpisa
                   user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kada ponovno zatrudniti
30.12.2008 21:47:16   
Adana
IZVORNA PORUKA: andji

ja sada ne planiram drugo dijete uopšte,ne znam dal će se taj stav promijeniti za par god. ali sada mi je nezamislivo da svu svoju ljubav,pažnju pa i finansije dijelim sa još jednom bebom koja bi svakako bila moja beba kao i Sergej,ali ja jednostavno se osjećam tako a i razmišljam....a i imam druge planove,da nadjem posao,i da uživamo nas troje,želim da Sergeja ispratim u svakom smislu njegovog odrastanja...možda za koju god promijenim mišljenje kad Sergej odraste i ne bude me trebao u ovolikoj 'količini' kao sada


Slazem se sa svim ovim, s tim da ja ne znam kako bih fizicki, a i psihicki, sa dvije bebe izasla na kraj... Ponekad mi je i Asja previse. user posted image  I sada, nakon svega, ne bih opet prosla kroz porod i oporavak ni za sta... Znaci, ne bunim se da imam jos djece, ali ako bi ih ikako neko drugi mogao roditi. A i trudnoca mi je stresna... Prije sam govorila cetvero, pogotovo jer sam ja jedinica, a danas, dosta vala i ona, meni nista ne fali pa nece aBd ni Asji. Svi mi govore proci ce me to, pozeljecu ja jos jedno... za sada grijese uveliko. user posted image  
A razlika, pa sto manja to bolja, da odrastaju zajedno, da su bliskiji, a i ostane stvari i igracaka...

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kada ponovno zatrudniti
31.12.2008 0:16:44   
teta berta
draga Adana posve razumijem tvoj stav, moja cujica je mlađa od tvoje mjesec dana i nekad sam jednostavno smorena, naživcirana, napeta. dijete je briga, ali i radost. ja sam isto jedinica i želim imati puno djece. iskreno nemam pojma šta su trudovi i por.muke jer je kod mene bio carski, ali da opet ostanem trudna ne bih požalila. naravno ne namjeravam još ali ako Bog da za dvije tri godine. želim blizaaaaaaaance......

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kada ponovno zatrudniti
31.12.2008 10:57:03   
eris
Hajde da se i ja uključim,
prvo da kažem da je razlika među mojom djecom 6 godina i 3 mjeseca, ona je sada u pubertetu a on je u nekoj bezobraznoj fazi, pa se glođu po vazda, ali opet i grle se i ljube, igraju i slično.
Smatram da sam pogriješila praveći tako veliku razliku, ali ono fakultet, rješavanje stambenog pitanja, pravi posao i slično. Kada sam drugi put ostala trudna(ne baš extra planirano) MM i ja smo već neko vrijeme razgovarali o drugom djetetu. Međutim, neočekivana trudnoća me zbunila, i malo je falilo da uradim abortus(prije no što osudite: dobila sam otkaz istog trena kada mi se stomak ugledao, MM se oporavljao od teške operacije, podstanar ii svašta nešto )
Ali hvala mojj rahmetli majci, koja je nekako skontala da sam trudna i odgovorila me!
Sada mi je super, i zato čim vam prvi put zamiriše nečija bebica, ili se zapitate kako je to imati još jedno dijete, ništa ne čekajte, rađajte odmah, niko se nikada nije pokajao.
Treće smo planirali kada je malcu bilo 3 godine( super mi posao, dobro plaćen, sopstvena kuća, djeca znaju skrbit o sebi, dobri učenici, ma sve ok), ali vraže, čovjek snuje, Bog ostvaruje! Znam ja da će doći to moje treće uskoro,aBd, i razlika nije baš idealna, kći će mi možda ići i na fakultetuser posted image , ali neka, neka svoje djece, i sve što ih ima više, porodica je sretnija i jača.


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kada ponovno zatrudniti
4.1.2009 22:37:14   
teta berta
Eris user posted image  za tebe!!!

(odgovor članu eris)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kada ponovno zatrudniti
4.1.2009 22:57:31   
jasmina_mm

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: andji

ja sada ne planiram drugo dijete uopšte,ne znam dal će se taj stav promijeniti za par god. ali sada mi je nezamislivo da svu svoju ljubav,pažnju pa i finansije dijelim sa još jednom bebom koja bi svakako bila moja beba kao i Sergej,ali ja jednostavno se osjećam tako a i razmišljam....a i imam druge planove,da nadjem posao,i da uživamo nas troje,želim da Sergeja ispratim u svakom smislu njegovog odrastanja...možda za koju god promijenim mišljenje kad Sergej odraste i ne bude me trebao u ovolikoj 'količini' kao sada


Slazem se sa svim ovim, s tim da ja ne znam kako bih fizicki, a i psihicki, sa dvije bebe izasla na kraj... Ponekad mi je i Asja previse. user posted image  I sada, nakon svega, ne bih opet prosla kroz porod i oporavak ni za sta... Znaci, ne bunim se da imam jos djece, ali ako bi ih ikako neko drugi mogao roditi. A i trudnoca mi je stresna... Prije sam govorila cetvero, pogotovo jer sam ja jedinica, a danas, dosta vala i ona, meni nista ne fali pa nece aBd ni Asji. Svi mi govore proci ce me to, pozeljecu ja jos jedno... za sada grijese uveliko. user posted image  
A razlika, pa sto manja to bolja, da odrastaju zajedno, da su bliskiji, a i ostane stvari i igracaka...


e i ja se slazem sa vama i sama pomisao na drugu trudnocu dizu mi se dlake na glavi. Ni kod mene trudnoca nije prosla bez problema a ni porod. Ja imam sestru koja je mladja od mene 26 mjeseci i mi smo se do neke 15 godine stalno svadjale i bile ljubomorne jedna na drugu tako da ja ne vjerujem da je i jedna sa sestrama u miru odrastala - kod nas je bio rat.user posted image user posted image user posted image
naravno da bih voljela da i moj benjamin ima brata ili sestru samo sto adana rece da bar ja ne moram roditi jer ne vjerujem da bih jos beba mogla psihicki podnijeti ali vidjecemo
kao sto rekoh slazem se i sa andji i sa adanom

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kada ponovno zatrudniti
5.1.2009 21:14:27   
andji
Ma ja sam imala extra i trudnoću i porod,ja sve te medicinske nazive za lijekove uopšte ne znam,jer nikakvih problema u trudnoći nisam imala,osim što sam još više poživčanila,i porod mi je bio super,za 15 min Sergej se rodio.....ali ne želim drugu trudnoću sada i drugo dijete i gotovo,mislim da bi se samo mučila,a ne uživala u svemu tome....Bog da mi oprosti,možda zvuči i sebično i kruto a i znam da poslije dvoje djece ne bi imala vremena da sebi napravim kavu i u miru je popijem,a o kakvom sredjivanju i provodjenju vremena samo za sebe,mogla bih samo sanjatuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *