|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:31:41   
emy24
Drage moje ja sam majka 3,5godisnjeg djecaka,on je veoma bistar i pametan djecak,doduse malo je i nemiran ali sve je to u sklopu odrastanja,sa nepunom godinom i pol,poceo je razgovarati cisto i razgovjetno,sto se tice izgovora slova R mi smo to vec odavno savladali,muza zove imenom vec odavno,ali prije par mjeseci mene je poceo takođe zvati imenom,rijetki su dani kada me zovne mama,meni je to simpaticno i kada me zovne ja se odazovem,ali u jednu ruku me i strah dok bude malo veci da me ne bude stalno zvao imenom,jer ja sam mu mama i trebalo bi da me zove mamom....cula sam da djeca koja su inteligentna zovu roditelje i sve oko sebe imenom....zanima me vase misljenje,kako vas vasi malisani zovu,dali da sprjecavam tu naviku ili da ga pustim da me zove kako zeli

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:34:33   
bebacha
ja mislim da ti to trebas sasjec u korjenu,nemoj se odazivat na to il nadi neki drugi nacin.veliki je momak,razumijet ce.meni je jako ruzno kad djeca zovu roditelje imenom.moja Ajla je par put taju nazvala imenom al zato jer je imitirala meneuser posted image user posted image al sam joj odma postavila stvari na mjesto i rekla da ona nesmije tako zvat

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:35:25   
Hanady RR
ma pusti dijete da te zove kako želi...
moja starija zove mama i babo ali vrlo lesto zove nas imenom, muža čak češće imenom zove čak i nadimkom kako ga ja zovem...ima ona neke svoje situacije kada nas imenom zove...
ja u tome ništa lioše ne vidim.user posted image
Ovo sa inteligencijom nisam zaista sigurna koliko je tačano ali ja ne psutavam svoju djecu jer smatram da imaju svoje razloge da me nekada imenom zovnu.
zaista mi to nije loše user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:37:08   
veeseelaa
oprostite al meni je strašno za čuti da dijete svoje roditelje zove imenom! osobito kad to čujem u nekim starijim godinama, mami 60 godina a sin je zove npr Latifa bona, ja bi to u stratu promijenila
Mene malena zove mama, ukoliko me slučajno zove imenom reći ću joj da to ne čini
Ja nikada svoju mamu nisam zvala imenom, uvijek je mama Buba kako je od milja zovem a rahmetli oca isključivo babo, babi i slične izvedenice
Naravno da daidu e zvati daidom, amidu amidom, nanu nanom itd
To mi je neki respekt a ne ono da mi brata zovne hej Elvise, ma bjei

< Poruku je uredio veeseelaa -- 23.11.2010 10:38:11 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:37:58   
emy24
to je i meni simpaticno,ali mislim dok on u svojoj glavici skonta da me nece zvati imenom,ali ono kad smo negdje u drustvu on mene zovne imenom,ma svi se okrenu kao da je uradio nesto lose

_____________________________

Emin & Ejna
23.04.2007.
26.07.2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:38:18   
škorpija
mene zove mama, a ja svoju mamu nekad zovem mama a nekad po imenu zato što znamd a je to nervirauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:42:27   
mama75
Sjecam se da je moja kcerka imala taj period kada je sviju zvala imenom. Mislim da je to bilo negdje sa 3 godine, ne znam tacno. Uglavnom, "otkrila" je imena i povremeno bi mene zovnula imenom, cak i moje roditelje. I kako doslo tako i proslo. Mislim da je rano da se brines da ce mu ta navika ostati za cijeli zivot, jos je on maleni. Ako ti smeta, nemoj se odazvati kada te zovne imenom i brzo ce to prestati. Ali mislim da je i to jedna od onih faza kod djece i da njima to nesto posebno znaci kada roditelje zovnu imenom. Moja je cak znala ako je npr. babo nesto zeza, da ga oslovi imenom i to onim "zvanicnim" tonom  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:46:36   
Hanady RR
Mislim starvno da je smješno reći da ako te dijete od 2 ili 4 ipol godine zovne imenom da je strašno.
zašto dijete sputavati u želji da pokaža šta zna...to je njihov način da ih čak pohvališ.
Ja sam svoje naučila kako se zovemo i prezivano i adresu stanovanja i nisma ih naučila da ako se izgubile ili ako ih neko ukrade da samo tada to znaju, normalno je da one kao djeca imaju svoje treutke kada me zovu imennom i pokažu svoje znanje.
u tome nema ništa loše...
Porediti dijete od 4 godine i odraslog čovjeka u poštovanju koje se odlikuje odazivanjem na ime ili nadimak ili tzv. ''funkciju'' nema ni smisla ni uporište u odgajanju.

Moja dijeca zovu i mama, i mamice i majčice i zovu me imenom kada žele pokazati upravo pred nekim kako one to znaju.
Tako i supruga...kad ona vani nešto radi i ja kažem zovnite ga na ručak, starija izađe na vrata i zove ga makice kako ga ja inače zovem, šta je loše u tome.

ja svoju djecu nekrivim za nepoštovenje, to je smješno, djeca su i imaju pravo da uče svaki dan nešto novo i nauče kako imena tako i razloge zašto ga trebaju znati i kada ga koristiti. Al nemože sve dodjednom naučiti treba vrijeme i situacija da ima mama i babo sve lijepo objasne.

meni ovo ne brine, svejsna sam svoje djece i znam da me poštuju više nego neka djeca koja zovu mamice i babice po milion puta dnevno i starija su...to nema veze sa poštovanjem kod male djece.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu emy24)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:48:01   
anidla
ucim Nou da me zove mama a mm tata

s tim da smo sad u fazi tepanja pa kazem Noi idi kod tanane user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:51:05   
veeseelaa
ponavljam meni je to strašno za čuti, ne svidja mi se skroooz
Dijete se od malena uči, mm kad zovne svoje roditelje imenom meni nije dobro
Kaže tako on od malena, kako se nauče kao mali tako će im i ostati
Moja malena od brata je tako kako kažete u periodu od 2-4 godine počela zvati roditleje imenom i njima je to bilo simpa i Boga mi ih i sada sa 5 godina često zovne imenom, e pa sad se teško djetetu odviknuti
A lijepo sam ih upozoravala! nekom to ne smeta, nekom je to možda poželjno, jer se tako osjećaju mladje (čuh i ovaj izgovor) user posted image user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:51:48   
jasmin
Moja djevojcica me do skoro zvala imenom.Rijetko kad mama.Nisam prisiljavala dijete da me zove mama.Samo bih je lijepo upitala sta sam ja tebi,ona kaze mama,ja kazem pa tako me i zovi.Sada vise ne zove imenom,vec mama,majkice,majko,mami...kako joj kad naidje.Mislim da je to samo jedna faza.Isto tako mislim da dobro odgojeno dijete(od 5-7 god.pa dalje) nece roditelja zvati imenom :).Ali manjem djetetu nije zamjerati.

< Poruku je uredio jasmin -- 23.11.2010 10:53:29 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:52:15   
veeseelaa
meni ovo ne brine, svejsna sam svoje djece i znam da me poštuju više nego neka djeca koja zovu mamice i babice po milion puta dnevno i starija su...to nema veze sa poštovanjem kod male djece.


ma naravno da kod male djece nema veze sa poštovanjem al se ja bi se pribojavala da im to ne ostane navika

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:54:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin

Moja djevojcica me do skoro zvala imenom.Rijetko kad mama.Nisam prisiljavala dijete da me zove mama.Samo bih je lijepo upitala sta sam ja tebi,ona kaze mama,ja kazem pa tako me i zovi.Sada vise ne zove imenom,mama,majkice,majko,mami...kako joj kad naidje.Mislim da je to samo jedna faza.Isto tako mislim da dobro odgojeno dijete(od 7 god.pa dalje) nece roditelja zvati imenom :).Ali manjem djetetu nije zamjerati.



dijete može biti odgojeno u jednom dijelu extra a u ovom da kiksa, hebi ga valjda neki roditelji ne stignu na sve strane, možda to tako i nije od vitalnog značaja al meni je eto ružno za čuti i od strane manje i od strane veće djece
Nadam se da moja Ajša neće upasti u tu fazu jer bi zaista bila user posted image user posted image user posted image  možda da me zove mama Sanela al samo Sanela neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:54:39   
jasmin
Nece ostati navika ukoliko se djetetu lijepo kaze da je mama mama,a ne Seherzada:).Samo govoriti,ne prisiljavati.I vremenom ce proci ta faza.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:55:44   
anidla
IZVORNA PORUKA: jasmin

Nece ostati navika ukoliko se djetetu lijepo kaze da je mama mama,a ne Seherzada:).Samo govoriti,ne prisiljavati.I vremenom ce proci ta faza.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:56:34   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: jasmin

Nece ostati navika ukoliko se djetetu lijepo kaze da je mama mama,a ne Seherzada:).Samo govoriti,ne prisiljavati.I vremenom ce proci ta faza.


user posted image user posted image user posted image

pa jasmin se zove možda Šeherzada



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:57:12   
Hanady RR
smješno da tako ostane, smješno....
Svaki roditelj u postupku odgajanja svoga dijeteta bira trenutke i situacije kada i kako naučiti koji se nazivi i postupci kada koriste....
ja svoju mamu mamom zovem, a ona kaže zvala sam je i pravim imenom i čak nadimkom jer je ona poznatija po njemu bila....
mislim u tome ništa loše nije bilo ni mojoj mami...sa 5 godina sam se na moru u hotelu ''izgubila'' ' lijepo rekla ime i prezime mame i našli je tada mi je mama obdjasnila da je lijepo znati mamino ime za upravo takve prilike...ali sam plakla i mamu tražila  ane ženu s aimenom tek kada su me pitali za ime rekla sam ga. Znači u određenim momentima iskoristi se prilika da se djetetu razlika objasni.

Sad da me mlađa imenom zovne...znači dijete tek porgovorilo...nije joj još dvije godine...ja treba da je sasječem u korijenu da to ne radiuser posted image user posted image user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:57:29   
anidla
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: jasmin

Nece ostati navika ukoliko se djetetu lijepo kaze da je mama mama,a ne Seherzada:).Samo govoriti,ne prisiljavati.I vremenom ce proci ta faza.


user posted image user posted image user posted image

pa jasmin se zove možda Šeherzada




bas? user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:57:32   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin

Moja djevojcica me do skoro zvala imenom.Rijetko kad mama.Nisam prisiljavala dijete da me zove mama.Samo bih je lijepo upitala sta sam ja tebi,ona kaze mama,ja kazem pa tako me i zovi.Sada vise ne zove imenom,mama,majkice,majko,mami...kako joj kad naidje.Mislim da je to samo jedna faza.Isto tako mislim da dobro odgojeno dijete(od 7 god.pa dalje) nece roditelja zvati imenom :).Ali manjem djetetu nije zamjerati.



dijete može biti odgojeno u jednom dijelu extra a u ovom da kiksa, hebi ga valjda neki roditelji ne stignu na sve strane, možda to tako i nije od vitalnog značaja al meni je eto ružno za čuti i od strane manje i od strane veće djece
Nadam se da moja Ajša neće upasti u tu fazu jer bi zaista bila user posted image user posted image user posted image  možda da me zove mama Sanela al samo Sanela neeeeeeeeeeeeeeeeeeeee



Nemas sta da se plasis.Mojoj je 3.5 god i vise me gotovo nikada ne zovne imenom.S djetetom se treba raditi konstantno.Nije strasno ako pogrijesi,strasno je ako roditelj mudro ne djeluje da se greska izbaci bez vecih posljedica.
Mislim da je u vecini slucajeva dob 2-4 god faza da mamu zove imenom.Brzo prodje :).

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:59:05   
veeseelaa
ma u pravu si, naravno da s djetetom treba razgovarati
al se zaista pitam kako to da roditeljima ne smeta kad ih sin/kći od 10,20,30 godina zovne imenom
Nekima ne smeta user posted image user posted image  

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 10:59:11   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: jasmin

Nece ostati navika ukoliko se djetetu lijepo kaze da je mama mama,a ne Seherzada:).Samo govoriti,ne prisiljavati.I vremenom ce proci ta faza.


user posted image user posted image user posted image

pa jasmin se zove možda Šeherzada





Ma jok!Samo se sjetih da je aktuelna pa napisah :D.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 11:00:38   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ma u pravu si, naravno da s djetetom treba razgovarati
al se zaista pitam kako to da roditeljima ne smeta kad ih sin/kći od 10,20,30 godina zovne imenom
Nekima ne smeta user posted image user posted image  



Ovo po meni nije ok i treba ga mijenjati.Ali nekome je haman ok.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 11:00:53   
anidla
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: jasmin

Nece ostati navika ukoliko se djetetu lijepo kaze da je mama mama,a ne Seherzada:).Samo govoriti,ne prisiljavati.I vremenom ce proci ta faza.


user posted image user posted image user posted image

pa jasmin se zove možda Šeherzada





Ma jok!Samo se sjetih da je aktuelna pa napisah :D.


zato mi je bilo slatko i smjesno,ali eto uvijek ima lonac svoj poklopac :)

jasmin ajd natemu najljepsa imena plsss i odgovori mi na pitanje, znam da znas user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 11:05:38   
neki
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

...to nema veze sa poštovanjem kod male djece.




Ja sam svog oca rahmetli uvijek zvala nadimkom:Sejouser posted image
On nije htio da ga zovem babo,ostalima se nije svidjalo tatauser posted image user posted image user posted image ,tako da sam ga uvijek zvala Sejouser posted image user posted image user posted image
A postovala sam ga maximalno...
Dakle slazem se skroz sa Hanadyuser posted image
Svojoj djeci jedino nedam da dedu i nane zovu imenom,to mi nesto bas bezveze,jer ja svekrvu nekad zovnem imenom,pa onda i moj Sead nju nekad zovne imenom,ne to ne moze,ona je za njega nana ...user posted image

< Poruku je uredio neki -- 23.11.2010 11:09:02 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako VAS zovu vasa djeca???
23.11.2010 11:28:06   
A Iman
bez ljutnje, ali meni je ruzno cuti kada djeca roditelje zovu imenom. ne mislim da to ima ikakve veze sa inteligencijom. ne znaci da to ruzno stvarno jeste, ako meni jeste. ali meni jeste. user posted image

drugo je bilo ovo sto neki pricaju u vremenima kada je babo htio da bude babo, ali okruzenje bas nije bilo idelano za to.

moj tata je bio tata, moj muz je isto imao tatu, ali on je za sebe izbarao titulu "babo"
moja najljepsa titula je mama, i nista mi ljepse nema na svijetu nego cuti glas svog djeteta koji me zove "mama"

svakom svacije, pa prema tome ko hoce da ga djeca zovu imenom, licno, nemam nista protiv.

user posted image

_____________________________

Idemo dalje....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Izaberi najlijpse ime
adissa_

Izaberi najlijepse musko ime

Omar/Omer (21%)

Ali (10%)

Tarik (19%)

Dzan (10%)

Elnur (6%)

Ahmed (35%)


Broj svih glasova: 232

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *