|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako im dajete sirup/lijekove?
26.12.2008 23:48:57   
Lorna
evo Lorna mi je vec 3 dana bolesna, imala temperaturu, kaslje, nos zacepljen, ma grozna je. Nikako ne mogu da je natjeram da popije sirup za kasalj, a kad ga i uzme, uz silna ubjedjivanaj i nagovaranja, redovno ga ili ispljune ili proguta. Kako se vi dovijate sa svojom djecom?


_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 3:09:15   
stella
Mi Hani navucemo na spricu i popije,Gutljaj po gutljaj,Ni premalo ni previse.a na kasiku nema sanse.Sve prospe.
Kad je bila bolesna tako sam joj i vodu i caj davala jer nije htjela nista osim cice a temperaturu imala.
zao mi je Lorna,mi smo to skoro prosliuser posted image
zelim maloj brz oporavak.Pozz

< Poruku je uredio stella -- 27.12.2008 3:10:07 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 12:54:28   
jasmina_mm
ja sam isto muke mucila sa tim jer je moj sin morao piti Ferum sest mjeseci. Na sve moguce nacine smo ga varali da popije, ali najuspjesnije je bilo kada bismo mu umocili komadic hljeba u sirup ili pomjesali ga sa sokom...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 13:15:40   
sarayka
Ja znam da je to za njeno dobro pa mi nije žao ako se malo buni ili plače.
Meni je mama davala tako sto me stavi u poluležeći položaj i stavi mi kasiku npr.sirupa usta a pošto vecinom djeca neće da otvore usta onda mi začepi nosuser posted image  i time se i ja služim.
Lamija malo negoduje al brzo prodje i poslije toga malo vode i zaboravi!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 15:28:15   
mamyca
Samo jednom sam Hamzi davala Paracetamol sirup,i to nakon vakcine,normalno na kasikicu,malo se bunio,al je popio,inace mu i D3 kapi dajem na kasikicu i normala popije,bez problema.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 15:33:31   
simba
kad treba dajem mu na kasikaicu i nebuni se zasad....
A eno zava muku muci pa je ubijedila malog da pije tako sto je ko fol dala medi (igracki) da pije sirup i ko fol medo je popio i ozdravio pa sad i on pije ne odbija.user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 15:43:08   
triplemama
U Panadon baby sirupu ima super šprica specijalno za sirupe i time se mi i služimo.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 15:55:30   
travnicanka
Ovdje uz svaki sirup dobijes odgovarajuci cep i spricu ili jednu plasticnu duboku kasiku za vecu djecu.
Navuces lijek u spricu i najbolje da dijete stoji,nekako je prevaris,kazes da je to neki sok i kad otvori usta odma sve ubrizgas tako da nema vremena ispljuvati.
Kod mene to funkcionise super bez ikakvih problema uzmu lijek.Sreca je pa gotovo svi sirupi imaju okus nekog voca.
Lijep pozdrav!!

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
27.12.2008 19:14:34   
Lorna
Sve sam isprobala, ali ovo dijete je toliko tvrdoglavo da nema sanse da ga uzme. I ovdje uz sirupe dodje spric i casica, i dam joj, zavalim je, zacepim nos, ma sve sto ste vec nabrojale, ali ona opet povrati. Joj popizidla sam danas, obadvije smo plakale...
U ponedeljak je vodim ljekaru i trazicu d ajoj da injekcije, jer ja drugog izbora nemam. Joj mogu misltiti kako ce me gledati covjek, jer mame obicno se bore da im dijete ne prima boce, a ja cu jos traziti...hehehehe

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
28.12.2008 0:51:20   
merimaa
e znam kako ti je ja svom dajem spricom lakse mi i ne prosipa a dobio je ovaj ceklor sirup za kasalj on je sladak pa mu se svidja...a ima onaj dalsy za temperaturu on ima los okus pa ga teze dat al zeznemo ga pipom kazem mu zini evo ide pipa od tako zine mi damo sirup i odma poslije pipu i on nekako proguta probaj tako....znam da ti nije lako ja se temperature najvise bojim...user posted image

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
28.12.2008 2:24:36   
teta berta
Moja beba isto nije htjela paracetapol pluvala je, a temperatura bila visooka, onda joj stavila čepić. Ali sad pije esbesul jer je imala e.colli pa radi profilakse i popije mi bez problema. Znam kako ti je Lorna i mi smo u početku morali dobiti boce, ali htjet će ona piti vidjet ćeš. Probaj i ti taj trik sa igračkom neka njena najdraža igračka popije ko fol pa možda i ona pristane. Sretno i javi šta je bilo.

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
29.12.2008 20:42:36   
Lorna
eh sinoc sam joj dala coca colu (koju inace branimo) i u colu sam stavila sirup. Ona se toliko zblanula sto smo joj dali sodu da je popila u sekundi, nije ni skontala da je sirup unutra hehehehe
Ako ovo bude ferceralo, nastavljamo!

_____________________________

Upoznajte Lornu
http://lorna-a-petschelt.blogspot.com/

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
30.12.2008 8:51:08   
Blue rose RR
Hm, Lorna nešto razmišljam, da li je učinak sirupa bio dobar, s obzirom da si ga pomiješala baš sa colom?user posted image
Možda da naredni put pomiješaš sa običnim čajem ili voćnim/povrtnim sokom.

Kikica nije htjela popiti paracetamol, i onda sam dala njoj samoj da sama sebi nakapa sirupa, te je kao velika mamina ciruca popila isti.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Lorna)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
30.12.2008 8:55:49   
Skvo RR
Ja sam juce poslije vakcine sirup plicet stavila u hapu i mica je popila bez problema..

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
30.12.2008 9:00:58   
dinaa
Samo jednom sam djetetu dala sirup i uhvatila ga za nosic posto nije htjeo da popije ,toliko se zagrcnuo da sam premrla od straha i mikad vise se nisam usudila koristiti tu metodu,ako bas nikako ne bih uspjela pomijesala bih ga sa malo caja,a uglavnom popiju bez problema.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
30.12.2008 10:36:07   
Gigana
Ja s tim do sada nisam imala problema, hvala Bogu, jer mom Vedadu da dam solne kiseline on bi je popio. 

Obično sirup dajem na kašičicu, ali šprica je zakon, pogotovo za antibiotik, kad mu u noći moram dati, a on slatko spava.  Tada mu samo uvalim špricu u usta i on u snu popije, ne zna ni šta ga je snašlo.

Možda će me zezati kad još malo poraste, sad mu je 13 mjeseci i još uvijek je dobar što se toga tiče. 

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
30.12.2008 10:40:25   
Ilhana RR
Ja sam davala maloj sa spricom ali ona je plakala i onda pola pljune... sada joj dajem normalno na kaskicu i odma proguta... stavim joj par AD kapi u to jer ima ukus koji se njoj svidja tako da onda nepljulje nikako...

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
30.12.2008 13:28:28   
batterfly
Nismo nikad zaista,hB,imali problema davati sirpu djetetu,znalo se desiti da Imran povrati nekad,i to iskljucivo onaj "zinnat",ali sam rekla dr. da ga nece i da ako ima zamjena da drugi...Tako da njemu vise ne dajem taj,vec drugi,a mali bebach sve pije bez problema...
Ono sto bi ti savjetovala,vec su ti rekle neke forumasice,a to je da pomijesas sa cajem li nekim drugim sokom...Ili pripremi casu cole,a sirup u kasiku,i reci ako brzo popije sirup,da moze popiti i casu cole???Mozda upali??Kod mene bi upalilouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
12.1.2009 18:50:04   
lamka
Ih i mi muku mucimo sa sirupima. Nekada joj naleti period pa sama trazi da ga popije ali jedino zinat nikada nije htjela. I samo ednom je popila a da ga nije povratila u roku minute. Ja najvise muku mucim. Zato je vecinom mm zaduzen jer on to s njom na politički način odradi pa popije bez problema. A koristimo od sprice, kasikice do mijesanja sa njenim sokicem.

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
19.11.2017 10:00:07   
manuela RR
Kako dati sirup bebi koja to nikako ne želi. ..i to dva puta dnevno. ..?
Mi treba da pijemo legofer i vitamin c ali nema šanse da ga nekako uspijem namamiti da popije. ..Okreće glavu i pljuje. ..
Jučer jedva nekako sam uspjela spricom ali jutros nema šanse. ..
Cilj mi je da popije propisanu dozu a ne da pola završi n a odjeći user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
19.11.2017 11:12:01   
ninuska
Na spricu, cuvas glavu i spricu u usta...ne znam koja je kolicina...al spricnes prvo malo, a onda ostatak kad prvi dio proguta....ako das odjwdnom sve velike su sanse da ce ispljunuti..
Nama je ovo upalilo kad nije htio da pije...
Ako stisne usne ti vrh sprice uguraj u cosak usana :).

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
19.11.2017 12:16:29   
Visnja RR
uh kad se sjetim tog perioda....svako davanje sirupa je bilo kao da zlostavljamo rođeno dijete...
Asja je počela surađivati tek s 3 g....
Do tada muž je drži a ona se batrega ...ja pokušavam ubaciti u usta ...najčešće prospem ili ako i proguta od huje povrati...
svi savjeti su padali u vodu

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
19.11.2017 12:27:28   
manuela RR
Baš tako. ..osjećam se kao da maltretiram rođeno dijete user posted image .
Ninuska uspjela sam tako nekako dok mu je muž čuvao glavu a ja spricu gurnula u usta i pomalo ...Ne znam treba li da pišem kako je on ispoljavao svoje nezadovoljstvo
..
Još kad mi padne na pamet da moram čitav mjesec ovako user posted image

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
19.11.2017 12:34:32   
ninuska
Draga moja, sve znam :(. Meni je cura bila smor sto se toga tice...
S malcem sam se nekako ustelila...koristila sam i ruke i noge da bih ga cuvala, a u isto vrijeme da sirup dam (nazalost, bilomje dana kad sam bila sama s njim).
Samo po malo...vjeruj, bice ti lakse...malo i usta pricuvaj..morace da proguta

_____________________________

2011 ??
2015 ??

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako im dajete sirup/lijekove?
19.11.2017 13:09:15   
Alma_27
U spricu, kao sto rekose, i pomalo uspricaj u usta. Nema pregovaranja. U stanju su plakati do sutra da ono sto im se ne svidja ne bi progutali user posted image

Ako bas ne ide, pitaj doktoricu za injekcije. Barem ces biti sigurna da je dobio pravu dozu lijeka i to nerazblazenu nekim sokovima i cajevima.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *