|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako pomoći nekome tko ima problema sa zatrud...
15.10.2009 12:33:33   
Crazy little thing
E ovako.. Nisam naišla na sličnu temu, i ne znam koliklo je naslov jasan pa da pojasnim. Naime, znam par ljudi koji imaju problema sa zatrudnjivanjem, i što je najgore, to su sve divni ljudi koji znaju s djecom i koji to silno žele i pate zbog toga što im ne ide. I sad, zanima e što reći tim ljudima. Kako biti pomoć, a da ih ne povrijedim. Mislim, ja uglavnom sa ženam pričam, pa me zanima što im reći. Nekako mi je glupo "a bit će nešto već, samo se strpi", mislim to mi je nekako banalno. Kako da postupim s njima. Pogotovo mi bude žao kad vidim svoju rodicu s mojom malenom, nekako mi se srce stegne, onda mi ne uspijeva da joj šta kažem. Nadam se da ćete mi vi trudilice pomoći, i reći mi kako se ponašati i što treba reći?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:51:26 >


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:01:43   
tikica_69
Vrlo tesko....mene smeta ako me netko o tome stalno ispituje, a i smeta me ako me nitko nista ne pita kao da problem ni ne postoji. Ponekad mislim da sam uzasno teska okolini. U stvari, sigurna sam u to.

_____________________________

- 20 neuspjelih pokusaja (AIH/IVF/ICSI), 2 x biokemijska
- http://zalauru.blog.hr/
Ja se ne predajem!


(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:09:37   
Crazy little thing
Ja se u biti u većini slučajeva nađem kako šutim, što mi je strašno glupo. Ali to je jako osjetljiva stvar pa zbilja ne znam ŠTO da kažemuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 29.7.2010 12:51:38 >


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:13:49   
ena30
samo nemoj govoriti '' ma nemoj se sekirati...biće....'' uh kosa mi se diže na glavi od takvih komentara....
ako pričaju o tome potrudi se da ih saslušaš, ako ne pričaju nemoj puno zapitkivati i eto to ti je najbolje što možeš učiniti.

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:18:44   
Crazy little thing
Mislim da ću ih obje uputiti na ovaj forum, jer mi se čini da ste vi jedna drugoj najveća podrška. A što god ja kažem može biti pogrešno.

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu ena30)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:20:10   
Anoniman
Mislim da je najbolje ne zapitkivati i ne pricati neke price u smislu"mi nismo imali tih problemauser posted image ", "ja sam taaako plodnauser posted image "....i sl. (ja sam slusala takve stvari dok smo se trudili mm i ja da zatrudnimo i to mi je bilo...ah kao noz u srce.
Znam da ljudi pricaju o tim stvarima kada budu spremni, pa to postujem. kad vec trebam nesto reci kazem kako je meni bilo i da je zaista sve u Bozjim rukama. treba se nadati, moliti i boriti za svog bebaca...a opet ne opterecivati se mnogo, jer i to moze uticati na user posted image

(odgovor članu ena30)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:21:11   
salmy
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Vrlo tesko....mene smeta ako me netko o tome stalno ispituje, a i smeta me ako me nitko nista ne pita kao da problem ni ne postoji. Ponekad mislim da sam uzasno teska okolini. U stvari, sigurna sam u to.
Ja sam uzasno mrzila kad su me ljudi "sazalijevali"fuj
Bjezala sam od prodavnica za djecu,prolazila pored njih ko luda...........jako tesko sam gledala malu djecu,ne zato sto ja nemam........vec meni bilo neprijatno zbog njih????????????nigdje veze .To je trajalo jako dugo,dugo.........caka sam jedno vrijeme govorila da NE ZELIMO djecuuser posted image user posted image user posted image
Ma jednostavno sam misljenja da ne treba pitati.......davati savjete  pricati o nekom svom kako je ON uspio........... treba pustiti ljude da zive u svojim mastama.A svako ko treba savjet TRAZICE gauser posted image user posted image
I ko ceka docekauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:24:45   
Zoe
Ako si baš bliska sa tim prijateljicama možeš im sugestirati da odu na detaljnije pretrage ako to već nisu obavile ( možda su ti šta i kazale), a i da im preporučiš RRuser posted image , meni su poprilično pomogla druženja sa djevojkama koje su imale iste ili sl. problemeuser posted image

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:29:15   
Skvo RR
Ja sam misljenja, da neke stvari ne treba potezati. Kako se radi dosta o osjetljivoj temi, mislim da bi sacekala da mi se ta osoba povjeri.
Moje iskustvo je da ja nisam ni sa kim o tome razgovarala, cudnog raspolozenja sam bila, tako da mi se iz ove perspektive cini da sam i bila poprilicno neljubazna, ako je neko nesto pitao,  uputio neki komentar i sl.

Sada, nesto razmisljam i da me neko nesto pita, ne znam kakav bi koristan savjet dala....user posted image  Nekorisne savjete i komentare (tipa/ ne sekiraj se, bit ce to bolje, i sl.) ne bi ni davala, a opet da bi dala neki smislen savjet, tu vec treba covjek da bude upoznat sa totalnom intimom te osobe, kao i njenog bracnog druga, a takvih ljudi je oko mene jako malo.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:30:01   
veeseelaa
Ja se u te stvari izuzev ako me lično pitaju za savjet ne bi miješala
Imam za prijatelje dva para koji nemaju djece, jedni otvoreno pričaju o tome a jedni ne
Imam osjećaj da ovom drugom paru kažem nešto u vezi s tim da bi mi zamjerili, ljudi u takvim situacijama su jako osjetljivi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:36:24   
riba78
 nikada nemoj reći :opusti se ,bit če sve OK samo se ti opustiuser posted image

_____________________________

To je prokletstvo želje koja se ne gasi, ali se ne ostvaruje."
Meša Selimović

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:37:29   
leli§
ako me neko pita za neki savjet rada sam podijeliti iskustvo i iznijeti msljenje. ako neko o tome ne prica nikada ne bih prva zapocela tu pricu.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:39:35   
Anoniman
Bila bih u stanju ubiti ženu koja ima djecu i dođe meni soliti pamet ma ne sikiraj se biće aBd,ili kad dođe sa svojom djecom kod mene pa se počnu maziti ljubi ih mama,mamino zlato,moja djeca isl.tad se grozno osjećam.........fuuuuuuuuuuuj.
Sve mi je jasno da se vole ta djeca i da nema niko preči od njih ali mogu se vala malo strpiti prad mnom

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:40:53   
salmy
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Bila bih u stanju ubiti ženu koja ima djecu i dođe meni soliti pamet ma ne sikiraj se biće aBd,ili kad dođe sa svojom djecom kod mene pa se počnu maziti ljubi ih mama,mamino zlato,moja djeca isl.tad se grozno osjećam.........fuuuuuuuuuuuj.
Sve mi je jasno da se vole ta djeca i da nema niko preči od njih ali mogu se vala malo strpiti prad mnom
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moras biti strpljiva draga moja.......................strpljenje je moc vjeruj

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:43:22   
new mama
Ja licno nikad ne ispitujem osobe  o tome ako one same nisu se meni povjerile, e tad vidim koliko mogu pricati s tom osobom i koliko mogu pomoci i dokle mogu ici s pricom a da vidim da je nisam povrijedila nekom izjavomuser posted image ,moje misljenje je da je jako tesko dijeliti savjete jer mozda mi smatramo da je nesto ispravno sto kazemo,a mozda to povrijedi osobu kojoj kazemouser posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu riba78)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:47:32   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

kad dođe sa svojom djecom kod mene pa se počnu maziti ljubi ih mama,mamino zlato,moja djeca isl.tad se grozno osjećam.........fuuuuuuuuuuuj.
Sve mi je jasno da se vole ta djeca i da nema niko preči od njih ali mogu se vala malo strpiti prad mnom


Ovaj tvoj komentar mi nije jasan. Mila, ne mozes ovako razmisljati, ja licno nisam nikada na ovaj nacin razmisljala. Ovo najvise tebi steti, jer samo pojacava tvoju bol! Neke mame, jednostavno ne mogu se suzdrzati od izljeva njeznosti (sto je u biti normalno), a nesto ne mogu da vjerujem (da to neko radi namjerno prema tebi), jer u tom slucaju je to jako zlocesto i netakticno.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:49:27   
tea lana
IZVORNA PORUKA: tikica_69

Vrlo tesko....mene smeta ako me netko o tome stalno ispituje, a i smeta me ako me nitko nista ne pita kao da problem ni ne postoji. Ponekad mislim da sam uzasno teska okolini. U stvari, sigurna sam u to.


ja imam prijateljicu koja se vec 7 godina bori sa nepolodnoscu i fakat kao sto ti tikice kazes sto vise godina prlozali ona je sve teza i teza.Covjek joj nikada ugoditi.Nekad je nesto pitas nadje se ko ubodena.A kad je ne pitas onda kaze da je zapostavljam,ignorisem i da sam sebicna.user posted image

(odgovor članu tikica_69)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:51:59   
tea lana
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Bila bih u stanju ubiti ženu koja ima djecu i dođe meni soliti pamet ma ne sikiraj se biće aBd,ili kad dođe sa svojom djecom kod mene pa se počnu maziti ljubi ih mama,mamino zlato,moja djeca isl.tad se grozno osjećam.........fuuuuuuuuuuuj.
Sve mi je jasno da se vole ta djeca i da nema niko preči od njih ali mogu se vala malo strpiti prad mnom
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moras biti strpljiva draga moja.......................strpljenje je moc vjeruj


Izvini ali tebi se od boli i tuge koju osjecas pomutio razum.Da meni neko kaze ili da ja osjetim da mu smeta ako se ja mazim sa svojim rodjenim djetetom ,da mi je rodjena mama poslala bi je u p...m....,

Cuj strpiti se pred tobom stvarno nisi dobra.Nemoj se uvrijediti ali je tako.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:53:45   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Bila bih u stanju ubiti ženu koja ima djecu i dođe meni soliti pamet ma ne sikiraj se biće aBd,ili kad dođe sa svojom djecom kod mene pa se počnu maziti ljubi ih mama,mamino zlato,moja djeca isl.tad se grozno osjećam.........fuuuuuuuuuuuj.
Sve mi je jasno da se vole ta djeca i da nema niko preči od njih ali mogu se vala malo strpiti prad mnom


Mozda ces pomisliti, da bi mogla i mene ubiti nakon ovog komentara...
Ali ovo tvoje sto si napisala, meni zvuci malo sebicno???
Stace ti drugo reci zena"nego bice ako Bog da"tebi je to malo.
Pa nije drugi narod kriv tebi nista...Ja kada mi je zelja da pomazim svoje dijete,
pomazicu ga pa da tu sijedi neko velicanstven,nije bitno....
Treba biti smiren.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:54:51   
*Seve*
IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: NEUTJEŠNA

Bila bih u stanju ubiti ženu koja ima djecu i dođe meni soliti pamet ma ne sikiraj se biće aBd,ili kad dođe sa svojom djecom kod mene pa se počnu maziti ljubi ih mama,mamino zlato,moja djeca isl.tad se grozno osjećam.........fuuuuuuuuuuuj.
Sve mi je jasno da se vole ta djeca i da nema niko preči od njih ali mogu se vala malo strpiti prad mnom
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image moras biti strpljiva draga moja.......................strpljenje je moc vjeruj


Izvini ali tebi se od boli i tuge koju osjecas pomutio razum.Da meni neko kaze ili da ja osjetim da mu smeta ako se ja mazim sa svojim rodjenim djetetom ,da mi je rodjena mama poslala bi je u p...m....,

Cuj strpiti se pred tobom stvarno nisi dobra.Nemoj se uvrijediti ali je tako.


Potpisujem i ovo....

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:58:28   
Visnja RR
Pomoc trudilicama dati samo ako je traze..
U suprotnom ne forsirati pricu o trudnoci i bebama... jer svaka takva prica se ko mac zabija u srce...
Sjecam se da u onih dugih 11 godina nisam mogla ni reklame ze babe na Tv-u gledati a da ne govorim o prici o trudnoci... A ako je vec neko i pocne onda se pravim cool kao nisam nesto posebno zainteresovana... a srce krvari...
dakle pomoc samo ako je neko trazi... i ne sipati na ranu soli...


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 13:58:50   
Crazy little thing
Evo ja se opet vraćam na svoje, ne bi da mi temu zaključaju, hehe..

Jedna prijateljica se ponaša kao da nema problema, jednoistavno ne želi to priznati, ja to poštujem i ne govorim o tom pred njom.
A druga je već četiri godine u braku, ima problema i s hormonmima i jajnicima policističnim, njih dvoje su se odrekli pušenja, furali skroz zdrav život, i onda odjednom rekli ma nećemo više ništa pa šta bude, opet se vratili na staro. A tako su divni ljudi. I onda ona nekad priča sa mnom, kao kako joj neki ljudi idu na živce, pa kad ćete, pa ovo i ono. Pa ju je zamislite, SVEĆENIK napao jer kad ju je pitao koliko je u braku i da li ima djece, komentar je bio, pa što čekate, to vam je grijeh, šta je vama, vi trebate imati djecu, nije ju ni pitao da li ima problema. katastrofa. A kod nas je stanje takvo da se o umjetnoj oplodnji ili potpomognutoj oplodnji ne govori, što mi je glupo, jer bi im možda samo mala pomoć trebala..

< Poruku je uredio Crazy little thing -- 15.10.2009 14:01:04 >


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 14:01:44   
veeseelaa
Neutješna ja te razumijem, ja se suzdržavam kad odem sa svojom kćerkom kod nekog ko nema ili ne može imati djece od maženja
Al ne kužim ovaj komentar "...Bila bih u stanju ubiti ženu koja ima djecu i dođe meni soliti pamet..."user posted image
100% mislim da mi majke trebamo biti uvidjajne kad smo u posjeti/društvu sa trudilicama jer im "maženjem" našeg djeteta dolijevamo so na ranu

< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.10.2009 14:06:43 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 14:03:41   
Visnja RR
Crazy little thing pusti ljude da sami rjesavaju svoje probleme ...nisu djeca... ne forisiraj tu pricu pred njima

a svestenik?! (izbrojah do 10 pa presutjeh)

a komanetar koji je dala NEUTJESNA je iskren ...to ne mogu shvatiti zene koje nisu imale problema sa zatrudnjivanjem...cak se ponekad cini da jos vise forsiraju svoje materinstvo pred zenama koje imaju problem... hah koliko sam to puta osjetila na sopstevnoj kozi...

i rijec "mogla bih ubiti" ne treba shvatiti bukvalno...steta sto ne razumijete taj osjecaj...al hvala bogu pa nerazumijete user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 15.10.2009 14:05:19 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: kako pomoći nekome tko ima problema sa za...
15.10.2009 14:05:31   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

a komanetar koji je dala NEUTJESNA je iskren ...to ne mogu shvatiti zene koje nisu imale problema sa zatrudnjivanjem...cak se ponekad cini da jos vise forsiarju svoje materinstvo pred zenama koje imaju problem... hah koliko sam to puta osjetila na sopstevnoj kozi...


baš tako, ja ih znam hejbet, čim ode trudilica druga priča s djetetom, kako su samo ljudi podli i zlobni fujuser posted image user posted image user posted image user posted image Neke žene zaista znaju biti ogavne, to je ono vječno "takmičenje" ko je ljepši, bolji, ima rahatniji život i ako to sve ne e onda ja sam majka ti nisi user posted image user posted image user posted image  jadno, e ja bi ovakne Neutješna mogla prebiti
A Boga ima, on najbolje sve vidi i zna


< Poruku je uredio veeseelaa -- 15.10.2009 14:09:08 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *