|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:36:32   
Blue rose RR
Evo jedna nova tema:

Zanima me kako Vi procjenjujete ljude koje tek upoznajete ili sa kojima se družite?
Da li se obično razočarate ili napravite dobru procjenu?

Ja sam od ljudi koji vrlo teško stječu prijateljstva, jer sam samokritična, pa samo otvaranje prema drugima je dugotrajan proces prvenstvenog privikavanja, pa tek onda razmišljanja o povjeravanju.
Ali to me, nažalost, ne sputava da griješim.

Ako procentulano izrazim svoje procjene ljudi, to bi bilo 50:40 - u korist loše procjene.

Uvijek pođem od toga da smo svi DOBRI ljudi, i da niko nema loše namjere.
Mama učila: ne radi/kaži nikome ono što ne želiš da se tebi uradi/kaže..

Ukopa me ta teza.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:41:04   
lala3lala
ja sam ti suprotna od tebe ja se otvorim odma i poslije kad se razocaram
to postane neki normalan odnos
hocu reci kad upoznam nekoga skroz s manama i vrlinama onda se i ja postavim drugacije a do tada sam skroz otvorena za druzenje  alli ne ocekujem previse
i meni je to osnovna teza i prenosim je na djecu

najvise mrzim kad ljudi obecaju pa zaborave i lazu preko svega prelazim ali preko tog tesko


_____________________________

MAHDI I MAJRA DUSE MAMINE

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:42:08   
haida
Ja sam se par puta tu opekla, jer sam isto kretala od toga da su svi ljudi dobri.

Poslije se ispostavi kontra. Ali sam tako zbog tih iskustava znala da pogrešim. Neki za koje na početku mislim da su dobri ispostavi se da su loši i obratno. Ja se sada na početku postavim rezervisano ne previše srdačno pa u toku razgovora malo dužeg onda se počne pomalo led topiti.

Ima nas svakakvih danas, ništa me više ne iznenađuje.

Isto tako kada si u krizi i kada imaš neki problem prije će ti pomoći onaj od kojeg ne očekuješ nego onaj od koga ti je normalno da ti pomogne

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:43:48   
Sonja
draga moja ja sam se jednom bila pravooooo prevarila u tom procjenjivanju
mislila sam da mi je jedna osoba kao sestra...druzile se ...spavale zajedno ...jele iz 1 tanjira i na kraju mi je zabila noz u ledja...
slabo procjenjujem ljude...vecinom pogrijesim...
volim komunikativne i duhovite osobe....i takve me brzo pridobiju....medjutim iza nekih se krijeuser posted image
sta drugo reci...
naivna sammmmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:47:44   
M kao Mama
e drage moje, ja se uvijek zeznem, previše vjerujem ljudima, aljudi mene uvijek zeznu, i tako cijelog života, nisam zlopamtilo i zato uvijek izvučem deblji kraj

(odgovor članu lala3lala)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:49:15   
Okarica
Ne očekujem mnogo od ljudi, tako da me ne mogu ni razočarati. Ponekad me prijatno iznenade, i to je super!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:56:16   
lejlašh
Ja sam rak u horoskopu i takva sam i po prirodi - imam ljušturu u koju je teško ući, nepovjerljiva sam na početku, ali kad nekoga pustim unutra, to je ono pravo, bez rezerve. Nažalost, znam se često razočarati i to mi pravo teško pada.

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 13:57:23   
haidy
Ja kad covjeka vidim prvi put, odmah znam da li mi se svidja ili ne, odnosno mogu li se druziti s njim ili ne. Imam neke svoje kriterije, u stvari neku unutrasnju intuiciju, koja mi to govori. Ali kad mi neko ne "lezi" sto bi se reklo, onda s njim ne mogu ni da progovorim. I mrzim tu svoju osobinu, sto samo sa odredjenim osobama mogu biti opustena. Nekad se desi da bude npr. 10 osoba u sobi, a ja ni sa jednom ne mogu da postignem komunikaciju, pa onda pricaju da sam nedrustvena. Ali jednostavno kod mene je tako, ili mi neko lezi ili ne, nema foliranja.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 14:21:59   
sarah
IZVORNA PORUKA: lejlašh

Ja sam rak u horoskopu i takva sam i po prirodi - imam ljušturu u koju je teško ući, nepovjerljiva sam na početku, ali kad nekoga pustim unutra, to je ono pravo, bez rezerve. Nažalost, znam se često razočarati i to mi pravo teško pada.


I ja sam rak u horoskopu i slicna situacija je i kod mene.
Ja kad osobu prvi put vidim u zivotu procjenjujem je na osnovu fizickog izgleda (jer ne mogu nikako drugcije), a osobe sa kojima se druzim ili sam u kontaktu s njima ocjenjujem na osnovu njihove price, postupaka i sl.
I ja znam pogrijesiti prilikom procjene ljudi, a pogotovo kad osobu vidim prvi put i npr. djeluje ta osoba prepotentna ili sto bi mi rekli "ufurana". Ja pomislim onda da se sa takvom osobom ne moze ni popricati, a na kraju se cesto ispostavi da su to jako prijatne osobe, ali ostavljaju drugciji dojam.
U svakom slucaju ne treba donositi sud o nekoj osobi dok se bar ne poprica s tom osobom.

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 14:24:16   
kovrdjava
Ja sam u principu imala srece s ljudima s kojim se druzim,nikad me nisu iznevjerili,a nadam se ni ja njih...U princip imam pozitivno misljenje i uvjek sam otvorena u svim pogledima druzenja i sticanja novih poznanstava, tako da me u principu sreca pratiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 14:29:40   
lavica
meni se nekad prije kad sam bila mladja dogadjalo da lose procjenim ljude, i bivala sam jako racorana i povrijedjena, ali sam se opametila i pocela da slusam svoju intuiciju, od tad me vise niko nije zeznuo, poslednji promasaj je bio moj bivsi muz, posle njega, niko....
bitno je samo da slusam intuiciju, ne samo za procjenjivanje ljudi nego i za sve ostalo... nikad me ne vara..... i to mi je jakooooooooo dragoooooooooo sto imam taj ludi osjecaj..

_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 18:25:07   
akica b
IZVORNA PORUKA: Okarica

Ne očekujem mnogo od ljudi, tako da me ne mogu ni razočarati. Ponekad me prijatno iznenade, i to je super!

POTPISUJEM

STO KAZU,BUDI SPOR KAD BIRAS PRIJATELJE A JOS SPORIJI KAD IH MJENJAS

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 19:38:32   
Emina*
Ja ne vrsim dobro procjene....
Mnogo puta mi se desilo da se otvorim nekoj osobi odmah na pocetku, pa da ne kazem da je nisam ni upoznala kako treba, i nakon toga se razocaram ,kad me ta osoba povrijedi.....
Al sto je najgore od svega jeste da me to ne opameti......
Voljela bih da je drugacije......
Previse vjerujem ljudima, i uvijek u ljudima, i u svakom covjeku vidim dobro, iako se puno puta opecem......
Mada je moj moto, oprostiti da, ali zaboraviti ne.....
Brzo predjem preko nekih stvari, pa i kad me neka osoba povrijedi, ne uzimam toliko za zlo,jer nadam se da ipak vrijedi jos uvijek ona stara "Dobro se dobrim vraća".........


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako procjenjujete ljude?
18.3.2008 22:22:29   
rozi
Ja se tesko prilagodim u nepoznatom  drustvu i treba mi nekoliko susreta da se opustim. Ali kad se uklopim, onda sam tu za sve, trudim se pomoci u svakom momentu. Ali u jednom  periodu zivota, kao npr, ovaj u kojem smo mi sada, ovakve senzibilne,  sam se razocarala u 90 % tih ljudi, a iznenadila se paznjom onih od kojih sam to najmanje ocekivala. Samo je tih ljudi malo. Mislimda , koliko god da nekoga upoznale i bile sa nekih i citavu deceniju, na kraju ostaje samo porodica,  koja  ti pruza 100 % podrsku. Uhhh, rasplakacu seuser posted image  user posted image user posted image  

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 10:38:23   
Kesten
Teško je u današnje vrijeme naći pravog prijetelja, jer se u večini slučajeva prijateljstva svode na neki interes....nažalost!
Ja sam osoba koja je jako iskrena i često sretnem ljude koji su čista suprotnost meni tako da kad uvidim bude već kasno.....nevolim nacjonaliste i ne djelim ljude sa sela i grada jer za mene pojam prijateljstva ima sasvim drugu vrijednost..........imam puno poznanstava a koliko pravih prijateljstava to je već teško reči .......prije par godina upoznala sam dvije tri osobe za koje mogu skinuti kapu i reći -to je prijatelj!
Ako me netko želi imati za prijateljicu dobit če ovaj sadržaj: osobu koja je iskrena i koja kaže sve sto misli,ima osoba kojima to i neodgovara ali ja sam takva, zatim osobu na koju može računati uvjek,,tu sam da pomognem koliko je u mojim mogučnostima.....realna sam i jako jako osječajna.....i uvjek nasmijana... komunikativana sam i nije mi se teško uklopiti u novo društvo
user posted image


< Poruku je uredio Kesten -- 19.3.2008 10:39:48 >


_____________________________

Najveca umjetnost je istinski voljeti ljude!!!!!!!

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 10:46:08   
lala3lala
meni je najteze kad se razocaram u starog prijatelja
za kojeg mislim da ga poznajem pa onda opet iznenadjenje
cini mi se da se i ljudi mjenjaju kako ih zivot nosi

tesko je to teski su ljudski odnosi ,ja sam pokusala sve uzimati s rezervom pa mi nije uspjelo jednostavno sam iskrena i otvorena pa lako pustim ljude u svoj zivot
nekad se opecem nekad ne sta bi uvijek kazem hvala Bogu pa nismo svi isti

_____________________________

MAHDI I MAJRA DUSE MAMINE

(odgovor članu Kesten)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 10:54:50   
M kao Mama
i ja sam rak u horoskopu, podznak djevice, to je ubitačna kombinacija, svima vjerujem, svi su mi dobri, niko nije zlonamjeran, lejla to najbolje zna

(odgovor članu lala3lala)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 11:03:26   
haidy
Ja sam tako ranije svima vjerovala, povjeravala se, svi su mi bili prijatelji. Ali sam prije godinu dana rjesila da okrenem list, probrala sam par ljudi i sa njima nastavila da se druzim, sa ostalima na distanci. Malo mi je zao sto sam proredila svoje drustvo, ali tako je bolje. Kako sam se udala, i to malo sto je ostalo, suzava se. Ali bar ce ostati oni najvredniji.
Ja sam emocionalna luda, u svaki odnos ulazim srcem, vezem se za olovku, pa mi je zao baciti, a kamoli za covjeka. Ali sam toliko puta bila povredjena, da sam sad bas obzirna, i ako se to ne moze biti 100 posto.
A i dobro je, kao sto rekoh u prethodnom postu, sto imam tu intuiciju, taj unutrasnji mehanizam, koji mi ne da da se opustim sa svim  ljudima. Znaci samo sa probranim.
Mada cesto zavidim ljudima, koji u svakom drustvu nadju neku temu i mogu sa svakim da budu.


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 11:33:41   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Sonja

draga moja ja sam se jednom bila pravooooo prevarila u tom procjenjivanju
mislila sam da mi je jedna osoba kao sestra...druzile se ...spavale zajedno ...jele iz 1 tanjira i na kraju mi je zabila noz u ledja...
slabo procjenjujem ljude...vecinom pogrijesim...
volim komunikativne i duhovite osobe....i takve me brzo pridobiju....medjutim iza nekih se krijeuser posted image
sta drugo reci...
naivna sammmmuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




potpisujem, makar se trudim biti "pametnija"

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 14:30:13   
Monia
Cijeli zivot sam okruzene ljudima i dijalozima,tako da nemam problem otvorene komunikacije,sto mi donosi prednost pri upoznavanju.e,na to se dodaju godine i odredeni bezobrazluci koje sami sebi date,jer se vise ne preza od toga dali ovo mogu,smijem itd, i tako fino stvorim sliku .Nemam iza sebe razocarenja,jer imam jasne slike ili dijelove koji se ponekad i sami sloze .

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 14:32:43   
Amelaa RR


[/quote]
POTPISUJEM

STO KAZU,BUDI SPOR KAD BIRAS PRIJATELJE A JOS SPORIJI KAD IH MJENJAS
[/quote]

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako procjenjujete ljude?
19.3.2008 17:44:17   
baby
Ja ih neprocjenjujem jer se svak vremenom pokaze kakav je ko , vremenom spadne svima fasada pa tako da se neopterecavam stim

_____________________________

Mamini bebaci:
Hamza i Imran
10.07.2008
http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=47

http://www.hipp.ba/galerija-slika.html?func=detail&id=247

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako procjenjujete ljude?
20.3.2008 15:04:33   
Nadi
I ja sam racica vrlo nepovjerljiva po prirodi. Dok sam bila mladja imala sam dosta razocarenja u prijatelje. Kasnije sam upoznala nove i prave prijatelje. Ipak moj glavni oslonac u zivotu je vjera u Boga a i prijatelje sam birala po tom principu. Ja imam teoriju da svaki prijatelj je odredjen za nesto drugo: sa nekim se dobro mozemo ispricati, sa nekim idemo u soping, neka drugarica je rame za plakanje. Jedino je MM sve to zajedno i to mi je dovoljno.

(odgovor članu baby)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako procjenjujete ljude?
15.4.2008 18:16:47   
sebila
Pa drage moje ja se uvjerila iz iskustva  da je tesko imati prijatelja.
U muci se poznaju prijatelji kad ti je potrebna neka pomoc u bilo kojem smislu ...
a kad ti je dobro ima ih na pretek..

_____________________________

Voli sam sebe pa ce te i drugi voljeti"
(istina ziva)

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako procjenjujete ljude?
15.4.2008 21:46:58   
ziki
MM me kritikuje da sam postala kruta i nepoverljiva ali to je od vekilog broja lupanja glavom o zid... Odmah poverujem svakom, otvorim se, tudim se da pomognem koliko mogu, na sve nacine i onda kad problem bude rijesen ko staru krpu me odbace, sve do narednog problema kada me se opet sjete... E to mi se ne jednom desilo... Kad ja slozim kockice vidim da je sve bilo strogo proracunato... A sad se trudim da prvo dobro proucim sa kim se to upoznajem prije nego se otvorim, a i razvija mi se polako osjecaj, vrijeme je i bilo, da malo bolje procijenim ljude. Ne polazim od pretpostavke da su svi dobri, kao ni da su svi losi, jednostavno malo ih posamtram sa distance, bolje se vid...

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu sebila)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *