|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 20:41:19   
Ilhana RR
Sinoc zvoni telefon kod mene, pise Ismet (mobitel od mog babe) i odma sam pomislila nesto se desilo jer je bilo 23 sata... ja se javim kad mama a ona ko iz topa "Jesi li ti bila kod kuce veceras" misleci na njihovu kucu jer imam kljuc njihov. Reko nisam kaze e onda neko nam obio kucu. Ja joj odma reko da se odmakne od kuce i da cu pozvati policiju.

Kad su stigli kuci lampe koje su ostavili upaljene bile u ugasene, al to su kontali da je im bilo do struje pa nisu toliko ni obracali paznju. Tako mama dok je isla prema vratima pricala sa babom i ona otkljuca vrata jedna kad ona druga sto imaju nemogu da se otvore ona malo jace potegnu nemoze. Samo je vrisnula Ismete ima neko u kuci jer ih je cula, on je tada bio kod auta on je odma u garazu uzeo pajser i da udje u dvoriste vrata su bila za blokirana dok je on otisao okolo oni su vjerovatno istrcali i pobjegli.

Ja sam nazvala policiju i objasnila im i otisla tamo, otisla prvo krug jer nisu bili sigurni dal su jos i uvijek lopovi u kuci. Kad sam vidila da je i od brata mi auto tu reko haj i ja cu parkirati. I kad sam ja parkirala i stojala mozda jedno 10ak metara od njih ja, mama i od snahe brat kao da smo vidili nekoga u kupatilu. U tom sam ti ja ponovo nazvala policiju, oni jos nisu bili ni krenuli prema nama, kad sam rekla da mislimo da su jos i uvijek u kuci oni su momentalno poslali auto, trazili su moj broj telefona da mogu samnom da budu na vezi dok dodju da im ja sto vise mogu opisati situaciju.

Kad je policija dosla dva puta je rekla "Ulazimo sa cukom, ako ste unutra predajte se", to im je neka rutinska obaveza sta ja znam. Uglavnom prosli su kroz citavu kucu sa cukom, kuca je ogromna, dva puta sa cukom i onda su dva policajca pregladali bez cuka dok je policajka stajala sa nama i pricala.

Kad su bili gotovi sa pregledom izasli su i rekli bili su lopovi hajte sad udjite da kazete sta je sve nestalo... zamislite sad to u onolikoj panici... ipak mislim da smo sve cetvoro nas na jedno te isto mislili, to su uspomene od nane i dede i stare majke rahmetli, neko zlato koje smo naslijedili.

Ja sam usla prva medju njima jer babo i brat su bio u dvoristu sa druge strane, mama je pusila cigaretu od nervoze. Ja sam odma znala, mamin laptop je prvi otisao jer uvijek stoji na ocima, kontala sam kad udjem u dnevni boravak bice jedna ogromna rupa na zidu gdje stajala plazma al to ocigledno nisu stigli... otisla sam u spavacu sobu njihovu i vidila sam da su pokrali zlato sto je bilo tu... mamine prstenje od godisnjica, narukvice sa putovanja, sat sto je isto dobila za godisnjicu zlatni... srecom nisu uspijeli naci gdje mama krije pare i zlato... tu je bilo sve skoro osim toga sto sam navela... i plus pare...

Nasli su i dvije videokamere u sobi koje ni sama nemogu da skontam kako su nadjene jer su bile u haljinama... a haljine ko da nisu taknute...

Bili su uredni, obili samo ono kuda su usli ali se vrata jos i uvijek mogu upotrebiti... nigdje ni praske nije bilo nit da su nesto slomili...
Mamin novcanik iz torbe je uzet dok mobitel eto nije...


Ja jos nemogu da dodjem sebi da je se nesto tako moglo desiti mojim roditeljima... katastrofa...
Inace sam strasljiva da ce mi neko nekad upasti u kucu gdje mi je dijete al sad ovo stvarno neznam kako cu se oporaviti nakon ovoga.
Da sam u tom trenutku bila u kuci mislim da bih poludila...

Neznam kako da se oporavimo od ovoga, potreslo nas je sviju.

Hvala dragom Allahu pa njima nista nije bilo a sve se moze nadoknaditi, samo zivot ne!!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 20:52:57   
MELLI
Draga Ilhana ne znam šta da ti kažem,
žao mi je, prestrašnouser posted image user posted image user posted image user posted image
Slična priča desila se u mom komšiluku prije nekoliko dana,pretukli su jadnu ženu,nisu uspjeli ništa iznijeti iz kuće.

Nije neka utjeha,ali eto sva šteta u tom gubitku,bitno je da tvojima nije ništa,zamisli da su bili u kući.Znam da se uspomene ne mogu nadoknaditi,ali bitno je da su ti roditelji dobro.

Stvarno mi je žaouser posted image user posted image



(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 20:53:40   
elkina_mala
ilhana draga user posted image user posted image user posted image  ajjj pa kako to...jel im kuca u centru tu ili ???joj sigurno je nek mozda iz komsiluka ko vas poznaje...nece nitko doci iz drugog mjesta...zao mi je sto su odnjeli to,ali vazno je da vama nije nista....psoel ovoga ugradite alarm..;kad vec imate toliku kucu...najbolje resenje je alarm jer kako su oni obili doci ce i drugi..

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 20:57:09   
Ilhana RR
Ma nije niko iz komsiluka... juce su imali u jednom drugom komsiluku 15 prijavljenih obijanja a u ostatku grada jos 12... mnogi misle da su to neki iz Litvanije ili iz tih tamo zemalja jer oni se strasno puno krecu po nasem gradu...

A ovo su kazu policajci bili profesionalci, misle ipak da su pratili moje i znali kad su otisli da ce se zadrzati bar sat vremena koje je lopovima i dovoljno...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 20:58:50   
elkina_mala
nezznam ilhana ali...mah sta god da kazem ... samo cu ponoviti ovo za alarm...pussa cuvaj see

_____________________________

25.08.2010
Selina, pile moje malo

Tako ti je to, prijatelju znaj
danas ili sutra svemu dodje kraj
nema vise nade srce da je nadje
sve su moje druze, potonule ladje...
01.04+++29.04---- :(

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 21:12:42   
Ilhana RR
Ma profesionalci znaju i alarm ugasiti...

odoh leci malo da odmorim, glava mi puca citav dan a morala sam jos i raditi... sinoc dosla kuci od njih u pola dva...

Najvise mi je zao videokamera, snimci Lamijini sa prvog rodjendana bili u toj torbici i ostali snimci Lamijini su bili...

to mi niko ni sa cim nemoze zamjeniti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu elkina_mala)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 21:14:27   
Anoniman
2 vucjaka, tornjaka, dobermana ili rotweilera cuda cine....

Ja vala u kuci bez pasa ne bih nikada mogla zivjeti, pored toga sto i inace obozavam pse, mislim da su najbolja zastita

(odgovor članu elkina_mala)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 21:14:59   
Anoniman
Draga Ilhana, strašno mi je žao zbog ovoga što ti se desilo... grozno je to. Bitno je da tvojim roditeljima nije ništa, mada znam koliko su bitne i ostale stvari koje su vam odnijeli... Čuvajte se i razmislite o alarmu... bez toga se sad ne može

(odgovor članu elkina_mala)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 21:30:40   
veeseelaa
mila žao mi je zbog svega, mogu misliti kako ste se prepali i nasekirali a Boga mi i vrijedne stvari su odnijeli al nek ste vi svi zdravo i dobro
Za ubuduće ugradite neki zvučni alarm i znaj da uvijek ima gore, ne daj Bože svašta se dešava


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 21:33:05   
enna
Kako zivim u drzavi gdje lopovluk i pljacke ubistva vladaju na svakom koraku samo cu ti reci zahvalite drgom Allahu sto ti roditelji nisu bili u kuci posto ne zelim ni da pomislim sta su mogli sve napraviti im jer to gledam na tv svaki dan.Prestrasno nadam se da ce policija uspjeti uci u trag toj mafiji a vama svim zelim da se brzo oporaviti od tog soka!!

_____________________________

23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 21:41:50   
Anoniman
Zao mi je. Ali ako u nesreci ima srece, onda ja kazem hvala Bogu da su dosli kad nikog nije bilo, jer ne daj Boze traume te biti ukuci, uh, ne mogu ni pomislit

Nadam se da ces se oporaviti, i ti i tvoji roditelji

(odgovor članu enna)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 21:44:31   
dana3
Nama je u kosiluku ,stan do stana ,u sred bijela dana zena opljackana,stara je puno pa je nisu dirali niti im je vidjela lica niti su se pohvatali!
Svaki dan ,kad sam sama u kuci ne smijem da ostavim prozor od spavac sobe da se prozraci.ja sma na prizemlju a ta zena jos na trecem bila pa usli.

Zahvali bogu da su ti roditelji zivi i zdravi a u ubuduce da uvedu alarmni sistem jer znas da je policija ovde gluho bilo!Kriminal raste nenormalno a vlada da bi krala budzet smanjuje broj policajaca!

Nit kud idem poslije 6 sati navece sama sama,niti smijemo da ostavljamo stan bez nekog upaljenog svjetla!

Neka su oni zivi i zdravi - materijalono se lako nadoknadi!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu enna)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 22:02:12   
idana_85
Joj Ilhana,bas mi je zao, nasekirali ste se jos nestale uspomene...neka ste zivi i zdravi, nemoj se puno brinuti, bice jos akobogda uspomena,a nece opet se desiti nesto takvo, male su sanse da se opet desi. Cuvaj malenu i ne brini se. Ljubim vas!

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 22:05:51   
Doraa
Draga Ilhana potpuno te razumijem jer se prije godinu dana i mojim roditeljima isto desilo samo što su odnijeli puuno puno više,nedugo poslije ponovilo im se s poslovnim objektom tako da su izludili a i mi s njima...Iako su život dali za tukuću i nikad nisu sanjali da bi je mogli prodati ili napustiti danas ne žive u njoj jer poslije toga život u toj kući je bio mučenje (strah,iščekivanje,zamišljanje šta je moglo biti...) Ne volim se toga ni sjećati pogotovo zato što se zna i ko je i šta i kako a niko nikada ništa nije poduzeo jer tako ti je to u BiH policija=lopovi jer ili ne smiju ili ne žele ništa da učinu.

Ja samo kažem kao i ti hB pa život nije u pitanju a ostalo se može nadoknaditi,ali da boli,boli!


_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 22:19:17   
Anoniman
Stvarno mi je zao, televizori, kamere, i tako te stvari se mogu nadoknaditi al eto zalosno je sto su odnijeli to zlato i uspomene....Danas je to kod nas organizovana mafija mislim po Skandinaviji izgleda...I ovdje dosta toga ima...Nasem prijatelju je takodje neko obio kucu, tu vece je bila bosanska festa, neko je vjerovatno znao da ce on biti tu sa famiilijom i da ce kuca biti prazna...,Iznijeli su sve sto se moglo iznijeti....
Zalosno je sto se covjek ne osjeca sigurno ni u svojoj kuci...Pokusajte ugraditi alarm, a utjeha nek ti bude da se to ipak desilo kad niko kuci bio nije i da ste svi zivi i zdravi....

(odgovor članu Doraa)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 22:36:23   
Lulu_
zao mi je sto si imala takvo iskustvo.meni se desilo slicno.
nama su obili stan u pola bijela dana koji je pored stomatoloske ordinacije (dakle ljudi cirkulisu stalno).
osim toga nam je majka spavala u dnevnoj a oni su pljackali ostatak stana...user posted image
nedaj boze da se jadna zena probudila...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 22:48:49   
Anoniman
Ilhanice, bas mi je zao, ja sam jednom izgubila mobitel sa porukicama od dragog i plakala k'o godina a kamoli ti sve te snimke i uspomeneuser posted image , hB da niko nije stradao, a nazalost to se danas precesto desavauser posted image

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 23:08:05   
neki
Jao stvarno strasno iskustvo...Draga Ilhana,hB pa su svi dobro i zdravo,a sve ostalo se moze nadoknaditi...A vjerujem da ste svi istraumirani,nemam rijeci zenouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 23:13:04   
Nunichi
Bas mi je zao Ilhana. Vjerujem da ste svi potreseni...
Neka svo zlo bude u tome, ne daj Boze da je ko bio u kuci, pa to je dodatna trauma, fuj.
Cuvajte se! user posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 23:17:59   
mamine oci
user posted image bas mi je zao neznam a bi ti rekla da bi te utjesila ali iskreno mi je zao hvala Bogu pa ste svi ok...cuvaj se...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 23:20:28   
dinaa
Ilhana zao mi je sto vam se to desilo,neznam stvarno sta drugo reci osim hvala Bogu pa niko nije bio u kuci i ne ponovilo se nikad vise.Pusa od nas cuvajte se.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 23:24:37   
Visnja RR
Zao mi je sto ste dozivjeli tu ruznu situaciju
ali hvala Bogu pa se Vama nista nije desilo...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 23:35:17   
reallove
ILHANA zao mi je puno zbog toga sto se desilo...neka ti bude utjeha to sto se nikom od vas hB,nije nista desilo i sama si rekla sve se moze nadoknaditi samo ljudski zivot ne..znam kako ti je,kako se osjecas ali moras biti hrabra,moras biti podrska svojim roditeljima u ovim trenutcima...cuvaj seuser posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
25.10.2009 23:49:00   
Daja_sa
Draga Ilhana...jako mi je zao zbog svega sto vam se desilo...ali kao sto vecina rece hB pa nikom od vas nije nista bilo

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako se oporaviti nakon ovog?
26.10.2009 0:14:28   
Ilhana RR
Hvala drage na podrsci!

Odoh sad pokusati leci, sinoc sam zaspala kasno pravo a danas radila...

ljubim vas sve!!!

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *