|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
18.1.2009 10:43:03   
sarayka
Nisam sigurna da ova tema ima ovdje, naime ima slična namjenjena malim bebama...
Dakle da li se vaša djeca bude noću i koliko puta???
Šta radite u tome slučaju, mlijeko, cucu ili nešto treće???
Da li osjećate da djete mjenja spavanje na bolje kako raste??
 
Moja curica spava nemirnije nego ikaduser posted image  iako ima 22 mj. Budi se po par puta a u pola noći predje kod nas u krevet da spava. Hoće mlijeko-neće mlijeko sve tako.... Priča u snu ili jednostavno samo kenjka.Čak je neku jutro u 6h htjela da siđe i gleda Bratz crtani user posted image
Inače spava jako dugo od 22h-09 ili 09,30h nekad i poslije 10h, danju oko 1,5-2h. 
Eh sad... kakva je kod vas situacija dječice dog uzrasta??

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
18.1.2009 10:53:55   
beni29
Moj sin ima 20 mjeseci( skoro pa dvije godine) i spava cijelu noc bez ikakvih problema. Ponekda ga cujem da seprobudio malo prokenjka nada cuclu i nastavi spavati. On jko nemirno spava ali mislim da je to normalno za djecu ovog uzrasta i sva sreca p spava u vrecici tako da se ne moze otkriti. Spava navecer od 20 sati do ujutro 7 ili 8 zavisi ali radn dane ja ga budim u pola sedam jer ga vidi kod zene na cuvanje. Danju spava 1.5 sat ili dva i to zavisi. Ja tsvarno nikada nisma imala problema sa nocnim spavanjem moje dece( kuc kuc u drvo) i stariji je uvijke dobro spavao nocu. Naravno kada su bolesni druga je prica ali i to je normalno.

_____________________________

Benjamin 18/12/2001
Eliott 28/04/2007
Mon bebe d amour

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
18.1.2009 12:29:02   
nikka
Moj sin u 8 ide na spavanje ustvari prije ide kupanje i pranje zubića,negdje oko 15 do 9 je u krevetu dok sve obavimo i pomazimo seuser posted image
Uglavno nemamo problema s buđenjem ali ga opet znam obići u njegovoj sobici da ga pokrijem jer je uvijek odkriven,mada znam da mu nije hladno ali ipakuser posted image
Dok je imao dudu znao se probuditi i tražiti,ja nisam odmah skakala jer ju obično nađe sam u krevetiću a nekad ustanem pa mu dam ako nemože naći i to je sve što se tiče buđenja.
Nikad netraži ništa da pije u noći,od petog mjeseca starosti kako je prestao da jede po noći.
Po dani spava od 12,2-3 sata.
Uglavnom sam jako zadovoljna mama što se toga tiče.

(odgovor članu beni29)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
18.1.2009 15:43:57   
MELLI
Moja djeca u suštini nisu neke spavalice, kćerka je tek poslije godinu,prvi puta prespavala noć.Sada spava cijelu noć mada jako kasno ide na spavanje.user posted image
Ako je tvoje dijete do sada dobro spavalo,mora postojati razlog zašto se sada budi i kenjka.Ima li sve zube,(mojoj Hanni tek niču očnjaci);pa joj to možda ometa san,možda joj je pretoplo.
Zbog lošeg iskustva,ja bih posumnjala i na parazite pa bih ti onako prijateljski savjetovala, da ako se situacija ponavlja iz noći u noć, odneseš stolicu na analizu.Nadam se da nije u pitanju ovo što sam spomenula,jer to zna biti jako frustrirajuće i zamarajuće i za dijete i za tebe.user posted image Javi nam situaciju.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
18.1.2009 16:58:11   
sarayka
Ma ja znam da je prolazna faza jer ona npr.jako burno proživljava dešavanja do danu, jučer se igrala sa cukom nekim pa ga je čitavu noć zvala :)
A i zube nema još sve jer su nicali kasno i bez pravom redosljeda tako npr,nema donje jedinice i gornjih trica ... Pisala sam već da do prvog rođendana nije imala ni jedan hihi
Svega tu ima....al bitno je da bar dugo spava pa nadoknadi buđenja ....user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
18.1.2009 17:15:42   
mama_debeljuca
Moj Ahmo u 10h ide na spavanje, ima 2 god.i 5 mjes. Noć prespava još od kada je napunio 1god. i 5 mjeseci, zato što nije nikada koristio flašicu ni dudu, znao se buditi i po dva put jer je dojio. Od kako sam ga odbila prespava noć i kasnije se ujutro budi, na traži čak ni vodu.
Djeca inače u snu proživljavaju ono što im se tokom dana dešava. I moj bebač u koliko je imao buran dan zna cijelu noć dozivat, smijati se i plakati, zavisno od događaja.

_____________________________

:-)

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
21.1.2009 14:26:34   
makana
ihhhhhhhhh, tema je user posted image
moja almedina nekad po cijelu noć nešto skiči i vriska, u početku sam se brinula i pitala šta kako, ali kad sam skontala da ona ne haviza šta se dešava pustila sam je, nije to kenjkanje već baš vrisak pa onda ide pusti bebu, pusti bebu ili neću, nećuuuu
znači i u snu se svađa sa mnom user posted image  il sanja doživljeno
onda me traži rukicama, često ustane, privuče se, zavuče mi ruku ispod vrata ili mi je stavi na usta i opet zaspi, ako nisam tu, tj ne napipa me onda slijedi cika i vriska dok se ne nacrtam tik uz nju, više ne znam kad spava bez toga, a kad non stop ide spavanje-cika-spavanje-vrisak-spavanje-pričanje u snu
huh, uglavnom ujutro se budi s osmijehom i to je to user posted image  

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
23.1.2009 12:16:05   
nanika
Mojoj curici je 2,5 god i sada prespava noc bez problema. Prije se budila 1 do 2 puta da doji jer sam je dojila pune dvije godine.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
23.1.2009 15:52:22   
hanabanana
Hana od trećeg mjeseca spava od osam do osam.
Nekada je to pola sata gore dole.
Ima nekada ružnih snova, budjenja uz vrisak, ali rijetko.


(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
24.1.2009 1:06:42   
merimaa
Moj sin ima 20 mjeseci( skoro pa dvije godine) i spava cijelu noc bez ikakvih problema. Ponekda ga cujem da se probudio malo prokenjka nadje cuclu i nastavi spavati. On jako nemirno spava ali mislim da je to normalno za djecu ovog uzrasta

potpisujem ovouser posted image


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
4.11.2009 16:49:15   
sarayka
Kako spavaju vasa djeca sada u zimskom periodu? Da li su promjenili vrijeme spavanja i ustajanja?
Moja curica spava cvrsce jer je starija ali ustaje ranije...odnosno da li vi mislite da je to rano? U krevetu je oko 21h najdalje od 21,30h a ustaje oko7h . Dnevno spavanje oko 2h.
Kako je kod vas stanje??


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
4.11.2009 16:55:59   
mamine oci
mom Ftihu je 21.mjesec i tek je od skora poceo da spava lijepo znaci zaspe nocu i do ujutro se ne budi zavisno neki put ustaje 8h-9h,inace danju spava 2sata a prije tog su bile muke oko toga sad je sve hvala Bogu doslo na svoje...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
4.11.2009 23:44:53   
Suzana
IZVORNA PORUKA: sarayka

Kako spavaju vasa djeca sada u zimskom periodu? Da li su promjenili vrijeme spavanja i ustajanja?
Moja curica spava cvrsce jer je starija ali ustaje ranije...odnosno da li vi mislite da je to rano? U krevetu je oko 21h najdalje od 21,30h a ustaje oko7h . Dnevno spavanje oko 2h.
Kako je kod vas stanje??



Draga, mislim da je to sasvim OK. Otprilike ovako moji decki spavaju, a mladji su od tvoje curice, 17 im je mjeseci...



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
4.11.2009 23:47:50   
anitaMO
laura najdalje zaspe do 10,ujutro je budna u 8.preko dana spava po 3 sata.ne budi se.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
4.11.2009 23:54:05   
MELLI
IZVORNA PORUKA: sarayka

Kako spavaju vasa djeca sada u zimskom periodu? Da li su promjenili vrijeme spavanja i ustajanja?
Moja curica spava cvrsce jer je starija ali ustaje ranije...odnosno da li vi mislite da je to rano? U krevetu je oko 21h najdalje od 21,30h a ustaje oko7h . Dnevno spavanje oko 2h.
Kako je kod vas stanje??

Otprilike je i kod mene situacija slična ovoj tvojoj.Ako odu na spavanje oko 21:30h ustaće ujutru najkasnije oko 7:30h,sad koliko pomjere naveče,toliko i ujutro.
Usput da dodam,mene je ovo pomjeranje sata,preporodilo.Neke forumašice sa chata ,znaju koliku sam muku mučila sa kasnim odlaskom na spavanje moje djece.
Kako se sat pomjerio,i oni idu puno ranije spavati.
22:00h im je plafon,znam da je i to kasno,ali kako jedno vrijeme nisu htjeli prije 00:30h,meni je ovo ekstra pomak.
Popodne spavaju oko sat i po,najviše dva,ali zaista rijetko.

Sve u svemu zadovoljna sam.

Još da nisam sad za računarom,nego u krevetu bila bih i ja puno odmornija user posted image user posted image

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
4.11.2009 23:59:40   
Daja_sa
Kad citam ove vase postove panika me hvata...ova moja smizla sto je starija sve manje spava preko dana...Sreca nasa pa noc prespava u komadu od 21h do 8-9 ujutro...ali zato u toku dana ako sastavi 1h to je plafon...Jos je mala...i osjetim po njenom ponasanju i nervozi da joj treba jos sna u toku dana...ali jok...nema sanse...user posted image user posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 8:39:10   
Nedi
Mogla bih roman napisati na ovoj temi, dok ja nisam radila Nedi je spavao u svom krevetiću od 21 sat do 06, onda ručki i opet nastavi samnom na mom krevetu. Sad ima skoro 2 god i spavanje nam je noćna mora. Budi se po noći po nekoliko puta, i premještamo se iz krevetića u naš krevet, vrti se (kako nas samo zna u snu udariti...uh...), od 7 noći, 1 prespava u komadu a budi se čim svane. Samo ako ugleda tračak dnevne svjetlosti spavanje je gotovo. Preko dana spava 2 sata. 

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 8:46:54   
bumbalu
maoj malisa ide u krevet 20.30 i spava u njemu sve do 3 sata ujutro tad se budi ko da ga je ko navio i trazi mlijeko i hoce kod nas,kad ga prenesem i kad popije mlijeko ustane piski i opet zaspi ko zaklanuser posted image user posted image user posted image te spava do 7 najkasnije 7.30,sad mu je 21 mjesec

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 8:49:42   
bumbalu
preko dana spava sat ,sat i po maximalno, s tim da nekad i ja odem lec pa spavamo u nasem krevetu eh tad odvali po tri satauser posted image

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 8:54:08   
amdi
Mi muku mucimo zadnjih mjesec dana sa spavanemuser posted image . Budi se bezbroj puta, jos sto je ore probudi i brata, pa i on onda se ne naspava, a necu da je prenosim kod nas u krevet. Ne znam sta je razlog, mozda zubi, a nedavno je imala proliv, pa sad kako je Melli napisala sumnjam na parazite, uglavnom mi smo napravili tu analizu,samo cekamo nalaz u petak, nadam se samo da je dobar

(odgovor članu bumbalu)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 9:02:33   
Dida79
i kod nas noc prodje povuci potegni zna se po nekoliko puta probuditi daj soka ili hocu piskiti ili samo predje kod nas u krevet e onda zaspi do nekih 7sati ja mu onda upalim crtani i on onako u polu snu lezi do nekih 9sati.Asto se tice spavanja preko dana tu je pravi mangupcic kada ga stabvim u krevet on zna po nekoliko puta izaci iz sobe sa pricom ja se naspavo ...sve u svemu lose

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 9:08:08   
šair
pozdrav svim ranoraniocima
Napokon da upoznam nekoga sa identičnim problemom-dječija nesanica.Moja kćerkica je do prije mjesec dana spavala super,budila se jedanput u noći,jede i ponovo u najkraćem roku zaspi.Sad je grozno:uveče teško zaspi(sinoć u 1 po.p.),a jutros u 5,30 je budna.Muči se,kenjka,plače dok napokon iscrpljene i ona i ja zaspimo.sada ima 14 mj.,a teška je 10 kg tako da nije nimalo jednostavno satima je nosati po stanu,a drugačije ne ide.Iskreno,ne znam može li se nešto učiniti?Ako neko zna neka predloži.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 9:14:42   
mamin sin
Hehehehe...Znači svi smo tu negdje. user posted image  Nama će za 7 dana dvije godine. U zadnjih 10-ak dana neće dijete da zaspi prije 11. Nevjerovatno! Prije je max do 21:30 već uveliko spavao, a sad nema šanse. Ujutro ustaje max do 8. I nešto sam skontala, nikada nije imao noćni san duži od 9 sati. E sada...nekad ga ne čujem do 6 ujutro, malo prokenjka, uzme dudu, pređe kod mene i nastavi spavati ili nastavi u svom krevetu...
A nekad po 3-4 puta se nešto vrti, kenjka, nekad se zaglavi u ogradicu kreveta pa traži pomoć user posted image  Ali sam na to sve navikla. Po danu zato spava po 2-3 sata, zna i duže...

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 9:27:33   
mamana
Ide na spavanje oko 22 sata i spava ujutru od 9-10 sati,ali se u tom periodu probudi obavezno jednom da pije mlijeko. Sad joj rastu gornje petice pa nekad spava nemirno, vrti se, kenjka, ali izdržačemo još ta dva zuba.

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako spavaju vaši dvogodišnjaci??
5.11.2009 11:53:08   
mišur
Luka ide na spavanje oko 21h i ustaje između 6.30 i 7h...
Nekada, ali baš rijetko, produži do 7.30 i ja odna ne mogu sebi doćiuser posted image user posted image user posted image
Preko dana spava 2-3 sata, zavisno kako je po noći spavao...
Ja sam skontala da je njemu mjera nekih 12 sati koje treba odspavati u toku 24h, pa ako slabije spava po noći, obavezno nadoknadi preko dana...
i još se budi po noći...Nekada samo malo kenjka, traži dudu i nastavi, nekada hoće kod nas u krevet, ali skoro da nema noći da se nije probudio...

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *