|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kako ukloniti miom bez OP?!
8.2.2008 14:51:15   
EMINA_75
Licno sam imala miom 1,8cm. i uspjela sam ga ukloniti bez operacije.
Saznala sam za slijedeci recept:
- 1 l lozovace
-50 gr. kunice
-50 gr. kantariona
-50 gr. nevena
-50 gr. macine trave
Sve dobro izmijesati i ostaviti da stoji 14 dana, povremeno promuckati.
15-ti dan poceti piti po jednu casicu na taste.
Meni je pomoglo, a svima vama koji se odlucite za ovaj lijek, zelim puno uspjeha u lijecenju. Nadam se da cemo imati povratne informacije.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
13.2.2008 10:06:23   
vaga
user posted image user posted image user posted image user posted image  Draga Emina svaka čast na receptu.

_____________________________

___________________________________________
Vaga 32 g., inseminacija 2 puta, HSG, Laparoskopija, histeroskopija, Postkoitalni t -nalazi uredni
MM 40 g. operacija varikokele - sada normospermija
9 g. braka

Covjek snuje Bog određuje

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
13.2.2008 10:52:07   
ismihana
Draga Emina,
Hvala ti puno za ovaj post a i za mail koji si mi poslala. Kako sam sad već pokrenula priču oko operacije u Sloveniji, vidjeću u kom će se to pravcu odvijati. A za ovaj recept nikad nije kasno. Konačno, i miomi i ciste su bezobrazne pojave, skoro uvijek se vrate user posted image . E ako ja svoj sklonim, onaj povratnički ću 'ubiti' u startu ovo travaricom. Strah me samo kako ujutro sjesti za volan i krenuti na posao nakon čašice user posted image

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
13.2.2008 16:59:28   
EMINA_75
Draga Ismihana,user posted image
moj prijedlog bi ti bio da ipak prvo pokusas sa ovom travaricom, za operaciju nikad nije kasno, jer ipak noz je noz.
Sto se tice ,,volana,, nemoj da brines, i sama sam vozac, to je tako mala kolicina da uopste ne utjece na psiho-fizicke sposobnosti.
Jedino upuzorenje: ukus je grozan.
Nekada davno sam cula izreku:,, U prirodi postoji lijek / biljka za svaku bolest, samo ga/ju treba pronaci,,  Vrijedi pokusati!
Nadam se da ce nekome ovaj recept pomoci i bilo bi mi jako drago saznati da je nekome pomogao. user posted image

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
14.2.2008 23:19:18   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: vaga

user posted image user posted image user posted image user posted image  Draga Emina svaka čast na receptu.


potpisujem


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu vaga)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
18.2.2008 9:35:41   
ismihana
Hvala ti Emina u svakom slučaju. Travke sam potpoila, pa vidjećemo... Tvoj je miom ipak bio mali, moj je mnogo veći, ali ko zna. Uporedo se kiseli travarica i ganjamo Sloveniju, jedno će nadam se pomoći user posted image

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
18.2.2008 16:11:48   
EMINA_75
Ismihana, drago mi je sto si odlucila pokusati sa travaricom. Ja sam sigurna da ces imati pozitivne reakcije, tj. da ce se i tvoj miom smanjiti ili cak potpuno nestati.
Vec sam ti u mailu pisala da je jedna poznanica imala miom od 7cm, i nakon sto je popila 1l. travarice miom se smanjio na polovinu. Kada je saznala za rezultat, spremila je jos jedan litar i nakon sto je i to potrosila otisla je na kontrolu. Doktorica nije mogla da vjeruje u ono sto je vidjela, miom je bio jos manji, i izbjegla je operaciju koju su joj odmah predlagali.

Zato, vrijedi pokusati, i zelim Ti od sveg srca da i ti prijatno iznenadis svog doktora i izbjegnes operaciju.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
19.2.2008 8:37:50   
ismihana
Emina,
Jesi li ti sigurna da je omjer ovih trava koje si napisala dobar, da nisi pogriješila u kucanju? Jer trava je jako puno i one su sad potpuno 'popile' lozu kojima sam ih zalila. Imam punu šerpu mokre trave, a nimalo tekućine user posted image  Ne mogu ni promiješati, ništa... Ne znam uošte ŠTA ću procijediti za 10 dana?

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
19.2.2008 12:11:38   
EMINA_75
Draga  Ismihana,
omjer trava je ok, svake po 50 gr.
I kod mene nije bilo litar gotove travarice, procijedis koliko moze, a onaj ,,trop,,
od trava u cistu gazu pa jos malo iscijedi.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
19.2.2008 12:34:58   
ismihana
E super onda, ja sam se zabrinula da sam nesto pogriješila. Kako sad izgkeda, ne vjerujem da ću imati ni pola litra kad dođe vrijeme za cijeđenje user posted image  Kao što ti napisah, samo mi trave u šerpi, nigdje rakije, sve popilo...

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
4.3.2008 14:04:35   
ismihana
Da prijavim - sinoć procijedila kroz gazu (u stvari MM procijedio, on je snažniji user posted image ) i dobila 0,6l. Jutros popila prvu dozu. Gadno, do 12 sam imala ružan ukus u ustima... user posted image

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
4.3.2008 18:13:44   
EMINA_75
Draga Ismihana, dugo te nije bilo vec sam posumnjala da ti je, nedaj Boze,
travarica naudila.
Znam kakav je ukus, ne spominji mi, odmah se najezim, ali isplati se.
Zelim Ti puno uspjeha.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
13.5.2008 16:30:37   
Salma
Da li jenaka imala miom do 12 mm

(odgovor članu EMINA_75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
11.10.2008 21:43:29   
ismihana
Drage forumasice...
Dugo me nije bilo i vidim da se sastav dosta promijeni9, ima nesto poznatih imena ali i puno novih. mene nije bilo jako dugo i neka mi oproste sve one koje su se brinule za mene i ocekivale neku vijest. Jednostavno sam bila umorna od svega i trebalo mi je da se povucem i rijesim probleme pa da onda ponovo pocnem da pricam, nadam se da razumijete...
Za one koje znaju podsjecanje, za ostale informacija - imam skoro 37 godina, muz 46: u braku smo 2,5 godine: nalazi uredni osim mioma u materici: dvije neuspjele inseminacije. Dijagnoza - zacece moguce i desava se, ali plod ne moze da se razvija zbog mioma. Nakon mnogo diskusija, razmatranja svih opcija, konsultacija sa ljekarom, iskustava kolegica koje su to radile u Sarajevu i Zagrebu...moja odluka je Ljubljana. Prije 14 dana sam operisana i uspjeli su laparoskopski da uklone 2 mioma (niko, ali zaista NIKO drugi mi nije obecao laparoskopsku operaciju jer su 2 i jer su veci od 5cm), operacija je bil aduga (2,5h) ali uspjesna, izasla sam iz sale u 12:00 (podne), a sutra ujutro u 7:00 sam se istusirala pa otisla na dorucak i u 10:00 izasla iz bolnice i otisla u hotel!!! Imala sam 2 minijaturna reza (vec ih uopste ne vidim), jedan rez od 1cm i jedan rez od 2cm (on se jedini primjecuje), vec su mi ispali svi konci i osjecam se odlicno. Ljekari su mi rekli da se nakon 3 sedmice vracam potpuno normalnom zivotu, sto ukljucuje i sexualne odnose i pokusaj trudnoce. Ja cu oipak sacekati do decembra, kad idem na kontrolu u Ljubljanu, pa ako tada kazu da je sve ok... idemo naprijed :)
Ako nekoga zanima ista detaljnije o operaciji, neka slobodno pise, moze na pp ili na mail, necu biti bas redovna na forumu ali cu sigurno odgovoriti svima.
Veliki vam pozdrav, i puno srece svima koje se trude...
Pusa

(odgovor članu Salma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
13.10.2008 7:17:47   
aldi
Draga Ismihana, drago mi je daje operacija prošla uredu i da će nakon decembra uroditiplodom. Vjeruj mi smo se zabrinuli gdje si, čak je i bila otvorena tema ''Šta nam je s Ismihanom?''. Drago mi je da si se vratila! Želim ti uspješan oporavak. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Dok te nije bilo kod mene se desila lijepa stvar, trudna sam 25 sedmica i od srca ti želim puno user posted image !

_____________________________

Druga beba nam dolazi 11.08.2011
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Naše zlato došlo 27.01.2009.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Ja 28, muž 33 god. U braku smo 6 godina, oko prve bebe se trudili 9 mjeseci i sada je bebica tu, na našu veliku radost

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
13.10.2008 7:41:52   
Vedica
draga nasa ismihana bila si nas skroz ubrinula, al mi je drago sto si uspjela rijesiti probleme sa miomom.
zelim ti brz oporavak i naravno slatku user posted image vec u decembru.


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu aldi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
16.10.2008 17:50:37   
sibenik
poštovanedrago mi je da sam naišla na ovaj forum. i ja imam problem s miomom (vel. ca. 8 cm). čim sam našla ovaj recept sa travama i lozom, odmah sam se dala na posa. evo već san i drugu napravila litru. uz to pijem i čaj mješavine stolisnik, neven i kopriva. premda sam dobila terapiju da se taj miom smanji ja ipak više virujem Božjem djelu, i travama. na kontrolu moram u zagreb u 11. misecu pa ćemo vidit na čemu san.pozdrav svimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
17.10.2008 11:15:55   
budućamama
Draga Ismihana,
jako smo sretne da si nam se javila. Drago mi je da je op prošla tako dobro. I ja sam radila laparo7histeroskopiju radi uklanjanja polipa i danas mi je 9 dana od op i super se osjećam. Znam da su na GAKu radili isključivo laparotomiju radi uklanjanja mioma tako da ti Ljubljana uopšte nije loš izbor. Sada mi je došla glupača i čekam da prođe da se bacim u akciju. Ne moram ti ni govoriti koliko je olakšanje to da je konačno "unutra" sve u redu i spremno za user posted image .
Želim nam svime puno sreće i kratku i uspješnu borbu za user posted image .
Dobro nam se vratila, puno si nam nedostajala user posted image user posted image user posted image


Šibenik, veliki pozdrav i za tebe i dobro nam došla user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu sibenik)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
29.6.2010 23:57:04   
acudesa
Meni je ljekar danas rekao da imam miom(iz  prve je trudnoće, ali je bio dosta manji) sad je ogroman,  koji je jedino moguće otkloniti operativnim putam, vidim da je ismihana išla u slo, ali 2008, znate li da li su kod nas uveli laparoskopsko otklanjanje...ja sam pitala u Općoj bolnici, oni nisu, i zamislite kad se oprišem (ono obično), još godinu dana ne smijem ni slučajno zatrudniti...a, evo ismihana piše, nakon laparoskopije se smije nakon 3 sedmice, ogromna je razlika...
znate li išta o ovome, ja sam nekad ljetos pila čajeve, koji mi nisu pomogli...možda da sam ih duže pila???

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
30.6.2010 0:06:35   
acudesa
ništauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
30.6.2010 0:27:04   
acudesa
Ismihana, ako si još uvijek na forumu, javi mi kako se pripremi sve za odlazak u Sloveniju...ti, možda to najbolje znaš, plzz

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
30.6.2010 0:35:29   
lely
 zagrljaj podrske user posted image ,samo to mogu dati i to samo smajlijem....
Mila vidim da si se zabrinula,sto je i normalno ,ipak zdravlje je u pitanju...user posted image
Ja ti ne mogu ponuditi bilo kakvu informaciju,jer slabo sta znam o tome user posted image
Ali mogu ti pozeliti da sto prije sve to prodje i da se ne sikiras....

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
30.6.2010 0:38:19   
acudesa
hvala lely...ma, jesam se malo nasekirala...ali, ne dam se ja...samo mi treba što više informacija...

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
30.6.2010 0:39:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Ismihana, ako si još uvijek na forumu, javi mi kako se pripremi sve za odlazak u Sloveniju...ti, možda to najbolje znaš, plzz



Acudesa hajde da otvorimo temu pa mozda neka forumasica zna ismihanu privatno pa ti da neki kontakt i sl.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Kako ukloniti miom bez OP?!
30.6.2010 0:40:01   
Hanady RR
acu...jedan miom nemože ti ništa...user posted image

hajd sad na spavanje...sutra ćemo sloveniju ako treba zvati...
nemoj da brineš mila...
moja rodica imala...rješila i nakon toga 2 bebe rodila i eno je ko leptir...ima tome godina...sve prije rata pa nemam za tebe svježe info...al sutra ću ja i svježe info da nabavimuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu lely)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *