|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 20:24:18   
acudesa
Jeste li spremne "otrpiti" neke stvari u braku za dobrobit porodice?

Ja jesam i stvarno sam bila tolerantna u mnogim stvarima jer mi je moje pile bilo u glavi u tom momentu. Ja sam živjela bez oca i stvarno bi se trebala desiti krupna stvar da to napravim svom djetetu.
Danas brakovi "pucaju" od šale, za gluposti, to ne odobravam, ipak je porodica veoma važna, i ona koja nema na broju i oca i majku se ne zove džaba "krnja" porodica. Ovdje naravno ne mislim na porodice koje su smrtnim slučajem ostale bez svog člana.
Ne treba trpiti ekstremne stvari (varanje, kocka, alkoholizam, fizičko i mentalno zlostavljanje..) a sve ostalo nisu dovoljno veliki razlozi za razvod-šta mislite o ovome?

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 21:59:18   
Rina26
Ma i ja se znam naljutiti na svoje moja je mama paničar i uvijek kuka a ja to ne podnosim a naravno da su mi oni bitni

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 22:43:20   
almai
SVE mi znaci porodica.To je jedna mirna luka koju mi krojimo kako mislimo da je najbolje.Djecu odagamo i zivot zivimo onako kako zelimo i trudimo se maximalno da uradimo ono sto zelimo svojoj djeci ono najbolje.Mnogo trpi da bi djeca imala sva svoja prava,nemislim samo financijski negu u svim aspektima zivota.Na prvom mjestu su djeca pa tek onda dolazimo mi kao bracni par.Naravno nije lako nakon nekog nerijesenog problema spakovati stvari i otici.Mislim da se mora dosta toga progutati u braku da bi covijek sacuvao brak ,a isto tako mislim da je za djecu bolje da zive i sa jednim roditeljem negu u nezdravoj sredini.Ako je otac alkoholcar i gledaju svaki dan maltretiranje i zlostavljanje u porodici onda je bolje to rijesiti i djeci omoguciti zdraviju sredinu za odrastanje sa jednim roditeljem.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:01:59   
veeseelaa
porodica???
ne bi sve učinila da bi ostala sa mm u braku, dijete ti neće reći hvala jer si trpila njenog/njegovog oca
Ne razvode se ljudi samo zbog krupnih stvari kao što su premlaćivanje žene, alkoholizam, kocka, prevara i sl
Ja bi se razvela zbog mnogo manjih stvari i neću da budem tolerantna, kad mi nešto ide na živce brate ide mi, nek potone brod ja bi digla sidro i otišla


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:08:11   
marinela
E bas zbog takvih kao sto si ti danas je toliko razvoda...Nemoj se uvrijediti.

Da bi covjek ostao u braku,i bio sretan...moras ti nekad pretrpiti nekad neke stvari ,a kao i ti tako i on....Nije zivot med i mlijeko,al se treba boriti da sto cesce to bude...U dobru i u zlu!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:09:04   
Niobe
IZVORNA PORUKA: acudesa

Jeste li spremne "otrpiti" neke stvari u braku za dobrobit porodice?
Ne treba trpiti ekstremne stvari (varanje, kocka, alkoholizam, fizičko i mentalno zlostavljanje..) a sve ostalo nisu dovoljno veliki razlozi za razvod-šta mislite o ovome?


Slazem se dijelom sa ovom konstatacijom. dosta sam tolerantna,ali i trazim toleranciju.
Mislim da ima vise vrsta i nacina mentalnog zlostavljanja, od kojih ne bih trpila ni jedan.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:11:23   
Lulu_
ne znam jer se nisam bas toliko nasla u toj situaciji.mislim da sve zene misle da nebi nista trpile i onda se jednog ljepog dana iznenade kad vide da trpe sve ono za koje su govorile da nikada ne bi...ne sve ali vecina nas.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:17:02   
marinela
Lulu slazem se u potpunosti....Ne treba tolerisati neke stvari,al za mene su neke razmirice u braku normalne...Nedaj boze da digne ruku na mene bio bi mu prvi i posljednji put,il nesto vece od onog sto je navela acudesa......ali za sve ostalo se nadje kompromis.Mislim da nikad ne mozes naci savrsenstvo,i same smo svjesne da to ne postoji....krecuci od same sebe.

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:19:43   
Lulu_
koliko puta sam se zaklela sama seb i da mu nebi nesto nabrajala i bila klasicna ona zena sto zvoca...eto sad dodje i to nekad...dakle prevarim se u sebi milion puta...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:20:25   
my_little_baby
ja sma imala dosta teskih momenata  u pocetku braka,znala sam doslovno spakovati stvari ..i onda ne bih imala dovoljno snage ,hrabrosti ili cega vec da odem....sada  mi je drago sto nisam ...sto sam bila strpljiva i tolerantna,jest kostalo i zivaca i truda...al zato je moj muz kad pogledam kakav je bio nekad...i sad...potpuno drugi covjek ....sad je divan....
a meni je porodica jako jako jako bitna ..i svasta bi progutala da bismo ostali svi "pod istim krovom".......ono sto jedino ne bih trpila ,su fizicko zlostavljanje ,prevara....alkoholizam sam nekad mogla trpit  i trpila,mozda zato sto nije bilo nasilja ....danas zivimo jednim drugim zivotom ,pod okriljem vjere tako da to vise ne bih mogla trpit,a mislim da necu ni morati  aBd....

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:23:13   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: marinela

E bas zbog takvih kao sto si ti danas je toliko razvoda...Nemoj se uvrijediti.

Da bi covjek ostao u braku,i bio sretan...moras ti nekad pretrpiti nekad neke stvari ,a kao i ti tako i on....Nije zivot med i mlijeko,al se treba boriti da sto cesce to bude...U dobru i u zlu!



vidiš neko je sretan kad se razvede, kad je solo, zašto misliš da je neko sretan u braku u kojem trpi?
Trpiti = biti ugrožen
Kako su žene samo smiješne, ajde da se mi počnemo ponašati kao većina muškaraca da vidimo hoćel nas naši muževi trpiti, odmah bi nam pokazali gdje nam je mjesto
Kod nas je još uvijek strašna stvar razvesti se i biti sretan
Kod nas je ok TRPITI i biti Suser posted image ..BAN
Auh koja nebuloza
Znam dosta majki koje su i majka i otac svom djetetu, da se razvedu ne bi ništa izgubile, jer muž iliti otac njihovog djeteta već "izgubljen", ovako samo trpe, čiste za žvaljom, i jako su nesretne ALI ONE SU U BRAKUuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 11.9.2009 23:26:13 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu marinela)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:29:14   
Lulu_
uvijek zavisi sta treba trpiti.mene je bukvalno moj muz trpio godina dana nakon rodjenja nase kcerke i da sam bila na njegovom mjestu vjerovatno bi ja njega lansirala ali eto on to nije uradio i danas smo jako sretni

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:31:36   
veeseelaa
evo jedan link, ŠUTI i TRPI

http://www.youtube.com/watch?v=PzQxkGn9Y4o


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:48:08   
neki
Kao sto veeseelaa rece trpiti=biti ugrozen...Ne zelim nista trpiti,a Bogami ni on,fino sjednemo i razjasnimo neke stvari,kad dodje do problema...
Da dodjem u situaciju da sama osjetim da nesto trpim,prelazim preko nekih stvari,opet bih sjela sa njim i razgovarala,ne moze se naci kompromis,Boze moj,ja sebi ti sebi;taman da imam desetero djece...
Ne kazem da kod nas ne dodje do problema,do nesuglasica,naravno,nekad nam dodje pa bi gadjali jedno drugo cim stignemouser posted image user posted image user posted image Ali mislim da je to sve zdrav nacin komunikacije,da nije svadja,ne bi bilo normalno...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:51:17   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Lulu_

uvijek zavisi sta treba trpiti.mene je bukvalno moj muz trpio godina dana nakon rodjenja nase kcerke i da sam bila na njegovom mjestu vjerovatno bi ja njega lansirala ali eto on to nije uradio i danas smo jako sretni


To je ljubav!!!

I moj muz trpi puno sta sto se tice mene, a i ja njega al sve ima svoje mjere... kao sto lulu vec rece, zavisi sta treba trpiti...

Ja poticem iz porodice koji su ove godine slavili 30 godina braka i imam roditelje koji su presretni skupa i kojima sve uvijek uspiva i stekli su puno toga...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko Vam znači porodica
11.9.2009 23:59:15   
milenium
...da sam ja na njegovu mjestu,ja bi se od sebe davno razvelauser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 0:13:24   
Niobe
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: marinela

E bas zbog takvih kao sto si ti danas je toliko razvoda...Nemoj se uvrijediti.

Da bi covjek ostao u braku,i bio sretan...moras ti nekad pretrpiti nekad neke stvari ,a kao i ti tako i on....Nije zivot med i mlijeko,al se treba boriti da sto cesce to bude...U dobru i u zlu!



vidiš neko je sretan kad se razvede, kad je solo, zašto misliš da je neko sretan u braku u kojem trpi?
Trpiti = biti ugrožen
Kako su žene samo smiješne, ajde da se mi počnemo ponašati kao većina muškaraca da vidimo hoćel nas naši muževi trpiti, odmah bi nam pokazali gdje nam je mjesto
Kod nas je još uvijek strašna stvar razvesti se i biti sretan
Kod nas je ok TRPITI i biti Suser posted image ..BAN
Auh koja nebuloza
Znam dosta majki koje su i majka i otac svom djetetu, da se razvedu ne bi ništa izgubile, jer muž iliti otac njihovog djeteta već "izgubljen", ovako samo trpe, čiste za žvaljom, i jako su nesretne ALI ONE SU U BRAKUuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 0:25:55   
ena23
Znaci mi sve. Ali imam ruznu osobinu da sam uzasno zlopamtilo- i dan danas se sjetim neke recenice koju mi je reko mm prije recimo godinu i nabijam mu to na nos. Inace sam bolesno vezana za njega i on ne smje da ima ni jednu gresku. Mora da i njemu porodica znaci sve, inace me ne bi trpio user posted image

_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 0:45:31   
acudesa
I, on mene vjerovatno otrpi u nekim stvarima, a to se zove-kompromis

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 0:48:07   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
za sve ženice koje ništa ne trpe i koje bi za prvo trpljenje-šutnule muža
ja nisam jedna od njih, na sreću

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 0:51:14   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Niobe


Mislim da ima vise vrsta i nacina mentalnog zlostavljanja, od kojih ne bih trpila ni jedan.



slažem se

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 10:32:04   
Anoniman
U pocetku braka je bilo svega....Da, bilo je momenata kada sam ga htjela ostaviti....srecom, on me je zaustavio.
To je proslo(bili smo "zeleni" )hB, mi danas imamo savrsen brak, brak gdje caruje ljubav, postovanje, razumjevanje...ali i moje svakodnevno kvocanje sto je nesto ostavio tu i tu, njegovo nezadovoljstvo sto sam toliko pedantna i hronicno umorna, krpljene s ovom recesijom.....i svasta jos nesto.
Da, trpimo mnogo toga zbog  porodice.
Moji su me naucili da nije uvijek sve med i mlijeko(nesto je i topla cokoladauser posted image user posted image )
Trpimo ono sto je za jednu zdravu porodicu normalno da se trpi(stresan dan na poslu, hormone i pms, umor, .....), ali ne i izivljavanje na onom drugom, nezainteresovanost, razlicite zivotne prioritete, prevaru, zlostavljanja.....
Porodica je oaza mira i snage, a kad to prestane biti...onda to .....user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 10:50:59   
acudesa
Savršen brak ne postoji 10000000000000000000000000000000%
(zna se ko je jedino savršen)
Treba biti iskren, evo ja iskreno kažem da nisam u životu htjela biti sa papučarem (odnosno sa osobom koja bi isključivo mene trpila, a ja bih bila nesretna "hadžinica", ni to nije sreća i savršenstvo).
Našla sam osobu koju volim i koja mene voli, koja mene trpi a i ja nju.
Evo i od jutros smo se malo trpili, pomirili,...i sve ok.

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 10:59:15   
Anoniman
Savrsen bark ne postoji, DA, ali ako se stalno tezi tom savrsenstvu...sta je to nego upravo savrsen bark, koliko to on moze biti. Na to sam, acudesa, mislila.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko Vam znači porodica
12.9.2009 11:01:10   
dana3
Danasnja mi znaci puno i previse ,ali poslije jednog razvoda covjek malo drugacije gleda na stvari kao i na to TRPI.
Ne bih i necu da trpim ama ni jednu sitnicu vise.Postujem MM i postuje me,volimo se,dogovaramo se o svemu,ne vicemo jedno na drugo ,ne svadjamo se i ne nerviramo jedno drugo.
Imamo propale brakove iza nas i kazem -sve se drugacije gleda:Uvijek sam za dobar razvod nego los brak!

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *