|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
[Anketa]

Koliko cesto jedete ribu?


1 sedmicno
  45% (18)
2-4 puta sedmicno
  10% (4)
Vise puta sedmicno
  0% (0)
1 mjesecno
  22% (9)
2-4 puta mjesecno
  15% (6)
Vise puta mjesecno
  0% (0)
Nikad
  7% (3)


Ukupno glasova: 40


(Posljednji glas : 12.10.2010 17:47:59)
(Glasanje traje do: -- )
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 8:50:24   
Ilhana RR
MORSKA ILI RIJEČNA

Zašto je riba toliko zdrava?


Čak i masna riba je izuzetno zdrava za ljudski organizam, ali treba biti pažljiv pri odabiru ribe i načinu na koji ćete ju pripremiti

Ribe sadrže veliku količinu važnih proteina, i to oko 20 posto. Ujedno se u njima nalaze saharidi, a masti u ribama ima vrlo malo. Osim toga, sadržaj riblje masti vrlo je koristan za ljudski organizam, dakle, čak i ako pojedete masnu ribu to vam neće štetiti, za razliku od, primjerice masne svinjetine.

Riba prije svega sadrži masne kiseline omega 3 koje pozitivno utječu na razinu kolesterola u krvi i odlična su prevencija za bolesti srca i krvnih žila. Osim toga, riblje meso je bogato vitaminima i mineralima.

Riba bi se na vašem jelovniku trebala naći barem jednom tjedno. Naravno, pripremljena na pravi, zdravi način, a to nikako nije riblji file pržen u velikoj količini ulja.

Nemasne ribe sadrže najviše dva poto masti, a to su prije svega ribe iz brzih tokova - pastrva, štuka ili smuđ. Srednje masne ribe sadrže od dva do deset posto masti, a među njima su, na primjer šaran ili tolstolobik (srebrni šaran). Masne ribe poput jegulje sadrže više od 10 posto masti.

Treba znati i odabrati dobru ribu. Birajte ih pažljivo i imajte na umu da su svježe ribe uvijek bolje od onih zamrznutih. Tuna je također dobra, ali ona u vlastitom soku - manje je kalorična nego ona u ulju.

user posted image
Tekst preuzet sa metro-portal.hr

< Poruku je uredio Ilhana RR -- 4.3.2010 8:52:53 >


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 8:56:44   
Amelaa RR
user posted image user posted image user posted image Tema za 10 ali bih je ja komotno mogla zaobici u sirem krugu jer koliko cesto jedemo ribuuser posted image user posted image user posted image
Ne znam zbog cega, ali rijetko jedemo ribu...fakat moram poceti cesce jesti ribu.


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 9:00:10   
Ilhana RR
Ja cu naprimer danas jesti dimljeni losos sa krompirovom salatom i jos nekim povrcem, to nam je na poslu na meniju danas =)

Kod nas je najmanje 1 sedmicno riba na meniju kod kuce, i naucila sam Lamiju da jede ribu i drago mi je sto je voli =)


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 11:17:46   
bebbe RR
Obavezno jednom sedmično, a nekada i češće. Trenutno volimo i jedemo file vitkog soma. Uvijek imamo faze, a sada nam je ta praktična, jer je i Ema jede bez problema.

_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 12:14:16   
milenium
jednom tjedno jedem ribu i to svježu(ja je i očistim a prije toga je user posted image moram ubit da krepauser posted image ),a ostalim danima se jede isto riba al ne sveža već fileti,prutići pohovani,riba s povrćem itd.

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 12:24:37   
bebacha
uh jest me stid i napisat postuser posted image user posted image user posted image slabo jedemo ribu a nemam pojma iz kojeg razlogauser posted image user posted image user posted image i kad jedemo uglavno je to oslic(zaleden) ili pastrmka(svjeza)jer jedino nju mozemo kupit svjezu.ja volim i riblje stapice al muz ne voli.on voli lignje i morske plodove a ja nevolim tako da ni on jadnik to nema priliku jest.al nesto cu vam reci u povjerenjuuser posted image user posted image user posted image ja lignje i morske plodove nisam nikad ni probala a ufurala sam da nevolim a muz misli da probalauser posted image user posted image user posted image e jesam luda.ovo obecajem da za vikend pravim ribuuser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 12:28:50   
rose 87
joj jako slabo,dok sam bila trudna tjerala sam se bar jednom sedmićno a sad prođe i mjesec da ne jedemuser posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 12:47:46   
Amelaa RR
bebacha ista stvar s nama. I nekako one stapice ne dozivljavam kao ribu..jer sam toliko puta procitala da oni prutici uzas debljaju i da to nije isto kkao kad se jede riba ribom dal svjeza ili zamrznuta. Neki dan sam u supermarketu uzela lignje u stapicima, eh morske ploodove bih mogla jestii nom stop u bilo kojem obliku. Tadkojer volim pojesti sardineee pogotovo u maslinovom ulju..mljac, mljac...Ogladni ja pisajuci o ribicama


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 4.3.2010 12:51:02 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu rose 87)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 13:28:39   
acudesa
Jednom-dva puta sedmično...nije toliko što je zdrava nego što je svi volimo, sve iz morauser posted image

< Poruku je uredio acudesa RR -- 4.3.2010 13:30:53 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 13:41:01   
Anoniman
Barem jednom sedmicno, a kada sam na moru e onda skoro svaki dan...zapravo, svaki dan je nesto iz mora na trpezi...ako nije riba onda je salata od hobotnice ili kozice na buzaru...Ja licno bi mogla zivjeti na ribi...kad ima ribe fakat nemam potrebu za mesom, samo sto je kod nas jos uvijek jako siromsna ponuda "friske" ribe...A one riblje stapice i fishburgere ne smatram ribom...to mi je uvreda za svaku ribuuser posted image ...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 13:48:30   
Anoniman
volim i ja ribu ali mm nešto slabo pa tako da je i slabije jedemo kući,a čim izađemo vani ja je naručim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 13:53:33   
Natica
nikako... niti sam je ikad jela
jednostavno ne mogu da je stavim u usta odmah mi se user posted image


_____________________________

Allahu dragi podari mi snage da izdrzim ovo sve do kraja.

Samo uz Tvoju pomoc cu moci da drzim svog sina zdravog i zivog u narucju..

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 13:56:19   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dadada

..A one riblje stapice i fishburgere ne smatram ribom...to mi je uvreda za svaku ribuuser posted image ...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image uvreda nego šta...ma, ni na ruke joj politi ne mogu


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 14:04:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Natica

nikako... niti sam je ikad jela
jednostavno ne mogu da je stavim u usta odmah mi se user posted image


ma daaaaaaaaaaaj

na gradele s blitvom...nema nista sladje

(odgovor članu Natica)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 14:06:40   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: dadada

..A one riblje stapice i fishburgere ne smatram ribom...to mi je uvreda za svaku ribuuser posted image ...

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image uvreda nego šta...ma, ni na ruke joj politi ne mogu



isto ko kada svabo napravi cevapuser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 14:29:20   
bebacha
ma slazem se za te stapice.meni to dode ko fast food al eto volim.joj ja sam bas skeptik prema svim morskim plodovima al morat cu se nekad natjerat pa probat.vec odavno hocu probat tunjevinu iz konzerve i evo je stoji vec dva mjesca a ja nistauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 15:30:11   
emma.L
Mi dosta jedemo ribu, jednom ili dva puta tjedno i MM i ja je baš volimo, u svim oblicima i iz svih voda.
Emi sam pokušala dati pastrmku i oslića - ni naopako user posted image . A još sam razočarana što ne voli maslinovo ulje, a mi ga u sve stavljamo.
Što se mene tiče - brudet (koji ja ne znam praviti user posted image ) je najbolje jelo na svijetu.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 19:41:16   
mamaajna
mi smo se navadili na neku Vijetnamsku,ja umrla od smjeha kad sam procitala,kupili smrznute filete u lokalnoj ribarnici,extra je uopste nema neugodan miris.kada ponovo uzmem napisat cu kako se zove,mozda je ko od vas vec jeo

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 19:48:07   
sara.at
otkako sam zatrudnila bebi nece ribe al ja je volim a user posted image me natjera na povracanje...
Sad sam kupila te riblje stapice da probam njih jer treba mi bar malo omega3 user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 19:57:30   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Natica

nikako... niti sam je ikad jela
jednostavno ne mogu da je stavim u usta odmah mi se user posted image



Ja sam pocela da jedem ribu na poslu, dimljeni losos i onda sam po malo pocela da jedem grateringe od ribe i malo po malo ja poce da jedem skoro svu ribu. Posto radim u restoranu ako je riba na meniju uvijek uzmem ribu =)

A sto se tice stapica ni ja to negledam kao ribom, mi ih slabo jedenmo al ih imamo kod kuce kad naprimer nemam puno vremena da pravim rucak...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Natica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 20:05:43   
sporty mamaa
Veoma rijetko, nije da ne volim ali ja jednostavno NE ZNAM ocistiti ribu, Dalmatinci kazu da ju je najbolje od repa jesti, ma meni ni to ne uspijeva... Uvijek mi se zaglavi neka koscica... Drzimo se stapica i oslica fileta, a mozda probam morskog psa, on nema kosti a kazu da je pravo dobar...

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 22:30:18   
taurus
user posted image user posted image za ribu. Jedemo je bar jednom sedmično jer je svi volimo. Najčešće je to svježa pastrmka, fileti oslića smrznuti a ponekad girice i sardine. Često pravimo i pizzu sa tunjevinom. U principu je najzdravije kad se riba ne prži i ne pohuje nego u foliju pa u rernu ili roštilj.
Mame čija djeca ne vole ribu mogu pokušati sa davanjem ribljeg ulja, a ako djeca ne mogu popiti riblje ulje onda bar one riblje perlice. U svakom slučaju treba se potruditi da djeca unesu omega masne kiseline u bilo kojem obliku jer su neophodne za razvoj kostiju, zglobova i nervnog sistema.

P.S. Imaju i sirupi sa omegom za djecu

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
4.3.2010 23:12:03   
dinaa
Obavezno jednom sedmicno i svi je volimouser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
26.5.2010 18:25:19   
Miau
Ja jako volim i ribu i sve morske plodove (osim lignji) pa jedem barem 2x tjedno. user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko cesto jedete ribu?
26.5.2010 19:02:58   
Mirkica
od ribe i morskih plodova jedino sto volim su lignje njam njam.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *