|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 11:27:15   
Atarka
Svi znamo da je kompromis izmedju partnera jedan od temelja zdravog braka/veze. Ispocetka se osjecate je super da radite sve da bi ugodili partneru, da pristajete na njegove prijedloge, da biste se osjecali sto slicniji u postupcima i razmisljanju. Ali s vremenom se nadjete u situaciji da ste toliko popustale da sada ne znate gdje zavrsavate vi, a pocinje on, da su sve krupnije odluke zapravo njegove zakamuflirane u kompromis. Shvatite da ste se povlacile radi izbjegavanja rasprave, jer je partner jako nepopustljiv. Kod svake rasprave izvucete deblji kraj. Ovo vidjam jako cesto, ponekad i u mom braku, pa me zanima vase misljenje. 

_____________________________

30.09.2009
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 11:32:20   
nikita
u nas je sve pola pola, ako sam ja danas popustila, sutra necu nema sanse, to je tako u slucaju kad su bezvezne stvari i sitnice...kad se radi o vaznijim stvarima onda se dogovorimo i zajedno donesemo odluku..ne valja previse popustat jer se onda ova druga strana na to navikne

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 11:33:49   
frenkoza
hm vjeruj mi da sam i ja cesto o tome razmisljala.... u sustini ja sam kad sam se udala sebi rekla da necu zatezati na svakoj sitnici, nego cu insistirati samo na onome sto mi je zaista zaista bitno....

medjutim cesto je u stvari kompromis da ja pristanem na ono sto on zeli... a kompromis bi trebao biti sredina izmedju mojih i njegovih zelja....  ali oni se jednostavno naviknu da ces ti  u glavnom pristati na njihov prijedlog i onda ako ti hoces nesto drugo oni se iznenade - kao ono sta ti bi odjednom???? ali kad mi je nesto zaista zaista bitno u zivotu onda tu insistiram....

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 11:36:14   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: nikita

u nas je sve pola pola, ako sam ja danas popustila, sutra necu nema sanse, to je tako u slucaju kad su bezvezne stvari i sitnice...kad se radi o vaznijim stvarima onda se dogovorimo i zajedno donesemo odluku..ne valja previse popustat jer se onda ova druga strana na to navikne


i kod mene ovako!!! Samo sto sam ja češče tvrdoglava pa on popustiuser posted image

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:11:40   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Atarka

Svi znamo da je kompromis izmedju partnera jedan od temelja zdravog braka/veze. Ispocetka se osjecate je super da radite sve da bi ugodili partneru, da pristajete na njegove prijedloge, da biste se osjecali sto slicniji u postupcima i razmisljanju. Ali s vremenom se nadjete u situaciji da ste toliko popustale da sada ne znate gdje zavrsavate vi, a pocinje on, da su sve krupnije odluke zapravo njegove zakamuflirane u kompromis.


Ja ovo nikada nisam radila. Ovo nije kompromis. Ovo bih ja nazvala pretvaranjem.
Za mene je kompromis kad on kaže da bi ručao u 15.00. a ja kontala ručati u 14.00....pa onda ja kažem: ok, može i u tri.



(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:13:23   
Atarka
Ima ona poslovica da pametniji popusta, ali treba znati kada popustiti, kao sto ste rekle. Primjera radi, mm je jako tezak kad je u pitanju preuredjenje doma. Jako pazi na pare, sto je pozitivno (auto smo kupili kesom, nemamo kredita), ali s druge strane mi to nekada smeta, jer kad izrazim zelju da bih npr.novu kuhinju (jos uvijek imamo njegovu momacku, kupio je nejjeftiniju koju je mogao naciuser posted image ), nema sanse. Tako da sam se navikla na mnoge stvari u stanu koje nisu odraz moga ukusa i odabira. Kontam da ce mi biti lakse pregovarati kad pocnem raditi i kad jos jedna plata bude stizala u kucu.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:21:22   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: Atarka

Ima ona poslovica da pametniji popusta, ali treba znati kada popustiti, kao sto ste rekle.


Da je ovo tačno, svijetom bi vladale same budale.

IZVORNA PORUKA: Atarka
Primjera radi, mm je jako tezak kad je u pitanju preuredjenje doma. Jako pazi na pare, sto je pozitivno (auto smo kupili kesom, nemamo kredita), ali s druge strane mi to nekada smeta, jer kad izrazim zelju da bih npr.novu kuhinju (jos uvijek imamo njegovu momacku, kupio je nejjeftiniju koju je mogao naciuser posted image ), nema sanse. Tako da sam se navikla na mnoge stvari u stanu koje nisu odraz moga ukusa i odabira. Kontam da ce mi biti lakse pregovarati kad pocnem raditi i kad jos jedna plata bude stizala u kucu.


Možda i ti osjećaš zadršku samim tim što ne zaradjuješ pa misliš da što se fin. tiča on je taj koji može i treba da sve određuje.
A možda za tim nema potrebe.
Što se tiče kuhinje, našu kuhinju sam crtala i dogovarala ja.
Ali mi nepada napamet da odem i kupujem tv - u to se nerazumijem.


(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:27:55   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: Atarka

Ima ona poslovica da pametniji popusta, ali treba znati kada popustiti, kao sto ste rekle. Primjera radi, mm je jako tezak kad je u pitanju preuredjenje doma. Jako pazi na pare, sto je pozitivno (auto smo kupili kesom, nemamo kredita), ali s druge strane mi to nekada smeta, jer kad izrazim zelju da bih npr.novu kuhinju (jos uvijek imamo njegovu momacku, kupio je nejjeftiniju koju je mogao naciuser posted image ), nema sanse. Tako da sam se navikla na mnoge stvari u stanu koje nisu odraz moga ukusa i odabira. Kontam da ce mi biti lakse pregovarati kad pocnem raditi i kad jos jedna plata bude stizala u kucu.


ovo kao da sam ja pisala.... atarka jesi sigurna da ne zivis s mojim muzom??? user posted image kredit ne bi ni u ludilu....
evo npr. kod nas je on uradio stepeniste u drvetu, haos jedan.... stvarno ekstra izgleda, e sad mi imamo male prostorije i mogli bi grijati cijeli sprat s jednog mjesta, ako bi stavili neka vrata, i zatvorili stubiste... ja govorila, govorila.... on ne i ne.... i kupimo mi pec jos jednu u sobu.... nalozis 2 vatre u sobi se ne moze disati od vrucine.... otvoris vrata - puse drito sa stepenista odnese.... e sta sad??? nakon 4 mjeseca zime i muke moje on meni kaze znas zeno ipak smo mi mogli ovo zatvoriti user posted image user posted image user posted image sad mi kazes!!!! e sad cemo i zatvoriti.... al morao je on to sam da svari i da zakljuci da je to najbolje rjesenje


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:36:57   
aya
Ja sam se naucila (naravno poslije niza gresaka i svadja) da zavolim mnoge stvari koje voli moj suprug (samo iz razloga sto smo mi zene mnogo prilagodljivije i lakse nam je prihvatiti nove stvari) i uzivam u njima zajedno s njim, ali sam se i potrudila da mu prikazem neke "zenske" stvari na neki drugi nacin, pa da i on uziva u njima.
U vecini odluka se dogovaramo, samo je bitno ko ima jace argumente i ko koga prije ubjedi u ispravnost njegovog prijedloga user posted image

_____________________________

Sunce moje malo 21.august 2009
24.februara cura rekla "ma - ma" :-)
05.03. smo nasli jedan mali zubic

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:37:23   
Atarka
Hanabanana, znamo svi da si ti pametna zenica koja voli davati oprecna misljenja user posted image  Ja radim i zaradjujem gotovo kao i on, samo sto sam sad na porodiljnom. Ali oduvijek je bilo tako i dok sam radila.

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:38:58   
dinciii
Kod nas je sve dogovor stvarno,jedino sto ja pretjerujem jer sve sto sebi zamislim to moram dobiti,od malena sam takva user posted image Tako da u vise situacija on popusti na kraju,jer ja to sve nekom politikom odradim user posted image user posted image user posted image Npr. hocu u Bosnu on kaze pa sad si bila prije 2 mjeseca i ja onda sve nadjem neke razloge zasto bi opet isla i na kraju odem.user posted image

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:40:27   
Atarka
IZVORNA PORUKA: frenkoza


ovo kao da sam ja pisala.... atarka jesi sigurna da ne zivis s mojim muzom??? user posted image kredit ne bi ni u ludilu....



Mozda ima dvostruki identitet user posted image user posted image user posted image  Zato i pazi na dinar, treba dvije zene uzdrzavatiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

30.09.2009

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:42:11   
hanabanana
O izvini atarka, nisam uhvatila da si na porodiljskom.

Možda je onda do tebe. user posted image  
Ne talasaš.
Mada je nekada lakše prepustiti drugome da uvijek " presječe " što se kaže.
Manje je i odgovornosti.
Muž i ja smo svr sami kupovali, od stana do auta.
I da nije bilo kompromisa vjerovatno ne bi bili 15 godina skupa.
Uredu je prilagoditi se, ali nikako ne bih mogla da izgubim sebe.

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:51:01   
muby
Kod nas je uglavnom sve dogovor. Ako se u necemu ne slazemo cesce on popusti da bi mi udovoljio a poslije se pokaze da je on bio u pravu i onda bih voljela da nije popustio :), nikad zensku ugoditi.

_____________________________

HARIS, 9.8.2009.

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 12:53:33   
noaa
Sto se tice kompromisa u braku a i inace u zivotu tu sam tankauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  prvenstveno sam za razgovor s argumentima i tko ima bolje prihvata se njegovouser posted image MM sam radi ali to mu ne daje za pravo da bude inferioran jer moze staviti na papir koliko bi ga kostalo da placa kuhanje,peglanje,cuvanje djeteta,brigu o kucanstvu i ostale stvari o kojima ja brinem...netko je prije rekao da je kompromis ono cime ni jedna strana nije zadovoljnauser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 13:48:43   
lila25
Bas sam se zamislila nad ovom temom nikad nisam razmisljala ko i koliko popusta i koliko ima kompromisa u nasem braku, npr trenutno muz hoce novi komp,a meni ne pada na pamet sad davati pare kad ovaj jos uvijek moze funkcionisati,kad sam iznijela argumente da nam je puno drugih stvari potrebnije slozio se samnom.Za mene je kompromis ako hoce priznati kad sam u pravu i prihvatiti to a i ja njega saslusam uvijek i ako je on u pravu prihvatim.Uvijek zajedno donesemo odluku o bilo cemu da se radi.

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 13:52:48   
frenkoza
e to je lila ispravno... ali vec sam napisala, on nece nikad da poslusa sta mu ja govorim nego goni svoje dok ne uvidi stvarnu vaznost onoga sto ja hocu.... evo npr. pravimo iznad garaze jos jednu veeliku prostoriju, i on je prije 100  godina zacrto da ce mu tu biti spavaca.... ah bilo bi to divno, ali.... dnevni boravak nam je jako mali i nek nam '' ljudi dodje to je guzva krkljanac.... a u spavacoj smo samo ja i on.... pa dosta nam.... bitno da moze stati krevet i ormari i nista mi u spavacoj vise i ne treba....
kad sam ja to njemu fino tako predocila on gleda u mene i kaze: pa ja sam davno zapikiro tamo spavacu.... ali dragi... razmisli malo.... estetika je jedno a funkcija drugo.... i osutio je jer je vidio da sam u pravu tako da ja dobivam veeliki dnevni boravak user posted image user posted image user posted image jedva cekam user posted image

atarka - meni je sve to plaho sumnjivo user posted image user posted image user posted image mozda ima neka treća kojo je digao kredit pa ne moze nama user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio frenkoza -- 14.5.2010 13:53:16 >


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 13:55:03   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: Atarka

Svi znamo da je kompromis izmedju partnera jedan od temelja zdravog braka/veze. Ispocetka se osjecate je super da radite sve da bi ugodili partneru, da pristajete na njegove prijedloge, da biste se osjecali sto slicniji u postupcima i razmisljanju. Ali s vremenom se nadjete u situaciji da ste toliko popustale da sada ne znate gdje zavrsavate vi, a pocinje on, da su sve krupnije odluke zapravo njegove zakamuflirane u kompromis.


Ja ovo nikada nisam radila. Ovo nije kompromis. Ovo bih ja nazvala pretvaranjem.
Za mene je kompromis kad on kaže da bi ručao u 15.00. a ja kontala ručati u 14.00....pa onda ja kažem: ok, može i u tri.





Zar nije kompromis u 14:30 user posted image . Sala mala...
hele nejse, ja cu biti konkretna, ako npr, Atraka zelis nesto  novo u kuci i kao to bi trebao da bude MM-ov ustupak onda ti moras da naglasis sve ustupke koje ti pravis prema njemu, tj. da ga podjsetis sta ti cinis za njega jer oni to cesto zaborave. Npr. MM sad kupuje nove gume na autu, OK , ali ja cu onda kupiti nove zavjese. Njega zanimaju gume, mene zanimaju zavjese user posted image . Uglavnom ako mi nesto ne prolazi iz prve ja onda pocenm nabrajati sta sam sve ja uradila i popustila i da ga ne bi glava zabolila uglavnom popusti.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 13:55:56   
Nedi
Obično se dogovaramo oko svega, ali eto on nekad zapne da se nešto može a ja mislim da to ne treba i onda se dogovorimo da imamo test period za "to nešto".  I tako ja sabotiram njegov test period i bude kako ja mislim bez raspraveuser posted image



_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 14:00:33   
lila25
hahaha  frenkoza i atarka provjerite vi to za kredit...user posted image

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 14:07:23   
milenium
IZVORNA PORUKA: Atarka

izrazim zelju da bih npr.novu kuhinju (jos uvijek imamo njegovu momacku, kupio je nejjeftiniju koju je mogao naciuser posted image ), nema sanse.


ovo nije uredu od njega!
a moram reć(šta ću kad moram )zašto ti njega pitaš za kuhinju?to je tvoje područje i ti odlučuješ hoćeš li je kupiti ili nećeš.isto kao što je njegovo područje npr.auto ili npr.tv.nisam ni ja njemu birala koji će tv nek on to izabere to je njegovo područje,i on bolje zna-valjdauser posted image

netko je iznad spomenuo tv pa eto i ja ga uzela za primjer.



< Poruku je uredio milenium -- 14.5.2010 14:08:06 >

(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 14:09:19   
milenium
a kod nas je :kud ja okom-on skokomuser posted image
nije to pošteno ali eto...user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 14:13:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: Atarka

izrazim zelju da bih npr.novu kuhinju (jos uvijek imamo njegovu momacku, kupio je nejjeftiniju koju je mogao naciuser posted image ), nema sanse.


ovo nije uredu od njega!
a moram reć(šta ću kad moram )zašto ti njega pitaš za kuhinju?to je tvoje područje i ti odlučuješ hoćeš li je kupiti ili nećeš.isto kao što je njegovo područje npr.auto ili npr.tv.nisam ni ja njemu birala koji će tv nek on to izabere to je njegovo područje,i on bolje zna-valjdauser posted image

netko je iznad spomenuo tv pa eto i ja ga uzela za primjer.



E ovako mi otprilike stimamo. On ima svoja podrucja u kojima dominira i u koje se ja plaho ne petljam, a ja svoja. Medjutim, opet on kad je rijec o njegovom podrucju upita me za misljenje, a ja se slozim s njegovim, a tako i kad je moje polje u pitanju.
Mislim da je ovo najbolja varijanta kompromisa u braku.

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 14:15:34   
rose 87
pa sad zavisi,nekada mi dodje period i ne da mi se ubjedivati ga u nesto pa popustam ali vecinom se dogovaramo,samo budu mi smijesne situacije u kojima ne zeli on da popusti a pogrijesi,pa se poslije izvlaci ko nije to on user posted image

_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko kompromisa u braku je previse?
14.5.2010 14:21:09   
koka i po
Tako i trebauser posted image user posted image user posted image .Samo oštro i na prvuuser posted image user posted image user posted image .Zezam se .Blago tebi.I ja i muž smo po prirodi tvrdoglavi(ja više) pa se znamo danima natezati oko budalaštine.Kompromis u braku je neophodan ,normalno u određenoj granici.Kod mene je muž odrastao kod nane i nije imao priliku da upozna pravi porodični život i relaciju muž-žena-djeca,tako da u svakom pogledu nailazimo na teškoće u komunikaciji.Ponekad mi ga je žao a nekad vala primjetim da je prekardašio.KOmpromis se uči,pa valjda će i on jednom naučiti.user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *