|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 13:50:59   
travnicanka
Moji maji pacici uzivaju u mlijeku.
U pocetku mi je bilo drago ali sada neznam kako da se postavim.
Ajla bi mogla zivjeti samo od mlijeka.Nema bas neki apetit za pohvaliti,odnosno svijesna sam da je mlijeko uzrok tome......Sta da radim?
Mislim da je vrijeme za uvodjenje redukcijeuser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio travnicanka -- 23.11.2008 13:51:30 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 16:02:20   
Crvena
Moj trogodisnji sin stalno bi pio mlijeko, svejedno koje, obicno, cokoladno ili kozije (zbregov), ali kao sto kazes ni on  nema neki apetit, pa me to brine. Ja mu svako jutro pravim sok (jabuka, borovnica, banana,kiwi,kruska ,narandza zavisno sta imam u kuci) i tjesim se bar ne jede grickalice i one kupovne sokove. 

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 16:14:43   
stella
Nebih ti znala reci jer jos uvijek gloca cicuuser posted image

Drugo nijedno nece a probali smo ad,kravlje,coko.Nista.
Kravlje pojede u hrani,jer kad joj pravim kasice slane ili slatke dodam mlijeko i nekad puter ili sir.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 16:22:08   
nikka
Moj sin popije ujutro i naveče po šolju mlijeka i jednu poslije doručka nesquika,dukatovo vitaminsko,to je otprilike pola litra dnevno mislim da se više ni nepreporučuje.
On tako pije od godine dokad je pio ad formulu.

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 19:56:47   
larina
i kod mene je taj problem,moja curica od 3 god. samo pije mlijeko po citav dan,ali zato nece da jede,pa sam pocela da sakrivam mlijeko.vole isto i kakao,samo nevole toplo-tako da negrijem.

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 20:05:47   
simba
Moj sin pije tri puta dnevno i to kad hoce spavat. Ugrijem mu po 200ml pred spavanje ako je do tad malo jeo . A ako je sit  a pospan je onda samo malo tek da zaspi . Al se valjda tako naucio cini mi se da drugacije nebi zaspo. Dnevno popije oko 500ml nekad malo vise kad mu se smanji apetit na drugu hranu. Samo evo sad se malo i ubezobrazio pa se jednom navece budi trazi mlijeko. user posted image

_____________________________

Moj sin RIAD, Moj zivot novi!

(odgovor članu larina)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 20:27:32   
Blue rose RR
Kikica pije samo ujutro i navečer po jednu flašicu mlijeka (sa bogdom kakaa-bez zgrožavanja molim user posted image  ), dok tokom dana jede najnormalnije sa nama hranu. Što se tiče njenog "guslanja " mlijeka, vidim po njoj da joj dođe kao zakuska, jer i ujutro poslije mlijeka,  i navečer prije mlijeka, doručkuje odnosno večera prilično dobro.
S tim da tokom dana u posljednje vrijeme smo umanjili pijenje soka, i prešli smo na čaj, sa medom i limunom.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu simba)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 20:33:18   
ElmaB
Tea voli mlijeko, ali ga obicno pije uz dorucak ili veceru! Tako je navikla, pa inace ga ne trazi.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 21:17:05   
nesanica
Moj user posted image (2,5 god) pije samo ujutru nakon budjenja i kad podje na spvanje po 200ml mlijeka. Inace preko dana jede sve sto i mi i iskreno i ne trazi. Desilo se da je pitao kad preko dana podje na spavanje za mlijeko i 2 puta sam mu dala i rekla sam vise ne, jer poslije onda skroz slabo jede.
Neki mi govore sto ce mu mlijeko kad podje spavati, jer navodno on je vec "veliki". Medjutim, nemam namjeru da mu to ukinem jer ne vidim nista lose u jednoj flasi mlijeka pred spavanje. Neka pije kad vec moze, hoce i voli!!!

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 21:28:40   
almai
Blago vama pa vam djeca piju mlijeko.Moji skroz slabouser posted image .
Moram ih tjerati da popiju po pola case mlijeka i to ga cijede  i treba dobrih pola sata strpljenja da bi to popili ujutro i navecer.Nazalost i ovaj malac od 1god. umanjio je skroz mlijeko dnevno 2x200ml,doduse jedu opstale mlijecne proizvode kao sto su pavlaka,sir ,vajkrem...bar me to malo tjesi.


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 21:56:06   
mamsi
Kenan popije šolju mlijeka uz doručak i šolju uz večeru uglavnom,ponekad mu dajem i uz ručak,tako da to ispadne negdje oko pola litra,jedan period nije nikako htio i nema šta mu nisam stavljala u mlijeko,ali sad samo pijeuser posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 22:30:29   
Aminad
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Kikica pije samo ujutro i navečer po jednu flašicu mlijeka (sa bogdom kakaa-bez zgrožavanja molim user posted image  )


A zašto ovo, ja sam pocrnila jer ne kontam o čemu se radi šta nije uredu sa kakaom ?


Merjema bi živjela samo od mlijeka ali joj je mjera jedna šolja ujutro, ona je sad već velika (6. godina) i to joj je dovoljno.

Imran ako slučajno proba mlijeko odmah ga ispljuje i hoće povraćati. Ne voli nikako mlijeko, ni sa kakaom, ni hladno, ni toplo, jedino ako dodam u supu ili nekako iskombinujem s ostalom hranom pa se ne osjeti okus mlijeka popije ga. Zato voli jogurt jaaaako puno, kao i kajmak, sir i ostale mliječne prizvode. On ima 3 pune godine.

Burhan doji probala sam da mu dam ovo obično mlijeko i nije mu se svidjelo ali ima vremena za njega.



_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
23.11.2008 22:41:50   
mukica
Ih moj ga nece nikako.Kako smo mu ukinuli Aptamil sa godinom dana nije ga htio okusiti. Sad mu je 7,5 godina i jedino ga popije u Cokolinu ali samo Cokolinu.

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.11.2008 15:37:22   
akica b
IZVORNA PORUKA: nikka

Moj sin popije ujutro i naveče po šolju mlijeka i jednu poslije doručka nesquika,dukatovo vitaminsko,to je otprilike pola litra dnevno mislim da se više ni nepreporučuje.
On tako pije od godine dokad je pio ad formulu.


isto

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.11.2008 15:43:06   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Aminad

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Kikica pije samo ujutro i navečer po jednu flašicu mlijeka (sa bogdom kakaa-bez zgrožavanja molim user posted image  )


A zašto ovo, ja sam pocrnila jer ne kontam o čemu se radi šta nije uredu sa kakaom ?



Zbog različitih stajališta u vezi ishrane.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.11.2008 15:53:44   
M kao Mama
Moja Lajla popije oko 1/2 litra dnevno, ujuro flasiću i pred spavanje, sali sa neskvikom, neki dan sam joj kupila milka kakao i nije htjela ni za živu glavu, a čisto mlijeko ne dolazi u obzir, s tim da za doručak jede mlijeko sa čokolinom ili žitaricama

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.11.2008 15:54:29   
D_K
draga nasa travnicanko,
ja sam iz istog razloga bila kod doktorice prije nekih 9 dana. Moja curica od 3,5 godine ima veoma slab apetit i ja znam dnevno samo njoj par jela napraviti - eto da je odobrovoljim da jede. Nema sta nisam probala pa cak i da joj dajem mlijeko sa malo neskvika da je makar 'drzi' jer je pravo aktivna. Tako je znala popiti po nekoloko flasica po 200 ml u toku dana i noci. I doktorica mi je rekla da mlijeko maksimalno reduciramo pa sam joj sad svela na dvije flasice samo po 100 ml onako da malo okusi po danu a po noci obicno trazi jednu turu da joj napravim. Nekad malo odstupim od toga - npr. ako je dobro jela onda je nagradim po cejfu i mogu ti reci da joj je apetit bolji. Ona inace pije i pikovit sirup za apetit i hvala Bogu malo se stanje poboljsalo otkako smo smanjili mlijeko...Probaj - mozda i kod tebe upali..
Pozdrav,

Dzana

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
24.11.2008 22:07:01   
Aminad
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

IZVORNA PORUKA: Aminad

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Kikica pije samo ujutro i navečer po jednu flašicu mlijeka (sa bogdom kakaa-bez zgrožavanja molim user posted image  )


A zašto ovo, ja sam pocrnila jer ne kontam o čemu se radi šta nije uredu sa kakaom ?



Zbog različitih stajališta u vezi ishrane.


user posted image hvala na odgovoru ali to sam i ja skontala pa sam zato pitala šta nije uredu s kakaom jer i moja Merjema voli "da joj mlijeko nije bijele boje"user posted image


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
25.11.2008 14:15:46   
travnicanka



IZVORNA PORUKA: D_K

draga nasa travnicanko,
ja sam iz istog razloga bila kod doktorice prije nekih 9 dana. Moja curica od 3,5 godine ima veoma slab apetit i ja znam dnevno samo njoj par jela napraviti - eto da je odobrovoljim da jede. Nema sta nisam probala pa cak i da joj dajem mlijeko sa malo neskvika da je makar 'drzi' jer je pravo aktivna. Tako je znala popiti po nekoloko flasica po 200 ml u toku dana i noci. I doktorica mi je rekla da mlijeko maksimalno reduciramo pa sam joj sad svela na dvije flasice samo po 100 ml onako da malo okusi po danu a po noci obicno trazi jednu turu da joj napravim. Nekad malo odstupim od toga - npr. ako je dobro jela onda je nagradim po cejfu i mogu ti reci da joj je apetit bolji. Ona inace pije i pikovit sirup za apetit i hvala Bogu malo se stanje poboljsalo otkako smo smanjili mlijeko...Probaj - mozda i kod tebe upali..
Pozdrav,

Dzana



Hej,draga Dzana!!!

Kod mene stanje identicno....Ajla i njena hrana vjeciti problem.
Puno ti hvala na odgovoru,probat cu i ja reducirati unos mlijeka pa vidjet cemo koliko cu biti istrajna.
Puno pozdrava i ljubi svoje princezice!!!!

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
1.12.2008 8:23:45   
andji
Sergej pije kad ustane 180ml adaptiranog sa plazmom,i naveče pred spavanje isto 180 ml sa plazmom,a nekad u toku dana kao slatki obrok dam mu čokolino ili keksolino ili neki drugi lino sa mlijekom u flašici isto 180ml.To se dešava obično svaki drugi dan.Nekad taj lino anekad monte,a nekad voćni obrok.Nadam se da to nije puno mlijeka za jednog jednogodišnjaka.I osim toga ima još jedan slani-ili 2 slana obroka,kako kad hoće da jede

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu travnicanka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
1.12.2008 23:45:31   
boogy woogy
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Što se tiče njenog "guslanja " mlijeka, vidim po njoj da joj dođe kao zakuska, jer i ujutro poslije mlijeka,  i navečer prije mlijeka, doručkuje odnosno večera prilično dobro.



Ista stvar i kod nas, samo sto mali "gusla" mamino mlijeko. Ja licno zagovaram produzeno dojenje (nakon godine dana) i smatram da dok god je dijete na maminom mlijeku nema potrebe za kravljim/kozijim. Nemoj te se zgrazavati ali ja mislim da treba promjeniti stanoviste po pitanju dojenja djece do 2 ili cak 3. godine zivota!! Nije istina da majcino mlijeko gubi nutritivnu vrijednost nakon 6 mj. ili godinu dana. Cak sto vise, nakon godinu dana ono postaje punomasno i po sastavu ima vise kalcija, vit. A i zeljeza koje dijeca mogu lakse apsorbovati nego iz bilo kojeg drugog mlijeka. TO SE ZOVE SAVRSEN DIZAJN.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
1.12.2008 23:55:39   
jasmina_mm

IZVORNA PORUKA: boogy woogy

IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Što se tiče njenog "guslanja " mlijeka, vidim po njoj da joj dođe kao zakuska, jer i ujutro poslije mlijeka,  i navečer prije mlijeka, doručkuje odnosno večera prilično dobro.



Ista stvar i kod nas, samo sto mali "gusla" mamino mlijeko. Ja licno zagovaram produzeno dojenje (nakon godine dana) i smatram da dok god je dijete na maminom mlijeku nema potrebe za kravljim/kozijim. Nemoj te se zgrazavati ali ja mislim da treba promjeniti stanoviste po pitanju dojenja djece do 2 ili cak 3. godine zivota!! Nije istina da majcino mlijeko gubi nutritivnu vrijednost nakon 6 mj. ili godinu dana. Cak sto vise, nakon godinu dana ono postaje punomasno i po sastavu ima vise kalcija, vit. A i zeljeza koje dijeca mogu lakse apsorbovati nego iz bilo kojeg drugog mlijeka. TO SE ZOVE SAVRSEN DIZAJN.



boogy woogy potpuno se slazem sa tobom ja planiram dojiti jos dugo bar do 2 godine ako bude sve ok.
Inace moj mali nece nijedno drugo mlijeko, niti obicno niti cokoladno niti cokolina, medolina, frutolina itd kao ni sir, kajmak, pavlaku i bilo sta sto je mlijecnog porijekla. Probala sam mu raznorazne sirne namaze davati za dorucak ma nema sile tako da sam prestala pokusavati jer ako mu dam na foru onda se naljuti i nece nista drugo da jede. A i ja sam misljenja da pored majcinog mlijeka nije nijedno drugo potrebno zaista...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
16.12.2008 13:47:27   
sarayka
do 11 mj user posted image  je dojila a kasnije HIPP a od 1,5 godinu Dukat vitamin+ mlijeko. Pije ga prije spavanja po danu i navece i po noci ponekad. znaci oko 600 ml dnevno otprilike. U čokolinu ne pikam :)

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
16.12.2008 13:50:21   
Ivona
Svaka cast dojenju do druge godine,ali dalje je vec MORBIDNO

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko mlijeka piju vasa djeca???
19.12.2008 13:40:29   
sarayka
slažem se sto se tiče dugog dojenja. Lamiju sam dojila 11 mj, mlijeka je kasnije nestalo jer sam od 6 mj poćela raditi. Ali nije joj tesko palo jer sam je polako navikavala na Hipp ako je kao mala beba bila jaaakkkoo privržena SIKI-LIKI user posted image
Djeca od 1 godine jedu sve kao odrasli i zaista ne vidim sta im to fali. Al hajd ok dojenje do 2 god, al kasnijeuser posted image  Zaista bezveze. Moja rodica je sina dojila sa 3 i vise godina...smiješan prizor kad vidis da je djete dovoljno odraslo da jede batak pilećia kasnije pred cijelim društvo diže mami maicu. Ma necu da uvrijedim nikoga ali to je previše pogotovo jer je ona jadnica muku mucila da ga odvikne od sike. Za te 3,5 god nije noc prespavala nijednu, bila je ko kostur :user posted image  Na kraju je otišla na službeni put, pa kasnije upale i inekcije... ma svasta al nakraju je ispalo dobro!
Helem i sad se mazi sa sikom a ima 5 godinauser posted image
Al eto stvar izbora...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *