|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Komparacija veze i braka
28.1.2009 23:51:39   
idana_85
Evo bas sada slusam jednu pjesmicu i razmisljam o braku, uglavnom svom i pitam se...Da li je vama brak kao i veza koju ste imali sa muzem prije braka? Sta se u braku promijenilo, je li brak onakav kakav ste ocekivali ili ne? Je li vas odnos s muzem bolji i prisniji nego u vezi ili ste se udaljili...
Da, pjesma koju slusam, tj dio koji me inspirisao za ovu temu je:

"...kad svako bira svoju stranu postelje, sve dublji je jaz, jos dvoje bi u sredini moglo da se budi pored nas...."


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 0:59:22   
juni
Evo ja cu da ti prva odgovorim na temu user posted image Sjecam se dok smo se zabavljali, spavali smo pripijeni jedno uz drugo na krevetu od metar sirine, nije nam bilo usko, zapravo bilo je taman!

Sad se svako na svojoj strani raskomoti i uvijek ima neki izgovor (vecinom sam to nazalost ja), kao vruce mi je ili spava mi se. Potrudit cu se da ne budem tako hladna user posted image



_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 1:15:52   
Anoniman
Vjerovali ili ne, mi još uvijek spavamo pripijeni jedno uz drugo. Slagala bih kad bih rekla da nije bilo noći (kad se naljutim) kad sam spavala u dječijoj sobi user posted image
Ma u biti kad sve sumiraš to su sve prolazne faze, nekad ti "treba" više prostora user posted image  a nekad ne. Mi smo u braku nešto jače od 7 godina a veza+brak= 9 godina. Možda će jedno od nas dvoje sa 20 god. braka spavati i na podu user posted image user posted image , nikad se ne zna.

(odgovor članu juni)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 7:01:59   
mamyca
Za mene je to sve skoro isto,i sad spavamo pripijeni jedno uz drugouser posted image user posted image ,dobro kad se nekad malo zakacimo sto je normalno,ja onda spavam na svojoj strani krevetauser posted image al to obicno ne traje cijelu nocuser posted image .Uglavnom razlika je samo u vecim obavezama,nemas slobodu kao prije,spavanje do kad ti hoces,sad dijete diktira sveuser posted image .

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 8:09:38   
andji
brak i veza nisu ni slično,ni slično...bar moja veza(koja je trajala 15 dana) i moj brak nisu isto....u vezi je svako radio,imao svoje poslove,stime i društvo i okupaciju,a posle smo skupa samo hodali,provodili se,završavali kod njega u stanu,gotivili se i naravno završavali u krevetu...ma milina nikakvih problema,briga,obaveza....sav nam je dogovor gdje ćemo ići večeras ludovat...eh a brak....kako nosi tonu lijepih stvari tako nosi i obaveza,more kompromisa,popuštanja,dogovaranja...moje obaveze oko stana,ručka i sergeja sada....njegov posao kojeg ima sve više i više....naravno sve je to za nas troje,lijepo i to je zajednica....ali po meni veza i brak ne mogu se porediti(pogotovo kad dodje beba na svijet,sve se mijenja)....a dal spavamo pripijeni....ne spavamo,svako na svojoj strani,a onda se ja ujutro okrenem njemu zagrlim ga i mazim i vrbujem da ide kuvat kavuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 8:32:22   
leli§
ja sam zivjela 6 godina sama prije nego sto sam se udala, i bilo mi se potesko navici na jos nekoga u mom krevetuuser posted image user posted image user posted image smijesno ali etouser posted image user posted image a sada ne mogu da zaspem navece bez njegauser posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 8:33:23   
almai
Slazem se sa andi gotovo nikako brak i veza se nemogu porediti.U vezi 100% svoje vrijeme posvecuje partneru i nema tu vecih problema,kao ni svada oko finacija,kuce,djece i ostalog.Dok u braku ima svega od gore navedenog,a najmanje vremena jedno za drugo.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 9:18:38   
nikka
IZVORNA PORUKA: idana_85

"...kad svako bira svoju stranu postelje, sve dublji je jaz, jos dvoje bi u sredini moglo da se budi pored nas...."


Jao ovo tako tužno zvučiuser posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 9:22:47   
taze_mlada
mi smo frisko u braku (tek 6 mj) a veza prije je bila 4,5 god...i za sada nema nekih bitnijih promjena.... jednako spavamo svako na svojoj straniuser posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 10:51:25   
idana_85
i mi spavamo svako na svojoj strani, iz razloga sto ja ne mogu da spavam s nekim,jednostavno nisam navikla, a ni njemu to ne smeta. vec nekako.....izgubili smo onaj sjaj kao prije i .... ne znam kako da objasnim, kao sto ste rekle nametnu se neke obaveze da se ne stignes posvetiti braku, nekad imam osjecaj da se pretvara u prijateljstvo, predivno, ali ja to necu...prije se nismo odvajali jedno od drugog, a sada nekad ja npr gledam tv u sobi, on u dnevnom, ili je neko od nas za compom....ma joj, kad preselimo, nema nista u spavacoj sobi sem kreveta,prozora i ormarauser posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 10:53:50   
Sonja
nasa veza je trajala 4 god a sad brak 1 god i 2mj.
ne razlikuje se bas puno
samo sto smo u vezi imali malo vise vremena jedno za drugo jer nisamo radili stalno
sad on radi pa je stalno na poslu ali see trudimo nadoknaditi kad je kod kuce...
a sto se tice spavanja user posted image spavali smo jedno uz drugo dok mi nije stomak narastouser posted image user posted image sad imam osjeecaj da bi mi i onaj veliki bracni krevet bio malo i da sama spavam na njemu...
ali opet nema nista ljepse nego probuditi se kraj njega...

p.s.obozavam zeljka samardjica i ta mi je pjesma extra



_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 10:55:00   
Sonja
nasa veza je trajala 4 god a sad brak 1 god i 2mj.
ne razlikuje se bas puno
samo sto smo u vezi imali malo vise vremena jedno za drugo jer nisamo radili stalno
sad on radi pa je stalno na poslu ali see trudimo nadoknaditi kad je kod kuce...
a sto se tice spavanja spavali smo jedno uz drugo dok mi nije stomak narasto sad imam osjeecaj da bi mi i onaj veliki bracni krevet bio malo i da sama spavam na njemu...
ali opet nema nista ljepse nego probuditi se kraj njega...

p.s.obozavam zeljka samardjica i ta mi je pjesma extra


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 11:11:43   
aammina
ma nije ni blizu zabavljati se i biti u braku.ipak je lakse se zabavljati a teze biti udat.
i sigurno teze nama zenama,dodje djete i sve silne obaveze,sve se promjeni za 180 stepeni...bar ja tako mislim.i svima nama malo nedostaje ona sloboda,đaba je to je u prirodi takouser posted image
a ja se trudim da to sve prihvatim hladne glave. tako ovaj brak i nije tako los ima on i dobrih stranauser posted image user posted image user posted image moraju se oba partnera potuditi da to nebi otislo u krivom smjeru.....


_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 11:15:33   
Ilhana RR
hmmm.. nama je veza ista bila dok se lamija nije rodila... mislim malo bolja naravno jer smo ipak usli u brak al sto se tice ostalog sve je isto bilo jer mi smo se uvijek i ponasali kao da smo muz i zena... ovo sto juni govori za spavanje u krevetu pripijeni jedno uz drugo, to i dan danas radimo sve kao sto smo prije... Mozda je takva veza prije bila iz razloga sto sam ja bila ovde a on u Bosni pa se pozelimo... uglavnom kad smo bili skupa bili smo bas nonstop zajedno i sve smo radili... ali imamo isto i sve zajednicko... bas su nam interesi isti...

Nama je veza samo jos jaca jer sada u braku moze svasta da se radi hihihi...

a uostalom moja zaova meni uvijek govori "Eh kad bi ja imala takav brak ili vezu kao sto ste vi imali bila bi presretna. To je moj san."

Nikad nismo imali problema oko obaveza, nije bilo podjeljeno muski/zenski posao... kako ko stize to radi...

jedino sto je se sada promjenilo sada to je da sada Lamija nekad izmedju nas u krevetu lezi ali onda nako sve troje zagrljeni lezimo...

Slazem se sa Mamyca, sada dijete direktuje sve!

Ali super nam je!

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 11:26:29   
Anoniman
MM i ja smo se zabavljali 11 mjeseci i bilo nam je divno,sada smo u braku 2 i pol godine imamo predivnu djevojčicu,neke su se stvari promijenile naravno,al i danas spavamo jedno uz drugo,izađemo u grad na kafu za ruku kao nekad,jednostavno smo zaista nekako vezani jedno za drugo,nigdje ti mi ne idemo odvojeno osim kad ja idem s kolegicama na kafu i on na put službeno,imamo divan brak,mada bude trzavica ponekad jer ne postoji savršen brak,ali razumijemo se i dogovaramo za sve.Sada imamo našu princezicu koja nam sve diktira al mi smo sretni zbog toga kao i svaki roditelj naravno.

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 12:52:19   
juni
Ja se uvijek sjetim rijeci luckaste gospodje Zuzi: Na prvom mjestu sam ja, zatim muz pa onda dijete, jedino tako brak opstaje! Mislim ima tu istine, ali tesko je pratiti ovaj redoslijed. U mene je obrnuto user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 15:36:14   
nikita
MM voli da spava smo ko hobotnice tako da s ti nemam problema(tek 4 mj staza)
Nismo se mnogo promijenili u braku...osim sto sam ja naucila kako da dobijem sve sto hocuuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 15:52:33   
Lenka
vec osam godina u braku, asve ukupno 10 godina.
definitivno se ne moze proediti brak i veza pogotovo sad kako imamo dvoje djece, jer Boze dragi oboje hoce sa nama u krevet tako da ce uskoro jedno od nas dvoje postati izbjeglica u drugoj sobi user posted image ... ili cemo morati kupiti dva bracna kreveta pa sastaviti ih da bi svi staliuser posted image .
posto smo bili 4 godine u braku dok nam se djece nisu rodila tada smo dijelili krevet svako na svoju stranu i to radi mene user posted image tersa kojoj je uvijek vruce ko da sam u klimaksu :)
a inace sve je hvala Bogu ok samo sto sad vucemo dvije prikolice za sobom gdje god da krenemo... ko putujuci cirkus.



(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 16:40:07   
dana3
godine cine svoje da covjek ozbiljnije razmislja.veza sa mojim sadsnjim muzem je bila kao i sad u braku.jos uvijek zaljubljeni,uvijek raspolozeni jedno za drugo,razgovaramo o svemu i sacemu.najbolji smo drugovi jedno drugom,razumijemo se i volimo,treba li jos sta za srecu??

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 16:41:54   
Anoniman
pa razlika je velika. Ne u ljubavi, već u prioritetima.
Slobodno vrijeme koristimo drugačije, dijelimo način života, sve je bez imalo rezerve, imamo veće obaveze i odgovornost.
Ono što je meni brak donio je da smo postali bolji prijatelji nego u vezi gdje je akcenat bio na drugim stvarima.
Jeste da su naše prepirke žustrije nego u vezi, jer raspravljamo o ozbiljnijim stvarima. To je samo što želimo bolje za našu budućnost.
A taj sjaj, kad on nestane onda vidimo ljubav, duboku i iskrenu.
Nije važno kako ćemo spavati, niti hoćemo li uvijek reći ljubavi, važno je da li se poštujemo i pomažemo.
A ako toga ima, ima i strasti i lijepih riječi i trenutaka.
Važno je da ima razgovora, ako njega nema onda se treba brinuti...
A sve ostalo je BRAK.user posted image

(odgovor članu Lenka)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 18:39:16   
Ummuisa
IZVORNA PORUKA: idana_85

Sta se u braku promijenilo, je li brak onakav kakav ste ocekivali ili ne?


Moja veza trajala je godinu dana, i bilo je jako lijepo, i rado se prisjećamo tih dana...
Ali brak, je imao svoje faze, u početku je bilo ponekad kriznih momenata, što nije ni čudo, jer moraju se dva karaktera naučiti da žive zajedno, ali zato danas i svakim novim danom, sve sam zadovoljnija i srećnija u svom braku, i mogu čak da kaže da je i bolji nego što sam nekad i očekivala...

IZVORNA PORUKA: idana_85

Je li vas odnos s muzem bolji i prisniji nego u vezi ili ste se udaljili...




Prisniji nikad nismo bili, uvijek se radujemo kad nađemo vremena da provedemo zajedno (za to su u mnogome zaslužni moji roditelji, jer ponekad vikendom djecu odvedemo kod njih), izlazaka ne manjka, pogotovo jer smo oboje avanturističkog duha, volimo obilaziti gradove, pogotovo ljeti,...
Radujemo se i običnim stvarima npr. da popijemo kahvu zajedno, kad dođe s posla, da zajedno surfamo po netu, često se zezamo kao da nam je po 18, ni nežnosti ne manjka, čak naprotiv, ni lijepih riječi , izražavanja osjećanja... Pa čak i kad šutimo, razumijemo se, zadovoljni smo.. 
Jednostavno pašemo ko ključ i brava user posted image

Ali kažem, valjda mora proći i neko vrijeme... Iskrena da budem na samom početku braka nisam imala ovakav osjećaj kao sad, valjda se sve sastane..
Tek se udaš, promijeniš okolinu, način života, pa još dok uvardaš kako biti dobra i supruga i majka i snaha... eee, sto puta dnevno pomisliš  " u što sam se uvalila?!" , pa još dijete rodiš, a i sama se osjećaš još uvijek djetetom, pa se vežeš za dijete i kuću, a muž ne kapira najbolje da je već babo... user posted image  user posted image user posted image
Svašta bude, al' eto nisu džaba rekle žene "ako preživiš brak prvih 6 mjeseci, poslije ćeš da uživaš" user posted image




(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 19:36:35   
medavi
Pa vratila bih se rado u one dane kad smo se zabavljali user posted image al sad je veza stabilnija i ima neke druge drazi naravno tu su i djecica pa nas to dodatno veze....spavamo pripijeni bar kolko ja znam ono dok ne odvalim u snu pa neam zive veze ni dje sam a kamoli grlim li kogauser posted image user posted image user posted image al malo su nam temperamenti drugaciji pa se tu bas i ne poklapamo, ja sam malo vise pokretac a on se cesto mora nagovarat ( sem kad je sex u pitanjuuser posted image user posted image )
ostalo sljaka super...

< Poruku je uredio medavi -- 29.1.2009 19:37:20 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 19:53:06   
Anoniman
Ima ona jedna babska...

"KADA TE MAMI I MEDOM TE HRANI, A KAD TE NAMAMI I HLJEB TI ZABRANI"user posted image


(odgovor članu medavi)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 20:12:48   
emy
brak i veza nisu ni slično,ni slično...bar moja veza(koja je trajala 15 dana) i moj brak nisu isto....u vezi je svako radio,imao svoje poslove,stime i društvo i okupaciju,a posle smo skupa samo hodali,provodili se,završavali kod njega u stanu,gotivili se i naravno završavali u krevetu...ma milina nikakvih problema,briga,obaveza....sav nam je dogovor gdje ćemo ići večeras ludovat...

Kako ste stigli sve to zavrsiti za 15 dana, meni je do toga trebala 1 godina user posted image

Moram reci da nas dvoje jos uvijek uzivamo kao kada smo se samo "zabavljali".
Jos uvijek se drzimo za rucice, izlazimo, ljubimo se svako 10 min i spavamo jedno uz drugo.
Osim kada on hrce tada ja spavam u dr. sobi .
I trudimo se da nam nikada ne bude dosadno, uvijek nađemo neku zanimaciju
Neznam do kada ce tako biti, jer mora jednog dana preci brak u rutinu (barem sam tako cula)
ali iskreno se nadam da necemo doci do toga

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Komparacija veze i braka
29.1.2009 20:21:57   
lecky
eh da se i ja malo uključimo mi smo se vodali 7 god. i kako reče emy sad smo u braku i još uvjek se vodimo za ruku i ponašamo ko tinejđeri, ali iskreno prvi mjeseci braka su mi bili malo privikavanje na neke stvari npr.  ja puno trošim a on je navikao štedit i tu je uvjek user posted image , i masa nekih sitnica ali sad je ok  

< Poruku je uredio lecky -- 29.1.2009 20:24:22 >

(odgovor članu emy)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *