|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kompjuter
3.10.2007 11:24:39   
mojamura
Kako da objasnim svom sinu kojim ima 10 godina, da nije dobro sjedeti večino slobodnog vremena za kompjuterom.

Kad mu to kažem dobijem feeling da sam najopasija mama na svijetuuser posted image

_____________________________

this is the first day, of the rest of my life
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kompjuter
3.10.2007 11:45:07   
Blue rose RR
Pokušaj naći jednog ružnog čiku koji nosi debele đoze cvika,kao dno pivsko flaše, i pokažu mu šta se dešava sa onima koji stalno su ispred tv-a i kompjutera.
Možda upali.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kompjuter
4.10.2007 8:14:24   
mojamura




user posted image
user posted image




_____________________________

this is the first day, of the rest of my life

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kompjuter
15.5.2008 9:35:22   
medavi
Imam isti problem jedino kad je lijepo vrijeme malo ode napolje da se igra a citavu zimu je stalno na pc-ju! Stvarno neznam sta da se radi ja pokusavam da lazem da imamo virus te da je pregrijan pc user posted image user posted image user posted image ali moj je jos mali pa nasjeda a tvoj je veliki nemozes mu podvalit takve budalastineuser posted image ako skontas sta javi da i ja znam za ubuduce!CMOKA!!!

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kompjuter
15.5.2008 9:57:35   
anamarija
Ja nemam djece, tako da zaista neznam kako bih to svom djetetu objasnila.Kod mene je problem sto sam ja stalno na internetu, mogla bih reci da vec i sama vidim da tu imam problem, da polako postajem ovisna.Tjesim se sa tim da ne citam gluposti, da citam sto se svaki dan dogadja u svijetu, i td... iuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , da provodim vrijeme tako sto cu nesto pametno nauciti.Jer zaista na internetu ima svega, i ne sluzi samo za - razbibrigu. A volim doci i ovdje da pogledam sta ste vi napisaleuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kompjuter
15.5.2008 10:10:24   
Aminad
to jo zaista teška situacija znam jer imam brata od 13g i on je stalno ispred komp.

probaj da mu nađeš nekih vanrednih aktivnosti puno više pa da mu vrijeme prođe dok sve obavi i onda napravite dogovor ukoliko sve lijepo obavi nagrada je par sati druženj s komp.

nemoj da ti bude teško zbog toga jer je to za njegovo dobro imaj feeling da si najbolja mama upravo zbog toga što mu uskraćuješ to

i zapamti da si TI mama a ON dijete ti moraš donositi teške odluke za oboje

pusa sretnooooo

(odgovor članu anamarija)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kompjuter
15.5.2008 10:14:40   
Aminad
anamarija dobrodošla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kompjuter
16.9.2008 13:22:38   
belmac
ja sam to riješila lijepim dogovorom i sa što više aktivnosti user posted image naime moja raja (11. i 8.god) bi po cijeli dan bili na kompu, ali..dok završe obaveze prema školi, dok odu i dođu s treninga, dog pospreme svoju sobu, ...i bla, bla bla. nekad im i ne ostane vremena za komp. naravno nekad je takav dan da imaju više vremena. tada se jednostavno dogovorimo , hajde pola sata ti, pa pola sata ti i onda se i oni brzo zasite.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kompjuter
16.9.2008 13:56:33   
Blue rose RR
Samo dogovor, i određivanje vremenskog provoda pred računarom, mislim da je previše da dijete provodi po cijeli dan pred istim...eee gdje su se izgubile slikovnice i knjige...pusta stara vremena.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Kompjuter
30.1.2009 17:47:59   
Ummuisa
Evo da ne postavljam novu temu na temu kompjutera, zanima me šta mislite koliko je "normalno" da dijete dnevno provede na računaru igrajući igriceuser posted image

Moji bi non stop, ali eto ne znam koliko vremena bi trebalo dozvoliti da borave pred monitorom?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Kompjuter
30.1.2009 17:58:40   
lamka
Mislim da je nekih 1-2 sata sasvim dovoljno
To je moje misljenje iako je tesko djeci to odrediti.



_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Kompjuter
30.1.2009 18:28:16   
mamy Sabina
moja cura ima 13 godina,radnim danima ima dozvolu na sat i po korištenja računara,
vikendom po dva i po.
Pod tim podrazumjevamo i korištenje interneta,igranje igrica itd



_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Kompjuter
31.1.2009 17:34:40   
Ummuisa
hmm.. moram i ja uvesti red..  neće biti lahko..

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Kompjuter
31.1.2009 18:55:39   
Mama3djecaka
Moj Belmin bi isto sjedio za kompjuterom po citav dan a ako nije za kompjuterom onda hoce da gleda tv.....ni jedno ni drugo nije dobro za njegovo zdravlje,za vid itd.Pustimo mu svaki dan po nekolio puta da bude......al sta je gore sada je naucio mladeg brata da sjedi za kompjuterom i igra igrice...tako da cim  Adi vidi da smo mi za komjuterom pocne da place hoce on..... 

_____________________________

Belmin 15.12.1999
Adi 28.6.2005
Dino 6.4.2008

(odgovor članu Ummuisa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Kompjuter
2.2.2009 8:31:38   
Lenka
mi smo komjuter izbacili iz kuće ... dovoljno je što oboje na poslu provodimo silne sate na istom, a klincima ni pod tačkom razno, doduše još su mali a i tv je sasvim dovoljan, čak i previše. Kad bude vrijeme i kad bude potrebno dobiće ga ako Bog da

(odgovor članu Mama3djecaka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Kompjuter
2.2.2009 9:13:04   
medavi
kod nas su pomaci naboljeuser posted image provede nekad  i po 3 sta ali imadana kad i nesjedne za komp...krenuo u skolu pa sad nema toliko vremena, a i kad ga nadje da mu je malo s drustvom
osim toga komp nam je losiji trojka pa mu se zgadilo sto nije dobra grafika pa nemoze svakakve igrice da snima a stare mu dojadile pa nas je jedno vrijeme nagovarao da kupimo bolji a mi nismo i on se odbio od njegauser posted image user posted image user posted image



_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Kompjuter
18.9.2010 19:07:40   
Anoniman
A šta kažete na ovo???Moj ima 20mj. još ni na tutu nije naučio...
user posted image
Jabuka ne pada dalje od stabla ako je stablo jabukovo, tako i kod nas, mm samo što ne spava sa kompjuterom...
Sreća riješili smo se ovoga na slici, nije bio naš...Ne znam za poslije valjda ga muž usmjeri pa bude učio korisne stvari, a ne da bude kao ja pa samo da landara po forumimauser posted image

< Poruku je uredio Breskva -- 18.9.2010 19:13:52 >

(odgovor članu medavi)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Kompjuter
18.9.2010 19:41:37   
DM
Jabuka ne pada dalje od stabla ako je stablo jabukovo, tako i kod nas,

Breskva ne pada daleko od breskve...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Kompjuter
18.9.2010 19:45:24   
mamma mumi
Breskva slika je pravo simpa.Imam i ja jednog od 2 godine, a sa 1,5 godinu je poceo gledati crtice, to i danas radi, ali sreca hiperaktivan je pa ga se brzo zasiti, mozda nekih 15 minuta i onda ide dalje u akciju, ali crtic se vrti, nedo bog ugasiti kompjuter.Slazem se sa forumasicom koja je izjavila da za stariju djecu treba uvesti vanskolske aktivnosti, i toliko ih izmoriti da im kompjuter bude na zadnjem mjestu, a  kada imaju vikendom vremena onda ograniciti koristenje na 2 h max.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Kompjuter
18.9.2010 23:44:42   
Anoniman
doublemum i to što kažešuser posted image user posted image user posted image ...
Hvala mamma mumi...

(odgovor članu mamma mumi)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Kompjuter
18.9.2010 23:52:41   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: Breskva

A šta kažete na ovo???Moj ima 20mj. još ni na tutu nije naučio...
user posted image
Jabuka ne pada dalje od stabla ako je stablo jabukovo, tako i kod nas, mm samo što ne spava sa kompjuterom...
Sreća riješili smo se ovoga na slici, nije bio naš...Ne znam za poslije valjda ga muž usmjeri pa bude učio korisne stvari, a ne da bude kao ja pa samo da landara po forumimauser posted image


Prekrasna slika!
Moj dječak nam je probio šifru na kompjuteru user posted image Stavio mm šifru da on ne bi sam ulazio (igra igrice), on je pratio kad mi kucamo i iznenađenjeee!!! A inače ostane max 15 min igrajući igricu- pravilo!

_____________________________

:-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Kompjuter
19.9.2010 0:07:25   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image hakeri mali...Joj ja kad se sjetim osnovne škole i informatike, čovječe nisam mogla zamislit tipku shiftuser posted image , ms dos mi je bio špansko selouser posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
  Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *