|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Liječenje kod dr. Mehmedbašića
12.3.2009 13:53:06   
Leva
Drage moje ovu temu sam otvorila jer nikada nisam uspjela pronaci dovoljno informacija u vezi sa postupkom lijecenja kod dr. Mehmedbasica a iz iskustva znam da na ovom forumu ima jako puno zena koje idu kod njega ali nikada ne razgovaraju o tome user posted image
Kod dr. Mehmedbasica idem vec godinama a on nam je i postavio dijagnozu. Za sada sam zadovoljna njegovim odnosom prema meni i zahvaljujuci njemu za samo pet mjeseci sam uspjela doci od dijagnoze do inseminacije.user posted image
Ono sto zelim naglasiti je da je krajnje neizvjesno kojom cu metodom i kada uspjeti doci do svoje user posted image  ali za to nece biti kriv doktor vec majka priroda user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
26.3.2009 20:38:25   
Leva
Posto vidim da se niko ne javlja napisat cu cjenovnik kod dr. Mehmedbasica ako kome slucajno zatreba.
- obrada steriliteta 300 KM
- spermiogram 50 KM
- HSG 250 KM
- inseminacija 550 KM
- IVF 2000 KM
- Pregnyl 30 KM
- papa test 50 KM
- mjesecne folikulometrije kojih je u mom slucaju bilo od 3-7 50KM


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
26.3.2009 20:59:30   
Lilly
Pregnyl je stvarno preskupuser posted image ... U apoteci Delfin je 17kmuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
26.3.2009 21:31:03   
Leva
Fakat jeste preskup ali valjda naplacuju to sto ga uvijek imaju pa ne moras traziti po gradu. Najvjerovatnije cu i ja sledeci kupiti u Delfinu.
Znas li koliko je Menopur?

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
27.3.2009 9:28:36   
Lilly
Menopur je 53km. Pregnyl uvijek ima u Dina i Delfin apotekama, ne briniuser posted image

_____________________________



...oooO..................
.....(....)...Oooo.......
......\..(.....(....)......
........\_)....)../.......
...............(_/....

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
31.3.2009 23:28:53   
EMA 80
draga moja leva, javljam ti se vezano za dr mehmedbasica,i stvarno neznam sta bih ti sada napisala jer sam i sama kod njega bila.sto se tice odnosa prema pacijentu je sasvim ok, mada uspijeh cini mi se nista barem kod mene.diagnozu je lahko uspostaviti, to sam i pacijent moze cini mi se tako, barem ja koja sam 8 god u braku bez uspojeha za majcinstvo.radila sam kod njega 5 vantjelesni ali rezultata nula.bilo je tu gresaka sa njegove strane ali to tek sad vidim kada sam otisla za cesku na pregled.kod osobe kao ja u koje je samo jedan jajnik u funkciji davo mi je tako malu dozu da se doktori u ceskoj pitaju zasto i zbog cega jer je se moglo desiti i da ta jedna stanica koju sam kod njega dobijala da ne bude uredu.a sama znas koliko kosta jedan postupak bez medikamenata (1000 eura).znaci svaki promasaj je skup.ja znam da on nije svemoguc i da je dosta do tijela i bozijeg davanja ali on kao dr. je ili treba da zna sta se treba davati pacijentu da bih imalo boljeg uspijeha.bilo je tu svega i svasta.a ja se nadam da ces ti uspjeti i to ti od srca zelim

(odgovor članu Lilly)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
1.4.2009 10:08:38   
lamama
Draga Ema ja ti još jednom od srca želim puno sreće u Češkoj i da nam se vratiš sa dobrim vijestima!!

I ja sam imala loše iskustvo sa dr. Mehmedbašićem,, ali neću ponavljati svoju priČu ovdje, jer sam je napisala na temi dr. Mehmedbašić na našem forumu.

U svakom slučaju men se nije tada sviđao ni njegov pristup, meni kao pacijentu, jako površno i nije vodio nikakvu evidenciju o pacijentu, niti je htio da prouči moje prijašnje nalaze, nego ih je tek tražio kada je greška već učinjena, onda lijekove prodaje duplo skuplje, npr, pregnil, a slaže priću da je kod njega ista cijena kao u apoteci, što nije istina.

Još mi se ne sviđa i to,( ovo pišem isključivo iz svoga iskustva i ovo je moje mišljenje), kada tek dođeš kod njega ma obećava i kule i gradove, da će sve biti uredu i da se ne sekiram, a kada je napravio belaj ništa od toga, nego sam morala u bolnicu, ma užas, to je moje iskustvo!!!


Ja prije nego što sam krenula kod njega na liječenje, sreća nisam se zavukla kod njega jer zna da zavlači pacijente godinama, uzimajući im ogromne pare bez uspjeha, čila sam osta negativnih priče, ali ih nisam htjela slušati, nažalost, rekoh neću da imam nikakve predrasude o njemu, ali sam se prevarila, ne kažem da svako može da pogriješi, ali pristupiuti tako površno i nezainteresovano to stvarno ne opravdavam, sreća pa sam se njega riješila, pa ako i odlučim se na vantjelesnu neću gubiti vrijeme kod njga.



_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu EMA 80)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
1.4.2009 10:45:57   
Lenka
on je moj ljekar inace... ja hvala Bogu nisma imala problema... nikada nisam dozivila povrsan pregled ili ne zainteresiranost prema meni kao pacijentu!

moja sestra je nakon 10 godina lijecenja u Parizu(farncuska) kod njega uspjela ostati trudna ... rodila zdravo pravo dijete ... medjutim sve sto je od Boga je!!!
ljekari nisu svemogući

ovo je samo moje misljenje ... i ja ga smatram odlicnim ljekarom


(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
1.4.2009 11:00:46   
lamama
Naravno Lenka, svako ima pravo na mišljenje, ono što sam ja napisala, stojim iza toga i to je moje mošljenje, naravno da ljekari nisu svemogući, i ja ih i ne smatram takvim, nego nam samo mogu pomoći uz Božiju pomoć, ja sam se razočarala njegovim pristupom, ali naravno svako zna svoje!

Neko ga smatra dobrim ljekorom i i ma dobro i pozitivno mišljenje a neko lošim, ja ne znam je li on loš ljekar, ali je prema meni imao površan pristup, a ovo i jeste tema da kažemo šta mislimo o liječenju kod ovog doktora.

S

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu Lenka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
1.4.2009 13:23:50   
EMA 80
draga moja lamama ja se slazem sa tobom i tvojim misljenjem jer je sve tako i kod mene bilo.karton ne vodi o onome sto radi,obecanja velika,a gresaka milion  evo sam jedan primjer kod stimulacije i terapije za vantjelesnu mi je davao dnevno dva gonala sto je naj veca glupost jer je u mene samo jedan jajnik u funkciji pa to je promasaj godine svaki laik zna da se u tim slucajima daje cak tri puta veca doza ali on izgleda ne zna. on zna sam da uzme pare tu je naj bolji.opet ponavljam ovo je moje misljenje i ja sam ovo prosla.lijep pozdrav svima

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
1.4.2009 14:08:04   
ana08
Lamama, kod  koga se sada liječiš? I ja sam prvih godinu dana išla kod Mehmedbašića i imam slično iskustvo. vrtio me u krug, duplo naplaćivao pregnyl i sve ostalo. Svaki put kada sam izašla od njega imala sam osjećaj da ću roditi blizance, da bih tek kasnije saznala da sam cijelo vrijeme imala dva ista folikula koji uopšte nisu pucali...On djeluje mnogo ljubazniji od Godinjaka i prepoznao me svaki put user posted image , za razliku od Godinjaka . Ali ni jedan ni drugi nisu dovoljni posvećeni i mislim da ih to što imaju puno pacijenata ne opravdava nimalo. Čak naprotiv. Nije u redu da pristajemo biti nečiji profit. Imamo pravo na doktora u koga se možemo potpuno pouzdati!
Je li neko od Vas imao iskustva sa dr Hadžiomerovićem? Jednom sam išla i učinio mi se O.K. ali ne znam da li ima uspjeha u liječenju sterilteta?

(odgovor članu EMA 80)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
3.4.2009 19:59:58   
lamama
Draga anao8, sada sam trenutno kod Godinjaka, jer on mi je za sada jedina opcija, pošto se više niko u našem gradu ne bavi sterilitetom, jadno.... Hadžiomerović je dobar ali ne liječi sterilitet, bar koliko ja znam, možda radi folikulometrije ali meni to nije dovoljno jer sam teži slučaj, ne znam šta da radim, baš sam zabrinuta, a godine lete...., a sada nismo u finansijskoj mogućnosti da idemo vani, ali ako ne bude hajra ovdje za koju godinu idemo i mi vani na vantjelesnu, molim Boga da mi pomogne da dođem do svoga zdravog potomstva, ja se osjećam ko pokusni kunić, nikakvog napretka ni izlaza.....

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu ana08)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.4.2009 11:53:28   
pozitivno
Drage moje, evo da se i ja uključim. Već 5 godine se borim sa zatrudnjivanjem a zadnju godinu sam kod dr. Mehmedbašića i ne bi ga dala nizašta na svijetu. Sljedeći mjesec ću raditi IVF kod njega i nikad se nisam osječala sigurnije. Mi moramo biti svjesne da nije do doktora nego do našeg organizma kako i dali uopšte prihvati oplodnju. Uglavnom želim Vam puno sreče i uspjeha, ja nekako vjerujem da ču ipak jednog dana uspjeti.

Pusa svima

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.4.2009 12:17:26   
Starka
Draga pozitivno samo hrabrouser posted image .

_____________________________


I IVF - menopur+gonal, nisam reagovala.
II IVF - klomifen+gonal, punkcija, nema jajnih stanica.
III ICSI femara,gonal-jedna jajna stanica,neoplođena.
IV AIH, beta 0
V ICSI-femara,vraćena dva embrija,beta 0

(odgovor članu pozitivno)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.4.2009 12:19:06   
Leva
Pozitivno dobro dosla user posted image
Posto sam i ja kod dr. Mehmedbasica interesuje me sta si radila do sada. Jesi li bila na HSG?

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu pozitivno)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.4.2009 13:55:09   
Leva
Da li je iko pokusavao nazvati ordinaciju, telefon od petka poslije podne samo zvoni user posted image


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.4.2009 14:46:52   
plava72
Draga leva ja te potpuno razumijem,sve je tako preskupo za nas koje se trudimo.Još kada i muž ima problema pa i za njega kupi ovo kupi ono,stvarno treba dosta para.Glede ovih cijena koje si navela kod dr.M...,to nije ništa spram cjenovnika doktorice Suade Tinjić,kod nje  je IVF 6000 KM (ja se baš nerazumim ali to je isti postupak kod svih dr-a ili..) plus terapija.

_____________________________

Ako si usamljen kad si sam u lošem si društvu..

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.4.2009 18:38:32   
luna77
cijene su prestrasne user posted image
u MB je postupak 2000€ a nemoze se mjeriti uspjeh ali svako o sebi odlučuje.
jedno pitanje vezano za liječenje kod dr.M. provjerava li vam visinu TSH?po meni je ipak 80% do liječnika a ostalo do drugih faktora .
pitam zbog TSH jer svaka vrijednost preko 2 smeta implataciju a to dosta dr zanemari i onda se vrti u krug i bacaju novci.
Iskreno od cura nisam čula puno dobra za tog dr ali neznam, jeli istina..čujem da nepunktira sve folikule i da je uglavnom transfer 2 ili 3 dan da nečeka blastociste user posted image .sve je to rekla kazala ali eto da pripazita bar na taj TSH ? pretpostavljam da se imunoloske pretrage nerade tu a nisu zanemarive ...bar one osnovne,koagulacija,protein C,S i dimeri


(odgovor članu plava72)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.4.2009 18:47:32   
luna77
vidim da ima  tema http://www.ringeraja.ba/forum/m_124218/mpage_1/key_/tm.htm
pa tek da posjetim (iz iskustva kume koja je izgubila 4 godine dok dr nisu skuzili)user posted image

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.6.2009 20:46:35   
breskvicaa
Pozdrav drage moje.Nova sam na ovom sajtu pa mi je tema izgledala vrlo interesantna zato sto i sama idem na lijecenje kod dok.Mehmedbasica inace imam hormonalni poremecaj i user posted image nemogu imati prirodnim putem osim ako popijem Cyclo-Progynovu sve sam pokusala pa tako i laparaskopiju e kad sam to zadnje uradila tad sam dozivjela najvece razocarenje jer mi je dok. Drljevic u bolnici dr.Nakas rekao da nemam nikakvu sansu i da mi ostaje samo usvajanje međutimkad sam se javila svom doktoru on je rekao da mi ostaje jos da probamo u Ceskoj tacno Prag uraditi transplataciju jajne celije pa me interesuje da li je to strasno i kakve su misanse jer se jako bojim jos jednog razocarenja najvise radi svog muza za mene manje vise ja se stim borim vec 14-godina prije sam bila kod doktorice Purkovic i ono sto ona nije postigla za 10-god to je dok.Mehmedbasic postigao u 4-god.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.6.2009 21:20:51   
lamama
draga Ma ida dodro došla na forum, jako mi je žao zbog tvoje situacijeuser posted image user posted image user posted image , jeli ti nemaš ovulaciju nikako, jesu li ti probali sa stimulacijom folikulauser posted image pa zato moraš uraditi transplantaciju jajne ćelije, jeli misle na donatora jajne ćelije?




_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.6.2009 21:59:44   
breskvicaa
da nazalost nemam ni ovulaciju niuser posted image a sve su pokusali i sto se tice doktora a i travara i to nije ono najgore najgore mi je sto jos nisam cula za ovkav moj slicaj da me makar to utijesi

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.6.2009 22:12:02   
lamama
maida ne znam šta bih ti rekla da te utješimuser posted image user posted image user posted image , i ja se borim za bebuuser posted image user posted image , stvarno od srca ti želim da uspiješ. kao i nama svim trudilicama koje se borimo za user posted image , pa vrijedi pokušati i u pragu čula sam da su baš, baš uspješni, eto i ja razmišljam možda ako ne bude ništa od user posted image u skorije vrijeme da idem u prag, poslali smo papire u Maribor, ali još nas nisu pozvali ni na razgovor, valjda im je gužva, sretno u svakom slučajuuser posted image

_____________________________

dijagnoza sekundarni sterilitet, dvije vanmaterične, jedna trudnoća-plod se nije razvijao, odstranjen jajovod, drugi prohodan
1. IVF Mb -0
2. IVF Mb -0

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.6.2009 22:15:35   
breskvicaa
kakav je tvoj problem nadam se da nije nista strasno i ja tebi zelim svu srecu ovog svijeta kao i svima naravno

(odgovor članu lamama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Liječenje kod dr. Mehmedbašića
20.6.2009 22:33:47   
Mama1
Zaista ne znam za ovu doktoricu ... ali znam za doktora Dzevad Bešlija... Ja ko uspjesno i jedan koliko znam od najboljih doktorta za neplodnost ... mnogima je pomogao ... Znam dosta slucajeva licno  kojima je pomogao ... koji nisu mogli imati djecu i 10 godina  ..... i kad su otisli kod njega poslije terapije uspjeli i sada imaju malenu slatku djecu... A inace  ja sam kod njega vodila svoju trudnocu ... Svaki mjesec sam isla na pregled  ultrazvuk ....
Pregldao bi mi bebicu a onda i ostalo ... Bubrege , zuc itd ... i pregled je kostao 50 KM


_____________________________

Mnogi ljudi će ti prolaziti kroz život, ali samo pravi prijatelji će te voljeti i ostaviti trag u srcu.

ellma
Elmini


(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *