|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ljubav u braku
12.9.2008 9:09:28   
Amelaa RR
Kao djeci citaju nam bajke i odrastamo sanjajuci o idelanoj ljubavi za cijeli zivot...

Kako odrastamo,zivot nas uci da nista ne traje za vjecnost,da ''sretno do kraja zivota'' ne postoji...Koliko samo tuge i suza zbog nesretnih ljubavi...

No ono sto mene zanima je ljubav u braku,da li ona ojaca,nestane ili se pretvori u neku drugu vrstu ljubavi...

Obicno kazu da poslje godinu dvije nema vise ljubavi,vezu vas djeca i obaveze...
No je li bas uvek tako? Da li od nas zavisi koliko dugo ce nasa ljubav trajati u onom obliku koji nas je i doveo pred maticara?Sta mozemo,ako uopce nesto mozemo,uciniti da ona vjecno traje?

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 9:14:56   
mamsi
Ljubav treba stalno gajiti i njegovati jer je ona krhka kao cvjetić.
Naravno da nema onog zanosa kao u početku veze,ali tu je ljubav još jača,čvršća i bar ja nikad ne bih dozvolila da me za muža vežu samo obaveze i dijete,jer mislim da brak bez ljubavi ne može opstati,može ali niko nije sretan.
Ja sam sretna sa svojim mužem i ne bih ga mijenjala,naravno da imamo i kriznih perioda i bude i prepirki,ali to je sve normalno i otvori nam oči na neki način.Ujedno mi je moj muž i najbolji prijatelj i sve što imamo dijelimo i pazimo jedno na drugo.Volim ga a i on mene

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 10:03:49   
ja
IZVORNA PORUKA: mamsi

Ljubav treba stalno gajiti i njegovati jer je ona krhka kao cvjetić.
Naravno da nema onog zanosa kao u početku veze,ali tu je ljubav još jača,čvršća i bar ja nikad ne bih dozvolila da me za muža vežu samo obaveze i dijete,jer mislim da brak bez ljubavi ne može opstati,može ali niko nije sretan.
Ja sam sretna sa svojim mužem i ne bih ga mijenjala,naravno da imamo i kriznih perioda i bude i prepirki,ali to je sve normalno i otvori nam oči na neki način.Ujedno mi je moj muž i najbolji prijatelj i sve što imamo dijelimo i pazimo jedno na drugo.Volim ga a i on mene
[/quote




Maja je sve rekla i to jest tako da zanos u pocetku i sad malo se razlikuju ali ljubav je cvrsca,jaca ,vise povjerenja i svremenom jednostavno postajemo jedno...za ljubav i brak uvijek treba imati vremena jednostavno sve treba staviti na stranu i posvetiti se sebi i osobi koju volis...tesko je steci a veoma se lako da izgubiti ako nema obostrane ljubavi...]

_____________________________

emman 17.5.2007

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 10:23:39   
mamyca

IZVORNA PORUKA: ja

IZVORNA PORUKA: mamsi

Ljubav treba stalno gajiti i njegovati jer je ona krhka kao cvjetić.
Naravno da nema onog zanosa kao u početku veze,ali tu je ljubav još jača,čvršća i bar ja nikad ne bih dozvolila da me za muža vežu samo obaveze i dijete,jer mislim da brak bez ljubavi ne može opstati,može ali niko nije sretan.
Ja sam sretna sa svojim mužem i ne bih ga mijenjala,naravno da imamo i kriznih perioda i bude i prepirki,ali to je sve normalno i otvori nam oči na neki način.Ujedno mi je moj muž i najbolji prijatelj i sve što imamo dijelimo i pazimo jedno na drugo.Volim ga a i on mene
[/quote




Maja je sve rekla i to jest tako da zanos u pocetku i sad malo se razlikuju ali ljubav je cvrsca,jaca ,vise povjerenja i svremenom jednostavno postajemo jedno...za ljubav i brak uvijek treba imati vremena jednostavno sve treba staviti na stranu i posvetiti se sebi i osobi koju volis...tesko je steci a veoma se lako da izgubiti ako nema obostrane ljubavi...]


Potpisujem,cure su sve rekle.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu ja)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 10:29:20   
Vedica
evo cure u prethodnom postu su naglasile da je ljubav jako krhka i da ju treba njegovati...slazem se, mada je jako bitno da li su osobe krhke ili jake jer i od toga zavisi ishod zajednickog zivota...ako am ja jaka truditi cu se da i ljubav bude jaka, ali da se temelji na postovanju, povjerenju i toleranciji, a ne da budu u centru paznje samo obaveze i djeca...uvijek treba naci trenutak samo za nas dvoje da ne bismo izgubili nit

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 11:44:16   
ziki
Mi smo jako dugo zajedno i uglavnom sami u " tuđini" tako da smo navikli da se oslanjamo jedno na drugo, on je prije svega moj najbolji prijatelj pa sve ostalo. Trudimo se da "negujemo " ljubav kao što je mamsi rekla, da jedno drugo ne uvrijedimo. Od kako smo dobili dijete nemam više toliko vremena za njega, ali ima moju ljubav koja je sad još jača jer sad imamo naše remek djelo ljepše od svih naših zajedničkih projekata do sad.


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Vedica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 12:12:19   
lida
Kao sto Maja rece nema onog zanosa koja je bila na pocetku ali ova ljubav je sad puno jaca...on je moj najbolji prijatelj 

_____________________________

Irhana 28.11.1999.

Mirza 26.04.2008.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 12:13:21   
maslačak82
I nakon tri godine, ja osjećam isto ako ne svakim danom i sve više, svaki put kada se sretnemo, nakon radnog vremena mi se izgrlimo kao da se nismo dugo dugo vidjeli, pogotovo ako nam se smjene ne poklapaju, stalno pratimo jedno drugo do vrata ako jedno ide i opet se grlimo, onda mašemo i šaljemo puse jedno drugom kroz prozor, kao mala djeca

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 13:13:14   
Blue rose RR
Nije mi ko u početku, nedostaje samo onaj stid koji sam kao curica imala, a sada ga volim otvoreno kao žena. Ljubav kada nestane, nestaje i nas...zato je treba stalno uzgajati, davati joj više pažnje negoli na samom početku. Jer u početku smo imali saveznika- mladost, zanos, snove...a danas imamo realnost, iskustvo, ciljeve...
Svako jutro kada idem na posao srećem sredovječan bračni par...uvijek lijepo dotjerani, uvijek nasmijani (naravno naspavaniuser posted image ), i žureći se idu na posao, pretpostavljam. Ali ono što mene fascinira, ono što mi istjera zavidan smiješak na lice jesu njihove dvije ruke, jedna u drugoj, i njihov zaljubljeni pogled.
Želim i težim, da i moj pogled bude takav ... - zaljubljen kao prvi put kada sam, osjetila titraj u duši zbog Njega - a nakon 30 godina braka (ako Bog dragi dopusti nam).

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 14:29:26   
Adana
Ljubav treba stalno gajiti i njegovati jer je ona krhka kao cvjetić.
Naravno da nema onog zanosa kao u početku veze,ali tu je ljubav još jača,čvršća i bar ja nikad ne bih dozvolila da me za muža vežu samo obaveze i dijete,jer mislim da brak bez ljubavi ne može opstati,može ali niko nije sretan.
Ja sam sretna sa svojim mužem i ne bih ga mijenjala. Ujedno mi je moj muž i najbolji prijatelj i sve što imamo dijelimo i pazimo jedno na drugo.Volim ga a i on mene


Slazem se sa ovim i ostalim recenim. I kao sto Maslacak rece i mi se grlimo kada dodje sa posla kao da je bio na sluzbenom putu. user posted image  A svako jutro kada odlazi na posao kao da dio moje duse ode sa njim. Kao da se nikada nece vratiti. Ma on ni ne predje prag a vec mi nedostaje. Tokom dana se cujemo XY puta. Tata me cesto zeza da smo gori nego kada smo se zabavljali. A sada jos imamo svoju princezicu i ljubav je definitivno jaca i zrelija. Jeste drugacija nego u pocetku ali je tu. I bas kao i ljubav i brak treba njegovati i raditi na njemu. Nije ono e sada smo vjencani i tu sve prestaje. Brak se gradi, obnavlja, cuva. Tako da definitivno podrzavam tezu da je moguce voljeti dugo dugo dugo i jako.... I da cemo i za 30 god, kao sto M.A. rece, biti zajedno zaljubljeni i sretni...



_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 14:30:04   
Vedica
IZVORNA PORUKA: maryam amina
Ali ono što mene fascinira, ono što mi istjera zavidan smiješak na lice jesu njihove dvije ruke, jedna u drugoj, i njihov zaljubljeni pogled.
Želim i težim, da i moj pogled bude takav ... - zaljubljen kao prvi put kada sam, osjetila titraj u duši zbog Njega - a nakon 30 godina braka (ako Bog dragi dopusti nam).


tako lijepo receno user posted image user posted image user posted image


_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 15:09:19   
Anoniman
ništa bez ljubavi... Najvažnije je prihvatati i osjećanja i tu osobu kao nešto jedinstveno i nikada ne dopustiti da bude zdravo za gotovo, jer to nije svima dato i to ne stari i ne treba postati dio sivila svakodnevnice...

(odgovor članu Vedica)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 15:14:03   
jupajdi
IZVORNA PORUKA: maryam amina

Nije mi ko u početku, nedostaje samo onaj stid koji sam kao curica imala, a sada ga volim otvoreno kao žena. Ljubav kada nestane, nestaje i nas...zato je treba stalno uzgajati, davati joj više pažnje negoli na samom početku. Jer u početku smo imali saveznika- mladost, zanos, snove...a danas imamo realnost, iskustvo, ciljeve...



Potpisujem ovo što je maryam amina rekla. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 15:16:37   
Dinka_74
Ljubav mi treba da odrzim brak jer sam i usla u njega iz ljubavi.
Ono sto mi smeta je sto je ima sve manji manje a umora i obaveza ima sve vise i vise..

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 20:57:59   
mamy Sabina
Nažalost ne živimo onim klasičnim porodičnim životom,
naime MM radi u drugom gradu tako da nije svaki dan kući.To ima
bezbroj nedostataka,al i poneku prednost-Neki dan nam je bila 13.-a godišnjica braka,a 15 smo skupa,malo li je!I sada kad ga vidim nakon par dana, imam leptiriće u stomaku.Pogled,dodir,u isto vrijeme izgovorena ista misao,naše
interne šale.Nije manja nimalo,al je godinama dobivala drugu još kvalitetniju dimenziju.

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu Dinka_74)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Ljubav u braku
12.9.2008 21:15:52   
RAJA
Potpisujem sve što su hanume rekle
Ja i mm smo zajedno 11,5 godina i još uvijek se volimo onim istim žarom naravno sad su tu i djeca i kad vidim njegov odnos prema našoj djeci i njegovu ljubav prema njima ja ga još više volim on naravno meni pomaže u svim poslovima što se većina žena nemože pohvaliti i još mali milion nekih sitnica zbog kojih ja njega volim volim do neba
mi se isto tako na dan čujemo po dva-tri puta na telefon i uvijek baš uvijek se poželimo jedno drugoga mada moram priznati on malo više mene mazi 
a kad nestane ljubavi ja mislim da to više nije brak kad postane neka vrsta obaveze bolje je to sve prekinuti nego tako živjeti
daj dragi Bože da svima nama ostane ovako kako je

_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Ljubav u braku
13.9.2008 14:24:57   
andji
Mogu reći isto što i dinka,umora i obaveza ima sve vise a ljubavi sve manje.Kada dnevno napravim ručak,operem ves,jedan štrik popeglam,obrisem prasinu po stanu,brinem se po čitav dan za svog desetomjesečnog sinčića,idem vani u nabavku.Na kraju dana kad on dodje kući budem umorna,nervozna,mrzim sama sebe,i prije se mogu posvadjat...imamo mi i dobri stvari,putovanja,izlazaka,dobar sex,ali obaveza mi je tona za vratom jer nemam ni mame,ni svekrve,ni zaove...zivimo daleko od njih 50km,sami smo.Tesko je uzivati u ljubavi,kad ti se obaveze natovare,a naravno da zelimo jedno drugo.Mozda sam previse surova i realna ali tako je

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Ljubav u braku
14.9.2008 8:35:37   
Crvena
 Da bi brak uopce opstao treba puno ljubavi i razumijevanja.Bez obzira na sve obaveze  treba naci vremena i za ljubav. Pa na kraju krajeva nasu su djeca plod jedne velike ljubavi 

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Ljubav u braku
16.9.2008 22:55:05   
asjaa
naravno svi mi udzemo u brak prvenstveno zbog ljubavi,znaci ludi smo jedno za drugim ali pored te silne ljubavi normalno je da tu ima svadza prepirke da ne nabrajam dalje.najbitnije je pored ljubavi i da se dobro poznajemo.ja sam previse nagla osoba u sekundi izgovorim rijeci zbog kojih se cesto kajem,sreca moja pa me mm dobro poznaje i zna da bas uvijek ne mislim tako ali kad i dodze do prepirke on samo suti vjeruje te li da mi je to gore nego bilo sta drugo i na kraju kad ja usutim on kaze"jel to gotovo dobro sam proso"moze te misliti kako se osjecam ali takav je sta mogu vec smo 6 godina u braku 5 u vezi i valjda smo se vec upoznali pa predzemo preko toga ali drage moje tako mi sd nedostaje vec mjesec i po je odsutan sve bi mi one njegove mane sad bile slatke samo da je ovdje sada ga volim isto kao i prvog dana ja se samo nadam da je ako i kod njega.e tako je kod mene drage moje navela sam samo jedan primjer a sada idem na msn da se malo cujem sa muzicem sretno svim hanumicama ljubite se volite jer to je nesto najsladze zar ne?

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Ljubav u braku
19.9.2008 14:40:18   
sarah
Ne mislim da ljubav u braku kratko traje, ili da opcenito kratko traje.
Ali, smatram da je zaljubljenost kratkog vijeka.
Naucnici tvrde da ne traje vise od 2-3 godine.
Prestaje zaljubljenost, ali ostaje ljubav.

Ljubav treba njegovati i ne smije se nikad uzimati "zdravo za gotovo".
Ako smo sa nekim stupili u brak, to ne znaci da tog dana treba da prestanu sve nase aktivnosti kako bismo usrecili osobu koja je odlucila da zivot provede sa nama.
Naprotiv, tog dana pocinje upravo novo poglavlje naseg zivota - brak, koji iziskuje itekako razumijevanja, postovanja, truda, tolerancije, energije...
Ukoliko pocnu da izostaju neki od tih elemenata, i ljubav pocinje da izostaje.

Svaki brak ima svoje uspone i padove.
Ponekad nam se moze ciniti da ljubavi vise nema, ali ona se samo nakratko uspava, pa je treba probuditi.
Nekad gori svojim najjacim plamenom, nekad samo tinja, ali bitno je da je tu - da ne izostaje.





(odgovor članu asjaa)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Ljubav u braku
19.9.2008 14:44:18   
haida
Svaki brak ima svoje uspone i padove.
Ponekad nam se moze ciniti da ljubavi vise nema, ali ona se samo nakratko uspava, pa je treba probuditi.
Nekad gori svojim najjacim plamenom, nekad samo tinja, ali bitno je da je tu - da ne izostaje.


Potpisujem.....
I mi smo prošli razne faze u našem braku i bilo je i uspona i padova ali ja mislim da su nas te situacije samo još više vezale jedno za drugo.....da se znamo sada više cijeniti i poštovati jer smo jedno drugome najbitniji uvijek

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Ljubav u braku
19.9.2008 14:47:51   
D_K
ja potpisujem i tvoj post i dinkin. Umora je naaajvise. I nespavanja. A onda mi vala nije do ljubavi niti do njegovanja iste. Tuzno je to ali moje iskustvo govori da je to tako dok su djeca savim mala. To mi se desava sada kada mi mala ima 5 mjeseci a isto mi se desavalo i na prvom porodiljskom. Dobra vijest je da je sve lakse kada su djeca malo veca - ono sto se kaze kada nisu vise na rukama. Bar je meni tako bilo sa prvim a nadam se da ce tako biti i sa ovim.. Znaci - strpimo se dok nam bebice malo porastu i stavri ce za nas biti lakse.. A ljubav - e ljubav ima mnooogo lica :)

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *