|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   MPO i pusenje
14.9.2011 10:15:21   
choirgirl
Drage moje,

nova sam na forumu ali cini mi se da ova tema ne postoji, pa evo otvaram novu.

Ovako: nesto duze od 2 godine pokusavamo, dijagnozu smo dobili u junu prosle godine; spermogram pokazao jako lose rezultate, najkriticnija morfologija (3% normalnih).  Kod mene uradjeni svi ginekoloski, hormonalni nalazi, HSG, laparoskopija sa histeroskopijom, sve OK.

Naravno ljekar odmah savjetovao mog muza da prestane pusiti, izmedju ostalog. Inace strastveni pusac 1-2 kutije dnevno. Prestao je ta 3 mjeseca, nakon 3 mjeseca rezultati se jako poboljsali, svi parametri dosli na donju granicu normale (izuzev morfologije, koja nije ni mrdnulauser posted image ). Nakon ovoga moj muz se vraca starim navikama i eto mi se vec skoro godinu dana svadjamo zbog ovoga, nekad manje, nekad vise..Sve ostalo moze, uzima on suplemente redovono, cajeve, sta god treba...

Napokon su sve moje pretrage koje gore pobrojah zavrsene, prvi IUI vec iza nas i spremamo se za drugi ali ja.. Citam statistike, sve govori kako i onako ne prevelike sanse padaju jos nize kod pusaca...Toliko sam ljuta na njega jer imam osjecaj kao da sabotira sve. Znam da je tesko ostaviti cigarete, ali nije nemoguce, i sama sam prestala pusiti cim smo se suocili sa ovim problemom. I to je najmanja stvar koju sam spremna uraditi da dobijemo nase dijete.

Jednostavno o previse vaznim stvarima se radi da bi mi sad hodali po tim postupcima nekako s pola srca, eto ako upali upali ... Ja ne mogu tako..moram znati da smo uradili sve sto je do nas...da ne duzim, znate i same kako sve to ide i kakve misli i osjecanja covjeka spopadaju kroz sve ovo...

Samo ja sam u medjuvremenu toliko fiksirana na to njegovo pusenje, to je postala opsesija. Postala sam pravi policajac, komentarisem svaku koju zapali (svjesna sam ja kako je to bezveze i pokusavam iskontrolisati ali ne ide), i sto je najgore zaista sam duboko nesretna kad god on posegne za cigaretom..dotle je doslo da sam sad nekako sva blokirana i ne znam uopste da li da idem na taj IUI u ovom trenutku...pitam se i je li mu uopste stalo do mene i do djeteta...jer pokusala sam s njim razgovarati i da smanji, ali nije ni to pomoglo.... a hvata me panika jer vrijeme nas nece cekati.. ja imam 35 godina...

Da li je kod vas blo slicnih problema i kako ste ih prevazisle? Ili ja mozda preuvelicavam problem? Mozda to i ne utice toliko na ishod postupaka? Svaki savjet ili iskustvo su dobro dosli!

Hvala unaprijed za svaki odgovor!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: MPO i pusenje
14.9.2011 11:47:34   
balasgirl
i ja sam bila pušač i čim sam ušla u krug MPO, prestala sam pušiti, hB ni dan danas nisam zapalila, niti namjeravam. Jednostavno sam shvatila šta želim, posložila prioritete u životu (u kojem pušenju nije bilo mjesta), kad mi je dr rekao da moram prestati, isti dan sam zapalila zadnju cigaretu u kafiću ispred ordinacije i rekla to je to, ja od dans više ne pušim. I tako već peta godina.
Ne znam, možda to što mužu nabijaš na nos svaku cigaretu koju zapali daje kontrefekat kod njega, možda ti misliš da on sabotira jer neće da prestane, ali kažeš da je strastveni pušač i da puši 1--2 kutije dnevno, vjerujem da mu nije lako. Nemam ti neki konkretan savjet dati, svako je drugačiji što se tiče cigareta, nekom to ide lako, nekom ne. Mada i moj tata je pušio preko 30 godina po 2-3 kutije dnevno i prestao je u jednom danu prije trinaest godina i nikad više nije zapalio. Hoću reći, ko može-može, ko ne može-Bože moj. Nemoj ga siliti, pokušajte otvoreno razgovarati, bez vike, tenzija napadanja, pokušaj mu reći da je to sve za vašu mrvicu, a naravni i za njegovo zdravlje, ako ne može skroz prestati, može bar smanjiti.... Sretno.


_____________________________

... pronašli su Ameri šifru za to: take it easy, lutko lijepa...


<3 Ali Khan <3

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: MPO i pusenje
28.10.2011 15:13:24   
choirgirl
Hvala ti puno na odgovoru balasgirl!
ja sam se u medjuvremenu nekako uspjela vise fokusirati na same postupke koje radimo,
i nekako se natjerala ne razmisljati previse o ovome (premda uvijek postoji taj neki crv sumnje da bi mozda... kad ne bi...)
Ali valjda sam shvatila da ne mogu nista napraviti, i kao sto si i ti rekla svadje su samo kontraproduktivne.


P.S.svaka cast na tome kako si ti ostavila cigare, to zaista ne moze svako!

(odgovor članu balasgirl)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: MPO i pusenje
13.3.2012 10:23:44   
choirgirl
Evo ja opet podizem ovu temu nakon dugo vremena, jer me opet pritisce.
Drage moje imate li vi ovih problema?
Kad sam postavila temu osvrnula se samo jedna forumasica, i ja sam pomislila kako ovaj moj problem zapravo i nije pravi problem, da pretjerujem...uspjela sam nekako da ne razmisljam puno o tome...

Ali mene ovo pravo muci... Imala sma pobacaj prosli mjesec, sad sam na cekanju za VTO, moram cekati oko 3 mjeseca. Odlucila sam da u tom periodu jos jace zapnem da pripremim svoj organizam, ishrana, folna, sport itd. ma znate sve i same...
Ali moj dragi i dalje pusi li pusi...Razlog za nase problem je spermogram, kazu 3 mjeseca je potrebno da se obnovi...evo sad je vec 2 mjeseca do VTO...Molila sam ga ako ne moze da prestane da makar smanji, ali nista od toga...Iako mu je u startu doktor rekao da ako nastavi tako da mu se moze desiti da poptpuno unisti mogucnost da ikad postane otac! Prestao je po prvom nalazu 3 mjeseca, i nalaz se tada popravio za 150%...i onda se opet vratio starim navikama...

Ne znam, neko ce reci da to i nije toliko vazno, da sam sitnicava, ali mene ovo zene pravo muci...i stvarno sam bijesna na svog muza nonstop zbog ovoga...Pogotovo jer sam i ja bila pusac i znam da je tesko ali je moguce prestati ako zaista to odlucis! A sanse za uspjeh VTO su nam realno manje ovako...

Ne znam sta da radim nikako da doprem do njega...a u isto vrijeme ja odbolujem svaku cigaru koju on zapali, fiksacija totalna...

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: MPO i pusenje
13.3.2012 11:51:17   
zeks
Cao choirgirl,i mi smo u postupku za VTO,kod nas je situacija obrnuta ja pusim a moj muz ne,i meni je receno da prestanem ako nemogu da bar smanjim,od dana kad nam je receno ja sam sa kutije presla na pola al trudim se da ih skroz bacim,neznam sta bi ti rekla vjerujem da ti je tesko,i vjerujem da si na sve nacine pokusavala da ga nagovoris da prestane,ti si dala sve od sebe i sta god da bude tebi je savjest cista,pozdrav

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: MPO i pusenje
13.3.2012 21:12:25   
sabas
choi , mm je mnogo smanjio pusenje, jer je presao na organski duhan koji nema primjesa i dodataka kao cigare, a takodje mota rucno filtercic papiri tako da izgubi vremena dok smota i na taj nacin je smanjio pusenje :) s.gram je bolji

_____________________________

ja 73 mm OK MM 67 OAT 7g u braku,dijagnoza: primarni sterilitet
4 ins -0 , 1 ICSI-beta o; 2 ICSI beta 19 biohem

(odgovor članu zeks)
Neposredna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *