|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 13:22:56   
eminesqu
Malo je reći da ludim.

U ulazu ima par pasa i 3-4 mačke. Nebi to bio neki problem da te životinje ne seru i pišaju po ulazu kako im je volja. Svako malo lift upišan (a ja ne mogu sa 7. sprata pješke s kolicima), a mačke... fuj fuj... Jutros otvorim vrata kad ona se pokakila na prag i naravno sve se zaljepilo za vrata i po podu po hodniku kada sam otvorila vrata.
Kućepaziteljku boli briga (jedna od mački je od njene prve komšinice). Njoj je jedini komentar kako ulaze kroz prozor u podrumu. Kao ne hrani ih ona. A tete što čiste ulaz, slomiše se žene, ali one samo što očiste ove useru.

Ulaz smrdi na mačiju halu. A djeca svakodnevno silaze stubištem. Ograisaće neko.

Mogu li ja pozvati sanitarnu inspekciju?
Šta uopšte mogu uraditi?

Dajte plz neki savjet.

user posted image


_____________________________

Vi nikada ne možete biti toliko podli koliko ja mogu izgledati naivno.

06.02.2004.
23.09.2011.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 15:12:19   
Galicia
Kupi otrov i sve ih potruj. user posted image  Nece niko znati ko je. Al takticki. Svaki dan po jedno smakni. Jedan dan jedna macka i sve tako dok ih ne istrijebis sve. user posted image

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu eminesqu)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 16:05:31   
Adana
Galicia draga nije ni malo smiješno to što govoriš user posted image


Možeš provjeriti te prozore u podrumu i zatvoriti ih. Ako te nije strah ''sikluka'' , ti lijepo pokupi mačke i odvedi negdje, istjeraj iz zgrade...

I možeš nazvati sanitarnu inspekciju i raspitati se šta se može uraditi povodom problema kojeg imaš...

Ja ti nažalost nisam od neke pomoći jer sam jako osjetljiva na pse i mačke. user posted image
I kod mene se u stubištu znaju desiti ''nezgode'' ali ja to očistim i idemo dalje...
Dok se nisam udala ''odgajala'' sam mačiće i pazila mamu-macu u ulazu. user posted image
A i sada ima maca sa mačićima u ulazu, i paze je. Vjerujem da će biti ''nezgoda'' ali sad za sad su još u ulazu. user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 9.4.2012 16:06:54 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 17:08:17   
eminesqu

IZVORNA PORUKA: Adana

Galicia draga nije ni malo smiješno to što govoriš user posted image


Možeš provjeriti te prozore u podrumu i zatvoriti ih. Ako te nije strah ''sikluka'' , ti lijepo pokupi mačke i odvedi negdje, istjeraj iz zgrade...

I možeš nazvati sanitarnu inspekciju i raspitati se šta se može uraditi povodom problema kojeg imaš...

Ja ti nažalost nisam od neke pomoći jer sam jako osjetljiva na pse i mačke. user posted image
I kod mene se u stubištu znaju desiti ''nezgode'' ali ja to očistim i idemo dalje...
Dok se nisam udala ''odgajala'' sam mačiće i pazila mamu-macu u ulazu. user posted image
A i sada ima maca sa mačićima u ulazu, i paze je. Vjerujem da će biti ''nezgoda'' ali sad za sad su još u ulazu. user posted image

e ih


I ja volim životinje, nije meni to problem. Imala sam psa 13 godina skoro, i mačke i ptice, i ribe...
Ali ove mačke prelaze svaku mjeru. Čistila sam ja to koliko sam imala živaca, ali stvarno iza njih se ne može očistiti koliko mogu nakakiti. Fuj.

Ubijanje ne dolazi u obzir, ali ću vidjeti sa bratom da ih negdje odvuče ako ih mognem pofatati. Iz podruma ne mogu ući jer između ulaza i prozora podruma su vrata kroz koja ne mogu proći, osim ako nemaju kakve super moći.

A kućepaziteljka valjda misli što sam plava da sam i glupa.

Zovem sutra inspekciju pa ću vidjeti šta mogu.

Hvala u svakom slučaju.

_____________________________

Vi nikada ne možete biti toliko podli koliko ja mogu izgledati naivno.

06.02.2004.
23.09.2011.

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 17:56:02   
Galicia
Pa dobro Adana, i ti se hvatas na svaku.

Vidis i ja i mm smo alergicni na macke. Imamo prijatelje koji imaju kucnu macu i mi kod njih ne idemo jer se razbolimo odmah. A o tim avlijanerskim zivotinjama necu ni da pricam. Kratko jasno nek svako svoju zivotinju uvede u kucu, nek ih drze u svojim domovima i nek unutar domova vrse nuzde. A ne ovako, svakom pred vrata svacija maca i cuko piske i kake kako je njima volja. A ako nisu nicije zivotinje, cije su onda? I sto ce onda one tu na javnim mjestima? Gdje je tu uredjenje, sinteri, vodil ko brigu o njima?
I ja volim ptice i hranim ih svaki dan isto kao i vjeverice. A da vidim 100 ptica i 100 vjeverica pred ulazom svaki dan, ja bih nazvala neku drzavnu sluzbu da se te iste zivotinje maknu.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu eminesqu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 18:24:03   
Adana
Ne, ne hvatam se. user posted image
Samo ti je komentar bio malo degutantan... LP user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 20:51:01   
dush
Slazem se da komentar o trovanju nije ni malo smijesan, cak sto vise.... Jer nisu krive te macke i psi da ih neko hrani i pazi, logicno je da su se naselili tu ako im je toplo i imaju hranu.

Eminesqu, mozes nazvati sanitarnu inspekciju, mozes nazvati sintore ili neko udruzenje za zastitu zivotinja. Sretno!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mačke i psi u ulazu
9.4.2012 21:41:16   
Azyy
ee i kod mene je bio isti problem u ulazu je komšija hranio mačke i to ne jednu ili dvije brate dragi vec ih je imao 7 komada..Najgore od svega sto je ulaz smrdio ..Ja inače volim životinje al tako da ih neko hrani po ulazu ne prihvatam... Ja sam prvo razgovarala s komšijom na lijep i kulturan način al na žalost džaba..Neki ljudi su stvarno bezobrazni po tom pitanju. Onda sam ne sama sa ostalim komsijama.. mislim potpisali peticiju i predali inspekciji..došli su vidjeli o čemu se radi pričali s nama o problemu i sa tim komšijom koji hrani mace mada je dotični negiro kao on ih ne hrani nije to njegov problem..Tako da je moj muž pokupio lijepo mace i odnio na selo..i eto rijesio problem na svoj način kad niko dr. nije htio..

< Poruku je uredio Azyy -- 9.4.2012 21:43:16 >


_____________________________

Dum spiro spero – Dok dišem (živim), nadam se

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mačke i psi u ulazu
10.4.2012 10:46:43   
veeseelaa
ja ne volim mace, daleko im kuća od mojih
trovanje neeeee, ne bi da idem u džehenem, uffff
al da ih moje oči nikad ne vide rado potpisujem!


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Azyy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mačke i psi u ulazu
10.4.2012 11:51:24   
pepika
Kako neko moze i pomisliti otrovat maceuser posted image Boze dragi..pa nisu ni te zivotinje krive sto su pustene na mislost i nemilost,i one traze skloniste i gdje im je ljepse. Shvatam sve da nije higijenski i da smetaju i da ih ne vole,al ima bolje rjesenje nego otrovat ih.

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mačke i psi u ulazu
23.5.2013 10:06:05   
ninuska
Da pitam ovdje.

Imam problem sa ulicnim macama. svako jutro kad izadjem ispred kuce osjeti se uzasan smrad kad imam sta vidjeti..mace s pokakile na vise mjsta. Cistila sam danima, prebacivala novu zemlju preko toga, ali i dalje isto. A, to mi je jedini dio gdje se mala moze igrati
Sad me interesuje je li neka od vas imala slican problem i kako ga je rijesila? Jel postoji neko sredstvo da se napsrsce, ali da nije otrovno ni za ljudni za macu.


(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mačke i psi u ulazu
23.5.2013 14:30:37   
Lejla Ka
ninuška vjerovatno je tu zemlja suha i rastresita, pogodna za mačiji WC. Mi imamo sličan slučaj ispred ulazih vrata gdje je natkriven prostor za cvijeće. Ništa nije pomagalo, dok nismo zemlju pokrili šupljikavom mrežom koja smeta macama kad hodaju po njoj i zbog nje ne mogu kopati po zemlji kad vrše nuždu. Pokušavali smo malčirati (posipali malč-komadiće kore drveta) i to radi tok malč ne istruhne. Zeznuto je jer mace osjećaju miris koji je ostao od prije i ponovo se vračaju user posted image Jedini ti je način da to mjesto na neki način učiniš neprivlačnim za mačke.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mačke i psi u ulazu
23.5.2013 14:45:49   
MicoTico
ninuska, pospi to mjesto biberom, pa neće više.
I meni su ulazile komšijske mačke i vazda obavljale nuždu u mom dvorištu. Otkad sam "pobiberila" ćoškove, nema ih.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mačke i psi u ulazu
24.5.2013 0:00:13   
ninuska
Hvala na savjetima, probacu, pa valjda upali nesto.

Ma, cudno mi je jer se godinama nije desavalo i sad haos samo takav...bljakkkk

(odgovor članu eminesqu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mačke i psi u ulazu
2.10.2013 22:08:41   
dinaa
Ja ludim jer komsija dovede psa lutalicu navece kasno u zgradu i ostavi ga ispred vrata,i u neka doba noci pas laje zgrada ori,mislim stvarno nema smisla a dzaba njemu govoriti i skretati paznju,on fura po svom i boli ga briga sto nekome djecu budi skoro svaku nocuser posted image .

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *