|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 11:53:11   
sarajka81
Moja 17.mjesecna beba treba da radi magnetnu radi problema sa stenozama uretera.  Da li je necije dijete radilo magnetnu na Radiologiju u KCUS?  Interesuje me najvise kako je dijete podnijelo opstu anesteziju i koja vrsta (ime) anestezije je data dijetetu?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 12:01:57   
dambolina
ja ti ne bih znala odgovoriti na ovo pitanje, ali mogu podijeliti iskustvo. Mi smo sina sunetili u opstoj anesteziji kad je imao 2,5 mjeseca. Uspavali ga, odradili sta je trebalo i onda smo sacekali da se sam pocne buditi. Nista strasno i bez komplikacija je proslo. Drzim figa da i kod vas bude sve OK i bez komplikacija.

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 12:02:22   
M kao Mama
sarajko, baš mi je žao male bebače, ja znam da sam jednom bila gore doduše na CT-u kada su doveli bebu i radili su magnetnu beba je spavala, anestezija je bila, ali koja vrsta ne znam, nadam se da će se javiti neko ko je imao ili zna iskustva, nadam se da će se zvončica javiti radiologija je njena oblast i pojasniti ti, a da nazoveš i pitaš ih direkto

sretno u svakom slučaju

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 12:20:11   
canim
A jeli se mora dati anestezija user posted image ipak je to tako reci beba, zar se ne moze uspavati ili slicno user posted image recimo ako je snimanje u 12h dijete nek ustane u 4h ujutru ja vjerujem da ce u 12h vec htjeti uveliko da spava i taman na vrijeme da se obavi snimanje, eh sad ako je to sad neki propis da bas mora anestezija to je druga stvar.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 12:30:21   
minja_
buka na MRI je kao da ste kraj zvucnika na tehno partiju, svako bi se probudio. a i traje bar dvadesetak minuta. tako da je anestezija potrebna i najvise je mama sa iskustvom sunecenja djece, uglavnom se lijepo probude i dobro podnose.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 12:41:50   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: minja_

buka na MRI je kao da ste kraj zvucnika na tehno partiju, svako bi se probudio. a i traje bar dvadesetak minuta. tako da je anestezija potrebna i najvise je mama sa iskustvom sunecenja djece, uglavnom se lijepo probude i dobro podnose.



joj, minja dobro si opisala, još ako se nabobaš apaurinima, vala nema šanse da nisi u tom fazonutehno partija, moja MRI je trajala haman sat i da mi nije bilo apaurina ne znam kako bih izdržala, još mi je sreća bila pa sa bila licem prema dole okrenuta, da je bilo obratno i meni bi anestezija trebala

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 12:44:24   
sarajka81
Upravo radi te buke beba mora biti uspavana jer mora biti mirna barem 20 minuta.  Najvise me interesuje ime anestezije koja se daje kako bi mogla vidjeti nuspojave i moguce probleme jer je bebi ipak samo 17 mjeseci.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 13:38:58   
dambolina
razumijem tvoju brigu ali ti nikako ne preporucujem da sama guglas o mogucim nuspojavama jer ces na svasta naici. Najbolje ti je da se konsultujes sa ordinirajucim ljekarom i da eventualno trazis razgovor sa anesteziologom...

_____________________________

Z. veliki zvjerko 17.06.2003.
I. mala živča 04.11.2008.
L. mala palmica 15.01.2014.

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 13:47:14   
minja_
i ja mislim da se trebas posavjetovati sa anesteziologom.

mama_alma, ja sam nedavno uradila četvrtu user posted image na prvoj i drugoj sam ucila dove, na trećoj sam razmišljala o preuređenju stana a na ovoj zadnjoj sam odlučila da idem na partiuser posted image i uživala u ritmuuser posted image

(odgovor članu dambolina)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 13:55:08   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: minja_

i ja mislim da se trebas posavjetovati sa anesteziologom.

mama_alma, ja sam nedavno uradila četvrtu user posted image na prvoj i drugoj sam ucila dove, na trećoj sam razmišljala o preuređenju stana a na ovoj zadnjoj sam odlučila da idem na partiuser posted image i uživala u ritmuuser posted image




Ja sam na prvoj bila na partiju, hahahha

sarajkice ne googlaj samo ćeš poluditi bez veze, pričaj ti sa dr. to ti je najbolje

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 14:02:47   
Mya_81 RR
Moja curka je sa 2 godine radila magnet, snimala glavu, i nisu joj davali anesteziju iako je morala biti uspavana, jasno zbog mirnoce koja je potrebna da bi nalaz bio dobro ocitan. Kod nas je procedura bila da sam je u dva u noci probudila i nije smjela spavati vise dok nismo u 7 dosli u bolnicu. Tamo su joj dali nesto za smirenje, stvarno se sad vise ne mogu sjetiti tacno koji lijek, ali znam da nije bila anestezija. Mozda nesto poput apaurina ili tako nesto. S obzirom da nije spavala skoro cijelu noc, komirala se nakon injekcije i magnetna je odradjena uspjesno. U svakom slucaju sretno! I vjerujem da znaju postupak i koliko jaka anestezija je potreban kod malih beba, ako su vec rekli da ce biti potrebna anestezija u vasem slucaju.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 30.9.2013 14:07:01 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 14:34:11   
sarajka81
rekli su mi da moramo leci dan ranije da odradimo pretrage a onda ujutro ce da je uspavaju pa je tako uspavanu moram voditi na radiologiju na snimanje...grozno mi je to sto je sanitarno vozilo nece voziti nego je ja tako uspavanu moram gore voditi i moliti Boga da ce je odma primiti...UZAS!
ne googlam (bar ne previse) ali ne moguce je ostati imuni  cekati da sistem sam sve odradi....posao mi je takav da se svaki dan susrecem sa raznim oblicima supstanci i nazalost znam kakvih sve nuspojava zna biti od obicnih cepica za bebe pa na dalje...
a priroda mi je takva da moram sve da iskopam unaprijed i da budem 100% uvjerena u ono u sta mi se dijete upusta, od najsitnijeg detalja pa na dalje....
niko od nadleznih nece da odgovori na normalna pitanja koja postavim, tipa sta davati djetetu da pije i jede nakon anestezije, i koliko treba da prodje vremena od jedne anestezije do druge (moramo na jos jedan pregled koji podrazumijeva uspavljivanje)...
uzasnuta sam nasim zdravstom i citavim sistemom :(

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 16:23:26   
Mya_81 RR
Moraju ti to sve objasniti u bolnici. I mi smo bile primljene na pedijatriju da bi obavila taj pregled. Zato vas i primaju dan ranije da obavite sve pretrage vezano za anesteziju.

Ne znam koliko je uadljenost izmedju odjela gdje cete biti primljeni i te radiologije, ali recimo i ja sam sama nju vodila s pedijatrije do odjela gdje je magnetna.

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 30.9.2013 16:24:37 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 17:03:14   
zvončica
Ovako....od pedijatrije do radiologije svakako ce ti trebati prevoz.....anestezija koja se daje djeci je u vidu tablete diazepama ili klizma ( oboje je na bazi apaurina ) i znam da su trazili da noc prije pregleda dijete se dobro izmori, ne das mu da spava koliko moze izdrzati da bi sutradan bilo pospano i jos plus anestezija i nema da mrdne....Ti kao majka mozes biti uz njega citavo vrijeme dok traje pregled, oko 20-tak minuta.....i kad dodjes na radiologiju primice te odmah, jer je malo dijete i ima prednost, a u funkciji su 3 MR aparata.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 17:44:26   
Mya_81 RR
Pa, da, to je onda ista procedura koju smo mi prosli. Samo smo tu noc prije mogli biti kuci, ali vodili smo se kao da smo na odjelu.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
30.9.2013 18:10:34   
Emica_sa
Mi smo radili MR sa 9 mjeseci na KCUS,daje se klizma na pedijatriji,i onda ti nosis djete na radiologiju,nije nista strasno,nemoj da se brinesuser posted image

Moj sin se probudio odmah poslije i normalno se ponasao jer to nije standardna anestezija,nemas razloga za brigu sve sam to prosla i stvarno nije nista strasnouser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
2.10.2013 12:23:05   
ada033
I mi smo ovako kao Emica. Radili smo s neke 2 godine. Čepić u guzu i neka injekcija za smirenje na pedijatriji, pa onda trk na radiologiju. S tim da nismo ležali noć prije nego se sve to uradilo isti dan. Poslije snimanja je spavao još nekih pola sata i probudio se pomalo ošamućen ali bez povraćanja i sličnih radosti. Nakon 3-4 sata bio je ponovo sav svoj. Sretno!

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
8.10.2013 13:21:53   
disaaa
Moja je radila magnetnu imala je nepunih 7 mjeseci,,otisli smo na pedijatriju prije dan,,budjenje u 4 ujutru,,njihovo vozilo nas odvezlo do radiologije s nama je sestra s pedijatrije isla,,gore su joj dali klizmu al malu dozu taman da je izdrzala tih 20min snimanja,,cim se zavrsilo snimanje i mala se probudila,,nikakvih posljedica nije imala,,super podnijela,,a bio je djecak od 2godine isto i njemu je klizma isla,,to je bilo u februaru ove godien

(odgovor članu ada033)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
8.10.2013 15:27:21   
jasmin
Draga moja,mi smo prošle sedmice radili MRI.
Dijete mora biti maksimalno mirno da bi nalaz bio pravilno urađen. Nakon što se prethodnu noć dijete probudi u ponoć i cijelu noć ostane budno,prije odlaska na snimanje,analno mu se da sedativ. Mi smo nakon druge doze sedativa zaspali,jer je prvu dosta pokakio.
Zvukovi su ovakvi,pa zato dijete mora spavati uz pomoć nekog lijeka,kako ga buka ne bi probudila.
http://www.youtube.com/watch?v=6Aj2QspPf7s

Želim vam puno sreće.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
25.10.2013 15:43:45   
Apotekarka
Mi malog jos nismo odveli na magnetnu radi oka(bas se plasim) ali predugo mi je cekati da dobijem termin nas Kosevu,je li tko vodioi privatnoi gdje ako jest i kako sve to ide,kod njega nema pogorsanja s okom ima poboljsanja ali ne vpotpunog pa smo skontali pustiti jos jednu sedmicu ako se skroz ne vrati oko moramo ga odvesti....

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu sarajka81)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
25.10.2013 15:51:03   
zvončica

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Mi malog jos nismo odveli na magnetnu radi oka(bas se plasim) ali predugo mi je cekati da dobijem termin nas Kosevu,je li tko vodioi privatnoi gdje ako jest i kako sve to ide,kod njega nema pogorsanja s okom ima poboljsanja ali ne vpotpunog pa smo skontali pustiti jos jednu sedmicu ako se skroz ne vrati oko moramo ga odvesti....


Imas u Sarajevu privatno u poliklinici Sunce i kosta oko 500km.....i jeftinija varijanta oko 350km kod dr. Sulejmanpasica....
Za privatnike moze se i telefonom naruciti....za dan-dva dodjes na red.

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
28.10.2013 12:15:23   
disaaa
Al privatno ne mozes bebu nositi,,djeci privatno ne rade magnetnu,,bar meni su tako rekli kad sam zvala za malu,,mislim da je razlog sto se treba uspavljivati

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
28.10.2013 14:16:13   
Apotekarka
Ali mom djecaku je 4,5 godine rade li djeci

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu disaaa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
28.10.2013 15:06:29   
zvončica

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Ali mom djecaku je 4,5 godine rade li djeci


Evo nazovi polikliniku Sunce pa pitaj:

Poliklinika Sunce - Agram
Trg međunarodnog prijateljstva 20
Info telefon: +387 33 755 547
Prijemi/odjave: +387 33 755 561; +387 33 755 560

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Magnetna-17.mjesecna beba
29.10.2013 12:45:41   
disaaa
Ja mislim da ova nema anesteziologa, a djecu treba uspavati,,tako da onda djeci i ne rade magnetnu

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *