|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mama kod vas da pomogne, svekrva ljubomorna!
27.10.2009 13:25:09   
milomoje
Drage moje, trebam savjete i vase misljenje... Pred porodom sam i posto zivim s muzem 2000 km daleko od svojih, nemam nikoga od familije u ovom gradu osim svekrve, svekra i zaove, odlucila sam da mi mama dodje kod nas par sedmica pred porod i poslije da bi mi pomogla i bila sa mnom i bebicom... Na to je moja svekrva jako burno reagovala, da se osjeca izbacenom iz svega toga... sto apsolutno nije istina... Za nju inace postoji samo njena porodica a za moje jedva se sjeti i pitati u ovih 5 godina kako sam u braku..
Kako da rijesim ljubomoru ako je to i odnose izmedju njih dvije kad bbudu skupa, a bebica dodje u nas zivot.. Ne zelim nikoga iskljuciti iz te radosti rodjenja unuke ali bojim se da ce biti konfuzija na kraju sa svima a ponajvise sa mnom...
A da nisam tako odlucila, cisto sumnjam da bi mi ona pomogla, pripremiti sve oko kuce i kuhala hranu prvih dana posije poroda... za vrijeme trudnoce nije se sjetila nicega posebno da mi ugodi ili pita trebal ti sta...

Vase misljenje ce pomoci

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.10.2009 17:09:46 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mama kod vas da pomogne, svekrva ljubomorna!
27.10.2009 13:29:39   
Zoe
Ne znam zašto ti se svekrva uvrijedila, mama će ti doći ionako na par sedmica a svekrva će biti stalno tu i uredu je da pozoveš svoju mamuuser posted image
Lijepo to objasni svekrvi pa vidi onda šta će da ti kaže, i pitaj je kako bi ona reagovala u tvojoj situaciji da li bi isto voljela svoju mamu kraj sebeuser posted image
No gledaj da to odradiš sve diplomatski, jer ne znam kakvi su odnosi na relaciji svekrva-tvoj muž, da ne bi slučajno sebi bezveze stvorila problem, ali svakako sam za to da pozoveš mamu ( s njom ćeš biti slobodnija po pitanju svega)..

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 27.10.2009 17:10:20 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
Mudar čovjek s podjednakom mirnoćom prima pohvale i podnosi uvrede.
Naša mala slatka krofnica Farah došla mami i taji 30.04.10...a pahuljica Asli se pridružila 05.12.11.

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:32:44   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: milomoje

Drage moje, trebam savjete i vase misljenje... Pred porodom sam i posto zivim s muzem 2000 km daleko od svojih, nemam nikoga od familije u ovom gradu osim svekrve, svekra i zaove, odlucila sam da mi mama dodje kod nas par sedmica pred porod i poslije da bi mi pomogla i bila sa mnom i bebicom... Na to je moja svekrva jako burno reagovala, da se osjeca izbacenom iz svega toga... sto apsolutno nije istina... Za nju inace postoji samo njena porodica a za moje jedva se sjeti i pitati u ovih 5 godina kako sam u braku..
Kako da rijesim ljubomoru ako je to i odnose izmedju njih dvije kad bbudu skupa, a bebica dodje u nas zivot.. Ne zelim nikoga iskljuciti iz te radosti rodjenja unuke ali bojim se da ce biti konfuzija na kraju sa svima a ponajvise sa mnom...
A da nisam tako odlucila, cisto sumnjam da bi mi ona pomogla, pripremiti sve oko kuce i kuhala hranu prvih dana posije poroda... za vrijeme trudnoce nije se sjetila nicega posebno da mi ugodi ili pita trebal ti sta...

Vase misljenje ce pomoci

E moja ista ovakva , ali ja je nebih bendala ni dva posto tako ni ti , ti dovedi svoju mamu a njoj ako ne pase ne mora ni doalziti.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:35:36   
hannana
draga, znam tacno kako ti je. isto tako sam se osjecala kad sam prosli put rodila bebu. ni moja svekrva nije ni upitala da li mi sta treba cak sam bila u bolnici i cuvala trudnocu. kad smo izasli samo je mojoj mami nesto prigovarala na sta je ova otisla kuci. ja sam tad odlucila da mm i ja sve sami uradimo...vjeruj mi svekrva se nije ni ponudila da nam sta napravi ili ostane s nama. user posted image  sad evo hvala Bogu cekamo drugo dijete i zaista ne znam ni ja sama sta da radim. moja mama i svekrva nemaju bas neki odnos i svekrva je uvijek nesto usutkuje sto meni strasno smeta a znam da ce mi neko trebati, jer je zaista glupost pomisliti kako bi porodilja mogla ostati sama kao sto sam ja mislila. mama nece htjeti ni da dodje ako je ona tu........i ja sam u istim problemima.......mislila sam razgovarati s muzem na tu temu. da vidim sta ce on reci. ali naravno da ce braniti svoju mamu "sveticu"....ni ja sama ne znam. samo ti zelim reci da nisi sama i da imas maju podrsku sto se tice dolaska tvoje mame jer niko te ne zna bolje od nje i niko ti ne misli bolje od nje. nadam se da cemo uspjeti naci neko rjesenje za obe........pusica

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:36:33   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Zoe

Ne znam zašto ti se svekrva uvrijedila, mama će ti doći ionako na par sedmica a svekrva će biti stalno tu i uredu je da pozoveš svoju mamuuser posted image
Lijepo to objasni svekrvi pa vidi onda šta će da ti kaže, i pitaj je kako bi ona reagovala u tvojoj situaciji da li bi isto voljela svoju mamu kraj sebeuser posted image
No gledaj da to odradiš sve diplomatski, jer ne znam kakvi su odnosi na relaciji svekrva-tvoj muž, da ne bi slučajno sebi bezveze stvorila problem, ali svakako sam za to da pozoveš mamu ( s njom ćeš biti slobodnija po pitanju svega)..

slazem se sa zoe otvoreno razgovaraj i nemoj da te previise pogadja majka je jedna...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:39:36   
Mirkica
drage moje uradite onako kako smatrate da je ispravno , kao prvo vama treba pomoc a ne vasim muzevima,  a i te svekrve meni bi moja pomogla znate kako da ona drzi moje dijete a da ja radim sve ostalo, vi gledajte sebe , i pokusajte vasim muzevima dati d o znajnja da njihove mame nisu svetice.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu hannana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:40:43   
milomoje
Hvala na postu Zoe.. svidja mi se tvoj potpis, hm.. mudro...
Mislila sam prije da odnose i nesuglasice sa svojim roditeljima izmedju nas muz treba da rijesava, tako isto ja sa svoje strane... ali to jednostavno nije bilo moguce do sada... moja svekrva ima cistu dominaciju nad svojim sinom, a on jednostavno nije sposoban da se suprostavi u pravom momentu...znas nakon moje price on jednostavno plane, zalupi guscom vrata da izvines i onda ljutnja par dana i sve iznova onda do slj, nesporazuma...
Onda sam probala ja da uletim u nekim diskusijama, ali onda si da slobode zaova i onda jos veca frka i tako te gluposti... dok ja sa svojima rijesim bez problema, jer svjesni su da ne zele da ja imam dubljih rasprava, a i izbjegavam mnogo toga da pricam jer nisu blizu...

bice ujedanja mozda izmedju njih dvije, sudija ne mogu biti u svemu tome kad bebi dodje akb... sto je najgore ona se ustrocala da ce biti u drugom planu a niko ne moze nista unaprijed reci jel tako...

(odgovor članu Zoe)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:40:53   
hanabanana
Ja mislim da tebi ovakav vid sikiracije sada ne treba.
Ti treba da rodiš, kada beba dodje trebaš biti smirena, staložena, i okrenuta samo dijetetu. Biće brige oko dojenja, grčeva, pupka, fiziološke žutice....na sve to ne treba ti još i stres oko toga kako će svekrva reagovati što je tvoja mama tu.

Iz mog iskustva, nakon prvog poroda obje su bile tu. Hvala im do neba, jedna je kuhala, druga prala i čistila. Ja sam bila samo oko dijeteta.
Ali ipak, nakon drugog poroda, koji je završio carskim rezom, objema sam rekla: Hvala, ne treba mi pomoć.
Pošto moja mama ne živi u Sarajevu, ona je došla nakon 15 dana, jer sam joj rekla da će svakako muž biti kući tih 15 dana i nema potreba da i ona bude.
I sve super prošlo.

Ti samo polakao, i sada trebaš misliti samo na sebe, i na bebu koja uskoro dolazi.
A to kako se drugi oko tebe osjećaju, to je njihov problem. Ti se isključi.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:41:29   
veeseelaa
halo nema tu diplomatije, odmah u kost!!! reci joj lijepo da se ti bolje osjećaš uz svoju majku i tačka. Majka je majka, meni je bilo neugodno i podojiti dijete pred svekrvom.
Kakav je to bezobrazluk???? ti se porađaš i ona bi htjela da odredi ko će tebe njegovati i pomagati ti oko djeteta???
ne dozvoli da te stavlja u neugodnu poziciju, odkud joj pravo???
stvarno neke stvekrve nisu normalne


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:43:11   
Swatkish
Nije sad bitno da je mama jedina, to se zna, i to je tako.
On sto jeste bitno, ne znam kojeg vraga se svekrva sada mijesa.
Mama je daleko, kako si i sama rekla, doci ce tu na par sedmice, i ona ode.
Bog zna kad ce ponovi uspjeti doci, A svekrva onda ostaje, i nek uziva koliko hoce.
Fino joj objasni da ti mama nije u komsiluku, i da ce doci na par dana, i ona opet ode.
A svekrva, da je imalo covjek, skontat ce, a ako ne, onda fino prst u usi i zaboli te user posted image  user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:44:24   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

halo nema tu diplomatije, odmah u kost!!! reci joj lijepo da se ti bolje osjećaš uz svoju majku i tačka. Majka je majka, meni je bilo neugodno i podojiti dijete pred svekrvom.
Kakav je to bezobrazluk???? ti se porađaš i ona bi htjela da odredi ko će tebe njegovati i pomagati ti oko djeteta???
ne dozvoli da te stavlja u neugodnu poziciju, odkud joj pravo???
stvarno neke stvekrve nisu normalne


vesela vjerovala ili ne moja svekrva nije htjela mojoj jetrvi da ode na babine niti je darovala dijete samo iz razloga sto je ona pozvala svoju mamu iz Bosne da bude tu kad rodi, eto pa ti zamisli.
I jos to ona prica kao da je u pravu"nisam htjela namjerno ni da idem ni da darujem eto joj njena majka" moze misliti.


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:44:35   
Pretty mamma
Kod mene nije bilo ljubomore na pomenutoj relaciji, ali ipak MAMA JE MAMA! Ja nisam mogla svekrvi od 70 godina reći da mi usisa stan, opere suđe ispegla veš. Mama ni ne pita, sama sve spremi.
Objasni svekrvi da će biti puno kućanskih poslova (da ne spominjem koloko ćeš dnevno mašina veša oprati) i da ti treba pomoć. Možda shvati da i nije bila od velike pomoći i kad vidi koliko će biti posla, možda se malo primiri (ako nije do sada pomagala, sumnjam da joj je sada u interesu).
Sretno!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:45:35   
shejla
 Ja bih recimo, u takvoj situaciji, samo saopcila svima da mi dolazi mama. Ne bih uopce pitala sta misle o tome.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:46:07   
emma.L
Moja svekrva je super, a mamu nemam. Potpuno znam kako se osjećaš. Ja sam prilično zatvorena osoba i ne volim strance u intimi moga doma, a pogotovo kad mi nešto fali ili me boli. Tada samo MM puštam blizu, a da mi je mama živa, ona bi bila jedina druga osoba. Međutim, nisam imala srca isključiti svekrvu na početku, a upravo zbog toga sam one prve dane presjedila i oporavljala se duplo duže, jer mi je jednostavno bilo muka obući pidžamu i leći pored nje u stanu. I tako sjedi ona, sjedim ja, beba spava, i samo čekam da MM dođe s posla pa da kao ta dežura završi i da se opustim i legnem. Drugi put, definitivno ću reći da ne trebam pomoć nego mir i slobodu. Svaka čast svima, ali kad rodiš zaista trebaš samo najbliže oko sebe i nikoga više. Reci tako, objasni i mužu i svekrvi. Ja ubuduće križam svakoga tko se naljuti na te stvari, s tim da nikada to ne bih grubo dala do znanja.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:46:56   
MinaMM
i tvoja mama podjednako dobija unuce kao i tvoja svekrva pa ima pravo da bude tu bez obzira bilo svekrvi pravo ili ne. ne bi trebala da se opterecujes previse s tim. tvoja mama dolazi tebe da vidi i da bude tu kad se beba rodi, i naravno da ce spavati kod tebe. svekrva vec zivi tu i bice tu kad se beba rodi. ako hoce i ona da ti pomogne super. TM treba da kaze svojoj mami da obje mame trebaju bitu tu za svoju djecu i to unuce, da su obje dobrodosle i da ne pravite razliku medju njima. tvoja licna stvar je sto ces ti biti prisnija sa svojom mamom, i svekrva moze biti ljubomorna na to koliko hoce, to se tebe ne tice.



_____________________________

16.11.2009. u 7:50 - nova sreca, nova ljubav

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:47:00   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

halo nema tu diplomatije, odmah u kost!!! reci joj lijepo da se ti bolje osjećaš uz svoju majku i tačka. Majka je majka, meni je bilo neugodno i podojiti dijete pred svekrvom.
Kakav je to bezobrazluk???? ti se porađaš i ona bi htjela da odredi ko će tebe njegovati i pomagati ti oko djeteta???
ne dozvoli da te stavlja u neugodnu poziciju, odkud joj pravo???
stvarno neke stvekrve nisu normalne


vesela vjerovala ili ne moja svekrva nije htjela mojoj jetrvi da ode na babine niti je darovala dijete samo iz razloga sto je ona pozvala svoju mamu iz Bosne da bude tu kad rodi, eto pa ti zamisli.
I jos to ona prica kao da je u pravu"nisam htjela namjerno ni da idem ni da darujem eto joj njena majka" moze misliti.



ma nek nije, šta će joj takva budala u životu
Ja bi svoju svekrvu maršnula da mi nešto slično priredi, ma ko je svekrva da mi kaže ko će biti uz mene i moje dijete????


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:47:05   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: shejla

Ja bih recimo, u takvoj situaciji, samo saopcila svima da mi dolazi mama. Ne bih uopce pitala sta misle o tome.

tako je , moj muz uvijek kaze TI SEPORADZAS A NE JA (kad s am bila trudna) I TI ZNAS KO TI MOZE POMOCI BOLJE


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:47:41   
meli
ne znam sta da ti kazem. kada sam rodila nekako se podrazumijevalo da ce moja mama biti kod mene. ona je uzela 3 sedmice godisnjeg i bila je uz mene. moja svekrva zivi sprat iznad mene ali nikad nije ni u sali rekla da ce mi pomoci. a posto je ona takva kakva je, to je bilo i za ocekivati. mm je sasvim normalno bilo da moja mama bude uz mene. mm i nije bas u nekim posebnim odnosima sa svojom mamom. a moja mama je njega prihvatila kao svoje dijete.
ne znam sta bi da mi nije bilo mame. nekako sam bila nesigurna. kako ja tako i moj muz. nakon poroda sam puno plakala ali mi je puno pomoglo prisustvo moje mame. davala mi je sigurnost, podrzavala me kad sam imala problema s dojenjem, previjala mi ranu, kuhala nam, prala ves.......da ne pricam dallje. moje je bilo da lezim i odmaram.
da sam na tvom mjestu ja bi otvoreno porazgovarala sa muzem i sa svekrvom i sve fino objasnila.


_____________________________

Wenn aus Liebe Leben wird, dann bekommt das Glueck einen Namen : EMAN!!!!!

(odgovor članu hannana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:48:51   
ena0002
IZVORNA PORUKA: shejla

Ja bih recimo, u takvoj situaciji, samo saopcila svima da mi dolazi mama. Ne bih uopce pitala sta misle o tome.

I ja bih ovako uradila.
A pitaj svekrvu ko ce njenoj kcerki pomagati kad bude u istoj situaciji, ona kao mati ili svekrva?

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:49:14   
_melina_
Draga moja ti se prvo pomiri s tim da ce se neko uvijek osjecati zapostavljenim ili izbacenim... Kad bi rekla mami da ce ti svekrva pomoci tvoja mama bi se osjecala zapostavljenom i iskljucenom i svega toga a sada kada ti mama hoce pomoci naravno tvoja svekrva se osjeca zapostavljenom...ja nemam svekrve ali kada god nekog drugog nesto zamolim a ne svoju mamu ona se osjeca zapostavljenom tako mi je bilo kroz cijelu trudnocu a sada i kada je beba tu... mojoj mami nije pravo ni kada ja hocu da okupam svoje dijete jer se ona opet osjeca zapostavljenom...
ali s tim se moras pomiriti isto kao sto sam se i ja pomirila...


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:49:26   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: MinaMM

i tvoja mama podjednako dobija unuce kao i tvoja svekrva pa ima pravo da bude tu bez obzira bilo svekrvi pravo ili ne. ne bi trebala da se opterecujes previse s tim. tvoja mama dolazi tebe da vidi i da bude tu kad se beba rodi, i naravno da ce spavati kod tebe. svekrva vec zivi tu i bice tu kad se beba rodi. ako hoce i ona da ti pomogne super. TM treba da kaze svojoj mami da obje mame trebaju bitu tu za svoju djecu i to unuce, da su obje dobrodosle i da ne pravite razliku medju njima. tvoja licna stvar je sto ces ti biti prisnija sa svojom mamom, i svekrva moze biti ljubomorna na to koliko hoce, to se tebe ne tice.



trebalo bi da je ovako al nikad nije, svekrve su uglavnom tu da im šta ne promakne a usput bi joj govorila ja sam Boga mi muzla krave čim sam se porodila
Šega mi sva ova priča, kako može adekvatno da svekrva njeguje snahu???? još će joj popovati kako će s djetetom a ona tek porodjena treba da je neko nervira, mami bar može reći ako joj nešto smeta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu MinaMM)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:52:39   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: milomoje

A da nisam tako odlucila, cisto sumnjam da bi mi ona pomogla, pripremiti sve oko kuce i kuhala hranu prvih dana posije poroda... za vrijeme trudnoce nije se sjetila nicega posebno da mi ugodi ili pita trebal ti sta...

Vase misljenje ce pomoci


takve su svekrve, sve si ovim rekla, one nam nikad pomogle ne bi al kad se pojavu naše mame onda one pred njima glume brižne svekrve i nane

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milomoje)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:53:25   
MELLI
IZVORNA PORUKA: shejla

Ja bih recimo, u takvoj situaciji, samo saopcila svima da mi dolazi mama. Ne bih uopce pitala sta misle o tome.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

ovako i ja mislim.Ako kome smeta nek nađe način da se nosi s tim.Ti imaš važnijih i bitnijih stvari trenutnouser posted image

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:53:28   
bebica89
IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: milomoje

Drage moje, trebam savjete i vase misljenje... Pred porodom sam i posto zivim s muzem 2000 km daleko od svojih, nemam nikoga od familije u ovom gradu osim svekrve, svekra i zaove, odlucila sam da mi mama dodje kod nas par sedmica pred porod i poslije da bi mi pomogla i bila sa mnom i bebicom... Na to je moja svekrva jako burno reagovala, da se osjeca izbacenom iz svega toga... sto apsolutno nije istina... Za nju inace postoji samo njena porodica a za moje jedva se sjeti i pitati u ovih 5 godina kako sam u braku..
Kako da rijesim ljubomoru ako je to i odnose izmedju njih dvije kad bbudu skupa, a bebica dodje u nas zivot.. Ne zelim nikoga iskljuciti iz te radosti rodjenja unuke ali bojim se da ce biti konfuzija na kraju sa svima a ponajvise sa mnom...
A da nisam tako odlucila, cisto sumnjam da bi mi ona pomogla, pripremiti sve oko kuce i kuhala hranu prvih dana posije poroda... za vrijeme trudnoce nije se sjetila nicega posebno da mi ugodi ili pita trebal ti sta...

Vase misljenje ce pomoci

E moja ista ovakva , ali ja je nebih bendala ni dva posto tako ni ti , ti dovedi svoju mamu a njoj ako ne pase ne mora ni doalziti.

isto je i moje misljenje,ja sutra kad se aBd porodim,ako budem imala to zadovoljstvo,zvala bih mamu,iako cu zivjeti sa svekrvom u jednoj kuci,samo sto cu ja biti na drugom,a ona na prvom  ,lakse mi je sa mamom surađivati,neg sa svekrvom jer neznam da li ce mi zamjeritiuser posted image user posted image


_____________________________

joj necu da razmisljam o simptomima,borim se,al sta cu to je jace od mene,pobjeđuje me zelja za bebom......

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Pred porodom ste!Mama kod vas da pomogne,...
27.10.2009 13:54:23   
tea lana
ko je ebe,kad je takva.Tek bi je sad iskljucila pa nek vidi sta je to.user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *