|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Med
28.1.2009 9:07:25   
bebacha
Pedijatri nepreporucuju med dok navrsene prve godine ali sam na vise mjesta procitala da se nepreporucuje do navrsene dvije godine.Med je zdrav i nesto mi puno cekat dvije godine pa sam mislila poslije rodendan davati joj med.Kad ste vi uvele med?Moja druga dilema je koji med.Jel bolji onaj fabricki obraden ili domaci.moje misljenje je da je domaci zdravij ali mozda je ovaj fabricki sigurnij.jel najbolji onaj obicni med posto sam vidjela da ga sad ima sa raznim dodacim.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Med
28.1.2009 9:36:55   
Dinkica
Bas sam ljetos pitala na sajmu meda to za bebe da li smiju ili ne, prodavac je rekao, ne do prve godine i nakon toga blaga varijanta livadskog meda, ovi ostali, tipa bagremov, kestenov su prejaki za bebu.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Med
28.1.2009 9:43:16   
M kao Mama
Ja LAjli nisam davala do godinu dana jer je Haris alergičan na neke stvari, pa mi je predijatrica rekla da ni njoj ne dajem, a inače djeci se ne daje prije godinu baš zbog mogućnosti trovanja ili alergija. Sada joj uveliko dajem med, i uzimam joj cvijetni.

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Med
28.1.2009 10:08:12   
Gigana
Ja sam sa medom pričekala do godine dana, a onda sam Vedadu počela davati domaći med koji nabavljamo od prijatelja koji se bavi pčelarstvom.  Taj med je jako gust i ukusan i dajem mu svako jutro po jednu kašikicu. Dobila sam čak od njega i čisti propolis, pa mu ponekad dam po jednu-dvije kapi na kaškicu.

Nisam kupovala industrijski med, mada ne bježim od njega, vjerovatno ću ga početi kupovati kad mi ovog nestane.  Industrijski med bi trebao biti više pod kontrolom, ne znam, samo treba voditi računa da je med pravi, a ne sa razrijeđeni.  To se može lako utvrditi na način da uzmeš staklenku meda i okreneš je naopačke.  Ako se pojavi gusti vazdušni mjehur koji se polako kreće prema gornjem vrhu tegle, onda je, kažu, med pravi.  Ako nema nikakvog mjehura, med je lažnjak.  Eto, tako su mene savjetovali, pa ja samo prenosim vama.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Med
28.1.2009 11:16:32   
M kao Mama
Hvala draga Gigana, ja ove godine nisam uspjela da nađem domaćeg, ali sam se iskreno i razočarala kada mi je žena od koje sam trebala kupiti rekla da je 1 kg 23 marke,  pa vala ne znam, ostala sam bez teksta. 

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Med
28.1.2009 11:20:22   
medavi
draga alma kakve su to u vas cjeneuser posted image kod nas je kila meda15 km mm rodjak pcelar 100% domaci med imas na izbor kakva hoces a po toj je cjeni....mi kod njega uzimamo stalno.
I ja sam svojima pocela davat poslije navrsene godine dana i od tada stalno dajem i na srecu nisu alergicni...samo mali nece kad zna da sam stavila u mlijeko ili caj nego ga onako na prevaru stavim da on neznauser posted image


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Med
28.1.2009 11:46:02   
M kao Mama
Ma, vjeruješ li da mi se zamantalo kada mi j e rekla jedna kila 23 KM. Kažem ja u sebi sreća pa nenaručih, jer sam mislila 5 kila uzeti.


(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Med
28.1.2009 12:38:42   
batterfly
Nisam ni ja davala djeci do godine dana med,
a do sada sam narucivala od svekrvine prijateljice pravi domaci....
Nisam nikad kupila ovaj "fabricki",jer nisam imala potrebu ,ali kad zena vise ne bude mogla praviti,pocet cu i taj kupovati...
I jos jedna provjera (koju ja koristim),da se utvrdi da li je pravi med:
Dakle, kada otvorite med,uzmete kaskicu i zaoronite je u med,uspravno je drzite i izvucite iznad tegle...Ako je nit (koja pada ponovo u med),neprekidna,onda je med pravi,a ako ne onda je "foluska".....
(Ovo sam "pokupila" gledajuci jedan dokumentarac o medu...)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Med
28.1.2009 13:47:43   
almai
Ja sam neki dan kupila teglu meda i posto je bilo dosta hladno naravno da je se med stvrdno i sad kao ustanoviti da je pravi i ako ga okrenem naopcke nema te loptice koja izlazi sa dna galona,a i to sa kasikom nepaliuser posted image .Jos uzela od pravog pcelarauser posted image

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Med
28.1.2009 13:51:09   
Emina*
Ja sam cula da i ako se useceri, tad je 100% pravi user posted image  user posted image
Uzmi teglu, stavi u serpu s vodom, i tu vodu zagrij na ringli, dok se med ponovo ne otpusti...
I onda pokusavaj te testove ispravnosti user posted image   user posted image


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Med
28.1.2009 13:52:47   
batterfly
Jeli bio tecni med ili si ga vec usecerenog kupila(dakle,stvrdutog?.)...


Jbg,nadam se da si skontala sta sam te htjela pitati,ne mogu drugacije da preformulisem pitanje???user posted image user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Med
28.1.2009 13:53:45   
batterfly
Ja sam cula da i ako se useceri, tad je 100% pravi


Ima i ove!!!
I ja sam cula za to!!

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Med
28.1.2009 18:43:21   
stella
IZVORNA PORUKA: mishka

Dakle, kada otvorite med,uzmete kaskicu i zaoronite je u med,uspravno je drzite i izvucite iznad tegle...Ako je nit (koja pada ponovo u med),neprekidna,onda je med pravi,a ako ne onda je "foluska".....
(Ovo sam "pokupila" gledajuci jedan dokumentarac o medu...)

Bigaje,nemam vise dovoljno da probam ovo,drugi put.
Ja sam cula da se zatvorena tegla prevrne i ako ode mjehur na dno od  tegle(odnosno na vrh) i kad opet okrenes on se opet vrati,tada je pravi.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu batterfly)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Med
28.1.2009 18:45:52   
stella
A prvi put sam joj dala kad je napunila 14mj,onu malenu kasicicu a onda u kasice isto po jednu malenu kasicicu al ne cesto,ponekad.

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Med
29.1.2009 9:08:30   
bezelye
Karakteristika prirodnog meda je da se kristalizira. Znaci to je pravi med.

Jako bitno: kod otapanja kristaliziranog meda temperatura vode ne smije biti previsoka, niposto da voda kljuca! Unistavaju se sve korisne tvari u medu. Najbolja temp. za otapanje meda je temp. naseg tijela. Naravno to traje sporo. Moze se staviti na sunce u ljetnom periodu, ili radijator u zimskom. Niposto mikrovalna!

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Med
29.1.2009 9:35:38   
Gigana
IZVORNA PORUKA: mama alma

Hvala draga Gigana, ja ove godine nisam uspjela da nađem domaćeg, ali sam se iskreno i razočarala kada mi je žena od koje sam trebala kupiti rekla da je 1 kg 23 marke,  pa vala ne znam, ostala sam bez teksta. 


e čuj 23 marke, ja plaćam po 15 KM, doduše jest mi poznanik, ali mislim da je to i tržišna cijena.  Ama nađi nekoga drugog, ta je baš bezobrazna sa cijenom.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Med
10.2.2009 15:47:18   
HanaBana
Mi smo Hani sa punih 19 mjeseci poceli davati Lipov med za respiratorni sistem. Stalno ima problema sa grlom tako da nam je i sam pedijatar to preporucio. Jede svako jutro po jednu malu kasikicu.

_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Med
10.2.2009 15:58:39   
NANICA
IZVORNA PORUKA: Gigana

IZVORNA PORUKA: mama alma

Hvala draga Gigana, ja ove godine nisam uspjela da nađem domaćeg, ali sam se iskreno i razočarala kada mi je žena od koje sam trebala kupiti rekla da je 1 kg 23 marke,  pa vala ne znam, ostala sam bez teksta. 


e čuj 23 marke, ja plaćam po 15 KM, doduše jest mi poznanik, ali mislim da je to i tržišna cijena.  Ama nađi nekoga drugog, ta je baš bezobrazna sa cijenom.




Pcelar se zove BATINIC i sa Sokoca je. Ja, iskrena da budem nisam bolji probala. Takodjer sam uzimala i drugu vrstu meda za imunitet i apetit; moja malena je pocela jako dobro da jede nakon toga. Vidjela sam na internetu da je dobivao i neke nagrade. Obicni je bio 15 KM a ovaj drugi 25 KM obzirom da sadrzi ljekoviti bilje i propolis.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Med
25.3.2009 16:49:33   
Alijeva mama
..cuj 1 kg 23 KM, PA JEL TO GLEDAS DOK PCELE RADE MED...svasta...dobro pa nisi kupila.....kod mene se tegla meda krece od 10 KM do 12 KM i to je domaci med...
a ja sam isto citala da se med ne daje do navrsenih 2 godine i tako da sam se toga pridrzavala....Ali ne voli jesti med ali mu ja svaki put stavim u mlijeko i fino mu...doduse ima mjesec ne jede jer nam je nestalo....a ne volim kupit onaj vjestacki...
kako se sjecam u medu postoji neka tvar (bakterija) i kako bebin organizam nije jos otporan to mu moze stvoriti probleme...tako da sam se ja pridrzavala tog...


(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Med
26.3.2009 0:38:58   
Hanady RR
E taj što je 23 KM mora da je pravi user posted image . Ma hajde bježi...vala svi love u mutnom. ja sam na sajmu meda prije 2 god upoznala super pčelara iz jablanice...čovjek mi svaki put kad mi nestane meda dovuče u sarajevo, ali ne ispod 4 kg. tako ja uzmem 2 kg moja mama 1 zaova 1 i tako med dođe. Kad je hanadi navršila godinu počela sam davati svaki dan po kašiku meda i dan danas uzima...jedva čeka. Čovjek mi prodaje po 12 KM, znam da je i 15 Km realna cijena al 23 KMuser posted image  komika.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Alijeva mama)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Med
21.4.2009 15:14:54   
mišur
Cure, da rezimiramo:
znači najbolji je domaći med za naše bebane, a ne oni iz apoteke???
Deda od mm pravi med i mi uvijek imamo domaćeg, pa sam htjela početi davati Luki pomalo.
Samo koju količinu da uzmem za početak???
Kašičicu, pola...user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Med
21.4.2009 17:48:04   
Anoniman
Drage moje, evo da vam jedna vrsna pcelarka kaze par stvari o meduuser posted image user posted image user posted image
Moj babo ima pcele, ne prodaje med, to mu je samo rekreacija, kad zavrsi s poslom, da ode negdje u prirodu i da se opusti. Ima 20 kosnica, ali ako vam kazem da je prosle godine jedva izvukao malo meda ne biste vjerovali. Ja nekad s njim radim oko pcela i pomazem mu, pa se malo razumijem.
Ja da prodajem med, ja bi ga prodavala za 50 km.
Jer pcele naprave med, evo sad behar, livada (cvijet), pa ce lipa, pa bagrem itd, ako posle toga padne kisa, one to sve pojedu i onda ih pcelari DOBRO nahrane i one to prerade ponovo, e to je secerni med.
Ako posle kisne sezone, nakon bagrema ili lipe, kupujete med, a neko vam kaze da je od bagrema...user posted image  ne bi rekla.
Med se ne smije grijati, jer prilikom grijanja oslobadja neke otrovne tvari.
Bebi se daje posle godinu, slobodno.
I da, pravi med se useceri, nakon nekog vremena, bude bas kao secer, secerna zrna. Sad mi se ne da da slikam da vam pokazem.
Izvinite na veliko postu, ali eto, mozda ce nekom i pomoci.

(odgovor članu mišur)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Med
21.4.2009 22:39:12   
Aminad
Moj djed rahmetli, bio je pčelar cijeli svoj život, od toga je živio, kuću napravio, djecu odhranio. Zadnjih 10 godina cijena meda kod njega je bila 10 KM.
Sve što je Maida napisala potpisujem. Sve zavisi kakvo je vrijeme u doba kad je behar, kad cvate lipa, trave, bagrem...

Ja se baš ne razumijem u pčelarstvo jer se ni moj otac nikad nije time bavio ali se razumijem u okus meda, ma samo kad pomiriše znam kakav je je li pravi i od čega je.

Nikad nisam kupovala one iz prodavnice ili apoteke a kako sad nema djedovog meda još sam u potrazi za "pravim" pčelarom i medom.

Maida je li tvoj otac koristi onu gljivu koja se zapali, kad radi s pčelama?


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Med
12.9.2009 21:18:50   
sarayka
Ja curici cim je ovo vrijeme jesen-zima i ima vise gripa i prehlada svaku noć u flašicu s mlijekom stavim kašikicu meda...super popije a extra je za imunitet.
I ostali dio godine dajem ali sada pogotovo....


_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Med
12.9.2009 22:32:44   
dinaa
I ja svojoj djeci dajem po kasikicu meda ujutro posebno u jesen,a sad trenutno im dajem mjesavinu meda i maticne mlijeci.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *