|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mikrobioloski brisevi
6.11.2007 11:16:03   
hana
Molim Vas, da li je neko radio mikrobioloske briseve u Sarajevu i kod kog ginekologa? Ja redovno radim Papa test (citoloski nalaz), zadnji je pokazivao neke abnormalnosti, cemu ginekolog nije pridavao neku paznju, kaze sve je to ok i da nastavimo raditi na bebi. Medutim, ja sam malo surfala i saznala da se te abnormalnosti brzo vrate u normalu, ali nazalost nekada i ne i da je potrebno uraditi testove na aerobne, anaerobne bakterije, mikoplazme, klamidiju i HPV, kako bi se eventualno utvrdio uzrocnik i lijecila oba partnera. user posted image user posted image user posted image  
Cak sam procitala da bi svaka spolno aktivna zena trebala raditi ove mikrobioloske briseve 1x godisnje. user posted image
Papa test ovo ne moze utvrditi, a pored toga kad sam procitala da Papa test nije 100% tacan, bas sam se zabrinula. user posted image
U dilemi sam, da li raditi mikrobioloske briseve, jer zelim roditi zdravu bebu, a sa druge strane ginekolog kaze da on garantira za nalaz narednih 6 mjeseci, i da ne trebam nista poduzimati. user posted image user posted image user posted image
Kakva su vasa iskustva sa mikrobiloskim brisevima?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mikrobioloski brisevi
9.5.2008 14:59:29   
ever
u privatnim ordinacijama nije moguce uraditi te pretrage osim   Hpv-a......

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mikrobioloski brisevi
9.5.2008 15:29:44   
Adana
Mila a zasto ne bi otisla ili na Kosevo ili u Opcu bolnicu i raspitala se o tome? Ili kod ljekara opste prakse pa da te on uputi dalje....
Sretno u svakom slucaju

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mikrobioloski brisevi
9.5.2008 16:11:13   
Sanida
Ja sam kod dr.Čengićke radila te briseve,jer sam imala spolne bradavice,pa smo se i ja i muž liječili.Evo ti br.ordinacije:033/205-304,pa se raspitaj,.ljubazne su...a moj ti je savjet,za tvoje dobro i za bebino,dok sve te pretrage ne uradiš,da ne pokušavaš dobiti bebu.Ja sam stalno imala upale,sekret,bakterije....i sve am nalaze morala prije trudnoće uraditi i dok sve nije došlo u normalnu nisam se ni trudila da dobijem bebu.tako su mi ljekari savjetovali!!!!
pusiceeeeeee
nemoj se ništa brinuti,bit će sve ok!!!!

_____________________________

Voli me da te mogu voljeti, drži me da te mogu držati.

Imran-13.12.2006.

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mikrobioloski brisevi
9.5.2008 18:55:57   
hana
Hvala Vam na odgovorima. Odlucila sam vjerovati svom ginekologu. Trudna sam vec 7.mjesec i sve je u redu - nadam se da ce tako i ostati.

Hvala svima.
Pusa.

(odgovor članu Sanida)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mikrobioloski brisevi
12.5.2008 13:22:18   
ever
evo samo da javim sto sam doznala: potrebno je otici po pribor u Bio-hemijski labaratorij na Ilidzi i onda dr. Divanovic i dr. Purkovic uzimaju briseve koje je onda potrebno odnijeti ponovo dole... svi zajedno kostaju izmedju 100-170 km....

(odgovor članu hana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mikrobioloski brisevi
12.5.2008 14:27:48   
sanja.sa
ja sam radila te briseve na pocetku trudnoce, preporucio mi ih je dr.Divanovic, mada je moj papa bio uredan (mislim da od ovoga mozes samo pristutnost  hpv-a utvrditi na papa testu). on je uzeo briseve i poslao u lab na ilidzi i sve je kostalo 210KM (test na aerobne, anaerobne bakterije, mikoplazme, klamidiju). hvala Bogu kod mene je sve bilo negativnouser posted image . mislim da se to moze napraviti i na klinici sa uputnicom...

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mikrobioloski brisevi
16.5.2008 11:03:39   
kicho
na žalost papa ne pokazuje ni hpv ni neke druge bolesti več samo stadije neke bolesti,  to sam kasno skontala. za mikrobiološke briseve trebaš prvo uzeti uputnicu od ljekara opšte prakse pa otići ( ja sam išla u bolnicu koševo) na ginekologiju i naručiti se pa zatim na dip da podigneš uzorke koje bi trebala držati u frižideru radi tačnijih nalaza. nalazi ti budu gotovi za nekih mjesec dana i oni ti kažu šta dalje. barem je ovo bio slučaj kod mene

(odgovor članu sanja.sa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mikrobioloski brisevi
16.5.2008 13:09:54   
ever
ja sam pronasla drugi nacin, naravno koji kosta, ali je jednostavniji i brzi... uzme se taj pribor iz labaratorije na iliidzi, odnese svome lginekologu ( privatniku), on uzme briseve, a onda ih opet pacijent odnese i preda u labaratorij... ceka se 7 dana i kosta 170 km za aerobne, anaerobne bakterije, klamidiju, ureaplazmu i mikroplazmu.

(odgovor članu kicho)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mikrobioloski brisevi
17.5.2008 11:11:41   
sabas
hana zelim ti lijepu trudnocu

i da znate djevojke nema ni mjeseca dana kako sam se prijavila na forum i svaki dan me iznenadjujete koliko informaciija iskustava i moraju priznati da nijedan doktorm nema ove inf koje mi imamo i razmjenjujemo kada kod koga na koji nacin sve
ja sam bas nedavno uradila obicni papa u skerlicevoj i znam da treba jos pretkarag tj mikrobioloski brisovi to mi jos nijadn dr nije rekao, nisam isla kod dr divanovica po iskustvu prijateljica koje su vodile trudnocu kod njega da on sve radi po skolskom primjeru svi nalazi po fazama trudnoce
na rodi sam skinula koje sve pretrage treba uraditi pa cu ima ja govoriti sta sve treba samo d pitam da li je neko vadio te nalaze u skerlicevoj jer mi je to blizu posla
puse

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mikrobioloski brisevi
13.6.2008 20:58:11   
sabas
djevojke moze mala pomoc danas sam predala krv za analizu hormona i gotovi su mi nalazi mikrobioloski kako je dr godinjak na GO med sestra mi nije htjel nista posebno da kaze kakvi su nalazi samo da hvala bogu da nema klamidije ali kaze da je izolovana eserihija koli i da treba da uradim urinokulturu, kako to nedavno sam radila obicni urino test nije bilo e c i zasto sada nalaz urinokulture kada imaju mikrobriseve ali ja sa ve kupila caj sulbitrat na uputstvi na bosansko samo pise kasikica caja u solju tople vode na kutiji je sve na njemackom
unaprijed hvala

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mikrobioloski brisevi
13.6.2008 20:59:53   
sabas
aaaa zaboravila sam da zamolim za savje ili upute ako je neko imao slicne probleme da mi javi

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mikrobioloski brisevi
13.6.2008 21:32:44   
vjestica
običnim pregledom urina ti samo mogu konstatovati bakterije, ali ne i koja je, zato se radi urinokultura (3 dana nosiš uzorak i oni to zasijavaju, isto kao cervikalne briseve)
a moraš raditi jer će ti urinokultura pokazati ili koliko je jaka infekcija (ili ako je manja, može biti sterilna urinokultura) i antibiogram (na koji antibiotik je ešerihija osjetljiva, a na koji rezistentna)
moj ti je savjet da ne uzimaš ništa na svoju ruku (možda malo više tečnosti da više mokriš i češće prazniš bešiku) i tek kad uradiš urinokulturu dobićeš od ljekara adekvatnu terapiju


(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mikrobioloski brisevi
13.6.2008 21:45:54   
Snjeguljica
sabas, meni je izolovana ešerihija u cervikalnom brisu, na miikrobiologiju sam nosila uzorke. Ja sam pila cefaleksin, ali je to jak antibiotik pa nemoj bez dr, jer oni vide na šta reaguje, a na koje je rezistentna, upravo kao što je vještica rekla. Sabas, obavezno, ako ti daju antibiotike, uzmi bevipleks i c vitamin, i povremeno razmuti dvije do tri mrvice hipermangana i sjedi u tome, jer antibiotici narušavaju bakterijsku floru, pa se od njih može javiti kandida, meni jeste. I možeš da uzmeš vaginalete na bazi bilja, najbolje one sa 5 trava, dobre su, vraćaju normalnu ph vrijednost. Čuvaj se. Puno sreće.

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mikrobioloski brisevi
13.6.2008 22:02:50   
Snjeguljica
Zaboravila sam da dodam, naravno sada možeš da piješ puno čaja, brusnica, ali i da je jedeš, uvin h čaj, peršun, super su. Pusa.

< Poruku je uredio Snjeguljica -- 13.6.2008 22:03:09 >

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mikrobioloski brisevi
13.6.2008 22:26:37   
vjestica
e da, ja uvijek kad pijem antibiotik pijem i jogurt (AB kultura ili bioaktiv, i oni su dobri za crijevnu floru) a imaš Lactogyn kapsule za očuvanje vaginalne flore

(odgovor članu Snjeguljica)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mikrobioloski brisevi
13.6.2008 23:04:05   
ever
i ja sam danas dobila nalaz i u vaginalnom brisu mi je pronadjena escerichia coli, s tim da je uradjem i antibiogram, tako da znam koje antibiotike piti... nije to nista strasno, ali je malo tesko tu bestiju otjerati...... 

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mikrobioloski brisevi
14.6.2008 12:41:10   
sabas
djevojke hvala na odgovorima
vec sam uzela uputnice za urinokulturu al kako sam na putu slijedece sedmice a potrebno je tri dana uzastopno predavati uzorke tako da cu to moci uraditi tek od 23 nadam se da nije kasno
a sto se tice tecnosti mislim da je vec pijem tri puta dnevno solja vrkute i 1,5 do 2 l macine trave
isti takko juce mi je rodica koja je farmaceut rekla da jedan dan pijem mineralnu vodu a drugi dan limunadu jer bakteriji smeta bakteriji promjena okoline tj baza i kiselost njena curica je kao mala imala e coli i preporucila mi je caj koji se kupuje kod travara u ulici dzamijska nisam usojela da nadjem tog travara ali sam kupila caj sobitrat u apoteci dina pise da je za pijesak u bubrezima e user posted image
tj protiv a samim tim e coli se veze za pjesak i da je pravo dobar taj caj
trudicu se da mi urinokultura bude sto bolja ako se ukaze potreba za antibiticima sta moram i to
a sada imam tonu pripravaka na stolu mislim danas da odmaram pa sjedi i navali
puse otjerajmo daveza

(odgovor članu ever)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mikrobioloski brisevi
14.6.2008 16:01:53   
medolino
travar u đamijskoj je kada se pređe most na malti i prođe se đamija i na prvoj raskrsnici se skrene lijevo i zgrada koja stoji paralelno ulici u toj je travar u garaži prijašnjoj
a travar je super i odneseš mu nalaze a on ti da trava odnosno čaj i znam mnoge kojima je pomogao u svemu a preziva se šendelj mislim


_____________________________

Mozda smo bili jedno drugom zaista sudjeni
al' sreca kofere spakova
od nas se odseli
sakricu suze za kraj
da mi ne pokvare sjaj
za jos koji tren dok ti nocas pripadam

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *