|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mobing na poslu
3.10.2007 9:34:49   
Blue rose RR
Drage moje, da li neka od vas koje radite, mislite da vas pretpostavljeni iskorištavaju na poslu?
Ako da, na koji način, i šta vi mislite o tome?
Da li su za vas ŠEFOVIuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ?
ili možda ima nih koje šefove gledaju kao user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ?

< Poruku je uredio Mić -- 21.11.2007 21:48:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: MOBING NA POSLU
3.10.2007 11:19:32   
mojamura







do sada sam imala šefove takve, da mi je od same misli na njih pozlilouser posted image

a sada imam šefa koji je čovjek na pravom mjestu, zbog toga rado idem na posao i ne boli me glava svakog jutra zbog toga
user posted image                                
user posted image

_____________________________

this is the first day, of the rest of my life

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: MOBING NA POSLU
3.10.2007 11:47:21   
Blue rose RR
Blago tebi, kod mene je suprotno.
Bivši šef, je bi predivna osoba i veliki radnik, koji kada je dobio unapređenje postavio za šefa trojicu nesposobnjakovica, a on sam je postao katastrofa-sušta suprotnost onog izuzetnog čovjeka.

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: MOBING NA POSLU
4.10.2007 8:23:10   
mojamura







jao....

ali možda če jedno da uvidi da su ona trojica nesposobni....ali ne znam. kadkad čovjeka promjeni viši položaj ili više novca

_____________________________

this is the first day, of the rest of my life

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: MOBING NA POSLU
4.10.2007 10:12:14   
Blue rose RR
Daj Bože, ali mislim da je ispravna ona narodna:"daj čovjeku vlast u ruke, i vidjet ćeš kakav je".

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: MOBING NA POSLU
4.10.2007 10:32:34   
budućamama
Ja sam imala sreću pa mi je neposredni rukovodilac jedna divna žena, prijatelj, ali kada je posao u pitanju, opasna je i zahtjeva rad. Pošto se ja slažem sa takvom filozofijom (kad je bal nek je maskenban, a kada se radi-ond zasuči rukave) super se slažemo.
Inače, imala sam i kompleksaša za šefove user posted image  i to različitih nivoa obrazovanja i profila, ali to se sve nekako sredi-jer ničija do zore ne gori i hvala Bogu za touser posted image !

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: MOBING NA POSLU
4.10.2007 11:38:44   
Blue rose RR
Pričaj mi o niovu obrazovanja.
Nije mi jasno zašto oni koji trebaju da se bave time, ne preispitaju intelektualnu strukturu svojih uposlenih, odnosno zašto se više ne bave poštovanjem zakonskih osnova prilikom unapređivanja određenih broja ljudi. HAOS.user posted image user posted image

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: MOBING NA POSLU
4.10.2007 15:01:31   
mojamura
jer za njih više važi V.I.P. (veze i poznanstva)








_____________________________

this is the first day, of the rest of my life

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: MOBING NA POSLU
30.10.2007 11:30:52   
AJDAH
Imala bih jedno pitanje... Radim u firmi koja je skoro pa 100% familijarna, imam završen fakultet i otkako sam položila jedan državni ispit, pa sad trebam da polažem za CR, meni se ne dozvoljava pristup šefu finansija, zatvaraju mi se vrata. Da li je to tako normalno, da li ja sebi nešto umišljam ili se i takvo ponašanje zove mobbing?

(odgovor članu mojamura)
Neposredna veza do poruke: 9
   Mobing na poslu
30.10.2007 23:12:47   
Okarica
Mislim da je mobing svaki oblik psihickog zlostavljanja na poslu. Na prethodnom poslu svakodnevno sam bila izlozena mobingu i zeludac mi se okretao od same pomisli na odlazak svako jutro na posao. Ipak, izdrzala sam par godina. Na poslu su svi znali da idem na postdiplomski i mislim da sam zbog toga bila  dodatno opterecena.  Na kraju, nisam vise mogla da trpim i dala sam otkaz. Znam da je drugacije kad nemas stalno zaposlenje, ali imas osjecaj slobode. Sada stalno nesto radim honorarno i imam dosta slobodnog vremena. Od nedavno radim kao profesor u jednoj srednjoj skoli i tek sad vidim da postoje i poslovi u kojima ti niko ne sefuje. Kad udjes u razred, tu si sam svoj gazda. Dobar je to osjecaj. Iako se nemam namjeru dugo zadrzavati u skoli, mislim da ce mi to ostati nezaboravno iskustvo, naravno u pozitivnom smislu. user posted image

< Poruku je uredio Mić -- 21.11.2007 21:48:33 >

(odgovor članu AJDAH)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 18:27:25   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Daj Bože, ali mislim da je ispravna ona narodna:"daj čovjeku vlast u ruke, i vidjet ćeš kakav je".


DA, DA!!!!

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 18:49:39   
acudesa
Postovi sa srodnih tema: user posted image user posted image ...umirem od smijeha

IZVORNA PORUKA: gerberka

stvarno ne znam kako da izađem na kraj sa osobom koja uopće nije saradljiva, a veže nas posao. inače mnoge kolegice se žale na njuuser posted image pa zar nije lijepo da si na poslu sa kolegicom super? i da posao ide kako treba. ipak nije malo 8 sati na dan! sreća, pa mi nijejedina kolegica u office-u! Imate li slična iskustva ženice? 


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Ja sam si "izdigla" iz takvih problema...radim za plaću, dajem sve od sebe, zavisti, ljubomore, podmetanja je uvijek bilo i biće. S tim sam se pomirila i super mi je...sa osmijehom sve slušam i kad zatvorim vrata-sve ostavim za sobom


IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Možda će se neke od vas sjetiti ove teme o mobingu koja je već postojala, na kojoj sam ja ispisala stranice o svojoj radnoj sredini...forumašice su mi pomogle da to prevaziđem, pa sam ja zamolila Višnju da je izbriše jer sam na kraju imala samo ružne uspomene kad bih je ponekad vidjela na forumu..
RRuser posted image



IZVORNA PORUKA: Miau

A kako se izdici iznad tog da te netko svakodnevno maltretira? Ja sam imala slucaj da sam zavrsila na bolovanju 5 dana, sefica me zvala na telefon, izvrjedala sta sam na bolovanju i poklopila mi slusalicu prije nego sam ista mogla reci. Kad sam dosla na posao odmah u 8 sati me pozvala na "razgovor" i nastavila s vrijedanjem, samo ovaj put u rukavicama. Sreca moja da sam ostala trudna i sad ne radim inace bi ili dozivila slom zivaca ili dala otkaz (ne znam sta prije)!
P.S. Moja sefica je poznata po svom "divnom karakteru" i vec je nekoliko kolega prijavilo za mobing, ali kako kod nas sve DIVNO funkcionira, nitko joj nista ne moze!



IZVORNA PORUKA: acudesa RR

grozno, ali vjeruj mi, kad god mi je bilo teško pisala sam na forumu, dobila vrhunsku utjehu, podršku i savjete...možda mi ne vjerujete, ali stvarno sam sve prevazišla uz pomoć virtualnih i in live drugarica...
znala sam plakati dok bih pisala postove


IZVORNA PORUKA: Miau

Vjerujem ti, ja sam isto puno puta dobila korisne savjete i utjehu na RR! user posted image user posted image user posted image za RR prijateljice! user posted image


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 21:55:41   
Anoniman
joj moje drage... kud prije ne znadoh za ovaj forum i za ovu temu... amaaaaaannn sta sam ja sve dozivjela i prosla sa "kolegicom" koja je dosla da radi prije 2 godine u istu firmu i to po baksuzluku u moju kancelariju, zajedno samnom... iza mene je 12 godina radnog staza, vidjela sam dosta, upoznala svakakvog svijeta, vidjela raznoraznih karaktera, ali sto je ovo stvorenje... ma to ne znam ni kako bih definisala... niti kako bih je nazvala... ali hvala Bogu pa sam na porodiljskom, te je ne moram gledati makar ovu godinu dana, a vjerujte mi da kad god pomislim da cu jednog dana se vratiti na posao, prvo mi ona na um padne i odmah mi kroz glavu sine misao da trazim premjestaj na neko drugo radno mjesto, samo da nisam s njom...
sefica mi je zena i po... naravno kao i svaki zaposlenik zna povisiti ton na mene, ali shvatila sam da to ne radi zato sto ona zeli, nego zbog pritiska koji se vrsi na nju s vrha... ali toliko je fer zena, da kad se sve smiri i stisa, uz kahvu mi se svaki put izvine i zamoli da joj halalim, sto naravno ucinim jer znam da nije do nje... kad bih trazila premjestaj na drugo mjesto, bilo bi mi zao ostaviti takvu zenu "samu" s ovom novom, ali Boga mi preca sam sama sebi nego 100 dobrih sefova... ali o tom po tom, imam jos vremena da skontam sta cu i kako cu...

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 22:08:28   
Hanady RR


ja sam se susrela sa mobingom i od istog pobjegla prije 3 godine .....
ja sam imala kolegicu na poslu koja je bila totalno otkačila psihički...žena je valjad bila u klimaksu, a ja došla mlađa i obrazovana pa dobijem poziciju koju je ona priželjkivala...al nije imala škole za nju al bome ni iskustva...jao šta mi je radila...a ja sve polako sa njom sve kontam prestat će iapk sam se mjesrila sa činjenicom da je ona duže radila tu, da je starija od mene pa sve iz poštovanja...a ona Bog da mi dušu porsti znala sam poželjet da je ošamarim kad ona svoj jezik pusti na mene...pa sikće sikće bez razloga. sve kolege su joj se smijale, nadređeni je smirivali, opominjali, zahtjevali da bude obzirnija prema meni al jok...ta odakle god na mene udari...
svako božije jutro sam se plašila susreta sa njom...
a svaki dan po dolasku kući otplačem turu...
i onda sam skontala kad sam sotala trudna sa starijom da bježim...vidim ja trduna a ona još gora...odnio vrag šalu...pa izludit od nje...
tražila premještaj i dobila...bolje radno mjesto...nakon trudničkog pređem tamo...
jao Bože ta i dan danas sikće na mene kako sam ja to mogla a ona nije....
zajedničke kolege naše i sad mi znaju pričati da me sa gorčinom spominje...
oni sve to pirpisuju ljubomir na moje godine, obrazovanje, sposobnost...a meni tuga majkemi....
kad se samo sjetim onih dana i sretanja sa njom svakodnevnih sad mi dođe apaurin da popijem.




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 22:09:50   
acudesa
Izgleda da smo sve imale iskustva sa "takvimauser posted image "...ali, ja sam stvarno oguglala, svejedno mi, ali doslovno: ako mi kolegice kažu-super si, meni svejedno, ako kažu-veze ti nemaš, meni opet svejedno...u sebi pomislimuser posted image ...i blago se (pomalo provokativno) nasmiješim...kad osjete da te ne dodiruje-tad te i popuste...znam ponekad , ako mi se ne sviđa nečiji ton ili priča, samo kažem: izvini i nazovem bilo koga na telefon...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...moje oštrokondže pošize...samo ih čujem kako sebi nešto "u bradu" promrljaju...aloooo..meni moja mama ne drži predavanja, a kamo li da će kolegica koja apsolutno nije upravu...uglavnom, ljudi ne vole one što se "podastiru", više te poštuju ako i izneseš svoj kontra stav, nego da se poklopiš ušima

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 22:12:02   
acudesa
Slažete li se sa mnom da ima dosta i do upravitelja (direktora, šefa)...čini mi se da se zbog njih prave tabori...a, samim tim i loša atmosfera na poslu
I, još, ja se mogu zahvaliti "timpojedinim"user posted image  što su me naučile kako biti cool na poslu..kako se nositi sa velikim teretom, psihičkim opterećenjem i biti ok, biti raspoložen i nasmijan (u inatuser posted image )

< Poruku je uredio acudesa RR -- 26.5.2010 22:15:05 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 22:15:10   
Hanady RR
pa ima acudesa...rukovoditelj je taj koji bi trebao imati iste aršine prema svakon zaposleniku...trebao bi organizirati rad na principu adekvatnog pojedinačnog i timskog rada. niti jedna zajednica nemože funkcionirati bez timskog rada...niti jedan posao u sklopu firme nemože sam za sebe biti...ako poslodavac šef ne rješi način rada svih u firmi na pravi način- nekome neće biti dobro.

često se poslodavci ne mješaju u neke poremećene međuljudkse odnose...sve dok se posao izvršava na vrijeme i adekvatno...a najčešće međuljudski odnosi poremećeni među timskim igračima dovode do zlostavljana nekoga u timu.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 23:42:57   
Anoniman
Hvala Bogu nisam imala tih problema, radim u velikom kolektivu( 50 ljudi) ali do sada nisam imala sličnih situacija...možda griješim, ali ne znam da bih dopustila da me neko teroriše, samo direktor je taj koji mi može nešto prigovoriti ali Boga mi i on samo kulturno, nema povisivanja tona, ja čak odem njemu fino u kancelariju pa mu razložim ako smatram da je on pogriješio u nekom postupku prema meni, a on važi za veliki autoritet, i nikad on nije promijenio svoj stav prema meni zbog toga, mislim da me je čak više cijenio.
Jednom sam se tako naljutila jer je javno iznio kritiku prema meni, ja protresla od huje, odem fino i kažem, bujrum ,pozovite me u kancelariju i 2 sata kritikujte, ali molim vas ovako više ne, prihvatam sve kritike ,upute, sugestije, ali zna se kako.Dva dana poslije toga dobijem uputu od ginekologa-strogo mirovanje, rizična trudnoća, odem da ga izvjestim, očekujem strogu rezerviranost, kaže, nek je tebi sa srećom i sa osmjehom se pozdravimo.
Sav sretan čovjek da me ne gleda neko vrijemeuser posted image .

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 23:52:57   
acudesa
IZVORNA PORUKA: zinanina

Sav sretan čovjek da me ne gleda neko vrijemeuser posted image .

pa sad je meni jasno što je tebi sa njima lijepo....a, kako je raji oko tebe, to nije tema ove emisijeuser posted image
shalim seuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 23:54:26   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

pa ima acudesa...rukovoditelj

da potvrdim-ravnatelj je kriv za sveuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: MOBING NA POSLU
26.5.2010 23:56:45   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

pa ima acudesa...rukovoditelj

da potvrdim-ravnatelj je kriv za sveuser posted image


e ja ravnatelj je kriv za sve...

ja sam imala kolegicu kojoj je ravnatelj baš bio kriv...
to je bila jedna i prvih tužni za mobing u BiH...
al ovaj njen ravnatelj...bome to je pravi mobing bio...user posted image user posted image user posted image ja bih ga zbola olovkom tamo gdje se ne nada nikakouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: MOBING NA POSLU
27.5.2010 0:15:23   
taurus
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

Izgleda da smo sve imale iskustva sa "takvimauser posted image "...ali, ja sam stvarno oguglala, svejedno mi, ali doslovno: ako mi kolegice kažu-super si, meni svejedno, ako kažu-veze ti nemaš, meni opet svejedno...u sebi pomislimuser posted image ...i blago se (pomalo provokativno) nasmiješim...kad osjete da te ne dodiruje-tad te i popuste...znam ponekad , ako mi se ne sviđa nečiji ton ili priča, samo kažem: izvini i nazovem bilo koga na telefon...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...moje oštrokondže pošize...samo ih čujem kako sebi nešto "u bradu" promrljaju...aloooo..meni moja mama ne drži predavanja, a kamo li da će kolegica koja apsolutno nije upravu...uglavnom, ljudi ne vole one što se "podastiru", više te poštuju ako i izneseš svoj kontra stav, nego da se poklopiš ušima


Slažem se da je bolje ako na poslu pokažeš zube. Ja sam na početku šutila i vazda izvlačila deblji kraj. Ali zato sad kažem šta mislim i baš mi je superuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: MOBING NA POSLU
27.5.2010 15:14:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: acudesa RR

IZVORNA PORUKA: zinanina

Sav sretan čovjek da me ne gleda neko vrijeme.

pa sad je meni jasno što je tebi sa njima lijepo....a, kako je raji oko tebe, to nije tema ove emisije
shalim seuser posted image


može bit' da ja vršim mobinguser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: MOBING NA POSLU
27.5.2010 15:20:19   
Anoniman
samo mogu reći da su privatnici grozni,da su svaku mjeru prešli i da će na s radnike uništiti sa svojim ponašanjem

da Bog da svi propali koji radnika na suze i sikiraciju natjeraju bez razloga,samo zato što su oni neraspoloženi jer im žena nije dala user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Mobing na poslu
31.5.2010 14:03:23   
acudesa
Post sa srodne teme:
IZVORNA PORUKA: miracle

Trbam vaše mišljenje kako na najbezbolniji način postaviti distancu sa radnim okruženjem(ako je to moguće)user posted image
Neznam odakle da počnem,pokušaću kratko  objasniti o čemu se radi.

Vratila se ja sa porodiljnog,dočekali me sa nekim fix idejama o novom radnom mjestu itd,ja naravno odbila,vratila se na svoje radno mjesto(trebaju meuser posted image )pa sam mogla uvjetovati staro mjesto ili otkaz user posted image

E sad,osjećam ja da se i dalje kuha meni iza leđa,a radna kolegica koja je bila onako dobra sa mnom,čim ja negdje odem ona zove dir,a meni laže kad je pitam je li se čula s njim...ja se danas vratim u kancelariju nakon pauze,pritisnem redial kad tamo dir.brojuser posted image ,nekoliko minuta nakon toga pitam je nešto vezano za njega,kao je li ga zvala da pita vješto je izbjegla odgovor kao to ćemo kad on bude ovdje.

E meni ne bi bilo toliko muka da toj istoj dotičnoj dami nisam već 3 puta spasila g****u od otkaza,a ona izgleda mene špijunira,samo neznam šta ima reći?????

Kako joj dati do znanja da je providna sa pričom i kako im svima začepiti ustauser posted image

Uh najradije bi joj danas rekla sve u facu,ali nisam taj tip da se svađam...

p.s.iako sam saznala šta su mi sve spremali,opet ja sve fino s njima,umjesto da sam odmah promjenila stav prema njima..nikad pametiuser posted image



_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *